آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام خدمت استاد رجبی
استاد مدار یک آمپلی فایراستریو می خوام با وات 10 تا 15 که ولتاژ کاری اون 12 ولت باشه اگه وات اون بیشتر شد هم بهتر فقط ولتاژ کاری اون 12 باشه
با تشکر از شما استاد عزیز

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با تشکر از زحمات بی دریغ شما

من این مدار رو سر هم کردم ولی بجای سنسور IR که گفته بودین ( چون دست رسی نداشتم ) از یه سنسور دیگه ( از تو یه FM player خراب درآوردم ) استفاه کردم که توی مدار خودش پایه ی وسطی منفی بود ولی توی مدار شما برعکس مثبت به اون پایه وصل میشه .خلا صه با وصل کردن باتری شروع به داغ کردن کرد
حالا اگه ممکنه به من بگین این قطعه رو از کجا میتونم گیر بیارم
راستی اگه میشه یه راهی به من نشون بدین تا بتونم از همین سنسور های موجود استفاده کنم راستی من چنتا سنسور برای ربات های مسیر یاب دارم آیا میشه از اونا استفاده کرد ؟؟؟؟

راستی به پست 517 هم یه نگاهی بندازین
سلام :
هر سنسوري مشخصات خاص خود را دارد براي تهيه سنسور اين مدار به فروشندگان قطعات يدكي تي وي مراجعه و بنام چشمي تلويزيون پارس درخواست و ابتياع كنيد .
پست 517 : چنين مداراتي با avr در بخش مربوطه موجود هست جستجو نماييد .
موفق باشيد .

kavoy

کاربر
2010-03-29
2
3
سلام
میخواستم درمورد ساخت هدفون بیسیم کمکم کنید.
متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
سلام
میخواستم درمورد ساخت هدفون بیسیم کمکم کنید.
متشکرم
سلام :
در تاپيك مدارات ساده براي مبتديان در همين بخش موجود هست مراجعه و مدار خود را انتخاب كنيد .
موفق باشيد .

• Like

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام خدمت استاد رجبی
استاد من یک مدار می خوام که بتونم یک فرکانس با ولتاژ و آمپر پایین رو به اون بدم و این مدار آمپر و ولتاژ رو تا حد قابل قبولی تقویت کنه.80 ولت 100 ولت و...
استاد چند ماه قبل من برای حل این مشکل از یک آمپلی فایر ایتفاده کردم این کار به خوبی پاسخ داد اما مشکلی که وجود داشت این بود که ولتاژ امپلی فایر بالا بود و جریان مصرفی اون هم خیلی بالا بود و باطری ها بعد از کمی کار کردن خالی می شدند
استاد مدار آمپلی فایری می خوام که ولتاژ کاری اون 12 ولت باشه و مصرف اون پایین باشه وبتونه ولتاژ رو تا حد قابل قبولی تقویت کنه .80 تا 100 ولت
از آمپلی فایر قبلی که ساختم راضی بودم اکا مشکل اون تنها مصرف بالای اون بود و ولتاژ کاری اون .با استفاده از ترانس در خروجی ولتاژ رو به 350 acهم می رسید
استاد من شماتیک مدار قبلی رو براتون می زارم اگه امکان داره همین مدار رو جریان مصرفیش و ولتاژه کاریش رو پایین بیاریم اگه هم نمیشه اگر مقدوره یک مدار دیگه به من معرفی کنید با مشخصات فوق
با تشکر از شما
میثم

پیوست‌ها

• 41.3 کیلوبایت بازدیدها: 206
  • Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
سلام :
1=
استاد من یک مدار می خوام که بتونم یک فرکانس با ولتاژ و آمپر پایین رو به اون بدم
مقدار ولتاژ ورودي و جريان انرا مشخص كنيد .
2= ايا فركانس كاري شما در محدوده باند صوتي هست ؟؟؟ 20 هرتز الي 20 كيلوهرتز ؟؟؟ در غير اين صورت فركانس كاري را نيز مشخص كنيد .
3= تقويت كننده ها . اصولا هر مبدلي علاوه بر تلفات و راندمان در محدوده توان خود مصرف دارد كه در نهايت از منبع كشيده ميشه حال با فرض اينكه از يك منبع 12 ولتي ميخواهيد 120 ولت بگيريد طبيعي هست كه مصرف اين مبدل 100 + تلفات {معمولا بهترين امپلي فاير هاي معمول حدود %75 راندمان و بقيه 25% به صورت تلفات خواهد بود }سؤالي كه پيش مياد اينكه : ايا منبع 12 ولتي شما قادر به توان فوق را دارد (بطور مثال 10 ميلي امپر در 12 ولت جريان بدهيد و 10 امپر با تعاريف بالا در 100 ولت بگيريد ) در اين صورت منبع شما بايد بتواند حداقل 1.5 كيلو وات توان تامين كند يا اگر از منبع محدودي {مثل باتري كم امپر } استفاده ميكنيد ؟ در اين صورت بايد خدمت تان عرض كنم كه متاسفانه چنين امري امكان پذير نيست .
هميشه بايد در نظر داشته باشيد كه توان ثابت هست و مبدل ها اين توان ثابت را به جريان و ولتاژ هاي مختلف ميتواند تبديل كند {تلفات مبدل ها را نيز دست كم نگيريد }
در صورتيكه فركانس صوتي نيست و هدف توليد ولتاژ بالاست توصيه ميكنم از مدارات منابع سويچينگ استفاده كنيد كه با تلفات كمتر بازده بيشتري دارند .
در خدمتيم .
موفق باشيد .

{عكس پست قبلي بدليل انحراف سايزي ويرايش و اصلاح شد }

jooly

کاربر
2009-05-16
125
141
با سلام
من یک امپلی فایر با ای سی stk4392ساختم
اگر بخوام این امپلی فایر رو برای ساب وفر یا بمب باکس تعبیه کنم با ید چه کار کنم که شیشه خانه های مردم رو بشکنه قلبت به تپش بیفته
ایا این ای سی از tda7295قدر تش بیشتر یا نه
با تشکر

• Like

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
سلام :
1=
استاد من یک مدار می خوام که بتونم یک فرکانس با ولتاژ و آمپر پایین رو به اون بدم
مقدار ولتاژ ورودي و جريان انرا مشخص كنيد .
2= ايا فركانس كاري شما در محدوده باند صوتي هست ؟؟؟ 20 هرتز الي 20 كيلوهرتز ؟؟؟ در غير اين صورت فركانس كاري را نيز مشخص كنيد .
3= تقويت كننده ها . اصولا هر مبدلي علاوه بر تلفات و راندمان در محدوده توان خود مصرف دارد كه در نهايت از منبع كشيده ميشه حال با فرض اينكه از يك منبع 12 ولتي ميخواهيد 120 ولت بگيريد طبيعي هست كه مصرف اين مبدل 100 + تلفات {معمولا بهترين امپلي فاير هاي معمول حدود %75 راندمان و بقيه 25% به صورت تلفات خواهد بود }سؤالي كه پيش مياد اينكه : ايا منبع 12 ولتي شما قادر به توان فوق را دارد (بطور مثال 10 ميلي امپر در 12 ولت جريان بدهيد و 10 امپر با تعاريف بالا در 100 ولت بگيريد ) در اين صورت منبع شما بايد بتواند حداقل 1.5 كيلو وات توان تامين كند يا اگر از منبع محدودي {مثل باتري كم امپر } استفاده ميكنيد ؟ در اين صورت بايد خدمت تان عرض كنم كه متاسفانه چنين امري امكان پذير نيست .
هميشه بايد در نظر داشته باشيد كه توان ثابت هست و مبدل ها اين توان ثابت را به جريان و ولتاژ هاي مختلف ميتواند تبديل كند {تلفات مبدل ها را نيز دست كم نگيريد }
در صورتيكه فركانس صوتي نيست و هدف توليد ولتاژ بالاست توصيه ميكنم از مدارات منابع سويچينگ استفاده كنيد كه با تلفات كمتر بازده بيشتري دارند .
در خدمتيم .
موفق باشيد .

{عكس پست قبلي بدليل انحراف سايزي ويرايش و اصلاح شد }
ممنون استاد عزیز
ولتاژ ورودی من 12 و آمپرر آن 3 است
فرکانس کاری من از 1کیلو تا 10 کیلو هستش
استاد در امپلی فایری که قبلا ساخته بودم و شماتیک اون رو قرار دادم با 5 باطری 6 ولت کار می کرد و بازدهی خوبی هم داشت
استاد من عنوان کردم 100 ولت اگه کمتر هم شد اشکالی نداره
استاد لطفا کمکم کنید گیر این مدار هستم
کاش می شد همین مدار رو با شرایطم تطبیق بدم
ممنون از شما استاد عزیز

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام
من یک امپلی فایر با ای سی stk4392ساختم
اگر بخوام این امپلی فایر رو برای ساب وفر یا بمب باکس تعبیه کنم با ید چه کار کنم که شیشه خانه های مردم رو بشکنه قلبت به تپش بیفته
ایا این ای سی از tda7295قدر تش بیشتر یا نه
با تشکر
سلام :
ژولي جان اين هايبريد {STK4392 } همش 15 وات استريو در 32 ولت تغذيه توان داره و با اين امپلي فقط ميتونيد به صداهاي خوشايند و دلنواز گوش كنيد .:love-smiley-017::busted_red::blow:
{ شیشه خانه های مردم } مردم ازاري ممنوع :shalagh::051::violent-smiley-093:
{ قلبت به تپش بیفته} قلب ما به اين مردم ازاريها عادت كرده و به تپش سهل است كه جنب هم نميخوره :eek::mad::051:
اين چندمين پست با چنين متن شماست لطفا در متن درخواست ها بيشتر توجه فرماييد .:love-smiley-017:

موفق باشيد .

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
ممنون استاد عزیز
ولتاژ ورودی من 12 و آمپرر آن 3 است
فرکانس کاری من از 1کیلو تا 10 کیلو هستش
استاد در امپلی فایری که قبلا ساخته بودم و شماتیک اون رو قرار دادم با 5 باطری 6 ولت کار می کرد و بازدهی خوبی هم داشت
استاد من عنوان کردم 100 ولت اگه کمتر هم شد اشکالی نداره
استاد لطفا کمکم کنید گیر این مدار هستم
کاش می شد همین مدار رو با شرایطم تطبیق بدم
ممنون از شما استاد عزیز
با سلام :
عزيزم در اسرع وقت مدار فوق را براي 12 محاسبه و تقديم ميكنم {چون در محدوده فركانس كاري شما مناسب ميباشد } فقط در نظر بگيريد كه با خروجي حدود 80 ولت جرياني حدود 300 ميلي امپر خواهيد داشت ايا كافيست ؟؟؟
موفق باشيد .

بالا