آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عمر لامپ های روشنایی LED را ابدی کنید

mapmap

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-27
223
144
با درود
لطفا" راهنمایی بفرمایید که کدوم مقاومتها رو تعویض کنم تا نور led ها کمی کمتر و عمر لامپ افزایش پیدا کنه
نمانور-۴۰ وات
با سپاس
1703660545575833540652.jpg
17036605957381422608282.jpg

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
این قسمت برد را کامل با تینر تمیز کنید بعد عکسش رو قرار بدید که هر 4 مقاومتی که با پیشوند RSشروع شدند مشخص باشه چه کد یا مقداری روش درج شده
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
یکی از همین 4 تا مقاومت رو در بیارید نزدیکترین رنج مقاومت موجود که مقدارش بیشتر باشه رو جایگزین کنین.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mohammad.sp

کاربر vip
vip
کاربر
2021-06-04
130
136
29
سلام
جمع مقاومت های موازی این درایو 0/67 میشه که به ازای هر یک صدم که اضافه بشه به این جمع ۱۰ma از جریان درایو کم میشود
تجربه بنده اگه 30الی ۴۰ma از جریان درایو کم شود عمر ال ای دی ها نسبتا طولانی میشود میتوانید مقاومت R2.2 در بیاورید و بجاش مقاومت R2.7 بزارید ازنمونه دیپ هم میتوانید استفاده کنید و تو رنج می باشد

آخرین ویرایش:

mapmap

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-27
223
144
سلام
جمع مقاومت های موازی این درایو 0/67 میشه که به ازای هر یک صدم که اضافه بشه به این جمع ۱۰ma از جریان درایو کم میشود
تجربه بنده اگه 30الی ۴۰ma از جریان درایو کم شود عمر ال ای دی ها نسبتا طولانی میشود میتوانید مقاومت R2.2 در بیاورید و بجاش مقاومت R2.7 بزارید ازنمونه دیپ هم میتوانید استفاده کنید و تو رنج می باشد
سلام
ضمن تشکر از همه اساتید عزیز
چرا تو این نوع مدارها مقاومت موازی میزارن ؟
و اینکه آیا روش و فرمول محاسبه مقدار مقاومت این نوع بردها هم R=V/I هست
با سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام
ضمن تشکر از همه اساتید عزیز
چرا تو این نوع مدارها مقاومت موازی میزارن ؟
و اینکه آیا روش و فرمول محاسبه مقدار مقاومت این نوع بردها هم R=V/I هست
با سپاس

درود

هرچند پاسخ محمد عزیز درسته.
اما ابتدا یک اهمی را قطع کن اگه نور کافی بود همین تغییر خوبه درغیراینصورت اگر نور کم بود یا روشن نشد ؟ یک اهمی را سر جاش نصب کن و ۲.۲ اهمی را قطع یا آزاد کن.
اگه بازم نور کافی نداشت گزارش کن.

بجای خارج کردن مقا‌ومت میتونی دور یک پایه‌ مقاومت مورد نظر را با تیغ قطع کنی که اون پایه مقاومت به جایی متصل نباشه.

فلسفه مقاومت موازی هم همانطور که‌محمد جان تلویحا فرمودند افزایش قدرت مقاومت است که جریان بیشتری تحمل کنه.
فرمول و رابطه علمی مقاومت همونه که خودت گفتی.

سپاس

mapmap

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-27
223
144
خسته نباشید

مقاومت ۱ اهمی رو قطع کردم حس کردم نورش زیاده اونو سر جاش گزاشتم ۲.۲ اهمی رو در آوردم به نظرم تغییری نکرد اما شاید به نظر من اینه و تغییری جزئی داشته!
آیا این تغییر کافیه؟
یه نکته رو یادم رفته بود بگم که یکی از ledهای این لامپ سوخته بود که بجاش یه دیود in5408 گزاشتم . آیا کار اشتباهی کردم؟

ولتاژ کلی بُرد LEDها ۱۵۰ ولت و تعدادشون با احتساب دیود ۴۷ عدده که دو تا دو تا با هم موازی هستن!
و هر ال ای دی ۶ ولته

محاسبات مقدار ولتاژ به چه شکله؟
وقتی
۴۷÷۲=۲۳.۵
۲۳.۵×۶=۱۴۱ ولت
چرا خروجی درایور ۱۵۰ ولته؟

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا