آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

معرفي نرم افزار هاي الكترونيكي

6466

کاربر
2011-10-17
66
137
استاد رجبی فرکانس متر من از همون نوع فرکانس متری هستش که روی مولتی مترها استفاده میشه.موج مورد استفاده من هم سینوسی هستش.اما نمی دونم چرا جواب نمی ده؟؟؟؟یعنی فرکانسی نشون نمیده/؟؟؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
استاد رجبی فرکانس متر من از همون نوع فرکانس متری هستش که روی مولتی مترها استفاده میشه.موج مورد استفاده من هم سینوسی هستش.اما نمی دونم چرا جواب نمی ده؟؟؟؟یعنی فرکانسی نشون نمیده/؟؟؟
با سلام :
نگفتین پروب فرکانسمتر را
{ورودی انرا چطور بکار میگیرید ؟؟ باید توضیح بیشتری بزارید }.
موفق باشید .

6466

کاربر
2011-10-17
66
137
استاد فیش استریویی که از خروجی کارت صدا به آمپلی فایر وصل میشود را از پشت آمپلی فایر جدا میکنم و سر مثبت آن را به یک پروب و یکی از سر های بدنه را به پروب دیگر وصل میکنم اما فرکانسی در فرکانس متر نشان داده نمیشه نمیدونم چطوریه؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
استاد فیش استریویی که از خروجی کارت صدا به آمپلی فایر وصل میشود را از پشت آمپلی فایر جدا میکنم و سر مثبت آن را به یک پروب و یکی از سر های بدنه را به پروب دیگر وصل میکنم اما فرکانسی در فرکانس متر نشان داده نمیشه نمیدونم چطوریه؟

با سلام :
فکر کنم خروجی کارت با این روش لوپ نمیشه در نتیجه یک ولتاژ متغییری به فرکانسمتر تان اعمال میشه که از رنج {گام } ان خارج هست میتونید از یک مقاومت 330 اهمی سری شده با یک خازن بیپلار 10 میکرو 50 ولتی و یا اینکه همزمان اسپیکر خود را نیز وصل کنید تا از بلندگو صدای فوق را بشنوید و همزمان فرکانس انرا بگیرید وتوجه کنید که فرکانسمتر قادر نیست امواج ترکیبی را شمارش کند لذا فقط از تک طیف باید استفاده کنید .
موفق باشید .

mehrdad20072

کاربر
2009-08-13
52
200
سلام
ببخشید قبلا یه نرم افزار دیدم که مقدار مقاومتهای smd رو که به صورت کد مقدارشون رو نوشتن میزد
مثلا e89 رو میدادی بهت میگفت مقدارش چقدر هست .
اون برنامه رو اگر کسی از دوستان دارن بزارن ممنون میشم .
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
سلام
ببخشید قبلا یه نرم افزار دیدم که مقدار مقاومتهای smd رو که به صورت کد مقدارشون رو نوشتن میزد
مثلا e89 رو میدادی بهت میگفت مقدارش چقدر هست .
اون برنامه رو اگر کسی از دوستان دارن بزارن ممنون میشم .
با تشکر

با سلام :
در همین بخش اموزشی - تاپیک معرفی نرم افزارهای الکترونیکی [hide] http://www.irantk.ir/f125/ [/hide]و هم چنین در همین تاپیک { اموزش گام به گام >> معرفی نرم افزار ها ...} SMD ..? جستجو کنید .

موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
پاسخ : فقط با يك كليك اسيلواسكوپ داشته باشيد

متاسفانه فایل خراب است

با سلام :
فایل نیست لینک مربوط به نرم افزار فوق هست بعد از باز شدن صفحه نرم افزار را از پست مربوطه دانلود کنید .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
نرم افزار طراحی ساب برای امپلیفایر های صوتی شما :

با سلام :
با توجه به اهمیت این نرم افزار اینجا هم لینک دانلود را میزارم : کلیک و دانلود کنید .
[hide] http://www.irantk.ir/irantk22598/#post118012 [/hide]
filter-coil-calculator.jpgspeakerbox-filter-designer.jpg
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
نرم افزار سیم پیچی هسته فریت ترویید و...

با سلام :
خیلی از دوستان و کاربران در سیم پیچی های مورد نیاز با هسته فریت تروییدی و میله ای و .... و همچنین در محاسبه ظرفیت سیم پیچ و خازن همراه ان در مدارات رادیویی و صوتی با مشکلاتی مواجه هستند اگر فکر میکنید شما نیز در این گروه قرار گرفته اید !!!!
نرم افزار کم حجم و کامل زیر مشکل گشای شما خواهد بود .
برای بکارگیری از نرم افزار فوق میتونید از شکل نیز کمک بگیرید .
[hide] [/hide]
[hide][/hide]
[hide]مشاهده فایل‌پیوست LCf calclat.zip[/hide]
دانلود کنید .
موفق باشید .

پیوست‌ها

بالا