آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل پاور کامپیوتر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

shamabady

کاربر
2008-02-06
14
31
Jam City
باسلام

دوست عزیز من نگفتم که این قطعات را در بیاری و بدون اینها سیستم را روشن کنی

گفتم چند بار در بیار ودوبار بزن تا سوکت های آنها تمیز شود

وموقعی که سیستم را روشن می کنی این قطعات روش باشه.

وبایوس اگر سوکت دارد در بیار ولی اگر لحیم خورده دست نزن

ومن ببینم این مادر برد شما از چه نوع طراحی بهره گرفته و چکار باید کرد

تا آخر شب

من همه جوره تست کردم
بایوس هم فکر کنم لحیم شدست چون آی سی سوکتی نیست که بخوام در بیارم
واقعا ممنون میشم اگه راهنماییم کنی یک ماه این مشکل داره رو اعصابم راه میره

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,845
TEHRAN
من همه جوره تست کردم

باسلام

فکر کنم اوراقی شو دارم بزار در بیارم ببینم چکار می تونیم بکنیم

اگر تستر مادر برد داری اعلام کن اگه نداری اصلا پست نزن تا مادر برد را در بیارم

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
با سلام
رنج این چند تا ولتاژ چند برای من ولتاژهاشون اینجوریه ببینید درسته

قرمز 5.24
نارنجی 3.33
طوسی 5.24
زرد 11.75
آبی 11.65
سفید 4.95

مشکل سیستم من اینه که هر بار میخوای روشن کنی باید چندین بار روشن خاموش کنی تاروشن بشه ولی وقتی روشن بشه بدون مشکل کار میکنه واگه وقتی روشن باشه ریست کنی هم بدون مشکل ریست میشه و همچنین اگه خاموش کنی تا چند دقیقه بعدشم روشن کنی بدون مشکل روشن میشه ولی اگه از چند دقیقه بگزره دوباره بخوای روشن کنی بازم باید چندین بار روشن خاموش کنی تا روشن بشه
البته منظورم از روشن نشدن اینه که سیستم روشن میشه ولی مانیتور روشن نمیشه سیستم هم هیچ بوقی نمیزنه وتو همون حالت میمونه
امکان داره مشکل از پاور باشه
یا به غیر از پاور امکان داره مشکل از چی باشه
این رنگ طوسی زدین 5.7 مال من 5.24 مشکلی نداره
با سلام
دوست عزيز شما ابتدا با يك پاور نو يا حداقل مطمئن امتحان كنيد اگر با در اوردن گرافيك مادر برد اخطار بدهد احتمال سالم بودن گرافيك وجود دارد اما اگر با در اوردن رم اخطار بدهد احتمال سالم بودن رم نيز وجود دارد بدون رم وگرافيك هيچ اخطاري نده يا بدون رم اخطار ندهد احتمال اينكه تغذيه رم مشكل داشته باشد وجود دارد شما به خازنهاي مادر برد هم توجه كنيد باد كرده وتغيير رنگ نداده باشد ايا مادر برد شما صاف هست يا تاپ دارد .دوست عزيز براي تعمير يك مادر برد حداقل بايد قطعات سالم داشته باشي ( رم cpu.vga) اگر با اقدامات فوق به نتيجه نرسيدي احتمالا بايوس مادر برد مشكل دارد

آخرین ویرایش:

shamabady

کاربر
2008-02-06
14
31
Jam City
باسلام

فکر کنم اوراقی شو دارم بزار در بیارم ببینم چکار می تونیم بکنیم

تحقیقات به جایی نرسید؟

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,845
TEHRAN
تحقیقات به جایی نرسید؟

باسلام

چرا دوست عزیز من مادر بردشم (البته مدل مشابه ) را دیدم

ولی منتظر جواب شما به همکارخوبمان آقای davodpor

که وقت گذاشته وچند مورد را اشاره کرده و ما هم راهنمایی اش را تایید کردیم

که شما هنوز یا متوجه نشدید ویا توجه نمی کنید

دوست عزیز اینکه مثلا من مدیرم ملاک بر این نیست که از آقای داوود پور بیشتر بدانم یا

راهنمایی من از ایشان موثرتر باشه
. در هر صورت شما باید با دیده احترام به همکاری دیگران

بنگرید

ارادتمند

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی
من همه جوره تست کردم
دوست عزیز روی سیستم شما چه کارت های جانبی وجود دارد اگر کارتهای جانبی از نوع چینی غیر مرغوب باشد باعث افت کارایی وحتی خرابی مادربورد میشود
برای تست اول کارتهای جانبی مانند کارت صدا / کارت usb / کارت TV / کارت SATA و ..... را از مادربورد خارج کن بعد اقدام به تست قطعات اصلی کن
در ضمن گرد و خاک روی برد را با یک برس نرم یا با دمنده باد بگیرتا از این بابت خیال اسوده باشی

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,845
TEHRAN
دوست عزیز روی سیستم شما چه کارت های جانبی وجود دارد اگر کارتهای جانبی از نوع چینی غیر مرغوب باشد باعث افت کارایی وحتی خرابی مادربورد میشود
برای تست اول کارتهای جانبی مانند کارت صدا / کارت usb / کارت tv / کارت sata و ..... را از مادربورد خارج کن بعد اقدام به تست قطعات اصلی کن
در ضمن گرد و خاک روی برد را با یک برس نرم یا با دمنده باد بگیرتا از این بابت خیال اسوده باشی

باسلام

دوست عزیز به مدل آن دقت کردید یا نه ؟

مدلش 865 هستش

روی این مادر برد اصلا نیازی به کارت صدا - کارت usb وsata نیست

که نصب کرده باشد

دوم اینکه گردو خاک چطوری میتونه از استارت جلو گیری کنه ؟

shamabady

کاربر
2008-02-06
14
31
Jam City
با سلام
دوست عزيز شما ابتدا با يك پاور نو يا حداقل مطمئن امتحان كنيد اگر با در اوردن گرافيك مادر برد اخطار بدهد احتمال سالم بودن گرافيك وجود دارد اما اگر با در اوردن رم اخطار بدهد احتمال سالم بودن رم نيز وجود دارد بدون رم وگرافيك هيچ اخطاري نده يا بدون رم اخطار ندهد احتمال اينكه تغذيه رم مشكل داشته باشد وجود دارد شما به خازنهاي مادر برد هم توجه كنيد باد كرده وتغيير رنگ نداده باشد ايا مادر برد شما صاف هست يا تاپ دارد .دوست عزيز براي تعمير يك مادر برد حداقل بايد قطعات سالم داشته باشي ( رم cpu.vga) اگر با اقدامات فوق به نتيجه نرسيدي احتمالا بايوس مادر برد مشكل دارد
باسلام

چرا دوست عزیز من مادر بردشم (البته مدل مشابه ) را دیدم

ولی منتظر جواب شما به همکارخوبمان آقای davodpor

که وقت گذاشته وچند مورد را اشاره کرده و ما هم راهنمایی اش را تایید کردیم

که شما هنوز یا متوجه نشدید ویا توجه نمی کنید

دوست عزیز اینکه مثلا من مدیرم ملاک بر این نیست که از آقای داوود پور بیشتر بدانم یا

راهنمایی من از ایشان موثرتر باشه . در هر صورت شما باید با دیده احترام به همکاری دیگران

بنگرید

ارادتمند

با سلام
مگر جواب ندادن به یک پست یعنی این که پست دهنده اطلاعاتی ندارد محسوب میشود
من برای این پاسخی ندادم زیرا احساس میکردم پاسخ سوال ایشون رو چند تا پست بالاتر داده ام
ایشون گفته بودن پاور باید سالم باشه که تست کردم سالم بوده بعدم گفته بودند که قطعات را یکی یکی در بیاورم ببینم چی میشه که اون کارم کرده بودم ودر پست های بالایی نتیجه را گذاشته بودم
بعدم گفته بودن که خازن هارو نگاه کنم که نتیجه این کار رو هم تو پست های بالایی گذاشته بودم
بعدم خوب خود شما نوشتید :)
خوب منم پست ندادم تا ببینم نتیجه کار شما چی میشه:rolleyes:
خلاصه نتایج :
پاور سالم
خازن ها چیز مشکوکی دیده نشد
با در آوردن کارت گرافیک چند تا پوق پشت سر هم
با در آوردن رم هیچ اتفاقی نمی افتد
قطعات هم فکر کنم سالم باشند چون اگه مشکل داشتند یا سیستم به هیچ وجه بالا نمی آمد یا این که اگر هم بالا می امد به درستی کار نمیکرد در حالی که سیستم پس از چند بار روشن خاموش کردن بالا آمده و بدون هیچ مشکلی کار میکند
در ضمن روی سیستم من به غیر از کارت گرافیک فقط یک مودم زولتریکس و جود دارد و کارت دیگری ندارد
با تشکر

r_hosseini

کاربر
2008-01-02
39
111
Tehran
دوست عزيز با سلام؛
ضمن احترام به نظرات و پيشنهادهاي ساير دوستان، مواردي را بصورت تجربي در اين رابطه مطرح مي كنم اميدورام براي شما مفيد واقع شود:
1- يكي از دلايل مي تواند ولتاژ برگشتي در مدار باشد كه نشانه آن احساس برق گرفتگي در بدنه كيس مي باشد كه در اين صورت
مي توان با اتصال بدنه به يك اتصال زمين مرجع (مانند اسكلت ساختمان) آن را برطرف نمود.
2- بر روي برد پاور، خازن 47μF است كه با يكي از پايه هاي آي سي 3843 (يا 3842 ) ارتباط دارد ، آنرا عوض نمائيد.
3- خازنهاي روي خطوط سيگنال Stand By (سيم بنفش) سيگنال Power Good (سيم طوسي) و سيگنال Power ON (سيم سبز) را بررسي كنيد.
موفق باشيد

shamabady

کاربر
2008-02-06
14
31
Jam City
با سلام
آقای r_hosseini
با تشکر از پاسخی که دادید این مشکل احساس برق گرفتگی وجود دارد ولی چیز جدیدی نیست و از روز اول که سیستم را گرفتم وجود داشته ولی باز هم موردی را که گفتید تست میکنم
در مورد آزمایش هایی که گفتید آیا صرف این که ولتاژ های خروجی پاور درست است دلیل بر سالم بودن پاور نیست یا این که با وجود سالم بودن خروجی های پاور بازم امکان دارد که این مشکل پیش بیاید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا