آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در عمل کرد محافظ برق میکرو

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
با سلام

من یک ساعت پیش یک محافظ جنس خوب داشتم که سه چراغش روشن نمیشد جعبه آنرا باز کردم دیدم آی سی LM324 را داخل سوکت قرار داده بود و براحتی در دسترس بود بدون اینکه دستی بزنم آی سی را تعویض کردم و با تعویض آن درست شد.
پس کدوم ایسی سون سگمنت رو کنترل میکنه و ثانیه شمار شمارش مع*** انجام میده؟

d.rmardin

کاربر
2013-06-23
69
312
پس کدوم ایسی سون سگمنت رو کنترل میکنه و ثانیه شمار شمارش مع*** انجام میده؟[/QUOTE

دوست عزيزاين سوال روبايدازخودت پرسيدكه سگمنتهابه كدام آيسي وصل شده به احتمال زياد ازميكرواستفاده شده باشد

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

7.png
نوشته اصلی توسط hamid.elec
پس کدوم ایسی سون سگمنت رو کنترل میکنه و ثانیه شمار شمارش مع*** انجام میده؟

آی سی که سون سگمنت را کنترل میکند:

[hide]
HCF4051BE است و خودت در تاپیک قبل شماره فنی آنرا اعلام کردی
[/hide]

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
ایسی زیر سون سگمنت که شماره اون رو هم سازندگان لطف کردند و پاک کردن رو با یه ایسی lm324 جای گزین کردم سون سگمنت روشن نشد ولی باز رله وصل شد!!!!!!!!!!!!بدون ایسی هم باز رله وصل میکنه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
ایسی زیر سون سگمنت که شماره اون رو هم سازندگان لطف کردند و پاک کردن رو با یه ایسی lm324 جای گزین کردم سون سگمنت روشن نشد ولی باز رله وصل شد!!!!!!!!!!!!بدون ایسی هم باز رله وصل میکنه

سلام

عزیزم کی گفت شانسی بجای آی سی مجهول 324 جایگزین کن
توصیه را اجرا نکردی ولی حدس و گمان اساتید محترم که برای قیاس و تسریع مقصود مطرح شده اجرا کردی !

ابتدا باید مشخص بشه که ایندستگاه هم از 324 استفاده کرده یا نه ؟
بعد باید سلامت آی سی تست بشه
و اگه خراب بود تعویض بشه

ولی شما از ارسال پاسخ سوالات امتناع کردی و کیلویی عوض کردی که ممکنه موجب گسترش عیب شده باشه ؟

سپاس

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
استاد توی یکی از پستها یکی از اساتید گفتند که ایسی پاک شده همون lm324 هستش من هم جهت تست ایسی رو تعویض کردم و بی نتیجه بود.نقشه رو هم در حال تهیه هستم و ارسال میکنم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
استاد توی یکی از پستها یکی از اساتید گفتند که ایسی پاک شده همون lm324 هستش من هم جهت تست ایسی رو تعویض کردم و بی نتیجه بود.نقشه رو هم در حال تهیه هستم و ارسال میکنم

عزیزم اگه با دقت مطالعه کنی چنین ادعایی مطرح نشده و تجربه ای در مورد دستگاه خودشون اعلام کردند کمااینکه من هم تصور میکنم 324 داشته باشه ولی

اولا نباید از حدس و گمان بعنوان دلیل قاطع استفاده کرد
ثانیا با فرض صحت که 324 باشه نباید قبل از تست سلامت تعویض کرد.

شاید بفرمایید تعویضش ضرری نداره ولی تعویض بیمورد خیلی ضرر داره
شبیه این مثال غلو آمیزه که انسان قبل از تشخیص صحت کلیه خود ، اقدام به تعویض کلیه کنه درحالیکه اگه کلیه خودش سالم باشه خیلی ضرر کرده

سپاس

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
استاد من نقشه رو دست و پا شکسته کشیدم و رسیدم به ایسی hcf4051be و نمیدونم چطور تو پرو تیوس پیداش کنم.ببخشید اگه بد کشیدم بار اولمه. استاد اون زینر هم 5ولت هستش تو برنامه ویرایش نکرم ببخشید منظورم d836.jpg

آخرین ویرایش:
بالا