آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

معرفي نرم افزار هاي الكترونيكي

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
پاسخ : معرفي نرم افزار هاي الكترونيكي { CAD Viewer }

با سلام :
[FONT=&quot]CAD Viewer[/FONT] نرم افزاری بسیار عالی برای مهندسین ، دانشجویان و کسانی است به هر نحوی با نقشه های طراحی شده توسط نرم افزار معروف AutoCAD سر و کار دارند ، {بخصوص برای باز کردن فایل های PCB برای فیبر چاپی در اندازه استانداردش }می باشد. همانطور که میدانید نرم افزار اتوکد حجم بسیار زیادی دارد و جهت اجرا و مشاهده - نیازمند دانش فنی و صرف زمان می باشد و برای کسانی که همیشه به آن نیازمند نیستند و یا فقط جهت مشاهده نقشه ها به آن نیاز دارند ، نصب و استفاده از آن مناسب نیست. به همین جهت نرم افزار CAD Viewer میتواند به راحتی فایل های DWG و DXF مربوط به تمامی نسخه های نرم افزار AutoCAD تا ورژن سال ۲۰۱۳ را نمایش دهد و همچنین آنها را به فرمت هایی نظیر BMP, JPG, TIF, CAL, GIF, PNG, PDF تبدیل نماید و لازم به ذکر است میتواند نقشه ها را با رعایت مقیاس آنها چاپ نماید. بنابراین در کنار نمایش فایل های اتوکد بدون نیاز به نصب آن میتوان اعمال پرینت و تبدیل فرمت آنها را نیزبا همین نرم افزار انجام دهد.
در کل نرم افزار کم حجم و مفیدی هست توصیه میکنم شما هم حتما دانلود و استفاده نمایید .
دانلود = حدود 29 مگ با کرک مربوطه : [hide] مشاهده فایل‌پیوست CAD Viewer QA CAD 10.A.22.rar [/hide]
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 70.7 کیلوبایت بازدیدها: 488

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
پاسخ : معرفي نرم افزار هاي الكترونيكي{ VirtualMagnifyingGlassPortable_3.6 }

با سلام :
حتما خیلی براتون پیش اومده که متن یا شماتیک خیلی ریز را باز کرده اید که برای مشاهده یا خواندن ان نیاز هست تا بزرگ نمایی اش کنید که در این صورت نیز پیمایش به سایر قسمت ها وقتگیر و مشکل اور هست .
راه حل را در این پست تقدیم شما میکنم .
نرم افزار {VirtualMagnifyingGlassPortable_3.6 } یک زره بین پرتابل مفیدی هست که مشکل خیلی از شما ها را حل خواهد کرد .
البته خود سیستم عاملها چنین نرم افزاری دارند که معمولا مناسب مقوله ما نمی باشد .
بعد از اجرا از شما میپرسد که کلاسیک یا پیشرفته باز شود توصیه میکنم کلاسیک را انتخاب کنید .
دانلود کنید : حدود 1.2 مگ حجم [hide] مشاهده فایل‌پیوست VirtualMagnifyingGlassPortable_3.6.paf.rar[/hide]
ایکان در سینی دیستاب >> راست کلیک >> و اندازه بزرگنمایی و تغییر رنگ و .... خیلی تنظینات دیگر ...
2.JPG
موفق باشید .

پیوست‌ها

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام ببخشید نرم افزاری میخوام که کد روی قطعه رو بهش دادی مشخصات رو بگه .برا کلیه قطعات
با سلام :
عزیزم تا به حال چنین نرم افزاری که هر قطعه را بخواهید مشخصاتش برات بده من ندیدم { نمی تونه وجود داشته باشه } اما برای داشتن مشخصات هر قطعه ای میتونید از سر برگ دیتا شیت صفحه اصلی همین انجمن لینک [hide] http://www.irantk.ir/datasheet/ [/hide] شماره یا کد هر قطعه ای که دارید در باکس جستجو وارد کرده و بالاخره از لینک هایی که براتون جستجو و در اختیارتون قرار میده { معمولا اولین لینک به شرطی که مشخصات را دقیق تایپ کنید } یکی را کلیک و وارد مشخصات قطعه فوق شوید .
- البته نرم افزارهایی هم نوشته شده و در همین بخش اپلود شده اند اما با توجه به تولیدات ساعت به ساعت قطعات توسط سازندگان هیچ نرم افزاری نمی تونه بروز و به همه قطعات پاسخگو باشد .
- تازه مشخص نکردین قطعه شما نوع SMD ??? یا ....؟ برای SMD ها با همین نام نرم افزارهایی اپلود کرده ایم و موجود هستند .
- در ضمن باید مهارت جستجو را داشته باشید و بدونید که این قطعه مورد جستجو چیه و در کدام محل کاربرد و چگونه ... تا زودتر به نتیجه برسید .
با تشکر .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
پاسخ : معرفي نرم افزار هاي الكترونيكي -شبیه ساز Bright_Spark_1.­10_Professional­

با سلام :
Bright_Spark_1.­10_Professional­
اسپارک نور نرم افزار پرتابل ساده و کم حجمی جهت شبیه سازی مدارات ساده اموزشی { تقریبا شبیه نرم افزار ادیسون } میباشد که با حجم اندک خود {~ 4mg}دارای امکانات و قطعات و ابزارهایی نظیر ولتمتر +اسیلواسکوپ دوکاناله + امپر متر و.....
بعد از دانلود در پوشه ای انرا اکستراکت کرده و روی ایکان لامپ زرد رنگ کلیک و ... قطعات دلخواه موجود را چیده و سیم بندی و در نهایت دگمه رادیویی run در سربرگ شبیه ساز را کلیک و نتیجه مدار بندی خود را عملا مشاهده .. .. در صورت نیاز میتونید پروژه خود را ذخیره و بعدا باز بینی کنید .
تصاویری از برنامه :
1.PNG 2.PNG
دانلود کنید : [hide]مشاهده فایل‌پیوست Bright_Spark_1.10_Professional.rar[/hide]
موفق باشید .

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768

با سلام :
حتما خیلی براتون پیش اومده که متن یا شماتیک خیلی ریز را باز کرده اید که برای مشاهده یا خواندن ان نیاز هست تا بزرگ نمایی اش کنید که در این صورت نیز پیمایش به سایر قسمت ها وقتگیر و مشکل اور هست .
راه حل را در این پست تقدیم شما میکنم .
نرم افزار {VirtualMagnifyingGlassPortable_3.6 } یک زره بین پرتابل مفیدی هست که مشکل خیلی از شما ها را حل خواهد کرد .
البته خود سیستم عاملها چنین نرم افزاری دارند که معمولا مناسب مقوله ما نمی باشد .
بعد از اجرا از شما میپرسد که کلاسیک یا پیشرفته باز شود توصیه میکنم کلاسیک را انتخاب کنید .
دانلود کنید : حدود 1.2 مگ حجم hidden content may not be quoted
ایکان در سینی دیستاب >> راست کلیک >> و اندازه بزرگنمایی و تغییر رنگ و .... خیلی تنظینات دیگر ...
مشاهده فایل‌پیوست 80526
موفق باشید .

سلام
دانشمند گرامی استاد رجبی عزیز
ضمن تبریک سال نو

زحمات ستودنی و دانش کبیر حضرتعالی مایه مباهات است و مشکلی باقی نگذاشته

درحالیکه بزرگنمایی از ضروریات سنی حقیر است اما هرگز استفاده از نرم افزارهای مربوطه به ذهنم نیز نرسیده بود

بابت زحمات مستمر و بسیار موثر و مفید حضرتعالی که تقدیر بی انتها میطلبد بینهایت سپاسگزارم.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,031
اصفهان

با عرض سلام

آیا به این فکر که طراحان آی سی با چه نرم افزاری ، آی سی را طراحی می کنند!
نرم افزار Advanced Design System ، نرم افزار بسیار کاملی جهت طراحی آی سی میباشد

پیوست‌ها

• 95.4 کیلوبایت بازدیدها: 396
  • 40.2 کیلوبایت بازدیدها: 395
  • 169.1 کیلوبایت بازدیدها: 396
  • 15.3 کیلوبایت بازدیدها: 397
آخرین ویرایش:

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
سلام
یک نرم افزار جالب هم من معرفی می کنم نمی دونم معرفی شده یا نه!!
می تونید مثل پروتئوس مدارتون رو ببندید بعد بصورت گرافیکی تست کنید
حتی مولتی مترش هم 3 بعدی است.

[hide]GALLERY5.jpg

Gallery11.jpg

Gallery13.jpg

Gallery27.jpg

Gallery20.jpg

Gallery12.jpg

GALLERY7.jpg

Gallery6_3.jpg

Gallery6_2.jpg

Gallery6_1.jpg

simple4.jpg
[/hide]

50k

کاربر
2008-04-08
1
8
پاسخ : اموزش نرم افزار ايگل eagle

با سلام :
نرم افزار {eagle } ايگل از جمله نرم افزارهاي گرافيكي و شبيه سازي سيموليشن طراحي pcb و مدارات الكترونيكي ميباشد در حد پروتيوس با حجم كمتر و داراي كتابخانه اپديت شده و كامل كه براي طراحي و اجراي پروژه هاي ديجيتال و انالوگ الكترونيك ... كمتر كسي هست كه الكترونيك كار باشد و از ايگل ساده بگذرد .
با احتمال اينكه علاقمنداني هنوز ميخواهند با اين نرم افزار كار كنند
فايل زير اموزش كاملي از اين نرم افزار جالب ميباشد .
كاربراني كه علاقمند كار با اين نرم افزار ميباشند در صورت نياز پيام بزارند تا نسبت به اپلود خود نرم افزار اقدام كنيم .
دانلود كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

با سلام
استاد اگه لطف کنید و نرم افزارهای پیشرفته طراحی مثل پروتئوس ایگل ... رو هم آپ کنید ممنون میشم آخه از نت دان کردم ناقص اکسترکت میشه
با سپاس

عطاالله

کاربر
2014-10-30
9
27
اهواز
پاسخ : اموزش کامل عملی و مصور پروتیوس 2.7 (و بالاتر )

با سلام : دوستان و کاربران عزیز در این تاپیک اموزش کامل و مصوری از نرم افزار پروتیوس 7.2 و بالاتر را تقدیم میکنم امید وارم دوستان با مشارکت در هر چه پر بار تر شدن این تاپیک از همکاری لازم دریغ نفرمایند .
امروزا کمتر فردی پیدا میشه که با الکترونیک سروکار داشته باشد ولی طعم شیرین و لذت بخش پروتیوس را مخصوصا با شبیه سازی های قدرتمند ی که دارد نچشیده باشد نرم افزاری فراگیر و کاربردی ...
با توجه به قدرت مانور و پیچیدگی این نرم افزار امکان پذیر نیست که در یک مقاله به تمام نکات و جزییات اشاره کرد لذا با توجه به مصور بودن این مقاله را در چند بخش جداگانه تقدیم میکنم امید وارم براتون مفید واقع شود .
دانلود قسمت اول :
پسورد فایل : http://www.irantk.ir/..gadraj
ادامه دارد :
با تشکر .
موفق باشید .

استاد گرامی و ارجمند
باسلام
فایل پروتیوس با پسورد ذکر شده باز نمیشود.از پسوردهای دیگر جنابعالی نیز استفاده شده است .با تشکر فراوان از راهنمایی استاد عزیز.

بالا