آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در ساخت فلزیاب goldscan IV

Mahdi D.A.M

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-14
187
800
استان تهران
دوست عزیز متاسفانه اینجا نمیشه چیزی آپ کرد.اسم سایتی رو هم بنویسی میشه تبلیغ.فقط شما تو گوگل بنویس :دانلود مدار گلداسکن.البته باید قیلترشکن داشته باشی.چون اون سایتها قیلتر هستن
دوست عزیز اگه امکان داره جواب پیام خصوصی که براتون فرستادم بدید ممنون.

آخرین ویرایش:

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
من جواب شمارو دادم.چیزی که شما میخواید یه چیزی تو مایه ای لورنزx6 که من یکی نه دستگاهشو دارم نه نقشه اونو که بخوام به شما بدم.!!!!!!!!!!!!!!!!!اون چیزی که شما میخواید اینجا نیست و منم ندارم شرمنده

MORTEZA-3282

کاربر
2009-08-01
34
89
با سلام من شماتیک رو با pcb مقایسه کردم 2 عدد فت 9 و 10 که شما گفتید درست بود من یک مورد دیگه رو در شماتیک دیدم که در pcbاشتباهه 2 عدد ایسی 555 پایه های 4 و 8 آیسی که باید به منفی وصل شود به مثبت وصل شده شما هم نگاه کنید شاید من اشتباه میکنم

starr

کاربر vip
vip
کاربر
2012-08-17
27
33
سلام
ایسی555
پایه 8و4 به مثبت وصل میشه
پایه 1 به منفی

ای بابا این که تمامش شد اشکال یکبارگی بگید خودتون یک پی سی بی جدید بسازید دیگه ! :busted_red:
اصلاً مطمین اید که سازنده ی این مدار قصدش ساختن گلداسکن4 بوده. ؟؟؟؟!!!!!!! ::smiley_on_tredmi::

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
شما بهتره شروع به ساخت مدار کنید تا در متن کار قرار بگیرید.مدار خرج چندانی نداره بدون باتری فک کنم زیر 50 چو دربیاد.اینجوری که نمیشه فقط نشست و تماشا کرد.شاید ایرادات دیگه ای هم داره که من یا بقیه متوجه نشدن.
برای افزایش برد روی آپ امپ مدار کار کنید.آپ امپ های با کیفیت تری هم هستن که قیمت بالایی هم دارن.من یکی مال آنالوگ دیوایس دیدم 26 چو قیمتش بود.فک کنم شمارش AD177 بود اگه اشتباه نکنم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: a.t.r.z
دوستان پیشنهاد می کنم سری به آدرس زیر بزنید تا همه چیز برای ساخت گلداسکن 4 دست گیرتان شود در این قسمت پی سی بی جدیدی را که دوستمان آقای davoodbargi قرار داده است را مورد بررسی قرار داده و اشکالات و ایراداتش را کامل بیان کرده که با رفع آن ایرادات مدارتان کامل و درستی کار خواهد کرد چون من خودم نیز شماتیک اصلی را با زحمت بسیار با پی سی بی جدید مطابقت دادم و به همین نتیجه رسیده ام و اگر شما با چیز نادرستی در مدار برخوردید و شک کردید آن را مطرح کنید تا من به شما کمک کنم و در جایی دیدم که یکی از دوستان گفته بود که پایه ی 4 و 8 آی سی ne555 اشتباهاً به gnd وصل شده باید بگم که این درسته و هیچ ایرادی نداره چون در این مدار نماد gnd که مشخص شده در واقع همان مثبت مدار است و باید به این نکته توجه کرد و... امیدوارم موفق باشید : http://www.geotech1.com/forums/show...FOR-GOLDSCAN-4-Schematic&highlight=gold+scan4
:distrust:

آخرین ویرایش:

MORTEZA-3282

کاربر
2009-08-01
34
89
با سلام من این سایتو دیدم ولی باید ثبت نام کنیم تا بتونیم اطلاعات بگیریم و من در مدار 3 ایراد دیگه پیدا کردم که مربوط به فت های j113 میشه مربوط به دو فتی میشه که پایه s دو فت از آیسی tl074 که یکی از پایه 3 و دیگری از پایه 5 آیسی وصل میشه وپایه گیت دو فت هم به جامپرهای cc bb وصل میشه و در نتیجه پایه d دو فت در وسط روی برد مییاد که اگر ما از فت bf245 استفاده کنیم علاوه بر اینکه باید فت رو 180 درجه برگردونیم باید پایه های d , s رو هم بچرخونیم شما هم نگاه کنید ببینید درست اهست باتشکر

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
ببینید تنها عیبی که این مدار داره بحث پایه های fet که تو شماتیک اشتباه شده.یعنی موقع نصب باید حواستون باشه.اگه هم مشکل دارین میتونید از روی دیتاشیت نصب کنید

MORTEZA-3282

کاربر
2009-08-01
34
89
با سلام من امروز ساخت گلد اسکن رو تموم کردم ولی وقتی روشنش میکنم مقاومت 47 اهم بغل مولتی ترین 100 کیلو به شدت داغ میکنه وقتی مدار رو بررسی کردم دیدم که خروجی ریگلاتور 78l05 به پایه مقاومت 47 اهم وصله که خروجیش 12 ولت میده و پایه وسط آیسی ریگلاتور هم به منفی وصله هم مثبت

بالا