آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل با لباسشویی الکترولوکس

reza3322

کاربر
2009-10-14
23
26
سلام
من قبلا یه لباسشویی بوش v426 داشتم که بالای 30 سال کارکرده بود و تصمیم به خرید لباسشویی جدید گرفتم
لباسشویی خریداری شده الکترولوکس مدل ewn14780 هست و ساخت ایتالیاست
مشکلی که باهاش دارم اینه که اصلا به خوبی اون بوش قدیمی لباسها رو نمیشوره و مثلا همیشه یقه پیراهن بعد از شستشو کمی زرد میمونه
تمام برنامه هاش رو تست کردم با دماهای مختلف آب ولی نتیجه نگرفتم
آیا همه لباسشویی های جدید انقدر کیفیت شستشوی پایینی دارن؟
به نظرم از دلایل مهم تمیز نشدن لباسها اینه که آب کمی داخل دیگ وارد میشه در صورتی که آبگیری بوش قدیمی خیلی بیشتر بود
یکی از ایرادات دیگه اینه که احساس میکنم لباسها رو زود فرسوده میکنه
میخوام بدونم اگه ال جی میخریدم شستشوی بهتری داشت؟ چون احتمالا اینو بفروشم و یه لباسشویی دیگه بخرم
البته بوش قدیمی رو هنوز دارم شاید هم اونو یه سرویس کنم و از همون استفاده کنم
حیف دو و نیم میلیون پولی که بابت این دستگاه دادم
لطفا منو راهنمایی کنید چون از دست این دستگاه کلافه شدم و لباسها بعد از شستشو با ماشین باید با دست هم شسته بشن
ممنون

reza3322

کاربر
2009-10-14
23
26
سلام مجدد
امروز قاب بالای دستگاه رو باز کردم و برای اینکه دستگاه آبگیری بیشتری داشته باشه هیدرواستات رو درآوردم و فنر جلوی دیافراگمش رو کشیدم تا مقاومتش بیشتر بشه
بعد از چندبار سعی و خطا برای تنظیم فنر دیدم زمان تخلیه آب خیلی بیشتر از قبل شده
مثلا همون ابتدای کار که دستگاه روشن میشه حدود 10 ثانیه پمپ تخلیه کار میکنه و بعد مرحله آبگیری شروع میشه ولی بعد از باز کردن هیدرواستات الان به جای 10 ثانیه 5 دقیقه پمپ تخلیه کار میکنه
بعد از مرحله خشک کن هم همینطوری شده یعنی قبلا یه تایم خیلی کوتاه پمپ تخلیه کار میکرد ولی الان 5 دقیقه بعد از خشک کن پمپ کار میکنه
در کل هر بار که پمپ تخلیه فعال میشه حدود 5 دقیقه روشن میمونه و بعد دستگاه میره رو حالت pause و باید دکمه استارت رو فشار بدم تا دستگاه به مرحله بعد بره
به نظر شما ایراد از همین هیدرواستات هست؟ چون جای دیگه ای دست نخورده
الان وقتی پمپ تخلیه کار میکنه سوکت هیدرواستات رو در میارم دستگاه میره رو حالت pause
عکسهای هیدرواستات که سه سیم داره
IMG_1640.jpg
IMG_1641.jpg
IMG_1642.jpg
تو ساختمان آلومینیوم میتونم این قطعه رو پیدا کنم؟
به غیر از الکترولوکس تو لباسشویی دیگه ای به کار رفته؟
حدود قیمت هیدرواستات چنده؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

reza3322

کاربر
2009-10-14
23
26
امروز هیدرواستات رو بردم ساختمان آلومینیوم و حدودا ۱۵۰ تومن برای این قطعه قیمت دادن
منم قطعه رو گذاشتم تا برام تهیه کنن
امیدوارم با تعویضش مشکل برطرف بشه

reza3322

کاربر
2009-10-14
23
26
هیدرواستات اصلی به قیمت ۱۸۰ تومن خریداری و با نصب این قطعه مشکل برطرف شد

بالا