آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در ساخت فلزیاب goldscan IV

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
PCB جدید رو با فرمت PDF ندارم و فکر نکنم موجود باشه؟
اتفاقا با طلق ترنس بهتر جواب میده شما حتمن طلق ترنس بگیرید.اول با روش سعی و خطا اندازه فیبر رو پرینت کنید روی کاغذ A4.عکس رو در برنامه آفیس وررد بازکنید و اندازه اش رو تنظیم کنید.هرموقع عرض چاپ 10 سانت شد، طلق ترنس رو در پرینتر قرار بدید و چاپ کنید.چاپ پر رنگ باشه و کارتریج پر.2 -3 تا چاپ کنید که اگه خراب شه معطل نمونید.بعدش روش اتو و ...
نمیدونم کدوم سایت بود ولی میدونم که حذفش کردن چون خیلی دنبالش گشتم ولی پیدا نشد.ساختش راحته فقط وقت گیره و حوصله میخواد.

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
برای رفع ایراد PCB اول عکس زیر رو دانلود کنید.بعد عکس رو با طرف قطعات مقایسه کنید تا به علت مع*** شدن فیبر بعد از ساختن PCB اشتباه نکنید.قسمتی که دایره کشیده شده به این نکات توجه کنید:
1-باید درین 2 ماسفت (j113) ها بهم وصل شده و زمین شوند (در این مدار زمین + باتری است و دورتادور PCB کشیده شده)
2-بین درین و سورس ماسفت بالایی یک مقاومت 470کیلو قرار دهید - بین D و S
3-بین درین و سورس ماسفت پایینی یک مقاومت 10کیلو قرار دهید - بین D و S
اگه با PDF اصلی مقایسه کنید میتونید این اشکالات رو در مدار جدید به راحتی پیدا کنید.
دانلود عکس از http://www.4shared.com/photo/8w8xlWqm/u_online.html

آخرین ویرایش:

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
بله این نکته یادم رفته بود :) .
یکیم ولوم سنس که روی شماتیک جدید اشتباه قرار گرفته اما روی PCB به صورت صحیح قرار گرفته و احتیاجی به دستکاری نداره.
فعلن روی مدار کار میکنم اگه بازم ایراد داشت خواهم گفت.

با تشکر ویژه از زحمات همه ی دوستان ، یک دنیا ممنون فقط یک چیز آن هم اینکه شما گفتید اگر j113 ها را از روی شکل مدار نصب کنم غلط است آیا شما مطمین اید چون من دیتا شیت آن را در آوردم و پایه های (d,g,s ) آن را مشخص کردم و زمانی که با یکی دوتا از شکل آنها در مدار تطابق دادم درست بود و ایرادی نداشت می شود توضیح دهید که در کجای مدار و کدام j113 با شکل روی مدار تطابق ندارد و در ضمن اینکه فقط باید درین آن دو ترانزیستور را به هم وصل کرد و به مثبت مدار وصل کرد یا باید جای دیگری را هم تغییر داد ببخشید که اینقدر سوال می کنم چون آخه وقت آن را که این پی سی بی را بخواهم با پی سی بی ورژن اصلی آن چک کنم و ایراداتش را بیابم را ندارم خواهشاً اگر چیزی یادتان آمد مرا در جریان بگذارید.
اجرکم عند الله :63000000:

با سلام دوستان من قسمتی از شماتیک اصلی را با قسمتی از شماتیک جدید آن مقایسه کردم به نظرم خیلی فرق دارند چون من فقط نصف آن را چک کردم ولی در چند جا متفاوت بودند برای مثال :

1) در سمت چپ u7 یک خاذن 22uf و یک مقاومت 10r یک طرفشان به هم وصل شده که در شماتیک اصلی به -12v رفته و در شماتیک دومی to 4538,s این یعنی چه !

2) دوباره در سمت چپ u5 تریمر 2 (rv2) به پتانسیومتر 50 کیلوی delay وصل شده که در دو شماتیک با هم متمایز است !

3) u11 در شماتیک اصلی ne5534 آمده و در دومی ua709 آمده که این مغایر است و در بالای آن هم در شماتیک اصلی مقاومت r83 تریمر rv8 را به c43 وصل کرده که در دومی اصلاً آن مقاومت نیست و ... !

4) در شماتیک اصلی در سمت چپ مدار فقط کویل آمده اما در دیگری یک کلید و ... اضافه شده و یک چیز جدید به نام probe , rod core , ... آمده است ! و ....

لطفاً مرا راهنمایی کنید. :nevreness:
جناب davoodbargi خواهشاً هر تغییری را که باید برای کارکرد این مدار انجام بدهم را توضیح دهید منظورم تمام تغییراتی است که پی سی بی جدید نیاز دارد.

آخرین ویرایش:

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
1:اون خازن نقش ***** برای جلوگیری از ورود نویز به 4538.دوتا -12 یعنی از -12 منبع تغذیه به پایه های 4و8و12 که 8 تغذیه ای سی و 4. 12 هم ورودی or ای سی(دیتاشیت رو نگاه کن)
2:پتانسیومتر 52 کیلو مربوط به دیلی و اون 10 کیلو هم زمان رو در محدوده کوچکتر تنظیم میکنه.مثلا شما با 50 کیلو نمیتونید زمان 13 میکرو رو بدست بیارید.خوب اول با 50 کیلو 10 میکرو رو بدست میارید و با تریمر 3 میکرو که میشه 13 میکرو.
3:ua709 یه ایسیه که از 5534 ضعیفتره.شما بهتره یه کمی در مورد دیتا شیت قطعات مطالعه کنید.کلا اون تریمر واسه کم کردن افست.حالا 5534 با توجه به دیتاشیت اویجوری افست گیری میشه.
4:اون قسمت مربوط به اسیلوسکوپ میشه.چیز خاصی نیست.
قبل از ساخت مدار حتما دیتاشیت قطعات رو بخونید.خیلی کمکتون میکنه

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
دوست عزیز متاسفانه اینجا نمیشه چیزی آپ کرد.اسم سایتی رو هم بنویسی میشه تبلیغ.فقط شما تو گوگل بنویس :دانلود مدار گلداسکن.البته باید قیلترشکن داشته باشی.چون اون سایتها قیلتر هستن

mekk

کاربر
2010-08-15
1
2
این
[h=1]goldscan IV
[/h]مدارش تست شده و جواب داده؟؟؟؟
در مورد عمق چی؟ یه سکه 50 تومنی رو تو چه عمقی میزنه؟؟؟
در کل تا چه عمقی کاربرد داره و قابلیت تفکیک چی؟؟؟
مدار فلز یاب دیگم هست که بهتر باشه...
بیشتر بحثم رو اینه که کدوم مدار بیشتر جواب داده باشه
مرسی ممنون میشم کمکم کنید....

بالا