آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در لب تاپ DELL INSPIRON N4030

0noff

کاربر vip
کاربر
2011-11-10
211
715
تهران
با سلام خدمت دوستان عزیز بعد از تعویض IC شارژ به شماره BQ24745 این لب تاپ مشکل پا برجا بود یعنی فقط فن لب تاپ چند دوری چرخید وبعد ایستاد ولی در حال حاضر سر کانکتور باطری ولتاژ امده که بصورت اتفاقی به قطعه ای رسیدم که به شدت داغ میشد یعنی با وصل کردن ادابتور وبدون استارت کردن این قطعه دمای بالای داشت که با این شماره روی ای سی CK=CM 122 و این شماره برروی نقشه RT205BGQ-GP میباشد که با ریبال کردن این ای سی گرمای قبل از استارت برطرف شد ولی گرمای شدید بعد از استارت پا برجا بود این قطعه را خارج کردم وتهیه ولی مادربورد این لب تاپ مشکل جدیدی پیدا کرده است که وقتی ادابتور وصل میشود انگار که اتصالی باشد برق ادابتور قطع میشود وچراغ ادابتور خاموش میشود وباید ادابتور را کشید ویک بار دیگر زد وباز همین مشکل تکرار میشود ولب تاپ استارت نمیشود که این قطعه را بتوانم تست کنم و در ضمن این مدار دو تیکه میباشد که وقتی تیکه اول را که شارژر وکانکتور باطری و قسمت شارژ بر روی ان قرار دارد را جدا میکنم وادابتور را وصل میکنم ادابتور مشکل نمیخورد وخاموش نمیشود و این ای سی RT205BGQ-GP در مدار نزدیک IO میباشد پیشا پیش از راهنمایی های شما تشکر میکنم

آخرین ویرایش:

0noff

کاربر vip
کاربر
2011-11-10
211
715
تهران
دوست عزیز منظور شما خود IO بود CIMG0H050.jpg این قطعه که داخل عکس نشان داده ام

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ashki

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
دوستان عزیزسلام io و ic شارژ هردو هیت کشی شدند ولی هنوز مشکل پا برجاست و مشکل تازه ای که به چشمم در این لب تاپ خورده اینه که هر ادابتوری راکه به این لب تاپ وصل میکنم با این پیغام مواجه میشم ولی سیستم کار میکند
The Ac Power Adapter Wattage And Type Cannot Be Determined
The battery may not charge
The system will adjust the performance to match the power available
please connect a dell 65w ac adapter or greater for the best system performance
strike the f3 key (before f1 or f2 ) if you do not want Te see power warning mass age again
strike the f1 key to continue f2 to run the setup utility
با درود خدمت شما
اگر بعد از پروگرام این پیام ظاهر شد پس بهتر است با فایل بایوس ورژن بالاتر یا پایین تر ، پروگرام کنید حل میشود
موفق باشید

0noff

کاربر vip
کاربر
2011-11-10
211
715
تهران
دوست عزیز سلام الان من با این مشکل روبه رو شدم که اصلآ نمیشه استارت کرد با وصل کردن ادابتور برق ادابتور سریع قطع میشود با چند تا ادابتور دیگه تست کردم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ashki

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست گرامی شما در قسمت تغذیه و ورودی ولتاژ ، شورتی دارید شما باید در قسمت تغذیه ، ماسفت ها و ic شارژ و ... را مجددا بررسی کنید
موفق باشید

dtdm

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-08-07
269
722
تهران
www.puzel.ir
با سلام دوست عزیز بهترین کار اینکه شما ازبازار فایل بایوس این دستگاه را بخرید قیمتشم بین 10 ت 25 تومن می باش بسته به انصاف طرف دارد حتما بر طرف می شود و برای چشمک زدن هم در مدار تان دیسکانکتی موجودی می باشد با یک هیت درست حسابی روی ای او چیپ ها به احتمال زیاد بر طرف می شود

0noff

کاربر vip
کاربر
2011-11-10
211
715
تهران
دوست عزیز وقتی اون تیکه جدا میکنم وادابتور میزنم طبق توضیحات قبل ادابتور قطع نمیشه وکار میکنه ولی وقتی به قسمت دیگه برد وصل میشه به محض وصل کردن ادابتور برق ادابتور قطع میشه

بالا