آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل پاور کامپیوتر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,848
TEHRAN
مشکل مادر برد msi

باسلام

دوست عزیز (shamabady ) همه اینهایی که گفته شد مشکل مادر برد شما نیست

تجاربی که در مورد این مادر برد با این ایراد تا بحال پیش اومده ( در چند مورد )

1. 2 یا 3 مورد با تعویض ( U1 )و خازنهای هم ردیف اش(6.3--3300 ) درست شده--( پشت سوکت موس وکیبورد 14 پین )

2. یک مورد با تعویض ( U 28-W83 ) و خازنهای کنارش6.3---1000در منتهی الیه سوکت رم 8 پین

ویکی دو مورد هم عین ایراد شما فقط با خازن رفع شده( خازن های پشت سوکت شبکه(6.3--1500 )

دوست عزیزمشکل شما 99 درصد فقط خازن هست

موفق باشید

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
774
1,839
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
دوست عزیز اگر پاور سالم دیگری جایگزین شده و سیستم همچنان مشکل دارد عیب تنها از مادربرد که در این مورد عیب تنها چیپ ست مادربرد دچار مشکل می شود یا لحیم سردی یا خرابی خود قطعه در اکثر موارد با بیرون اوردن چیپ و جایگزینی مجدد مشکل برطرف شده موفق باشید

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
با سلام
مگر جواب ندادن به یک پست یعنی این که پست دهنده اطلاعاتی ندارد محسوب میشود
من برای این پاسخی ندادم زیرا احساس میکردم پاسخ سوال ایشون رو چند تا پست بالاتر داده ام
ایشون گفته بودن پاور باید سالم باشه که تست کردم سالم بوده بعدم گفته بودند که قطعات را یکی یکی در بیاورم ببینم چی میشه که اون کارم کرده بودم ودر پست های بالایی نتیجه را گذاشته بودم
بعدم گفته بودن که خازن هارو نگاه کنم که نتیجه این کار رو هم تو پست های بالایی گذاشته بودم
بعدم خوب خود شما نوشتید :)

خوب منم پست ندادم تا ببینم نتیجه کار شما چی میشه:rolleyes:
خلاصه نتایج :
پاور سالم
خازن ها چیز مشکوکی دیده نشد
با در آوردن کارت گرافیک چند تا پوق پشت سر هم
با در آوردن رم هیچ اتفاقی نمی افتد
قطعات هم فکر کنم سالم باشند چون اگه مشکل داشتند یا سیستم به هیچ وجه بالا نمی آمد یا این که اگر هم بالا می امد به درستی کار نمیکرد در حالی که سیستم پس از چند بار روشن خاموش کردن بالا آمده و بدون هیچ مشکلی کار میکند
در ضمن روی سیستم من به غیر از کارت گرافیک فقط یک مودم زولتریکس و جود دارد و کارت دیگری ندارد
با تشکر
با سلام
دوست عزيز يكي از نشانه هاي خرابي خازن باد كردن وتغيير رنگ هست اما اگر خازني اينچنينين مشخصاتي نداشت دليل بر سالم بودن ان نيست همه همكاران احتمالات را ميگويند چون هييچيك روي ان مادر برد كار نكرده اند اين كه شما فكر كنيد اطلاعات شما را نا ديده گرفته اند شايد شما اينگونه برداشت كنيد به هر حال اگر مادر برد شما بعد از چند بار ريستار كار كند هم احتمال خرابي رم وتغذيه رم و خازن ودر نهايت بايوس مشكل دارد

shamabady

کاربر
2008-02-06
14
31
Jam City
سلام
با تشکر از نظرات همه دوستان ali m.g . ali.risiver ,davodpor و....

باسلام

دوست عزیز (shamabady ) همه اینهایی که گفته شد مشکل مادر برد شما نیست

تجاربی که در مورد این مادر برد با این ایراد تا بحال پیش اومده ( در چند مورد )

1. 2 یا 3 مورد با تعویض ( U1 )و خازنهای هم ردیف اش(6.3--3300 ) درست شده--( پشت سوکت موس وکیبورد 14 پین )

2. یک مورد با تعویض ( U 28-W83 ) و خازنهای کنارش6.3---1000در منتهی الیه سوکت رم 8 پین

ویکی دو مورد هم عین ایراد شما فقط با خازن رفع شده( خازن های پشت سوکت شبکه(6.3--1500 )

دوست عزیزمشکل شما 99 درصد فقط خازن هست

موفق باشید

بابا دمت گرم خیلی باحالی آدرس ها خیلی دقیق بود و قطعات و پیدا کردم
ولی اگر این قطعات مشکل داشته باشند من نه تخصص و نه ابزار لازم برای تعویضش رو دارم حالا بماند که این قطعات عمرا تو شهرمون پیدا بشه
مثل این که باید ببرم یه جا بدم تعمیر کنن حالا باز مشکل اینجاست که تو شهرمون (سبزوار) جای مطمئنی رو سراغ ندارم که بدونم طرف وارد و ببرم اونجا بدم
به نظر دوستان رفع این مشکل نیاز به تخصص خیلی زیادی داره یا به همین تعمیرکارای شهرمون بدم میتونن درست کنن
در ضمن اگه تو شهرمون نشه درست کرد باید ببرم مشهد از دوستان کسی تو مشهد جایی رو سراغ نداره کارش درست باشه ببرم اونجا اگه سراغ دارید یه آدرس بدید
با تشکر

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
774
1,839
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
سلام
با تشکر از نظرات همه دوستان ali m.g . Ali.risiver ,davodpor و....

ولی اگر این قطعات مشکل داشته باشند من نه تخصص و نه ابزار لازم برای تعویضش رو دارم حالا بماند که این قطعات عمرا تو شهرمون پیدا بشه
مثل این که باید ببرم یه جا بدم تعمیر کنن حالا باز مشکل اینجاست که تو شهرمون (سبزوار) جای مطمئنی رو سراغ ندارم که بدونم طرف وارد و ببرم اونجا بدم
به نظر دوستان رفع این مشکل نیاز به تخصص خیلی زیادی داره یا به همین تعمیرکارای شهرمون بدم میتونن درست کنن
در ضمن اگه تو شهرمون نشه درست کرد باید ببرم مشهد از دوستان کسی تو مشهد جایی رو سراغ نداره کارش درست باشه ببرم اونجا اگه سراغ دارید یه آدرس بدید
با تشکر
دوست عزیز تعمیرات مادربرد نیاز به تخصص دارد البته اگر به تعویض خازن که به هر تعمیرکارلوازم صوتی تصویری مراجه کنید می تواند خازن ها را تعویض کند اما برای تعویض پردازنده و همچنین عیب یابی باید به جای مراجه کنید که تخصص کافی داشته باشند اگر خواستید خارج از شهرستان خود بفرستید پیام خصوصی ارسال کنید

آخرین ویرایش:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,848
TEHRAN
ادامه بحث

باسلام

دوستان مشکل این مادر بورد از پاورش شروع شد وهمین قسمت ادامه پیدا کرد

لذا خواهش می کنم در صورت و جود سئوالات ومشکل مادر برد فقط در بخش تعمیرات مادر برد

عنوان کنید
http://www.irantk.ir/t1347.html

در خدمتیم

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی
سلام
با تشکر از نظرات همه دوستان ali m.g . Ali.risiver ,davodpor و....

با تشکر
دوست عزیز در بجنورد یک شرکت خوب وجود دارد اگر خواستی بگو برات ادرسشو بدم بری اونجا کارش تعمیر تخصصی قطعات سیستم است
با پوزش از مدیران محترم جهت راهنمایی ارز کردم

آخرین ویرایش:

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی

باسلام

دوست عزیز به مدل آن دقت کردید یا نه ؟

مدلش 865 هستش

روی این مادر برد اصلا نیازی به کارت صدا - کارت usb وsata نیست

که نصب کرده باشد

دوم اینکه گردو خاک چطوری میتونه از استارت جلو گیری کنه ؟

1) دوست عزیز تجربه ثابت کرده گاهی قطعاتی جانبی باعث وجود اختلال در سیستم شده است.
2) آیا شما روی مادر بوردی که خاک داره میتونی قطعه سوخته رو تشخیس بدی. ضمنا گرد و خاک یکی از عوامل جلوگیری از انتقال حرارت قطعات به هوا میباشد و در بعضی از موارد باد گرفتن باعث رفع عیب شده است
3) من این این موارد را کلی و جهت یاداوری گفتم

Mahyar.FF

کاربر
2007-12-20
11
27
با سلام خدمت دوستان عزيز

يه مشكلي براي پاور سيستم من پيش اومده، گفتم بيان كنم تا اگه دوستان راه حلي براي رفع اشكالش دارند، لطف بفرمايند راهنمايي كنند.

پاور pascal هست و peak ولتاژش 500w هست.
مشكل اينه كه اگر برق شهر رو از ورودي اون قطع كنم، و دوباره وصل كنم و كليد on سيستم رو بزنم، حدود 5-10 دقيقه طول ميشكه تا به سيستم برق بده و روشن كنه.
در ضمن اگر برق شهر را در حالي كه دكمه پشت پاور در حالت on هست به ورودي وصل كنم مدت زمان انتظار بيشتر هم ميشه. من تا 30 دقيقه هم صبر كردم، اما دستگاه رو روشن نكرده.
اما بمحض آنكه در همين حالت دكمه پشت پاور رو در حالت off قرار بدم و سپس دوباره به حالت on برگردونم و دكمه on سيستم رو بزنم، همونطور كه قبلا گفتم بين 5-10 دقيقه سيستم رو روشن مي كنه.
پاور ديگه اي رو هم روي سيستم تست كردم و بلافاصله سيستم روشن شده، پس مطمئنا مشكل از پاور هست. پاور رو هم بيشتر از 7 ماهه كه دارم.
من كه احتمال مي دم مشكل از يك يا تعداد بيشتري از خازن ها باشه.
لطفا راهنمايي بفرماييد!
از بابت پاسخ شما متشكرم.
احتمالا پاور داراي گارانتي باشد (هنوز مطمئن نيستم و در حال پيگيري مي باشم)
و جثارتا مي خواستم قبل از اينكه پاور را جهت تعمير يا تعويض به گارانتي ببرم، از احتمالاتي كه در مورد اشكال پاور توسط دوستان گرامي بيان خواهد شد، اطلاع داشته باشم.
در صورتي كه گارانتي نبود، حتما راه حل هايي كه توسط دوستان ارائه مي شود را بكار خواهم برد و نتايج نيز حتما اعلام خواهد شد.
با سلام

تمامي گفته هاي شما تست شد.
ورودي برق شهر پاور را جدا كردم و كليد پشت آن را بروي وضعيت off قرار دادم.
سوكت 20pin و 4pin را از مادربرد جدا كردم. ديگر تغذيه هاي متصل به ساير قسمتهاي سيستم را نيز جدا كردم.
برق شهر را متصل و كليد را بروي on قرار دادم.
سيم سبز ولتاژي را نشان نمي داد و تنها سيمي كه ولتاژ داشت، سيم زرد بود و آن هم 0.45 ولت
با اين حال سيم سبز و مشكي را بيكديگر متصل كردم، اما پاور روشن نشد. با توضيحاتي كه در پست #17 در مورد تاخير در روشن شدن پاور دادم، اين بار حتي پاور در طول مدت بيشتر از 30 دقيقه نيز روشن نشد (ادامه ندادم)
براي همين سوكت هاي 20pin و 4pin را به مادربرد متصل كردم، كليد پشت پاور را off و سپس on كردم و كليد روشن شدن سيستم را زدم. مطابق گذشته پس از گذشتن 4-5 دقيقه سيستم روشن شد.
براي خاموش كردن سيستم، دكمه پشت پاور را بروي off و بالافاصله بروي on قرار دادم. سپس سوكت 20pin را از مادربرد جدا كردم (در حالي كه سوكت 4pin به مادربرد متصل بود).
حال پين سبز را به مشكي متصل كردم و پاور روشن شد.
در حالتي كه سيستم روشن است، سيم زرد (12v+) مقدار 11.45v را نشان ميداد و نوسان نداشت، بلكه در حال افزايش بود بطوريكه از 11.39v شروع شد و در پايان تست بمقدار 11.45v رسيد.
واقعا گيجم كرده.
متشكرم علي جان،

همانطور كه قبلا گفتم بايد اول ببرمش گارانتي، براي همين نمي تونم فعلا درش رو باز كنم.
اگر هم گارانتي تعويضش كنه، كه قضيه تموم شده است (اونوقت تعميركار گارانتي بايد اين پست رو ادامه بده lol)

اگر پاور دوباره دستم رسيد، حتما فرمايش هاي شما اجرا و تست خواهد شد.
بابت راهنمايي هاتون واقعا متشكرم

با سلام خدمت دوستان
يك هفته پيش پاور، رو بردم گارانتي و درست شد. همانطور كه خودم حدس مي زدم و ساير دوستان نيز راهنمايي كردند، مشكل از خازن هاي ورودي برق پاور بودند كه باعث ايجاد تاخير در روشن شدن پاور مي شدند. با تعويض آنها مشكل حل شد.
اين پست رو جهت فيدبك زدم.

با تشكر

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,848
TEHRAN
1) دوست عزیز تجربه ثابت کرده گاهی قطعاتی جانبی باعث وجود اختلال در سیستم شده است.
2) آیا شما روی مادر بوردی که خاک داره میتونی قطعه سوخته رو تشخیس بدی. ضمنا گرد و خاک یکی از عوامل جلوگیری از انتقال حرارت قطعات به هوا میباشد و در بعضی از موارد باد گرفتن باعث رفع عیب شده است
3) من این این موارد را کلی و جهت یاداوری گفتم

باسلام

مگر من گفتم قطعات جانبی اشکال ایجاد نمی کند؟

من گفتم: روی این مادر برد اصلا نیازی به کارت صدا - کارت usb وsata نیست

که نصب کرده باشد

دوم اینکه : چنانچه در جریان همه تایپک ها هستید .ایشان گفته اند با چند بار استارت تصویر میده

یعنی چی ؟ یعنی اینکه یک قطعه ای نترکیده که با زدودن خاک دیده بشه و

خازن ها هم که قابل رویت بوده اند که جواب داده بود :خازنها مشکلی ندارد
=========================
وگفتید :
ضمنا گرد و خاک یکی از عوامل جلوگیری از انتقال حرارت قطعات به هوا میباشد

درسته و دمای قطعات پایین میماند و احتمال سوختن پایینتر می آید( ربطی به این موضوع دارد ؟)

============================

و مطلب پایانی شما :
و در بعضی از موارد باد گرفتن باعث رفع عیب شده است

ولی من تا حالا این مورد را تجربه نکرده ام

دوست عزیز اگر با دقت موارد را مطالعه کنیم بهتر نسبت به آن جواب خواهیم داد
ومن فکر می کنم شما مشکل دوستمان را با دقت نخونده بودین ویا خوب متوجه نشده بودید

بارها شده یک راهنمایی کردم .بعضا بعد از ساعتی وحتی بعد از چند ساعت متوجه اشکال شده و
تایپکم را پاک کرده ام

موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا