آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
با سلام و تشکر لطفا مداری را بگذارید که بتواند های ولتاژ تلویزون را با برق دی سی راه اندازی کند
با سلام :
دوست عزیز مدارات متعدد با توضیحات کاملی برای ساخت و مونتاژ چنین مداری در تاپیک لینک های زیر موجود هستند .
{برای استفاده از تمامی امکانات سایت باید کاربر ویژه ... VIP سایت باشید :
[hide]
[h=3]تست کردن ترانس Flyback ( های ولتاژ )[/h]

و هم چنین :
[/hide]
[hide]
[h=3]تستر هاي ولتاژ بسازيد | [/h] [/hide]
موفق باشید .

mirzagasemi

کاربر
2009-06-27
60
77
ممنون.
پس با سیم رو بیخیال !خوب بین اون مداراتی که گفتید کدوم برای فرکانس مناسب برای گرفتن رد میکروفونها یا دوربینهای بیسیم هست.من محدوده فرکانسهای اونها رو نمیدونم.دوم اینکه کدوم یک از مدارات در ایران قابل پیاده سازی هست(قطعاتش راحت پیدا بشه).
با تشکر فراوان

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
ممنون.
پس با سیم رو بیخیال !خوب بین اون مداراتی که گفتید کدوم برای فرکانس مناسب برای گرفتن رد میکروفونها یا دوربینهای بیسیم هست.من محدوده فرکانسهای اونها رو نمیدونم.دوم اینکه کدوم یک از مدارات در ایران قابل پیاده سازی هست(قطعاتش راحت پیدا بشه).
با تشکر فراوان
با سلام :
میکروفون و دوربین مخفی ها هم برای خودشان مانند سایر ادوات صوتی و تصویری فرکانس و باند های متعددی تعریف شده دارند شما باید !! یا فرکانس و باند پخش مورد نظر را بدانید و نسبت به ان دنبال مدار دیتکتش باشید و یا اینکه یک مدار سینتی سایزر تمام باند را در اختیار بگیرید و با پیگیری و رد یابی از بین تمام باند فرکانس ها !!! کانال مورد نظر را سلکتیو و استفاده کنید از طرز سوال تان به نظر میرسد که در این مورد مبتدی هستین لذا مونتاژ و ساخت اینگونه مدارات احتمالا براتون مقدور نباشد و هزینه و صرف وقت و احتمال خسارت !!!!
توصیه میکنم ابتدا از مدارات مشخص و ساده ای برای تمرین و کسب مهارت لازم شروع کنید و در اثنای کار متوجه موارد فوق خواهید شد .
توجه >> جنبه قانونی : { هرگونه ساخت و ساز و کاربرد فرستنده گیرنده ها طبق قوانین و مصوبات در جمهوری اسلامی غیر مجاز میباشد } و هدف ما در این انجمن صرفا بخاطر ارتقای مهارت و اشنایی با چنین مدارات میباشد .
موفق باشید .

mirzagasemi

کاربر
2009-06-27
60
77
با سلام :
میکروفون و دوربین مخفی ها هم برای خودشان مانند سایر ادوات صوتی و تصویری فرکانس و باند های متعددی تعریف شده دارند شما باید !! یا فرکانس و باند پخش مورد نظر را بدانید و نسبت به ان دنبال مدار دیتکتش باشید و یا اینکه یک مدار سینتی سایزر تمام باند را در اختیار بگیرید و با پیگیری و رد یابی از بین تمام باند فرکانس ها !!! کانال مورد نظر را سلکتیو و استفاده کنید از طرز سوال تان به نظر میرسد که در این مورد مبتدی هستین لذا مونتاژ و ساخت اینگونه مدارات احتمالا براتون مقدور نباشد و هزینه و صرف وقت و احتمال خسارت !!!!
توصیه میکنم ابتدا از مدارات مشخص و ساده ای برای تمرین و کسب مهارت لازم شروع کنید و در اثنای کار متوجه موارد فوق خواهید شد .
توجه >> جنبه قانونی : { هرگونه ساخت و ساز و کاربرد فرستنده گیرنده ها طبق قوانین و مصوبات در جمهوری اسلامی غیر مجاز میباشد } و هدف ما در این انجمن صرفا بخاطر ارتقای مهارت و اشنایی با چنین مدارات میباشد .
موفق باشید .

راستش من کمی مطالعه کردم و فهمیدم که اکثر فرکانسیابهای مورد نظر من یا در محدوده حدود 100(یا کمتر) الی 2600 مگا هرتز کار میکنن یا در محدوده 100 (یا کمتر)الی 6500 مگا هرتز.در مورد مهارت نیز باید بگم که درسته که از این مدارات نساختم ولی مدارهای پیچیده دیگری هم بوده که ساختم و کار کردن.این رو هم مطمئن هستم که میتونم بسازم.ممنون میشم در هر دو مورد بنده رو راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

هادیان

کاربر vip
کاربر
2010-09-18
187
281
با سلام مدار و چگونگی کار یو اس بی در رادیوهای چینی را می خواستم با تشکر

mirzagasemi

کاربر
2009-06-27
60
77
با عرض سلام و خسته نباشید.
این مداراتی که به عنوان کاهنده مصرف برق میفروشند یا واقعا موثر هستند یا خیر؟
آیا مداراتی با این کارکرد بصورت واقعی وجود دارد؟نمونه دارید؟
اساس عملکردشون چطوری هست؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
با سلام
من مدار منبع تغذیه 450 ولت 20 آمپر می خواستم
اگه در مورد ترانسش هم توضیح بدین ممنون میشم
با تشکر

با سلام :
دوست عزيز اين منبع 450 ولتي با 20 امپر قرار است چکاري انجام دهد و کجا مصرف دارد ؟؟؟
منبع اصلي تامين چنين مداري چيست ؟؟؟ برق شهري 220 ولتي يا 380 چند فازي و..... ؟؟؟؟
موفق باشيد .

vistac

کاربر
2011-06-08
9
34
سلام بر همه دوستان

من یه نقشه برای فلاشر 2 رکانال با اپتوکوپلرmoc3021 میخواستم اگه میشه لطف کنید نقشه این مدار رو اینجا قرار بدید ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: behnamp65

a-hadad

کاربر
2011-05-10
6
1
سلام آقای رجبی
ببخشید در این مدار rf3040 در تبریز پیدا نکردم میتونین کمک کنید جایگزین چی بذارم ؟
خروجی این مدارو میتوانم به میکرو بدم ؟
بعد اینکه یه بحثی هم در مورد این ترموکوپلها و ترموستاتها شروع کنید من اینترنتو هر چی گشتم پیدا نکردم
با تشکر از شما استاد عزیز و دلسوز

بالا