آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست: مشکلات خود را در رابطه با تعميرات تلفن های رومیزی در اين تاپيک مطرح کنيد

mostafa.y

کاربر
2015-09-13
2
2
سلام مقاومتها راچک کن یک مقاومت کم اهم درمدار سوخته است.
سلام. اون خازن بزرگ10میکروی 250ولت رو از مدار خارج کردم. تلفنو به خط وصل کردم. بعدش دوباره خازنو سرجاش گذاشتم. تلفنو به خط وصل کردم.دیگه ال سی دی روشن نمیشه. کلید هوک رو که قطع میکنی بوق فقط ضعیف میشه ولی قطع نمیشه. باطری هم که میذارم فقط نور ال سی دی روشن میشه. یعنی میگی برد کنترلشم سوخت؟ آخه من که کاری نکردم! همش یه خازنو حذف کردم. دوباره گذاشتم سر جاش.

Zarde Talai

کاربر
2013-06-23
85
150
با سلام .من یک گوشی senao-258 دارمم و connet می شود ولی اصلا" بوق آزاد ندارد و صدای بوق نمی آید و شکل دستگاه هم پیوست کردم چون مدل دستگاه با تصویرهایی که در تاپیک دیدم فرق دارد و خواهشاحتما تصویر راببینید و مشکل من را حل کنید.ممنون می شم و این بار دفعه دوم است که کسی پاسخ سوالم را نمی دهد

درود
منم همین مشکل را دارم کسی جواب نمیده ؟

m190

کاربر vip
کاربر
2008-05-15
65
139
tehran
سلام چند روزی تلفن یکی از دوستان گرفتم برای تعمییر مشکلی که گفت نداشتن صدای گوشی بود یعنی صدا از این طرف میرفت اما از اونطرف نمیامد که با تعویض ترانزیستور خروجی تقویت صدا (C945) درست شد که بعدش معلوم شد مشکل دیگه ای که داره اینه که وقتی گوشی رو بر میداری بوق ازاد داره اما شماره گیر کار نمیکنه و اگه شماره 3و6و9 رو بگیرم یه صدای بوق ممتد میاد و اگه تلفن دیکه به خط وصل باشه شماره گیر اونم از کار میفته تلفنم سیلیکا بدون صفحه نمایشه معمولی مشورت شما را می خواستم خودم نطرم به ای سی HM9102D شه که مدل مشابهه SC9102D گرفتم اما هنوز وقت نکردم وصل کنم مدارشم کپی نمونه مدار داخل دیتاشیت SC9012D که در زیر قرار دادمه البته تجربه تعمییر تلفن اولمه اینم حیثیتی شده طرف میگه صداش خودش یکدفه قطع شد ممکنه مدار اسیب دیده باشه و ای سی جدیده هم به رحمت ایزدی بره لطفا راهنمایی کنید.

سلام دوستان من هم امروز به یه تلفن با همین مشکلات برخوردم که طبق فرمایش دوستموم با تعویض ترانزیستور صدا اوکی شد ولی مشکل حالت گیر کردن شماره های 3-6-9-# همچنان باقیست این دوستمون هم ظاهرا خیلی وقته که فعالیت نمیکنه توو سایت و در دسترس نیست کسی از دوستان میدونه که مشکل از کجا میتونه باشه؟ آیا همون آی سی tone رو عوض کنم؟
یه چیز جالب در مورد ترانزیستور C945 این بود که من اون ترانزیستور رو با دستگاه چک کرده بودم و ظاهرا سالم بود بجز یه نکته کوچیک که اصلا فکرش هم نمیکردم اونم این بود که hfe ترانزیستور معیوب با نوع سالمش فرق داشت که من اصلا به عدد مربوطه دقت نکرده بودم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: askari2

m190

کاربر vip
کاربر
2008-05-15
65
139
tehran
با تعویض آی سی دیکودر مشکل برطرف شد.

• Like

f_n

کاربر
2010-06-18
1
1
سلام دوستان
گوشی رومیزی در مجاورت دستگاه بخور بوده وبخارات ناشی از آن چهار دکمه زیر هم 1-4-7و* از کار افتاده باز کردم وکمی رسوب سفید رنگ روی کیت شماره گیر بود که با الکل تمیز کردم ولی درست نشد از استاتید اگر راه حلی میدونه راهنمایی کنه

• Like

aga2000

کاربر
2011-03-15
154
459
با سلام و احترام
این رسوب سفید رنگ روی بعضی از بردها می باشد و رسوب نیست.
این ایراد به احتمال زیاد از آی سی خمیری بر روی برد ال سی دی می باشد که فقط با تعویض ال سی دی قابل حل خواهد بود.
ممنون

مگا

کاربر
2014-06-09
37
60
عدم نمایش صفحه نمایش تلفن رومیزی

سلام خسته نباشید خدمت همه دوستان
یک تلفن دارم برای تعمیر که صفحه نمایش آن کار نمیکند و مطمئنم که مشکل از فلتها نمیباشد. لطفا راهنمایی کنید

• Like

saeidpor

کاربر vip
کاربر
2013-12-20
213
488
باسلام خدمت اساتيد محترم .
يك گوشي تيپ تل با tip 6101 آوردن ك ب برق زده شده ديود زنر18ولتي اتصال كوتاه وترانزيستور اس ام دي باكد 2d8 كه يكي ازپايه هاش قطع شده بود تعويض شده الان تلفن كار ميكند اما وقتي زنگ زده ميشه نه صداي زنگ داره نه شماره روي صفحه ميوفته و نه led چشمك ميزنه تقريبا همه ترانزيستورهارو چك كردم اگه دوستان راهنمايي كنن ممنون ميشم با تشكر.

• Like

peymanelec

کاربر vip
کاربر
سلام طبق عکسهای زیر تلفن رومیزی اوردن که به برق زدن
فیوز و قطعات مشکوک همه تعویض شده الان صفحه نمایش تلفن روشن میشه ولی بوق ندارم مشکل از کجاست
IMG_20151124_151613.jpgIMG_20151124_151622.jpgIMG_20151124_151618.jpg

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,007
آبیک-قزوین
a92, a42 سوییچ رو تعویض کن.تلفن زنگ میخوره؟مقاومت های مسیری که سوختگی داشتی رو چک کن

• Like
بالا