آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست: مشکلات خود را در رابطه با تعميرات تلفن های رومیزی در اين تاپيک مطرح کنيد

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,275
ایران
باسلام

VDR یا واریستور یک مقاومت حساس به ولتاژ است عملکرد مانند فیوز دارد منتهی برخلاف فیوز بصورت سری در مدار بسته میشود
از فروشندگان قطعات تلفن براحتی میتوانی پیدا کنی

aminima10

کاربر
2014-04-25
9
19
دوست عزیز ممنون بابت جوابتون اما به جوابی که میخواستم نرسیدم
به هرحال درستش کردم با کمک گرفتن از مشکلات دوستان که تو همین تایپیک بوده که کلا تجربس برای دیگران
منم بعد از تعویض ترانزیستور a92 باز مشکل بوق ممتد و همچنین صدا نرفتن از میکروفن را داشتم که با تست و تعویض زنر مربوط به اون قسمت هم مشکل بوق ممتد حل شد و هم مشکل صدا
ممنون از دوستان

SCPN

کاربر
2011-01-03
5
17
با سلام و خسته نباشید.
یه تلفن که به برق خورده، وریستور رو جدا کردم، یه زینر 18 ولت هم سوخته بود، برش داشتم، دوتا ترانزیستور smd هم کنارش بود، یکی از اون دوتا سوخته بود، با یه ترانزیستور دیپ جایگزین کردم، الان تلفن راه افتاده، کار میکنه.
فقط یه مشکلی داره، وقتی یکی به خط زنگ میزنه، با اولین زنگ، تماس برقرار شده و سریع قطع میشه. )یعنی کسی که زنگ زده فکر میکنه جواب دادن، درصورتیکه هنوز کسی گوشی رو برنداشته(
ممنون میشم هرچه سریعتر راهنمایی کنین.

SCPN

کاربر
2011-01-03
5
17
عجیبه! هیچکی جواب نمیده؟ صد بار به سایت سر زدم، هنوز کسی جواب نداده...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
900
7,085
عجیبه! هیچکی جواب نمیده؟ صد بار به سایت سر زدم، هنوز کسی جواب نداده...
با سلام

از ترانزیستور دیپی که جایگزین smd کردین از لحاظ پایه ها و مثبت یا منفی بودن مطمئن شوید

در مدار هنوز نشتی یا اتصالی دارید برد مسی را بررسی و قطعات در مسیر کلید هوک یا قطعات سوئیچ خط را بررسی نمایید

SCPN

کاربر
2011-01-03
5
17
ممنون از اینکه پاسخ دادید، مشکلم رو حل کردم، شاید باورتون نشه، با یه مرتبه قرار دادن باتری مشکل حل شد، الان باتری هارو در آوردم، بدون مشکل کار میکنه. انگار میکروپروسسورش ریست شده... نمیدونم.

SCPN

کاربر
2011-01-03
5
17
یه سوال دیگه دارم. مربوط به یه تلفن دیگه است. از این چینیاست، تکنیکال اسمشه. نرمال کار میکنه، فقط صدای گوشی و آیفونش کمتر از تلفنای دیگست. بلندگو رو عوض کردم، تغییر نکرد. بنظرتون مشکل از چیه؟ ترانزیستور صدای گوشی شمارش چنده معمولا؟ ممنون

mostafa.y

کاربر
2015-09-13
2
2
سلام
تلفن تکنوتل برق زده.ترانزیستورa92 رو عوض کردم.یه دیود زنر 5.6 هم بقل ترانزیستور8550 سوخته بود عوض کردم. صدای بوق ممتد میاد. ولی وقتی رو آیفون میذاری صدا ضعیفه.
شماره که میگیری صدای تن شماره گرفتن نمیاد و شماره هم گرفته نمیشه
ولی کیبورد سالمه و اعداد رو السیدی نشون داده میشه و آی دی کالر هم کار میکنه. وقتی هم شماره میگیری یه ال ای دی مخفی رو برد روشن میشه و این نشون میده که قسمت کنترل سالمه فقط به خط منتقل نمیشه.میکروفون هم صداش به خط منتقل نمیشه ولی دهنی با یه دستگاه دیگه امتحان کردم سالمه.
کلا مشکل اساسی وارد نشدن ورودی(صدای تن شماره گیری و میکروفون) به خط هستش. ترانزیستورا همه امتحان کردم سالمه. مدار یه دیود زنر بیشتر نداشت عوض کردم. بقیه دیودها شیشه ای هستن سالمن. خازن ها هم روی برد تست کردم سالمن. دیگه نمیدونم چیکار کنم. دارم دیوونه میشم.

ma1369

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-10
830
5,202
اصفهان- کهریزسنگ
سلام
تلفن تکنوتل برق زده.ترانزیستورa92 رو عوض کردم.یه دیود زنر 5.6 هم بقل ترانزیستور8550 سوخته بود عوض کردم. صدای بوق ممتد میاد. ولی وقتی رو آیفون میذاری صدا ضعیفه.
شماره که میگیری صدای تن شماره گرفتن نمیاد و شماره هم گرفته نمیشه
ولی کیبورد سالمه و اعداد رو السیدی نشون داده میشه و آی دی کالر هم کار میکنه. وقتی هم شماره میگیری یه ال ای دی مخفی رو برد روشن میشه و این نشون میده که قسمت کنترل سالمه فقط به خط منتقل نمیشه.میکروفون هم صداش به خط منتقل نمیشه ولی دهنی با یه دستگاه دیگه امتحان کردم سالمه.
کلا مشکل اساسی وارد نشدن ورودی(صدای تن شماره گیری و میکروفون) به خط هستش. ترانزیستورا همه امتحان کردم سالمه. مدار یه دیود زنر بیشتر نداشت عوض کردم. بقیه دیودها شیشه ای هستن سالمن. خازن ها هم روی برد تست کردم سالمن. دیگه نمیدونم چیکار کنم. دارم دیوونه میشم.

سلام مقاومتها راچک کن یک مقاومت کم اهم درمدار سوخته است.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: askari2

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,275
ایران
باسلام

تاپیک 821 بالا ادامه را ناقص تایپ کردم ببخشید

VDR یا واریستور یک مقاومت حساس به ولتاژ است عملکرد مانند فیوز دارد منتهی برخلاف فیوز که بصورت سری در مدار بسته میشود آن بصورت موازی در مدار قرار میگیرد
از فروشندگان قطعات تلفن براحتی میتوانی پیدا کنی

بالا