آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

a-hadad

کاربر
2011-05-10
6
1
سلام آقای رجبی<br>ببخشید در این مدار rf3040  در تبریز پیدا نکردم میتونین کمک کنید جایگزین چی بذارم ؟<br>خروجی این مدارو میتوانم به میکرو بدم ؟<br>بعد اینکه یه بحثی هم در مورد این ترموکوپلها و ترموستاتها شروع کنید من اینترنتو هر چی گشتم پیدا نکردم<br>با تشکر از شما استاد عزیز و دلسوز<br><br>

ghollak

کاربر
2011-08-12
11
5
با سلام
از این منبع می خواهیم برای تولید میدان مغناطیسی ثابت قوی در سیم پیچ استفاده کنیم
اگه از 220 برق شهر بشه استفاده کرد که بهتره ولی فکر نکنم آمپراژ کافی برای ما داشته باشه
از برق سه فازم به احتمال زیاد بتونیم استفاده کنیم در دسترس هست
شما بهترین راه ممکن به ما پیشنهاد بدین
با تشکر

ghollak

کاربر
2011-08-12
11
5
با سلام :
دوست عزيز اين منبع 450 ولتي با 20 امپر قرار است چکاري انجام دهد و کجا مصرف دارد ؟؟؟
منبع اصلي تامين چنين مداري چيست ؟؟؟ برق شهري 220 ولتي يا 380 چند فازي و..... ؟؟؟؟
موفق باشيد .

با سلام
از این منبع می خواهیم برای تولید میدان مغناطیسی ثابت قوی در سیم پیچ استفاده کنیم
اگه از 220 برق شهر بشه استفاده کرد که بهتره ولی فکر نکنم آمپراژ کافی برای ما داشته باشه
از برق سه فازم به احتمال زیاد بتونیم استفاده کنیم در دسترس هست
شما بهترین راه ممکن به ما پیشنهاد بدین
با تشکر

mirzagasemi

کاربر
2009-06-27
60
77
راستش من کمی مطالعه کردم و فهمیدم که اکثر فرکانسیابهای مورد نظر من یا در محدوده حدود 100(یا کمتر) الی 2600 مگا هرتز کار میکنن یا در محدوده 100 (یا کمتر)الی 6500 مگا هرتز.در مورد مهارت نیز باید بگم که درسته که از این مدارات نساختم ولی مدارهای پیچیده دیگری هم بوده که ساختم و کار کردن.این رو هم مطمئن هستم که میتونم بسازم.ممنون میشم در هر دو مورد بنده رو راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

کجایییییییییین استاد گرامی!

mirzagasemi

کاربر
2009-06-27
60
77
با عرض سلام و خسته نباشید.
این مداراتی که به عنوان کاهنده مصرف برق میفروشند یا واقعا موثر هستند یا خیر؟
آیا مداراتی با این کارکرد بصورت واقعی وجود دارد؟نمونه دارید؟
اساس عملکردشون چطوری هست؟

ممنون میشم پاسخ بدین.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
ممنون میشم پاسخ بدین.
با سلام :
دوست عزیز بنده از نزدیک این نوع دستگاه ها را ندیدم و تنها اطلاعی که از نحوه عملکرد اینها دارم اینکه :
در نوع مصرف برق معمولا دو عامل بیشتر در مد نظر میباشد :
الف : مصارف اکتیو : این نوع دستگاه های مصرفی معمولا دارای اثرات بار گذاری روی شبکه از طریق پسماند سیم پیچ هایی که در دستگاههای چون موتور الکتریکی و چوک {مهتابی } و منابع تغذیه سویچینگ { که امروزا در اکثر دستگاه ها رایج شده } و ترانس و....
ب : مصارف راکتیویته : که شامل دستگاه هایی با مصرف خطی مثل لامپ های التهابی {رشته ای } و فیلمان و المنت {مثل سماور برقی و... }
حال اگر در مسیر ورودی شبکه برق و اگر بتوانیم با تعبیه کردن خازن هایی که بتواند این اثرات بار گذاری روی شبکه را تعدیل کند به عبارتی ساده تر اثرات پسماند مصارف اکتیو یته را در خود ذخیره و بلافاصله برروی مصرف کننده های خطی بار گذاری نماید نتیجه این خواهد بود که در کارکرد کنتور برق و.... تاثیر گذار و منتهی به هزینه برق کمتر خواهد بود .
در حقیقت این امر موجب می شود رایپل برق که موجب حرکت و بار گذاری بیشتر کنتور میشود حذف شده و مجددا توسط مصارف خطی در محل مصرف { خانه وکارگاه و ... } باز یابی و به مصرف برسد و شبکه نیز از تعادل توزیع مناسبی برخوردار گردد .
حال اگر ادعای سازندگان از این نوع تابعیت کند و واقعا در مصرف در حد خانگی محاسبه شده و درست انتخاب و بار گذاری گردد بله نتیجه مطلوبی خواهد داشت .
با توجه به کم رنگی قوانین نظارتی در کشور مان و اینکه شاهد ابداع روزانه انواع دستگاه های پوچ و اغفال کننده و متاسفانه تبلیغات غلط ..... باید انتظار بهتری نداشته باشیم که چنین دستگاه ها ی تبلیغاتی بتواند جایگزین خوبی در تعدیل شبکه و برق رسانی ایجاد کند و چنانکه واقعا به چمیم دستگاه استاندارد و محاسبه شده ای دست یافتید باید خدمتون عرض کنم که بله مفید و مثمر الثمر خواهند بود .
به امید روزی که بتوانیم با رقابت های سالم به استاندارد های مصوبه مفید .... دست یازیم .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
کجایییییییییین استاد گرامی!
با سلام : دوست عزیز مداری که در این رابطه خدمتون تقدیم میکنم قادر هست با پله هایی به پهنای باند 10 کیلوهرتزی که تولید میکند فرکانس های 80 الی 108 مگاهرتز را اسکن نماید در صورتیکه در این محدوده از فرکانس به سیگنالی که حاوی اطلاعاتی باشد برخورد کند در همان فرکانس استاپ کرده و سیگنال فوق را توسط ال سی دی خود نمایش دهد حال چنین سیگنالی که دارای اطلاعات هست و نوع اطلاعات چی باشد ؟؟؟ { اعم از صوتی و تصویری یا دیتا } این بستگی به مدار دتکتوری دارد که برای امر فوق در خروجی اسکنر تعبیه میشود . مدار با استفاده از یک میکروکنترلر PIC16F84 طراحی شده است شما بعد از مونتاژ مدار باید توسط دستگاه پروگرامر فایل هگز { دمو } ضمیمه را در میکروکنترلر پروگرام { بریزید } کنید . دقت اسکنر توسط تنها پتانسیومتر مدار برای یکبار قابل تنظیم میباشد . لازم به توضیح هست که چنین مدارات سخت افزاری معمولا به همراه نرم افزار های اینترفیس بکار گرفته میشود در این مدار نیز باید اینترفیسی که بتواند ارتباط بین مدار با سیستم PC ایجاد کند { تا بتوانید کنترل و بهره گیری بیشتری در روی مدار داشته باشید } را میتوان توسط یک ایسی به شماره MC145170 بهره گرفت فایل ضمیمه را دانلود و مطالعه کنید . برای داشتن پهنای باند و فرکانس کاری و کاربرد غیر باید نرم افزار مخصوص توسط اپراتور تهیه گردد . مدار صرفا جهت اشنایی با طرز کار اسکنرها تهیه و تقدیم میگردد هر گونه عواقب و سو استفاده احتمالی به عهده خود کاربر میباشد . فعلا مدار فوق را اماده و تست کنید در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر و جزییات پیام بزارید در خدمتم. موفق باشید .

پیوست‌ها

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
سلام آقای رجبی<br>ببخشید در این مدار rf3040  در تبریز پیدا نکردم میتونین کمک کنید جایگزین چی بذارم ؟<br>خروجی این مدارو میتوانم به میکرو بدم ؟<br>بعد اینکه یه بحثی هم در مورد این ترموکوپلها و ترموستاتها شروع کنید من اینترنتو هر چی گشتم پیدا نکردم<br>با تشکر از شما استاد عزیز و دلسوز<br><br>
با سلام :
عزیزم لطف کنید لینک و شماره پست مربوطه را بزارید تا بیشتر بتونم در خدمت باشم .{ راجع به چه مطلب و مداری هست ؟؟: }
در مورد ترموستات و ترمو کوپلر اگر مشکلی دارید بیشتر توضیح بزارید { در سطح انجمن مدارات و مطالب مفیدی ارایه شده است } .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Shami

a-hadad

کاربر
2011-05-10
6
1
سلام آقای رجبی
شماره پست 903 هست .لطفا اگه میشه کمک کنید من هر کاری کردم نتونستم .

آخرین ویرایش:
بالا