آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: مدار شوگر

gravit

کاربر
2013-05-11
10
36
باسلام یه مگس کش راکتی دارم بازش کردم خب حالا دقیقا چه چیزهایی اضاف کنم که ولتاژزیاد بالا بره مثل شوکرهای دستی بعد عکس از مدار میگذارم که بهتر راهنایی کنید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
باسلام یه مگس کش راکتی دارم بازش کردم خب حالا دقیقا چه چیزهایی اضاف کنم که ولتاژزیاد بالا بره مثل شوکرهای دستی بعد عکس از مدار میگذارم که بهتر راهنایی کنید

سلام

خروجی مگس کشی که فرمودید دارای دیود و خارن بصورت مدار پست 26 است شما باید خازنها و دیودها را تا هر چند طبقه دوست دارید ادامه دهید
در برخی از مگس کش ها از دو برابر کننده با شیوه دیگری استفاده شده که دراینصورت باید آنرا حذف و مدار تاپیک حاضر را به خروجی ترانس آن متصل کنید

مشخصات دیودها و خازنهای بعدی باید مانند خازن و دیودهای فعلی مگس کش باشد
البته خروجی مگس کش هم کم نیست و کسی قادر به تحمل آن نیست ولی برای ولتاژ بیشتر باید بطریقی که عرض کردم ولتاژ را افزایش دهید که گاو هم باهاش تخت بخوابه

من در جوانی با 4 نر غول مست در جاده بین شهری مواجه شدم که با رانندگی لاتی مترصد تمسخر و مزاحمت مداوم بودند و ول کن هم نبودند و اون موقع این شوکرها نبود و کسی هم خبر نداشت و خودم درست کرده بودم و توی چراغ قوه جاسازی کرده بودم.

خلاصه پارک کردم و اونها هم پارک کردند و پیاده شدند طولی نکشید یکی دست و پا میزد و بقیه بسمت کوه فراری شدند منم گاهی یک حالی به این یکی میادم و مثل چارلی چاپلین تا وانمود میکردم میخوام بسمت بقیه بدوم اونا یک کیلومتر دیگه میدویدند و ماشینهای جاده هم توقف کوتاهی میکردند و میخندیدن و میرفتن
( باور کنید هیکل هرکدومشون 2 برابر من بود )

سپاس

آخرین ویرایش:

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
420
1,642
با سلام خدمت اساتید.بنده تازه به این انجمن وارد شدم.متوجه شدم که بعضی اساتید راه حلهایی هر چند دارای مشکل پست میکنن.قابل ذکر است از زحمات استاد غزال نیز که در رفع مشکلات تلاش میکنن قدر دانی کنم.صحت راه حلها خیلی بر اعتبار انجمن تاثیر دارد.
باتشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با سلام خدمت اساتید.بنده تازه به این انجمن وارد شدم.متوجه شدم که بعضی اساتید راه حلهایی هر چند دارای مشکل پست میکنن.قابل ذکر است از زحمات استاد غزال نیز که در رفع مشکلات تلاش میکنن قدر دانی کنم.صحت راه حلها خیلی بر اعتبار انجمن تاثیر دارد.
باتشکر

سلام

جناب آقای فرود عزیز

نظر لطف شماست و متقابلا سپاسگزارم

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به نام خدا
استاد سلام
برای من هم چند وقت پیش یدونه از این پشه کش های که داخل شیرینی فروشی ها قرار میدن اورده بودن که تقریبا نیم متر اندازش بود
و از مداری که شما بحث کردید در موردش استفاده شده بود
فاصله میله ها از هم دیگر تقریبا نیم سانت بود ولی قدرت مدار برای زدن مگس کم بود و مگس ها گیجمیشدن و دوباره پرواز میکردند
تمام خازن ها رو من باد دستگاه خازن سنجی که میزان نشتی رو هم نشون میده چک کردم همه سالم بودند + دیود های مدار
از 8 خازن یک میکرو استفاده شده بود
به نظر شمت مشکل کجاست

farshid_a

کاربر
2012-11-14
1
7
از ترانس چرا استفاده نمیکنین؟
میشه با فرمولش ترانس مورد نظر رو دستی ساخت

اگه شوکرهارو باز کرده باشین توش 1 باطری هست با 1 دونه سیم پیچ که طبق فرمول بسته به قطر سیم و طول سیم و ... ولتاژ خروجی مطلوی رو میده

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
به نام خدا
استاد سلام
برای من هم چند وقت پیش یدونه از این پشه کش های که داخل شیرینی فروشی ها قرار میدن اورده بودن که تقریبا نیم متر اندازش بود
و از مداری که شما بحث کردید در موردش استفاده شده بود
فاصله میله ها از هم دیگر تقریبا نیم سانت بود ولی قدرت مدار برای زدن مگس کم بود و مگس ها گیجمیشدن و دوباره پرواز میکردند
تمام خازن ها رو من باد دستگاه خازن سنجی که میزان نشتی رو هم نشون میده چک کردم همه سالم بودند + دیود های مدار
از 8 خازن یک میکرو استفاده شده بود
به نظر شمت مشکل کجاست

سلام
اقای اسدی عزیز

ایراد موصوف در دو حالت قابل بررسی است

الف ) قبلا قدرتش خوب بوده و الان ضعیف شده که دراینصورت 2 ایراد محتمل است

1- فاصله بین میله ها بموجب فوت مگس ها کثیف شده و برق دزدی ناشی از آن مانع شارژ کامل خازنها میشه و احتمال این ایراد بیشتر است
لذا جهت تست این ایراد یک سیم خروجی را آزاد کنید و جرقه آنرا با حالت اولیه مقایسه کنید مشخص میشه

2- اسیلاتور مشکلی داره و لذا ولتاژ ورودی چند برابر کننده کم شده و لذا خروجی چند برابر کننده هم کم خواهد بود ( البته غالبا در حشره کش برقی از اسیلاتور استفاده نمیشه و از برق متناوب شهر بجای اسیلاتور استفاده میشه )

ب ) اگر از ابتدا این ایراد را داشته دراینصورت باید چند دیود و خازن اضافه کنید .

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
از ترانس چرا استفاده نمیکنین؟
میشه با فرمولش ترانس مورد نظر رو دستی ساخت

اگه شوکرهارو باز کرده باشین توش 1 باطری هست با 1 دونه سیم پیچ که طبق فرمول بسته به قطر سیم و طول سیم و ... ولتاژ خروجی مطلوی رو میده

سلام
استاد عزیز اگه یک شوکر در دنیا دیدی که فقط یک باطری و یک ترانس داشت ، تصویرشو ارسال کن تا آخر عمرم مرید و غلام شما بشم

بله شوکر ویبراتوری بدون نیمه هادی داریم ولی ویبراتور بجای اسیلاتور انجام وظیفه میکنه که در عصر حاضر قابل استفاده نیست و مربوط به عصر حجره

و لذا اگه یکبار دیگه پست ها رو مطالعه فرمایید خواهید دید که ترانس و باطری هم در پست ها از جمله در پست 27 عنوان شده که از قطعات شوکر شارژی ، هست ولی فقط منحصر به ترانس و باطری نیست.

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
آخرین ویرایش:
بالا