آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل لباسشویی سامسونگ J1466S

genesis8

کاربر
2023-06-12
8
1
ماه
درود،
بنظر موتور اینورتر هست.
فیوز رو بهتره تست کنید قطع نشده باشه.
تصویر پنجم که فرستادید، زیر اون هیتسینک IGBT ها وجود دارن.
ممنون از لطفتون چشم فیوز رو سر موقع تست میکنم.
مگه موتور اینورتر مال دایرکت درایو ها نیست،این تسمه ایه!
موتور اینورتر ذغال نداره؟

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
ممنون از لطفتون چشم فیوز رو سر موقع تست میکنم.
مگه موتور اینورتر مال دایرکت درایو ها نیست،این تسمه ایه!
موتور اینورتر ذغال نداره؟
دوست خوبم،
دایرکت درایو فقط برای موتور های اینورتر با گشتاور بالا و سرعت پایین استفاده میشه، برای موتور های دور بالا و گشتاور پایین اینورتر، از تسمه استفاده میشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: genesis8

genesis8

کاربر
2023-06-12
8
1
ماه
دوست خوبم،
دایرکت درایو فقط برای موتور های اینورتر با گشتاور بالا و سرعت پایین استفاده میشه، برای موتور های دور بالا و گشتاور پایین اینورتر، از تسمه استفاده میشه.
ممنون از اطلاعات خوبتون
دوستان اشاره کردن ذغال رو بررسی کنم ، موتور رو باز کردم ذغال ندیدم ، از قرار معلوم موتورهای اینورتر ذغال ندارن درسته؟

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
493
301
دوست عزیز شما سه تا خازن هست برای ای سی ijbtکه ردیفی هستند هرسه تا را تعویض کن البته قبل از ان خروجی ای سی را با مولتی متر در تست دیود تست که دیود های خروجی داخل ای سی شورتی نشده باشد و مرحله اخر این است که خود ای سی باید تعویض بشود

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
493
301
البته خرابی تاخو هم در این مدل لباسشویی باعث میشود که موتور فقط یک لحظه بچرخد و بعد بایستد باید اول از سالم بودن تاخو یا تاکو مطمئن شوی بعد بری سراغ برد و ای سی

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
ممنون از اطلاعات خوبتون
دوستان اشاره کردن ذغال رو بررسی کنم ، موتور رو باز کردم ذغال ندیدم ، از قرار معلوم موتورهای اینورتر ذغال ندارن درسته؟
درود،بله موتور اینورتر ذغال نداره.
موتور های مورد استفاده در ماشین لباسشویی ۳ نوع هستن:
۱-آسنکرون ( که در لباسشویی های قدیمی با ظرفیت پایین استفاده میشد )
۲-یونیورسال یا در اصطلاح عمومی، ذغالی ( که اکثر لباسشویی های غیر اینورتر از این موتور استفاده میکنن)
۳-اینورتر که از نظر الکتریکی به دو دسته BLDC وBLAC تقسیم میشن و از نظر مکانیکی به دو دسته تسمه ای ( نمونه شما ) و دایرکت درایو تقسیم میشن.

Babak amamda

کاربر
2020-07-12
2
0
سلام
یه لباسشویی سامسونگ مدل j1466s داریم مال 7-8 سال پیشه،یه مدته خراب شده،آبگیری انجام میده تایمر دیجیتال که شروع به کم کردن زمان میکنه یه تقه میخوره دیگه کار نمیکنه
به یه نفر نشون دادیم واقعیتش هزینه زیاد خواست،گفت اصطلاحا سکته کرده و از نوسان برق و IGBT های برد هست که سوخته...
حالا دو تا سوال داشتم از اساتید:
1-مشکل از چه چیزهایی میتونه باشه؟
2-هزینش حدودا چقدر میشه،مخصوصا اگه از برد وترانزیستور یا همون IGBT باشه؟
تاخو موتور ایراد داره

ofog2000

کاربر
2010-11-12
7
0
دوست عزیز شما سه تا خازن هست برای ای سی ijbtکه ردیفی هستند هرسه تا را تعویض کن البته قبل از ان خروجی ای سی را با مولتی متر در تست دیود تست که دیود های خروجی داخل ای سی شورتی نشده باشد و مرحله اخر این است که خود ای سی باید تعویض بشود
برد من شبیه همین برد هست فقط در چند دقیقه ابتدای کار همین مشکل رو دارم بعد که گرم میشه دیگه مشکلی ندارم و شستشو کامل انجام میشه
قبلا هم همین خرابی رو داشتم تعمیرگاه فقط یکی از مقاومت های سفید رنگ 62 هزارم اهمی ها رو عوض کرده ظاهرا
ممکنه که بازم مشکل از همون باشه ؟ اینکه گرم میشه مشکل حل میشه میتونه علامتی باشه برای این
ضمن اینکه این مقاومت ها رو از کجا میشه تهیه کرد؟

آخرین ویرایش:

mhd2004

کاربر vip
کاربر
2018-05-03
36
18
دوستان کسی پارت نامبر آیسی igbt این مدل لباسشویی رو اگر می‌دونه ممنون میشم اینجا اعلام کنه

بالا