آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

متاسفانه بخش لپ تاپ کمکی نکرد اگر بخش رومیزی کمک بکنید ممنون میشم به دو لینک زیر توجه بفرمایید!

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان

با تشکر از بخش رومیزی

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام ببخشید کامل متوجه نشدم الان با این سی پی یو جدید که روش گذاشتید سیستم فقط تا مرحله ورود به تنظیمات بایوس بالا میاد یا ویندوز رو هم با اینکه مشخصات سی پی یو کامل شناسایی نمیکنه رو بالا میاره ؟
و اینکه اگه قصد آپدیت بایوس رو دارید چرا از طریق خود ویندوز یا استفاده از پروگرامر با نسخه جدیدتر آپدیت یا پروگرام نمیکنید؟
پیشنهاد اول من این هست که به هر طریقی شده مثلا با همون سی پی یو قبلی و بالا اومدن ویندوز از طریق خود ویندوز بایوس رو آپدیت کنید که البته بد نیست قبلش تو توضیحات فایل بروزرسانی بایوس بخونید این آپدیت چه چیزهایی رو بروز میکنه مثلا ذکر شده که بروزرسانی و ارتقا نرم افزاری بایوس شامل ساپورت کردن سی پی یو مورد نظر شما میشه یا نه اصلا.
پیشنهاد دوم هم استفاده از پروگرامر و پروگرام کردن آی سی بایوس با فایل بایوس جدیدتر هست.
استفاده یا تهیه اون سوکت خاص و از اون طریق از ناچاری هم نیاز به نقشه و دیتاشیت کامل مربوط به پایه های اون پورت سوکت 30 پین هست که ببینید اگر سوکتش گیر نمیاد از طریق سیم کشی از روی برد و لحیم کاری به سمت سوکت 8 پین امکانش هست یا نه که زیاد کار جالبی به نظر نمیرسه اگه هر کدام از 2 مورد قبلی امکان پذیر باشه

آخرین ویرایش:

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
سلام ببخشید کامل متوجه نشدم الان با این سی پی یو جدید که روش گذاشتید سیستم فقط تا مرحله ورود به تنظیمات بایوس بالا میاد یا ویندوز رو هم با اینکه مشخصات سی پی یو کامل شناسایی نمیکنه رو بالا میاره ؟
و اینکه اگه قصد آپدیت بایوس رو دارید چرا از طریق خود ویندوز یا استفاده از پروگرامر با نسخه جدیدتر آپدیت یا پروگرام نمیکنید؟
پیشنهاد اول من این هست که به هر طریقی شده مثلا با همون سی پی یو قبلی و بالا اومدن ویندوز از طریق خود ویندوز بایوس رو آپدیت کنید که البته بد نیست قبلش تو توضیحات فایل بروزرسانی بایوس بخونید این آپدیت چه چیزهایی رو بروز میکنه مثلا ذکر شده که بروزرسانی و ارتقا نرم افزاری بایوس شامل ساپورت کردن سی پی یو مورد نظر شما میشه یا نه اصلا.
پیشنهاد دوم هم استفاده از پروگرامر و پروگرام کردن آی سی بایوس با فایل بایوس جدیدتر هست.
استفاده یا تهیه اون سوکت خاص و از اون طریق از ناچاری هم نیاز به نقشه و دیتاشیت کامل مربوط به پایه های اون پورت سوکت 30 پین هست که ببینید اگر سوکتش گیر نمیاد از طریق سیم کشی از روی برد و لحیم کاری به سمت سوکت 8 پین امکانش هست یا نه که زیاد کار جالبی به نظر نمیرسه اگه هر کدام از 2 مورد قبلی امکان پذیر باشه
با سلام و خسته نباشید در جواب سوال شما بگم که بله ویندوز کاملا پردازنده جدید رو شناسایی کرد حتی با برنامه cpu-z سریع مشخصات رو هم دیدم و عکس هم گرفتم خوب تا اینجای کار خیلی خوشحال شدم ولی دیدم سیستم بعد از 40 دقیقه یهویی خاموش شد دوباره امتحان کردم بازم سر 40 دقیقه خاموش شد دیگه طوری شده بود که به ساعت مچی روی دستم نگاه میکردم و خاموشی سیستم ، بنابراین به بایوس شک کردم و رفتم داخل بایوس دنبال یه مورد غیر طبیعی بگردم بله پیداش کردم طبق عکسی که داری میبینی جلوی ME رو زده ناشناخته هیچ ما فعلا نتونستیم از قدرت و مزایای پردازنده جدید بهره ای ببریم خوب پردارنده قبلی همون پنتیوم 2020M رو جا زدم وسریع ME ورژن اون پردازنده رو مثل قبل شناخت ولی من میدونم که یک راه حلی برای این موضوع هست که فعلا نمیدونم ولی بالاخره پیداش میکنم و به دیگران هم یاد میدم ولی در مورد آپدیت بایوس اصلا به این راحتی نیست چون سونی وایو پدرسوخته میلیونها دستگاه فقط توی ایران به بچه های ایران فروخت بعد تمام مستندات و حتی بایوسهای قدیمی و شماتیک بردویو همه چیز رو که به من وشمای مصرف کننده کمک میکرد که بتونیم یک سیستم رو سرپا کنیم از تمام سایتهای خودش روفت و شست و به بهانه های مسخره حذف کرد الان اینقدر فایل بایوس بسیار محدود در اختیار همه و تعمیر کاران هست که طرف مجبور میشه دست به اصلاح همون بایوس قدیمی بزنه مثلا فردی هستش بنام سبحان حامد که یک سایت ایرانی پرشین ریپبر داره و من مطلب ایشون رو مطالعه کردم جالب بود نسخه انگلیسی هم خوندم اونم همین بود ولی این کار ریسک و خطرات خودش رو داره چون هیچ بایوسی ما نداریم یعنی پشتیبانی نیست فایلی نیست ریسکش بالاست شما نگاه کن الان هیچ کسی جز شما جوب ندادین الان سیستم سرپاست خدا رو شکر ولی برای تعویض به مشکل بخوری کسی جوابت رو نمیده متاسفانه

لینک زیر هم جالبه حتما بخونش

اینم عکس برنامه CPU-Z هستش که من سریع توی اون زمان 40 دقیقه عکس گرفتم ازش میتونی اونم ببینی
اگر این CORE I5 سوارش میشد خیلی باحال میشد یعنی یک ارتقای با ارزش و خوب
ولی میدونم این مادر بورد این پردازنده رو کاملا ساپورت میکنه فقط مشکل کمبود اطلاعات هستش که دوستان میدونن ولی خوب دیگه هر کسی رو مرامش
01.JPG
01.JPG
02.JPG
20231128_082758.jpg
20231128_083825.jpg.jpg

آخرین ویرایش:

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
272
529
بوشهر
با سلام و خسته نباشید در جواب سوال شما بگم که بله ویندوز کاملا پردازنده جدید رو شناسایی کرد حتی با برنامه cpu-z سریع مشخصات رو هم دیدم و عکس هم گرفتم خوب تا اینجای کار خیلی خوشحال شدم ولی دیدم سیستم بعد از 40 دقیقه یهویی خاموش شد دوباره امتحان کردم بازم سر 40 دقیقه خاموش شد دیگه طوری شده بود که به ساعت مچی روی دستم نگاه میکردم و خاموشی سیستم ، بنابراین به بایوس شک کردم و رفتم داخل بایوس دنبال یه مورد غیر طبیعی بگردم بله پیداش کردم طبق عکسی که داری میبینی جلوی ME رو زده ناشناخته هیچ ما فعلا نتونستیم از قدرت و مزایای پردازنده جدید بهره ای ببریم خوب پردارنده قبلی همون پنتیوم 2020M رو جا زدم وسریع ME ورژن اون پردازنده رو مثل قبل شناخت ولی من میدونم که یک راه حلی برای این موضوع هست که فعلا نمیدونم ولی بالاخره پیداش میکنم و به دیگران هم یاد میدم ولی در مورد آپدیت بایوس اصلا به این راحتی نیست چون سونی وایو پدرسوخته میلیونها دستگاه فقط توی ایران به بچه های ایران فروخت بعد تمام مستندات و حتی بایوسهای قدیمی و شماتیک بردویو همه چیز رو که به من وشمای مصرف کننده کمک میکرد که بتونیم یک سیستم رو سرپا کنیم از تمام سایتهای خودش روفت و شست و به بهانه های مسخره حذف کرد الان اینقدر فایل بایوس بسیار محدود در اختیار همه و تعمیر کاران هست که طرف مجبور میشه دست به اصلاح همون بایوس قدیمی بزنه مثلا فردی هستش بنام سبحان حامد که یک سایت ایرانی پرشین ریپبر داره و من مطلب ایشون رو مطالعه کردم جالب بود نسخه انگلیسی هم خوندم اونم همین بود ولی این کار ریسک و خطرات خودش رو داره چون هیچ بایوسی ما نداریم یعنی پشتیبانی نیست فایلی نیست ریسکش بالاست شما نگاه کن الان هیچ کسی جز شما جوب ندادین الان سیستم سرپاست خدا رو شکر ولی برای تعویض به مشکل بخوری کسی جوابت رو نمیده متاسفانه

لینک زیر هم جالبه حتما بخونش

اینم عکس برنامه CPU-Z هستش که من سریع توی اون زمان 40 دقیقه عکس گرفتم ازش میتونی اونم ببینی
اگر این CORE I5 سوارش میشد خیلی باحال میشد یعنی یک ارتقای با ارزش و خوب
ولی میدونم این مادر بورد این پردازنده رو کاملا ساپورت میکنه فقط مشکل کمبود اطلاعات هستش که دوستان میدونن ولی خوب دیگه هر کسی رو مرامش
درود بر شما و بر دیگر دوستان
اصلا هیچ ریسکی نداره
همون بایوس دستگاه خودت رو بک اپ بگیر
یه کپی ازش بساز و روی اون بایوس رو اصلاح کن(هم بک اپ رو داری هم بایوس اصلاح شده)
me قسمتی از بایوسه که طبق تحقیقاتی که خودت انجام دادی و اون اموزشهای نیازه اصللاح شه
بعد از اصلاح صحیح بایوس مشکل خاموشی در تایم مشخص رفع میشه، گاهی در مواقع خیلی نادر هم رفع نمیشه و نیاز از همون سی پی دستگاه استفاده کنی

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
درود
فکر نکنم به این بدی باشه اگر دوستان داشته باشن بیینن اینجا نیاز هست قرار میدن اما خودتون گفتید که سونی سعی کرده فایل هاش رو کسی نداشته باشه پس فایلش رو نسبت باقی لپ تاپ ها... افراد کمتری دارن یکی هم اینکه الان آخر هفته هست احتمالا بعضی دوستان هم که ممکنه داشته باشن تو تعطیلات باشن امیدوارم اینطور باشه یعنی کسی داشته باشه و اول وآخر به دستتون برسه.
ضمنا تو این سایتی که لینکش رو دادید یک نرم افزار معرفی کرده و قرارداده نوشته واسه ویرایش همین me ها راه کارش هم توضیح داده اما به نظر من راه کارش بیشتر به خرابکاری شباهت داره چون میگه فایل بایوس رو باپروگرامر کلین کنیدیعنی پاک کنیدو بک آپ هم نگیرید!!!
که خیلی احتمال داره همون اون نیاز بشه
به نظر من عجله نکنید.مدل لپ تاپ مشخص نیست اگربودمن هم رو سعی میکردم پیداش کنم.فکرکنم اگه سرویس کد یا سرویس تگ دستگاه رو داشته باشیدتوسایت خودسونی پیدابشه .مدلش را نفرمودیدفقط میدونم سونی هست مدلش رابگید من هم یه سرچی بکنم ببینیم چیزی پیدامیشه واسش یانه ضرر نداره

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
درود برشما دوست گرامی
من میخواستم اینو بفهمم که آیا شرکت سونی وایو بایوس رو روی یک پردازنده قفل کرده یا نه؟ ( توجه داشته باشید که سونی حداقل 15 تا 20 گنفیگ بسیار شبیه به همدیگر از همین مادربورد 17.3 اینچ SVE171E13M برای ریجن و مناطق مختلف دنیا زده و بیرون داده است مثلا همین مادربورد چند ماه پیش دست من اومد با کنفیگ خود سونی که CORE I5 روش نصب بود سخت افزار های نصب شده روی اون هم 99 درصد شبیه همین مادربوردی هستش که الان بصورت پیش فرض روش پنتویم 2020M نصبه و فعلا داره لجبازی میکنه و نمیگذاره ارتقا بدیم و اینکه باز همین مادربورد رو دیدم که روش حتی I7 نصب شده بود منتحی سونی اومده بایوسها رو با تغییراتی روی این مادربوردها مچ کرده و فعلا فقط پردازنده دیفالت خودش رو قبول میکنه الان این مادربورد کنفیگ آلمان هستش و فقط برای آلمان زده و حتی کیبوردشم آلمانیه مثلا این دو تا سیستم لپتاپ تو ایران با این اسامی و یا بگیم مدل هیچ وقت توی ایران نیومده دقت کن >>>>>

sony vaio SVE1713S1EW --> CPU INTEL CORE I5 3230M 3M HD 4000 AMD 7650 2CORE 4Thread HM76 KEY BACKLIGHT

sony vaio SVE1713A1EB --> CPU Intel Pentium® 2020M 2M HD? 2CORE 2Thread AMD 7650 HM70 KEY

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
درود
فکر نکنم به این بدی باشه اگر دوستان داشته باشن بیینن اینجا نیاز هست قرار میدن اما خودتون گفتید که سونی سعی کرده فایل هاش رو کسی نداشته باشه پس فایلش رو نسبت باقی لپ تاپ ها... افراد کمتری دارن یکی هم اینکه الان آخر هفته هست احتمالا بعضی دوستان هم که ممکنه داشته باشن تو تعطیلات باشن امیدوارم اینطور باشه یعنی کسی داشته باشه و اول وآخر به دستتون برسه.
ضمنا تو این سایتی که لینکش رو دادید یک نرم افزار معرفی کرده و قرارداده نوشته واسه ویرایش همین me ها راه کارش هم توضیح داده اما به نظر من راه کارش بیشتر به خرابکاری شباهت داره چون میگه فایل بایوس رو باپروگرامر کلین کنیدیعنی پاک کنیدو بک آپ هم نگیرید!!!
که خیلی احتمال داره همون اون نیاز بشه
به نظر من عجله نکنید.مدل لپ تاپ مشخص نیست اگربودمن هم رو سعی میکردم پیداش کنم.فکرکنم اگه سرویس کد یا سرویس تگ دستگاه رو داشته باشیدتوسایت خودسونی پیدابشه .مدلش را نفرمودیدفقط میدونم سونی هست مدلش رابگید من هم یه سرچی بکنم ببینیم چیزی پیدامیشه واسش یانه ضرر نداره
من که خیلی گشتم آپدیت این بایوس رو پیدا نکردم فقط 1 مورد بایوس شبیه به این پیدا کردم که جرات پروگرام کردن اون رو ندارم چون مال این کنفیگ نیست مال شبیه این کنفیگ هستش بله اینم مدلش خدمت شما

sony vaio SVE1713A1EB --> CPU Intel Pentium® 2020M 2M HD? 2CORE 2Thread AMD 7650 HM70

BIOS VERSION --> R0170D6

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
مثلا بعد از کلی سرچ کردن که واقعا اذیت شدم طوری که چشمهای من خشک شده بود و سردرد شدید گرفته بودم از سایتهای روسی گرفته تا اروپایی و ایرانی اصلا این مورد رو ندارن کلا سونی وایو کسی زیاد فایلهای اون رو نداره

مثلا شما به این فایل میرسین که اصلا من نمیدونم بعد از پروگرام این فایل روی این مادربورد چی میشه اینم فایل بایوسش >>>>
این رو امتحان کردید؟
سایت خودسونی معرفی کرده

---------------------------------

سلام خوبی؟ سلامتی؟
این فایل فقط مخصوص چند تا از مدل لپ تاپ سونی هستش که خودشم نوشته عکس رو میگذارم
ای کاش یک سایتی بود از میون میلیاردها سایت و وبلاگ قبل از اینکه این سونی وایو بی پدر ومادر بزنه تمام فایلهای لپ تاپ ها و تمام آپدیت بایوسهای بعدی که برای هر مادربورد داده بوده رو یه کپی خوشکل ازش دانلود میکرد الان من خیلی از سایتهای اروپایی رو مطالعه کردم توی این مدت همه شاکی و دربه در شدن و سونی وایو عمدا مردم رو مجبور میکنه کلا بهش میگن سیاست کثیف تجارت البته اسمهای خوشکل وموشکل و دهن پرکن هم واسشون تراشیدن الان که یک سرس لپ تاپ اومده بود که پردازنده و رو سیستم لحیم کاری شده تحویلت میدن و پلاستیک بدنه واقعا افتضاح بود مال یکی از دوستان بود من که طرفدار سیستمهای دسکتاپ کاستومایزی هستم یادمه یک نوجوون که بودم سیستم اینتل داشتم با پردازنده 386 اینتل و فلاپی های بزرگ بدون سی دی رام و مانیتور گلداستار GOLD STAR بسیار سنگین البته این نام اولیه شرکت کره ای LG بود توی اون سال اگر اشتباه نکنم 1995 میلادی بود و مایکروسافت ویندور 3.1 بود که با 13 عدد فلاپی نصب شده بود روی سیستم اسم چاپگر سوزنی یادمه هنوز اسمش اکیداتا ساخت ژاپن بود و موس هم یک توپ سنگین وسطش بود که الان فقط همون توپ رو دارم موس مارک جنیوس حرف اول وآخر رو میزد یاد اون دوران بخیر باشه
vbvb.JPG

پیوست‌ها

• 168.9 کیلوبایت بازدیدها: 18
بالا