آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

متاسفانه بخش لپ تاپ کمکی نکرد اگر بخش رومیزی کمک بکنید ممنون میشم به دو لینک زیر توجه بفرمایید!

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
به اون سایت که گفتم یک سر بزن ضرر نداره
سرچ درست هم بکنی حتی رایگانش رو هم ممکنه گیر بیاری
اکانت فونیکس تو اون سایت دکتربایو...که اشتراک طلایی داره هم خودتی؟اون یک بار فایلی که نیازداری رو درخواست کرده بوده واسش آپلودکرده داده
این هم شاید...

آخرین ویرایش:

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
سلام دوست عزیز
چرا دارید سخت میگیرید
اول خدمتتون بگم که توی ۲۰ خورده ای سال که تعمیرات لپ تاپ رو انجام میدم یکی از بهترین مین هایی که دیدم مربوط به همین سونی بوده اگه شماتیک رو نگاه کنی از مدار شارژ بگیر تا بقیه مدارات فوق العاده کار شده و خیلی خوش تعمیر بوده البته برای من

اولین قدم برای ارتقا سی پی باید چک کنید که ایا مادربورد این سی پی یو رو پشتیبانی میکند یا نه

دومین قدم بعد از ارتقا سی پی یو شما باید باتری سیموس رو برداشته و لپ تاپ را کلیر سیموس میکردید

سومین قدم آپدیت بایاس یا از طریق ویندوز یا از طریق بوت ، فایل بایاس رو هم براساس شماره برد یا براساس سریال دستگاه دریافت میکنید

بهترین و مطمئن ترین روش برای پروگرام بایاس برداشتن ای سی هست
حتی بدون هیتر با یه هویه و فلکس و سیم لحیم می توانید زیر ۱دقیقه ای سی ۸ پایه رو بردارید
بکاپ از ای سی پاک کردن ای سی و ریختن فایل جدید
بعد هم با تینر ۲۰ هزار شستشو و برقش میندازی

باور کنید پروگرام ای سی io اینقدر پیچیده نیست که شما برای این ای سی ۸ پایه دارید خودتون رو اذیت میکنید

باید فایل این مدل رو داشته باشم
از دوطرف مین عکس بزارید و مدل دقیق روی برد را بصورت کامل بنویسید تا نگاه کنم ببینم فایل سالم وتست شده این مدل رو دارم تا براتون بزارم

آخرین ویرایش:

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
صمنا اگه میخواهید با پروگرامر ch341 برای ولتاژ ۳.۳ مطمئن تر کار کنید باید پایه ۲۸ ای سی اصلی رو از برد جدا و با یک سیم وصل کنید به پایه وسط رگولاتور و پایه ۹ خود ای سی اصلی
تو یوتیوب یه سرچ بزنید آموزش داده شده
hq720.jpg

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
به اون سایت که گفتم یک سر بزن ضرر نداره
سرچ درست هم بکنی حتی رایگانش رو هم ممکنه گیر بیاری
اکانت فونیکس تو اون سایت دکتربایو...که اشتراک طلایی داره هم خودتی؟اون یک بار فایلی که نیازداری رو درخواست کرده بوده واسش آپلودکرده داده
این هم شاید...
سلام خوبی کدوم سایت رو گفتی برم الان نگاه کنم فعلا کار ما شده جستجو ، راستی این فایل تحت ویندوز که گذاشتی

SONY VPCCB3S1EW از کجا دانلود کردی ؟ مرسی

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
صمنا اگه میخواهید با پروگرامر ch341 برای ولتاژ ۳.۳ مطمئن تر کار کنید باید پایه ۲۸ ای سی اصلی رو از برد جدا و با یک سیم وصل کنید به پایه وسط رگولاتور و پایه ۹ خود ای سی اصلی
تو یوتیوب یه سرچ بزنید آموزش داده شده
مشاهده فایل‌پیوست 210488
سلام خسته نباشید ممنون که داری کمک میکنی آره این اصلاحیه رو قبلا انجام دادم 5 ولت بود الان خوب شده . یه چند تا سوال دارم اگر محبت بفرمایید و راهنمایی کنید یک دنیا ممنون میشم با توضیات و عکس خدمتتون میگم مرسی

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام خوبی کدوم سایت رو گفتی برم الان نگاه کنم فعلا کار ما شده جستجو ، راستی این فایل تحت ویندوز که گذاشتی

SONY VPCCB3S1EW از کجا دانلود کردی ؟ مرسی
خودت خوب اسم فایل داخل پوشه رو کامل با عددهاش بررسی کن من مطمعن نیستم اما با سرچ مدل لپ تاپ که دادی پیداش کردم اگر فرق داشت استفاده نکن مثل من سرچ کن دقیق ترش رو گیربیار . ضمنا اون سایت که گفتم قبلا همین فایل بایوس لپ تاپ خودت رو داده بوده به یک نفر هم اسم خودت که اشتراک طلایی هم داشته پس فکرمیکنم خودت درست ترش رو داشته باشی که اون مطمعن تره

آخرین ویرایش:

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
سلام دوست عزیز
چرا دارید سخت میگیرید
اول خدمتتون بگم که توی ۲۰ خورده ای سال که تعمیرات لپ تاپ رو انجام میدم یکی از بهترین مین هایی که دیدم مربوط به همین سونی بوده اگه شماتیک رو نگاه کنی از مدار شارژ بگیر تا بقیه مدارات فوق العاده کار شده و خیلی خوش تعمیر بوده البته برای من

اولین قدم برای ارتقا سی پی باید چک کنید که ایا مادربورد این سی پی یو رو پشتیبانی میکند یا نه

دومین قدم بعد از ارتقا سی پی یو شما باید باتری سیموس رو برداشته و لپ تاپ را کلیر سیموس میکردید

سومین قدم آپدیت بایاس یا از طریق ویندوز یا از طریق بوت ، فایل بایاس رو هم براساس شماره برد یا براساس سریال دستگاه دریافت میکنید

بهترین و مطمئن ترین روش برای پروگرام بایاس برداشتن ای سی هست
حتی بدون هیتر با یه هویه و فلکس و سیم لحیم می توانید زیر ۱دقیقه ای سی ۸ پایه رو بردارید
بکاپ از ای سی پاک کردن ای سی و ریختن فایل جدید
بعد هم با تینر ۲۰ هزار شستشو و برقش میندازی

باور کنید پروگرام ای سی io اینقدر پیچیده نیست که شما برای این ای سی ۸ پایه دارید خودتون رو اذیت میکنید

باید فایل این مدل رو داشته باشم
از دوطرف مین عکس بزارید و مدل دقیق روی برد را بصورت کامل بنویسید تا نگاه کنم ببینم فایل سالم وتست شده این مدل رو دارم تا براتون بزارم
با سلام مجدد خدمت شما برادر عزیز و گرامی اولین مشکلم این بود که یک خازن smd سرامیکی قهوه ای رنگ ریز با شماره قطعه EC9800 از روی برد کنده شده ، دوستان گفتند که یک نمونه مثل خازن کناری اون جایگزین EC9800 کن و مشکلی نیست از طرفی چون من یک برد دقیقا مشابه اون دارم
و نظر شما هم میخواستم بدونم آیا اوکی هستش؟ مدل مادر بورد : MBX-267 MAINBOARD sony vaio SVE1713A1EB و عکس هم میزارم
در ضمن همین مادربورد رو از پنتیوم 2020M به CORE I5 3230 ارتقا دادم که بعد از هر 40 دقیقه از توی ویندوز یهویی خاموش میشد رفتم بایوس رو نگاه کردم دیدم که جلوی گزینه ME نوشته ناشناخته عکس اون هم میزارم در ضمن در مورد باطری فرمودین که من حقیقتش اون روز که پردازنده رو ارتفا دادم دقیقا یادم نمیاد باطری مین بورد رو جامپر زده بودم یا نه! یعنی فقط بخاطر درنیاوردن باطری، بایوس همچین ارروری میده؟! یعنی ME رو نمیشناسه؟ تحقیقاتی در سایت پرشین ریپیر آقای حامد سبحان انجام دادم که نوشته بود اگر سیستم سر ساعت مشخصی یهویی خاموش میشه باید یه کپی سالم از بایوس همون مادربورد بگیری بعد بیاریش توی برنامه INTEL INJECTOR و فایل ME بایوس رو آپدیت کنید و خروجی بگیرید و حالا اون
بایوس اصلاح شده رو با پروگرامر رایت کنی روی بایوس قبلی اینم موردی بود که من خوندم و اینکه آیا کسی آخرین آپدیت رسمی منظورم تحت ویندوز
رو داره احیانا؟ داشتم تحقیق میکردم توی سایتهای خارجی یکی گفته بود سونی وایو پردازنده رو روی بایوس به نوعی قفل میکنه و اجازه ارتقا نمیده نمیدونم این یک احتمال است یا ؟ گفته بودین که مادربور ها رو چک کنید قابل ارتقا هستند یا خیر الان عکس و مدل هر دو مادربورد رو خدمت شما میزارم که ببینید من که نتونستم CPU SUPPORT LIST واسشون پیدا کنم چون دسترسی به داکیومنت این دو تا خیلی سخته یا اینکه من نتونستم پیدا کنم خداییش خیلی هم گشتم ...

BIOS VERSION --> R0170D6
BIOS --> ME VERSION Unknow
BIOS --> ME VERSION 8.10.1248

مادربورد دومی که دنبال بایوسش هستم مدلش این هستش MBX-239 MAINBOARD sony vaio PCG-71614m(vpccb3s1e)
عکس هم از پشت مادربورد و روی اون هم میگذارم ، یک فایل قدیمی از این MBX-239 تقریبا همه جا موجود است دنبال بایوس جدیدتر از این هستم که آپدیت میکرو کد CPU MICRO CODE پردازنده های جدید هم تو او فایل باشه متاسفانه همه فایلها فکر کنم مربوط به اولین نسخه نشر بایوس هستش و آخرین آپدیت سونی فکر نکنم گیرم بیات مگر اینکه کسی در سیستمی از قبل آرشیو کرده باشه
در ضمن آیا میشه تو ایران این کابل رو ساخت؟ کلگی این پورت 30 پین دیباگ کانکتور و دیتاشیت اون پیدا میشه ! که 8 پایه از اون برای زیف پروگرامر
CH341B بگیرم چون به قول خودتون مادربورد های سونی خوش تعمیر و خوش ساخت هستند خوب وقتی همچین پورت خفنی گذاشتن چرا دمونتاژ کنم؟ آیا کمکی و راهنمایی در رابطه با این ساخت کابل میتونید به من کنید خیلی دنبالش هستم این کابل رو برای همین مادر بورد MBX-239 لازم دارم

حالا باز نظر شما برادر گرامی در مورد موارد ی که خدمت شما گفتم چی
هستش ؟
با تشکر ویژه از شما .....

پیوست‌ها

• 36 کیلوبایت بازدیدها: 9
  • 151.3 کیلوبایت بازدیدها: 13
  • 287.8 کیلوبایت بازدیدها: 12
  • 740.3 کیلوبایت بازدیدها: 8
  • 742.4 کیلوبایت بازدیدها: 9
  • 168.9 کیلوبایت بازدیدها: 12
  • 496.5 کیلوبایت بازدیدها: 9

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
عکسهای پورت دیباگ کانکشن برای ساخت کابل و عکسهای مادربورد MBX-239

پیوست‌ها

• 357.7 کیلوبایت بازدیدها: 9
  • 360.8 کیلوبایت بازدیدها: 9
  • 295.1 کیلوبایت بازدیدها: 14
  • 907 کیلوبایت بازدیدها: 9
  • 621.3 کیلوبایت بازدیدها: 9
  • 207.1 کیلوبایت بازدیدها: 15
  • 68.9 کیلوبایت بازدیدها: 10
  • 224.4 کیلوبایت بازدیدها: 9
  • 230.2 کیلوبایت بازدیدها: 12

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
خودت خوب اسم فایل داخل پوشه رو کامل با عددهاش بررسی کن من مطمعن نیستم اما با سرچ مدل لپ تاپ که دادی پیداش کردم اگر فرق داشت استفاده نکن مثل من سرچ کن دقیق ترش رو گیربیار . ضمنا اون سایت که گفتم قبلا همین فایل بایوس لپ تاپ خودت رو داده بوده به یک نفر هم اسم خودت که اشتراک طلایی هم داشته پس فکرمیکنم خودت درست ترش رو داشته باشی که اون مطمعن تره
الان اکسترکتش کردم فایل ورژن بایوس رو زده این
[BIOSVER]
R0200E5
باید تست بشه
آره من عضو اون سایت هستم اگر فایلی چیزی نیاز پیدا کردی که احیانا اینجا نداشتن حتما بگو ساموئل تا واست دانلود کنم و بفرستم واست

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
BIOS VERSION --> R0170D6 این ورژن بایوس فعلی خودمه

بالا