آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل پاور کامپیوتر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
دوست عزیز ازسایت شما متشکرم .بعضی وقتها کامپیوتر بنده یکمرتبه رست میکند میتواند اشکال از پاور باشد

دوست عزيز پيشنهاد ميشه كه يه مدت از يك پاور ديگه استفاده كنيد اگر ايراد خودش رو نشون نداد معلومه از پاوره چون پيدا كردن اين جور ايرادهاي پاور كار خيلي سختيه و نياز به وقت داره

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
پاور

با سلام
من امروز که داشتم با کامپیوترم کار میکردم یه دفعه برقها پرید
بعد که برق رو وصل کردم و خواستم کامپیوتر رو روشن کنم دیدم روشن نمیشه؟؟؟
همه اتصالات کابلها رو چک کردم>>>ولی روشن نشد
مدل پاور من هست green gp380a
1-اشکال از پاور هست یا قطعه دیگری؟؟؟
2-چطوری میشه سالم بودن پاور رو تست کرد؟؟؟

کمک کنید؟؟؟

باسلام

دوست عزیز قطعاتی که باید تست کنید بعد از فیوز دیودها (4عدد) ( یا پل (یکی) وبعد از آن سه تا موس فت وترانزیستوری که ولتاژورودی مسقیم به آنها میرود
فکر میکنم یا 13007 باشد یا 5027 یا5679و...

وبعد از آنها کنار اپتوکوپلر ترانزیستور c945 ومقاومت های کم اهم را تست کنید

باحتمال قوی با تست وتعویض مورد اول که نوشتم مشکل شما حل خواهد شد .پس لطفا شماره قطعه هایی که روی
هیتر وجود دارد را اعلام کن تا ضمن گذاشتن نقشه آن دقیقا بگم کدام قطعات را تست وتعویض کن

و مطمئن باش با 2 تایپک مشکلتان حل خواهد شد
.

منتظرم

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
دوست عزیز ازسایت شما متشکرم .بعضی وقتها کامپیوتر بنده یکمرتبه رست میکند میتواند اشکال از پاور باشد

باسلام

آره میتونه

آیا همان لحظه با استارت دوباره روشن میشه یا باید لحظاتی بگزره ؟

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
طریقه تست پاور ساپلای

باسلام

طریقه تست پاور ساپلای

اکثر مواردی که دیدم . دوستان نیاز به تست پاور ساپلای دارند .لذا طریقه تست پاور را

بزبان ساده ومختصر توضیح میدهم

1. با استفاده از یک تکه سیم یا جامپر و...سیم سبز را به یکی از سیمهای مشکی اتصال دهید
(که در صورت سلامت پاور باید روشن شود)

2. 12 +ولت را روی سیم زرد بگیرید ( 11.5 تا 12.5 موردی ندارد )

3. 5 +ولت را روی سیم قرمز بگیرید

4 . 3.4 +ولت را روی سیم نارنجی بگیرید

5 . 12- ولت را روی آبی ( از 10.80 تا 13.20 موردی ندارد)

6. 5- ولت را روی سفید ( از 4.5 تا 5.5 موردی ندارد )

7. 5 ولت را روی طوسی ( power ok )

توضیح : همه رنگهایی که با هم هستند فقط از یک نقطه (tp )ولتاژ میگیرند .پس نیازی نیست که
سیمهای همرنگ را جدا جدا تست کنید ( تست یکی کفایت می کند )

یک توضیح دیگر اینکه : با انجام مورد ( 1 ) وروشن شدن پاور ملاک بر سالمی 100 در صد آن نیست بلکه با انجام تست کامل فوق وok تمامی موارد می توان گفت پاور سالم است

موفق باشید

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
من این کار رو کردم و روشن نشد بعد رفتم سراغ فیوز دیدم قطع شده؟؟
من یه سیم نازک جاش گزاشتم و همین کار رو کردم برق خونه پرید مشکل از کجاست؟؟؟؟

باسلام

دوست عزیز در مواقعی که فیوز پاور میسوزد .میتوان فقط یک لحظه بعد از فیوز را تست ( اهمی ) کرد و در صورت
عدم اتصال کوتاه .می توان فیوز یا بقول شما سیم زد

در اکثر مواقع بعلت short (اتصال کوتاه ) در دیودها یا موس فتها ی روی رادیات این مشکل پیش میاید

( قطعات روی رادیات کنار خازن ********** را بگید تا دقیق بگم کدام قطعات تست وتعویض شوند )

موفق باشید

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
دو تا سيم سبز و يكي از مشكي هاي سوكت 24 يا 20 پين رو بهم اتصال بده اگر روشن نشد با توجه به چيزي كه مي گي ممگنه فيوز رفته باشه

باسلام

دوست عزیز ممکنه از فیوز تا خروجی ولتاژها سالم باشد ولی پاور روشن نشود

پس روشن نشدن پاور ملاک بر ناسالمی فیوز نمی تواند باشد

Mahyar.FF

کاربر
2007-12-20
11
27
تاخير در روشن شدن پاور...

با سلام خدمت دوستان عزيز

يه مشكلي براي پاور سيستم من پيش اومده، گفتم بيان كنم تا اگه دوستان راه حلي براي رفع اشكالش دارند، لطف بفرمايند راهنمايي كنند.

پاور Pascal هست و Peak ولتاژش 500W هست.
مشكل اينه كه اگر برق شهر رو از ورودي اون قطع كنم، و دوباره وصل كنم و كليد ON سيستم رو بزنم، حدود 5-10 دقيقه طول ميشكه تا به سيستم برق بده و روشن كنه.
در ضمن اگر برق شهر را در حالي كه دكمه پشت پاور در حالت ON هست به ورودي وصل كنم مدت زمان انتظار بيشتر هم ميشه. من تا 30 دقيقه هم صبر كردم، اما دستگاه رو روشن نكرده.
اما بمحض آنكه در همين حالت دكمه پشت پاور رو در حالت OFF قرار بدم و سپس دوباره به حالت ON برگردونم و دكمه ON سيستم رو بزنم، همونطور كه قبلا گفتم بين 5-10 دقيقه سيستم رو روشن مي كنه.
پاور ديگه اي رو هم روي سيستم تست كردم و بلافاصله سيستم روشن شده، پس مطمئنا مشكل از پاور هست. پاور رو هم بيشتر از 7 ماهه كه دارم.
من كه احتمال مي دم مشكل از يك يا تعداد بيشتري از خازن ها باشه.
لطفا راهنمايي بفرماييد!

با تشكر

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
با سلام خدمت دوستان عزيز

يه مشكلي براي پاور سيستم من پيش اومده، گفتم بيان كنم تا اگه دوستان راه حلي براي رفع اشكالش دارند، لطف بفرمايند راهنمايي كنند.

پاور pascal هست و peak ولتاژش 500w هست.
مشكل اينه كه اگر برق شهر رو از ورودي اون قطع كنم، و دوباره وصل كنم و كليد on سيستم رو بزنم، حدود 5-10 دقيقه طول ميشكه تا به سيستم برق بده و روشن كنه.
در ضمن اگر برق شهر را در حالي كه دكمه پشت پاور در حالت on هست به ورودي وصل كنم مدت زمان انتظار بيشتر هم ميشه. من تا 30 دقيقه هم صبر كردم، اما دستگاه رو روشن نكرده.
اما بمحض آنكه در همين حالت دكمه پشت پاور رو در حالت off قرار بدم و سپس دوباره به حالت on برگردونم و دكمه on سيستم رو بزنم، همونطور كه قبلا گفتم بين 5-10 دقيقه سيستم رو روشن مي كنه.
پاور ديگه اي رو هم روي سيستم تست كردم و بلافاصله سيستم روشن شده، پس مطمئنا مشكل از پاور هست. پاور رو هم بيشتر از 7 ماهه كه دارم.
من كه احتمال مي دم مشكل از يك يا تعداد بيشتري از خازن ها باشه.
لطفا راهنمايي بفرماييد!

با تشكر

باسلام

دوست عزیز اولین کاری که میکنید وهمین الان نتیجه رو میگید اینه :

سوکت های ( 20 یا 24 پین و 4 پین ) را از مادر برد کشیده وپاور را به برق زده .توسط ولت متر ولتاژ سیم سبز را

گرفته واعلام کنید
ضمنا در همین وضعیت سبز را به مشکی اتصال داده ( چند بار قطع ودوباره وصل کنید ) ونتیجه این دو مورد را اعلام کنید تا .....

ضمنا برای تست که گفتم می توانید از تایپک 14 همین صفحه کمک بگیرید

یا علی

Mahyar.FF

کاربر
2007-12-20
11
27
کلید پاورتون یکم مشکوکه می تونید یسرش کنید ؟
از بابت پاسخ شما متشكرم.
احتمالا پاور داراي گارانتي باشد (هنوز مطمئن نيستم و در حال پيگيري مي باشم)
و جثارتا مي خواستم قبل از اينكه پاور را جهت تعمير يا تعويض به گارانتي ببرم، از احتمالاتي كه در مورد اشكال پاور توسط دوستان گرامي بيان خواهد شد، اطلاع داشته باشم.
در صورتي كه گارانتي نبود، حتما راه حل هايي كه توسط دوستان ارائه مي شود را بكار خواهم برد و نتايج نيز حتما اعلام خواهد شد.

با تشكر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا