آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

معرفي نرم افزار هاي الكترونيكي

reza1559

کاربر
2008-02-15
89
221
سلام :
دوست عزيز قطر سيم پيچ را مشخص كردين .
طول سيم پيچ را مشخص كردين .
تعداد دور هم كه مشخصه :
بايد از سيمي استفاده كنيد كه با همون تعداد دور طول سيم پيچ را پر كند .{بدون فاصله هوايي بين دورها }
{طول سيم پيچ تقسيم بر تعداد دور = قطر سيم پيچ }
موفق باشيد .
استاد عزیز من اصلا سر در نیاوردم! میشه واضح تر بفرمائید چطور نمره سیم رو باید انتخاب کرد؟
در کل من یه سیم پیچ 12 میکروهانری میخوام البته سیمش نمره 0.5 نباشه چون بد گیر می یاد!
درضمن من در طول یک روز 10 نرم افزار دانلود نمیکنم اما سیستم گیر میده بهم؟!!

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
استاد عزیز من اصلا سر در نیاوردم! میشه واضح تر بفرمائید چطور نمره سیم رو باید انتخاب کرد؟
در کل من یه سیم پیچ 12 میکروهانری میخوام البته سیمش نمره 0.5 نباشه چون بد گیر می یاد!
درضمن من در طول یک روز 10 نرم افزار دانلود نمیکنم اما سیستم گیر میده بهم؟!!
با سلام :
عزيزم خيلي ساده بود ببينيد اگر شما طول سيم پيچ و تعداد دور را در دست داريد ... در حقيقت اين قطر سيم و تعداد دور ان است كه طول سيم پيچ تان را ميسازد حال با تقسيم طول سيمپيچ بر تعداد دور قطر سيم بدست مياوريد .
عكسي از نرم افزار را براي راهنمايي بيشتر كه براي 12 ميكروهانري محاسبه كرده مي بينيد در اين عكس باكس ها به ترتيب نماينده : 1= 12 ميكروهانري كه ما وارد كرده ايم و 2= از بالا : 7ميليمتر قطر سيم پيچ {خانه سيز } ميباشد و 3 = پاييني عدد 7 طول سيم پيچ {سبز} ميباشد . 4= خانه سفيد رنگ وسطي 50 تعداد دور شماست .و 5 = بالايي سفيدرنگ :طول اندازه سيمي است كه بايد براي پيچيدن تهيه كنيد 1.1 متر . وبالاخره قطر سيم پيشنهادي نرم افزار {حداكثر } كه 139 /. ميليمتر .
معمولا اعداد و ارقام حاصل از نرم افزار را روند { بخوانيد RUOND } يعني گرد كرده به اعداد صحيحي كه در بازار يافت ميشود ميرسند .
براي اطمينان از نتيجه گردسازي ميتونيد اين بار ارقام گردشده را در باكسهاي مربوطه قرار داده و ظرفيت نهايي را تست كنيد .
نرم افزار ساده ديگري {با هسته هاي هوايي } در همين تاپيك موجود هست دانلود و استفاده كنيد :
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=120&page=2 پست شماره 65 با عنوان
نرم افزار محاسبه سيم پيچ هاي راديويي

با سلام :
نرم افزار جالب و كم حجمي براي محاسبه اندوكتانس سيم پيچ هاي راديويي كه در فضاي ازاد {هسته هوايي } دارند .
[hide] مشاهده فایل‌پیوست SIMPICH.rar [/hide]

موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 6.3 کیلوبایت بازدیدها: 676

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
سلام استاد من نیاز بوبین ظرفیتهای8.2mh و 2.2mh دارم در مورد تهیه وساخت راهنمای بفرمایئد باتشکر
سلام :
از همين نرم افزار كمك بگيريد .
باكس هاي خالي را با داده هايي كه داريد پر كنيد و با يك كليك پاسخ ها را دريافت كنيد { ببينيد } .
موفق باشيد ./

rasouliane

کاربر
2007-08-22
26
50
سلام استاد من تو همین نرم افزار مشکل دارم تو باکس های این محاسبات بصورت اینچ ولی تو این عکس میلیمترمربع نشان دادید ویکی اینکه d بعنوان قطر هسته length قطر سیم میباشد من اینجور متوجه شده با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
سلام استاد من تو همین نرم افزار مشکل دارم تو باکس های این محاسبات بصورت اینچ ولی تو این عکس میلیمترمربع نشان دادید ویکی اینکه d بعنوان قطر هسته length قطر سیم میباشد من اینجور متوجه شده با تشکر
سلام :
1- براي اينكه ديمانسيونها به ميليمتر نشان داده شود از گزينه تب هاي بالاي نرم افزار بايد حالت نمايش را انتخاب كنيد .
2- length به معني طول سيم ميباشد يعني شما چند سانتي متر يا ميليمتر { متريكال } سيم نياز داريد تا ظرفيت محاسبه شده را طبق فرمول بپيچيد .
3 - توي باكس ها كاملا مشخص هستش كه يك d براي قطر سيم و يكي براي قطر سيم پيچ {لوله فرضي كه سيم دور ان مي پيچد } با توضيح مشخص كرده .
در صورت ابهام مورد خود را بزاريد بيشتر در خدمت باشم .
احتمالا اگر با مشكل فونت مواجه ميشويد فونت مناسب را در سيستم خود نصب كنيد تا گزينه ها مشخص و واضح باشند .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
سلام سپاس فراوان ممنون یه سوال دیگه اینکه من در مورد بوبین 8.2mh تو نقشه زیر بوبین خط تیره تیره کشیده شده در مورد این راهنمای کنید با تشکر
سلام :
خط تيره ها در زير شكل بوبين نماينگر اين است كه اين سيم پيچ يا بوبين داراي هسته {مغز فريت } هست اگر يكطرف ان { رو به بالا } فلش دار و يا حرف بزرگ { t } مانند باشد بمعني هسته قابل تنظيم اگر فقط يك خط ممتد باشد هسته اهني و بدون علامت و خط به مفهوم هسته هوايي { بدون هسته } است .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
نرم افزار محاسبات پاور ساپلاي و رگولاتور سويچينگ با lm267x

سلام :
يك نرم افزار جالب كم حجم و پر مصرف براي محاسبه و طراحي مدارات رگولاتور ولتاژ و منابع تغذيه سويچينگ . {با استفاده از ايسي : Lm267x }
داده هاي خود را در باكس هاي مربوطه { ولتاژ هاي خروجي و جريان و .... } وارد نماييد تا شماتيك و قطعات و شرح كلياتي براي تان نمايش دهد سپس ميتونيد همه اينها را در هارد خود ذخيره و استفاده نماييد {براي نمايش كليات از تب هاي بالاي صفحه استفاده كنيد }.
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 27.4 کیلوبایت بازدیدها: 674

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
معرفی نرم افزار HamCalc

با سلام :
نرم افزار HamCalc پرتابل و کم حجم و پر کاربردی مخصوصا برای کاربرانیکه در سطح اماتوری فعالیت دارند .
[hide]از سر برگ منوی مورد نیاز خود را انتخاب و اجرا کنید در صفحه جدید باز شده داده های خود را در باکس های مربوطه وارد کنید تا شماتیک و قطعات لازم به همراه مقدار عددی انها و راهنمایی لازم را دریافت کنید .
توصیه میکنم حتما دانلود و استفاده کنید . به همین اسانی !!!! فقط با یک کلیک !!!!
[/hide]
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 33.8 کیلوبایت بازدیدها: 587
  • 281.6 کیلوبایت بازدیدها: 189
بالا