آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

jooly

کاربر
2009-05-16
125
141
سلام :
بازار هست در صورت عدم دسترسي ميتونيد با رعايت پايه ها از lm324 و يا lm358 استفاده كنيد .
{كيفيت بالا بااستفاده از tl064/62 در وروديهاي ميكروفون با امپدانس بالا خيلي محسوس خواهد بود }
موفق باشيد .
با سلام
یک سوال درفایل pdf یک شماتیک هست و یک pcb در شماتیک شماره ی ای سی tl064هست ولی در pcb شمارهی ای سیtl072cpمی با شد من به با زار رفتم وهر جفت ای سی ها در بازار موجود بود
وتفاوت این دو ای سی در پایه هاش هست tl072=8 tl062=14
در ضمن در شماتیک پایه ها مشخص نشده
با تشکر

arfan96

کاربر
2010-09-20
47
78
با سلام
يك مدار ترموستات دقيق براي دستگاه جوجه كشي ميخواستم
با تشكر
موفق باشيد.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام :
{ pcb مدار هم مهم هست به pcb مدار دقت كنيد تا كدام يكي بكار رفته از همون نوع استفاده كنيد } .
اگر به ديتا شيت ايسي مراجعه كنيد كامل توجيه مي شويد كه در اپ امپ ها با توجه به نياز طرح به تعداد اپ امپ ايسي انتخاب ميكنند حال اگر مدار شما فقط با يك اپ امپ كار ميكنه در اين صورت تهيه يك ايسي 8 پايه اي {72} و اگر بيش از دو اپ امپ بكار رفته نوع 14 پين بايد تهيه كنيد و از طرفي در بازار ايران معمولا قيمت 8 پايه با 14 پايه چندان فرقي ندارد لذا بهتر است از نوع 14 پين و از اپ امپ هاي باقي مانده به عنوان رزرو يا بافر بيشتر استفاده كنيد .
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ila00

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570

پیوست‌ها

• 12.1 کیلوبایت بازدیدها: 202
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pps2011

arfan96

کاربر
2010-09-20
47
78
سلام
يك ديمر با تراياك bt 137 دارم كه به يك فن هواكش وصل است
اما پس از مدتي استفاده تراياك آن خراب شده و ديگر سرعت
فن را كم نمي كند. به نظر شما اشكال از كجاست.
با تشكر
موفق باشيد.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام
يك ديمر با تراياك bt 137 دارم كه به يك فن هواكش وصل است
اما پس از مدتي استفاده تراياك آن خراب شده و ديگر سرعت
فن را كم نمي كند. به نظر شما اشكال از كجاست.
با تشكر
موفق باشيد.
سلام :
معمولا چنين ديمرهايي به قطعات داياك {30ولتي} و ترياك و پتانسيومترش حساس هستند اين سه قطعه را تست و از سالم بودن اينها مطمين شويد .
موفق باشيد .

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,832
با سلام به استاد گرامي آقاي رجبي
استاد من عذر خواهي مي كنم كه مجبورم اين مدار را اينجا در خواست كنم چون تو تاپيك آمپلي فاير ها دو سه تا سوال پرسيدم اما جواب داده نشد.
استاد من مداري مي خواهم كه به بلندگو وصل شود و به اصطلاح پيك صدا را نشان دهد البته با يك ال اي دي. و ترجيحا" بدون منبع تغذيه.
با تشكر از شما.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام به استاد گرامي آقاي رجبي
استاد من عذر خواهي مي كنم كه مجبورم اين مدار را اينجا در خواست كنم چون تو تاپيك آمپلي فاير ها دو سه تا سوال پرسيدم اما جواب داده نشد.
استاد من مداري مي خواهم كه به بلندگو وصل شود و به اصطلاح پيك صدا را نشان دهد البته با يك ال اي دي. و ترجيحا" بدون منبع تغذيه.
با تشكر از شما.
سلام :
ببخشيد پست هاي فوق را نديده بودم .
اگر منظور شما از پيك صدا فقط {لول level } خاصي هست بايد از يك مدار تعريف شده اي كه فقط ميزان {حجم } يك صدا را در يك لول خاص نشان ميدهد {با يك ال اي دي } اين خب مدار خاصي بايد طرح شود وگرنه اگر ميخواهيد حجم صداي شما هر لولي دارد با ال اي دي نشان دهد كه مدارات جالب و تست شده اي در همين تاپيك و ارشيو مدارات الكترونيك { http://www.irantk.ir/showthread.php?t=1442} موجود هستند vumetr و نشانگر حجم صدا >>>> ميتونيد در سايت جستجو كنيد و استفاده كنيد .
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: m-j
بالا