آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل در remote control یک دستگاهی !

reza_electro

کاربر
2011-10-09
26
73
کنترلی داریم که خراب شده ، میخاهم آنرا بکلی عوض کنم ، مدل مشابه آن نیست ، آیا تفاوت دو کنترل ( مال یک شرکت) در کدهای ارسالی آنهاست یا در فرکانس ارسال آنها ؟ اگر فرکانس باشد آیا میتوان با عوض کردن کریستال و خازن آن میتوان از کنترل دیگری استفاده کرد ؟( لازم به ذکر است که ما فقط به اعداد روی کنترل و دکمه های رفتن به منو و خارج شدن و بالا و پایین کردن نیاز داریم ، سایر دکمه ها کاربردی ندارند )
یا اینکه اصلا اگر بخام یک کنترل بسازم ، کدها و فرکانس کنترلم رو چطور باید پیدا کنم ؟

reza_electro

کاربر
2011-10-09
26
73
کنترل رو با محلول شستشو بده و اگه راه نیفتاد کریستالش رو عوض کن

با تشکر
نه میخام عوضش کنم ، سوالم اینجاست که تفاوت دو کنترل با هم چیه ، کدهاشون فرق میکنه یا فرکانسشون ، الان این کنترلی که داریم توش یه کریستال هست نوشته ztb 455e ، گوگل سرچ کردم نوشته بود ، یعنی 455 کیلو هرتز ، ولی آی سی اون قیری بود ، لذا ... نمیدونم کسی اینکارو انجام نداده ، خودم برم یکی بخرم بینم چی میشه هان؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: tamir405

V.GHAEDY

مدیریت بازارچه
ناظم انجمن
مدیر تالار
2010-08-19
1,826
7,763
جنت شهر
با سلام
ريموت كنترل از دو قسمت تشكيل شده است آي سي كه كار رمز گذاري راانجام ميدهد و اين اطلاعات توسط كريستال كنترل به صورت مدوله در ميايد وتوسط فرستنده كنترل كه ال اي دي مادون قرمز به صورت اشعه مادون قرمز منتشر ميشود سپس اين اشعه توسط چشمي دستگاه در يافت شده وبه صورت رمز به اي سي فرمان دستگاه منتقل ميشودو باتوجه به برنامه ريزي اي سي فرمان تعویض کانال ،کم و زیاد کردن صدا ...انجام ميشود و با توجه به مطالب بالا ساختن كنترل مشكل است شما ميتوانيد از (مادر كنترل) كه در بازار موجود ميباشد استفاده كنيد وآنرا با دستگاه خود طبق دستور العمل موجود همراه كنترل ست بفرمائيد

بالا