آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در عمل کرد محافظ برق میکرو

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
استاد من نقشه رو دست و پا شکسته کشیدم و رسیدم به ایسی hcf4051be و نمیدونم چطور تو پرو تیوس پیداش کنم.ببخشید اگه بد کشیدم بار اولمه. استاد اون زینر هم 5ولت هستش تو برنامه ویرایش نکرم ببخشید منظورم d8مشاهده فایل‌پیوست 102892

سلام
عزیزم 4051 مهم نیست باید پایه های آی سی دوم را مشخص کنی تا ببینیم شماره آی سی چیه و تستش کنیم ؟
ضمنا ( D7(T علامتی است که شرکت سازنده برای ایندستگاه تعریف کرده و من نمیدونم چیه . شما باید ببینی چیه و به کجا متصله

و نقشه شما نه تغذیه داره و نه مدار فرمان و لذا قابل تحلیل نیست
کاملتر کنید و اگه با استفاده از نرم افزار برات سخته روی کاغذ بکش ولی این بخش را کامل بکش

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
چشم استاد.استاد اگه منظورتون d7 که با رنگ ابی مشخص شده و گوشه سمت راست بالا هستش ورودی ac هستش

باید از برق شهر ولتاژ تغذیه تهیه بشه ولی شما یک سیم برق شهر را مشخص کردی که تامین تغذیه با یک سیم ناممکنه
البته برق شهر به به کنتاکت رله هم متصله ولی این سیم ارتباطی به تغذیه مدار نداره

سپاس

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
باید از برق شهر ولتاژ تغذیه تهیه بشه ولی شما یک سیم برق شهر را مشخص کردی که تامین تغذیه با یک سیم ناممکنه
البته برق شهر به به کنتاکت رله هم متصله ولی این سیم ارتباطی به تغذیه مدار نداره

سپاس
استاد عزیز ممنون از این همه صبر و شکیبایی شما نقشه کامل برد رو کشیدم البته به اندازه بضاعت و دانش خودم اگه مقداری در همه از همین الان معذرت میخوام خیلی تلاش کردم ولی بهتر از این در نیومد عکس رو قرار میدم و از انجایی که در عکس مقادیر مشخص نیست فایل پروتیوس رو هم پیوست میکنم 22222222222222.jpgیکی از فایل ها که حجمش 17KB ناقصه و دوباره فایل کامل رو پیوست کردم (استاد نقشه رو خارج از صفحه کشیدم اگر دیدید صفحه خالیه تعجب نکنید قسمت سمت چپ صفحه قرار گرفته ممنون)

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
استاد عزیز ممنون از این همه صبر و شکیبایی شما نقشه کامل برد رو کشیدم البته به اندازه بضاعت و دانش خودم اگه مقداری در همه از همین الان معذرت میخوام خیلی تلاش کردم ولی بهتر از این در نیومد عکس رو قرار میدم و از انجایی که در عکس مقادیر مشخص نیست فایل پروتیوس رو هم پیوست میکنممشاهده فایل‌پیوست 102918یکی از فایل ها که حجمش 17KB ناقصه و دوباره فایل کامل رو پیوست کردم (استاد نقشه رو خارج از صفحه کشیدم اگر دیدید صفحه خالیه تعجب نکنید قسمت سمت چپ صفحه قرار گرفته ممنون)

سلام

عزیزم زحمت زیادی کشیدی ولی این نقشه از قاعده و منطقی پیروی نمیکنه و فقط برای سرگیجه گرفتن مفیده و هیچ گوشه از آن سالم و منطقی نیست و بنظر میرسه از هر بخشی چند ارتباط ناقص کشیدی و سراغ بخش دیگر رفتی

چطور ممکنه بیس دو ترانزیستور تیپ منفی فقط بهم متصل باشن و هیچوقت فعال نشوند
با این نقشه رله همیشه باید فعال باشه و هرگز قطع نشه چطور ممکنه رله همیشه فعال باشه و کار دیگری انجام نده
و خیلی نواقص عجیب دیگر
صرفنظر از موارد فوق چرا پایه آی سی ها نامشخصه و درواقع فقط مشخص کردی چند ارتباط به یک آی سی متصله و کدوم پایه است مشخص نیست
یعنی درحالیکه شماره آی سی مشخص نیست و پاک شده و پایه هاش هم مشخص نیست و همین ارتباطات هم عجیب و غریبه و انتظار داری بفهمم چیه ؟

چرا مقادیر و مشخصات را میکروسکپی درج کردی ؟ من شتر را با زور می بینم چه رسد به مقادیر این نقشه
نیم ساعته هرچی زور زدم بجز سردرد چیز دیگری عایدم نشد

تمام بخش ها نصفه نیمه است
اگر روی کاغذ میکشیدی لااقل پایه آی سی را مشخص میکردی

سپاس

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
سلام...
استاد بله شما کاملا درست میفرمایید نقشه گیج کننده ای هستش من خودمم سر در نیاوردم
:tennis: یک بار دیگه با دقت بیشتری میکشم.راجب ریز بودن مقادیر هم باید عرض کنم که بله در عکس مشخص نیست ولی در فایل ضمیمه کاملا قابل رویت هستش.دوباره میکشم و ارسال میکنم

reza861350

کاربر
2014-11-20
4
8
سلام به دوستان
پیام کد 3 در بلوری ال جی که از CINAVIA ناشی می شود را با چه کدی و به چه شکلی می توان غیر فعال نمود ((( مربوط به قوانین کپی رایت و پخش صدای فیلم سه بعدی )))
مدل دستگاه BD 760 LG
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام به دوستان
پیام کد 3 در بلوری ال جی که از CINAVIA ناشی می شود را با چه کدی و به چه شکلی می توان غیر فعال نمود ((( مربوط به قوانین کپی رایت و پخش صدای فیلم سه بعدی )))
مدل دستگاه BD 760 LG
سپاس

سلام

در بخش سینما و دی وی دی مطرح فرمایید

سپاس

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
سلام

من یه نسخه دیگه از محافظ های این شرکت رو دارم ، خروجی محافظ های این شرکت از دوتا ترانزیستور C945 استفاده کرده که برای رفع مشکل باید هردو باهم عوض بشن و وقتی شما یکیو عوض میکنید اون ترانزیستوری که خرابه دومی رو می سوزونه .

مشکلی که من دارم اینه که با تعویض این دوتا ترانزیستور مشکل زمانگیری و بعد وصل کردن حل میشه و چند بار هم تستش کردم و هیچ مشکلی ند اشت اما وقتی چند ساعت محافظ به برق وصل می مانه ترانزیستورا می سوزن و محافظ یکسره میشه .
توی مسیر محافظ دوتا مقاومت 560 اهم نیم وات وجود داره که باهم موازی هستن و ظاهرا داغ کرده هستند و اونهارو تعویض کردم ولی باز هم بعد از چند ساعت به برق وصل بودن دوباره ترانزیستورها سوختن و یکسره شد .
بهرحال ممنون میشم در مورد مشکل محافظ من هم راهنمایی کنید .

ضمنا : اگرچه توی تصویر محافظ شما مشخص نیست و ظاهرا کمی با محافظ من فرقداره اما این شرکت برای کنترل محافظ هاش عمدتا از میکرو کنترلر مگا 8 استفاده میکنه .

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام

من یه نسخه دیگه از محافظ های این شرکت رو دارم ، خروجی محافظ های این شرکت از دوتا ترانزیستور C945 استفاده کرده که برای رفع مشکل باید هردو باهم عوض بشن و وقتی شما یکیو عوض میکنید اون ترانزیستوری که خرابه دومی رو می سوزونه .

مشکلی که من دارم اینه که با تعویض این دوتا ترانزیستور مشکل زمانگیری و بعد وصل کردن حل میشه و چند بار هم تستش کردم و هیچ مشکلی ند اشت اما وقتی چند ساعت محافظ به برق وصل می مانه ترانزیستورا می سوزن و محافظ یکسره میشه .
توی مسیر محافظ دوتا مقاومت 560 اهم نیم وات وجود داره که باهم موازی هستن و ظاهرا داغ کرده هستند و اونهارو تعویض کردم ولی باز هم بعد از چند ساعت به برق وصل بودن دوباره ترانزیستورها سوختن و یکسره شد .
بهرحال ممنون میشم در مورد مشکل محافظ من هم راهنمایی کنید .

ضمنا : اگرچه توی تصویر محافظ شما مشخص نیست و ظاهرا کمی با محافظ من فرقداره اما این شرکت برای کنترل محافظ هاش عمدتا از میکرو کنترلر مگا 8 استفاده میکنه .

درود

هرچند احتمالا بدلیل ایراداتی میسوزه ولی بجای 945 از BC639 استفاده کن ببین رفع میشه یا نه ؟

سپاس

بالا