آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مطرح کردن سوالات و مشکلات مادربرد ۞ قسمت دوم ۞

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ofice

کاربر
2011-03-31
20
54
سلام دوستان عزیز
من تعمیر بعضی از قطعات رو وارد هستم ولی در مورد مادر برد هیچ اطلاعاتی ندارم یه کارت دیباگر هم گرفتم (دفترچه رو دادم برام ترجمه کنند) و می خواهم تعمیر رو شروع کنم 10 عدد مادر برد خراب هم دارم برای شروع کجا برم اگه لینکی رو سراغ دارین لطفا بزارید​

sabz1

کاربر vip
vip
کاربر
2009-08-31
149
166
من هم مثل مثل شما مشتاقم بیشتر بدونم اگر این جا راهنمایی کنند من هم یک دیبا گر سارش میدهم امید وارم راهنمایی های لازم را ببکنند و طرز کار دستگاه های لازم را بزارند .
با تشکر

logana

کاربر
2011-04-04
5
2
با سلام
میخوام برای هیت سینک های مادربرد فن قرار دهم این کار شدنی چجور فنی باید خرید لطفا مشخصات فنی فن را بنویسید در مورد مشکل مادربرد که داغ میشد به این نتیجه رسیدم که اگر بتونم روی هیت سینک فن بگذارم کاهش دمای قابل توجهی ایجاد میکنه

ofice

کاربر
2011-03-31
20
54
با سلام
این کار شدنی هست شما باید دو نکته توجه داشته باشید : اول اندازه فن که باید اندازه سینگ باشه که میتونی به چند شکل اونو بچسبونی و دوم باید ولتاز مورد استفاده فن با مادر برد هم سان باشه عموما 5 و 12 ولت هست که بیشتر از 12 ولت استفاده می کنن
برای تهیه ولتاز فن هم میتونی از مادر برد قسمت (sys - fan) یا از پاور مستقیم استفاده کنی (رنگ مشکی : منفی رنگ قرمز : پنج ولت رنگ زرد : 12 ولت)

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
سلام:عزيز اول بايد قطعاتو بشناسي و كاربرد و كاركردشونا و بعد سايت يا لينكي كه بدرده تعمير بخوره نيست البته چنتا به زبون تايواني هست كه كامل نيسن و شما بايد خودت تجربه كني و اينم بگم به ديباگر عادت نكن و سعي كنيد خودتون كار كني و بطور مثال چيپستهاي شمالي و جنوبي <n&s>رو بشناسي و بتوني رگولاتور و منبع تغذيه مينو تفكيك كني و با بايوس و عيوبش اشنا بشي و هر گونه مشكلي تو اين زمينه داشتي با كمال ميل جوابتونا خواهم داد موفق باشيد

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
سلام :همكار محترم اصلا نياز به فن نيست شما بايد مشكل داغ شدنه مين و قطعاتتو پيدا كني بطور مثال ميتونه از پاورت باشه كه اون رفع عيبش بحث خودشو داره و اگه تعويض كردي و حل نشد معمولا اين عيب از خازنهاي اصلي مينتن كه به نامهاي پي وار پي تو و پي ال نامگذاري ميشن و شامل چنتا خازنن و ساده بگم كه خازنهايي كه سر راه اصلي ولتا

ofice

کاربر
2011-03-31
20
54
دوستان عزیز
کسی میتونه در مورد تعمیر مادربرد منو راهنمایی کنه

آخرین ویرایش:

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
[سلام :اصطلاح شورت درستره و اتصال كوتاه بصورت متداول در ديود ها و ترانزيستورها صورت ميگيره و باعث ديس شدن يه بخش يا بعضا كل مدار ميشه و ره حلشم اينه كه با اهمتر قطعات ياد شده رو تست كني و يه راه سريع تر دنبال كردن مسير ولتايه پاوره موفق باشيد

yaser-n

کاربر vip
کاربر
2010-11-29
76
248
سلام من يه مادر برد ga-m68sm فن سي پي يو روشن ميشه ولي بالا نمياد ممنون ميشم راهنمايي كنيد
-ديباگر no-cميدهد چراغ fram ,irdy خاموشن ولي rst يك لحظه روشن ميشه
-ولتاژ چكهاي cpu 1.12هست سيپي يو بدون فن داغ ميشه به ندرت
-ولتاژ رم 1.92
-اپديت بايوس هم كردم
-چيپ شمالي و ic\ioزياد داغ نميشه
-كريستال عوض كردم
:smilie_help:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا