آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با عرض سلام خدمت آقاي رجبي. آيا مداري هست كه ولتاژ رو پايين بياره و آمپر رو بالا البته بدون ترانس اگه هست ممنون ميشم مدارشو بزارين
سپاسگزارم
سلام :
بله دوست عزيز مبدلهايي { سويچينگ و الترونيكي و... بدون ترانس } ميتوان طراحي و ساخت كه يك توان ثابتي را در ولتاژهاي مختلف با توان مشخص و بالعكس تهيه كند فقط توجه كنيد كه توان هميشه ثابت {صرف نظر از اتلاف } خواهد بود .
{در صورتيكه منبع شما الترناتيو ac باشد استفاده از ترانس اسانتر خواهد بود .
ولتاژ و جريان لازم را بزاريد .
موفق باشيد .

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
سلام :
معمولا طراحي يك طرح براي 100 ال اي دي يا بيشتر مقرون به صرف نيست {مگر شرايط ويژه و خاص } .
براي اينكار چند led را در يك طرح چنان بصورت سري و موازي و مختلط مدار بندي ميكنند تا هر چند ال اي دي كه نياز داشته باشند در يك طرح كلي و در حالت هاي تعريف شده فلاش كنند ... به هر حال :
فايل mp4 زير توسط يكي از دوستانم .... دانلود و مشاهده كنيد اگر نياز شما را بر طرف ميكند پيام بزاريد تا جزييات بيشتري براتون اپلود كنم . طرح با ميكروچيپ pic16f84a ميباشد .
موفق باشيد .
ممنون استاد عزیز
لطفا جزیات بیشتر همین مدار رو قرار بدید pcb و....
استاد سوال:
1.با این فلاشر تا چند ال ای دی رو میشه تامین کرد؟؟؟
2.ایا ال ای دی های بزرگ 1 سانتیمتری رو هم جواب میده یا تنها با ال ای دی های معمولی سازگاری داره؟؟
با تشکر از شما استاد عزیز

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
ممنون استاد عزیز
لطفا جزیات بیشتر همین مدار رو قرار بدید pcb و....
استاد سوال:
1.با این فلاشر تا چند ال ای دی رو میشه تامین کرد؟؟؟
2.ایا ال ای دی های بزرگ 1 سانتیمتری رو هم جواب میده یا تنها با ال ای دی های معمولی سازگاری داره؟؟
با تشکر از شما استاد عزیز
سلام :
عزيزم فايل پروتيوس به همراه فايل هگز خدمت شما و pcb انرا توسط پروتيوس تهيه كنيد مدار تست شده و مشكلي ندارد .
led هاي مصرفي از توع معمولي هستند براي استفاده از انواع فلاشر ديگر { لامپ يا ال اي دي هاي بزرگ و پر مصرف } بايد از بافر ترانزيستوري يا ..... و يا ايسي uln 200{x استفاده كنيد . براي افزايش تعداد نيز ميتوانيد از همين روش با ارايش مختلط تا دلخواه بهره بگيريد.
راهنمايي استفاده از چنين بافر هايي در طول تاپيك اپلود شده است اگر مشكلي داشتيد در خدمتم.
موفق باشيد .

پیوست‌ها

izeh

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-09
301
281
سلام
آقای رجبی من یه مدار تستر ریموت کنترل برای لوازم صوتی وتصویری می خوام یه طرح ساده توی نت دیدم که فقط با ال ای دی بود اگه ممکنه مداری بزارین که صدای بیزر هم داشته باشه
پیشا پیش ازتون تشکر می کنم

• Like

Ya Xun

کاربر
2010-07-19
96
189
سلام
آقای رجبی من یه مدار تستر ریموت کنترل برای لوازم صوتی وتصویری می خوام یه طرح ساده توی نت دیدم که فقط با ال ای دی بود اگه ممکنه مداری بزارین که صدای بیزر هم داشته باشه

با اجازه اساتید محترم
دوست من بهترین راه برای تست کردن ریموت هایی که با مادون قرمز کار میکنن ، استفاده از یه دوربین دجیتال یا حتی دوربین موبایله
چون چشم ما قادر به دیدن پرتو فروسرخ نیست ولی این دوربینا می تونن .
با تشکر از سایت باحالتون:)

germany

کاربر
2006-11-22
32
25
سلام آقای رجبی
نتونستم به شما پیام خصوصی بدم.مجبور شدم اینجا بگم
میتونم درخواست کنم که این مدار و برام درست کنید
برای کارت تکنوترند 3600 یو اس بی میخوام.با آمپر 1.7
ممنون میشم
http://www.irantk.ir/showthread.php?p=60045#post60045

• Like

Ya Xun

کاربر
2010-07-19
96
189
با سلام
دوستان من نیاز به یه مدار چشمک زن( فلشر 2 کانال) ویژه دارم . به این صورت که یکی از چراغ ها به طور پشت سر هم و با یک وقفه ی خیلی کوتاه 2 بار چشمک بزنه و بعد بلا فاصله بعد از خاموش شدن چراغ شماره 1 ، چراغ شماره 2 هم همین کار رو بکنه دقیقا مثل چراغ اسکورتی های پلیس های موتورسوار .راستی این مدار رو برای موتور میخواستم
لطفا زحمتشو بکشین
ممنونم

izeh

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-09
301
281
با اجازه اساتید محترم
دوست من بهترین راه برای تست کردن ریموت هایی که با مادون قرمز کار میکنن ، استفاده از یه دوربین دجیتال یا حتی دوربین موبایله
چون چشم ما قادر به دیدن پرتو فروسرخ نیست ولی این دوربینا می تونن .
با تشکر از سایت باحالتون:)
ممنون دوست عزیز
و یک راه دیگه اینکه از یه رادیو کوچیک استفاده کنیم .می بینی که راه فراوونه
ولی من به این مدار نیاز دارم با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
سلام
سلام :
حتما اين طرح را در خواست كردين .... ساده و بي دنگ فنگ با كارايي بهتر به همراه pcb , و راهنمايي جاگذاري قطعات و....
دانلود كنيد .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 6.4 کیلوبایت بازدیدها: 196

Ya Xun

کاربر
2010-07-19
96
189
سلام :
حتما اين طرح را در خواست كردين .... ساده و بي دنگ فنگ با كارايي بهتر به همراه pcb , و راهنمايي جاگذاري قطعات و....
دانلود كنيد .
موفق باشيد .

با تشکر از زحمات بی دریغ شما

من این مدار رو سر هم کردم ولی بجای سنسور IR که گفته بودین ( چون دست رسی نداشتم ) از یه سنسور دیگه ( از تو یه FM player خراب درآوردم ) استفاه کردم که توی مدار خودش پایه ی وسطی منفی بود ولی توی مدار شما برعکس مثبت به اون پایه وصل میشه .خلا صه با وصل کردن باتری شروع به داغ کردن کرد
حالا اگه ممکنه به من بگین این قطعه رو از کجا میتونم گیر بیارم
راستی اگه میشه یه راهی به من نشون بدین تا بتونم از همین سنسور های موجود استفاده کنم راستی من چنتا سنسور برای ربات های مسیر یاب دارم آیا میشه از اونا استفاده کرد ؟؟؟؟

راستی به پست 517 هم یه نگاهی بندازین

• Like
بالا