آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

متاسفانه بخش لپ تاپ کمکی نکرد اگر بخش رومیزی کمک بکنید ممنون میشم به دو لینک زیر توجه بفرمایید!

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
راستی ساموئل دوست داشتم فقط یک نمونه از کنفیگ های سونی وایو رو ببینی همه این 20 گنفیک فقط مال یک سیستم لپ تاپ بیشتر نیست فقط هی
تا تونسته شلوغش کرده حالا به نظرت توی ایران کی بایوس اینا رو داره فقط یک دونه بایوس اونم قدیمیترین یا به اصطلاح خودشون بایوس اولیه موجوده بقیه کجا هستند خدا میدونه نگاه کن >>>>>

پیوست‌ها

• 58.8 کیلوبایت بازدیدها: 20

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
درود مجدد
ممنون قربانت.
جناب قائم مقامی هم بد نگفتن اگه قبل از دستکاری و ویرایش فایل ازش یک کپی یا بک آپ کامل بگیرید نباید خطر یا ریسک داشته باشه نهایتابعد از ویرایش اگر مشخص شد که جواب نمیده فایل اصلی خودش رو که بک آپش رو هنوز دارید رو میریزی روش میشه مثل اول و نهایتا مجبور هم بشی قید ارتقا سی پی یو رو میزنی و همون سی پی یو فاریک رو استفاده میکنی اما فکرکنم ویرایشش جواب بده چون فیلم آموزش ویرایشش رو دیدم کار سختی نبود ضمنا یادش بخیر من هم 286 و 386 رو که فکر کنم مدل های sx و dx داشتن رو یادمه اون توپ یا گوی زیر ماوس های اون موقع رو هم هنوز من هم دارم

آخرین ویرایش:

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
درود مجدد
ممنون قربانت.
جناب قائم مقامی هم بد نگفتن اگه قبل از دستکاری و ویرایش فایل ازش یک کپی یا بک آپ کامل بگیرید نباید خطر یا ریسک داشته باشه نهایتابعد از ویرایش اگر مشخص شد که جواب نمیده فایل اصلی خودش رو که بک آپش رو هنوز دارید رو میریزی روش میشه مثل اول و نهایتا مجبور هم بشی قید ارتقا سی پی یو رو میزنی و همون سی پی یو فاریک رو استفاده میکنی اما فکرکنم ویرایشش جواب بده چون فیلم آموزش ویرایشش رو دیدم کار سختی نبود
درود ،درسته من 8 گیگ دیتا بیس آپدیت INTEL ME رو الان چند هفته هستش که روی سیستم نصبه مشکل همین بکاپ گیری و رایت یا همون پروگرام کردن آیسی بایوس WINBOND این دو تا مادربورد هستش اینا برخلاف مادربورد های رومیزی پروگرام کردنشون آسون نیست برای همین در خواست و کمک برای ساخت اون کابل بسیار با ارزش رو برای یکی از اون مادربورد های سونی کرده بودم که متاسفانه تا الن هیچ کسی راهنمایی یا همون دیتا شیت یا دیاگرام هدر پین های اون پورت رو نگفته حتی توی فروشگاه های لوازم الکترونیک هم من که ندیدم حداقل اون کلگی رو !!! اون قسمتی که به پروگرامر وصل میشه رو خودم دیشب لحیم زدم و ساختم اون هشت پایه که توی زیف سوکت میره رو میگم ولی کلگی 30 پین و نقشه اون لاینحل مونده این میشه واسه مادربورد سونی
01.jpg
05.jpg
aa.jpg
c.jpg
d.jpg
VPCCB3S1E

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
در مورد مادربورد دومی یعنی Sony Vaio SVE171E13M (sve1713a1eb) MBX-267 motherboard سه راه به نظر من بیشتر نیست اولیش که خودم اصلا موافق این کار نیستم اینه که آیسی بایوس رو از روی برد دمونتاژ کنم بزارمش توی زیف سوکت و پروگرام کنم بعد دوباره لحیم کاری کثافت کاری روغن فلکسی بریزه روی برد و از اینجور کارا که نمیخام انجام بدم ریسکش بالاست و مادربورد الان سرپاست به قولی مادربورد خاموش نیست که بخام این کار رو انجام بدم تازه آیسی EC اون رو هم باید دمونتاژ کنم میشه دوتا

راه دوم در خوده ویندوز اگر نرم افزار پروگرامری قوی وجود داشته باشه که بتونه از تو خوده ویندوز از بایوس قبل از هر کاری یک بکاپ عالی و قابل اطمینانی بگیره که اینجاست که باید گفت گور پدر سونی چون این کار به طور اتوماتیک توسط فایل آپدیت بایوس سونی ظرف چند ثانیه انجام میشد که بخاطر حذف کردن فایلهای آپدیت بایوس قدیمی با فرمت EXE. توسط سونی همه رو گرفتار کرده و مشکل ساز شده والا سیستمی که روشن هستش رو چرا باید به صورت تهاجمی بزنی تنها آیسی موجود در دنیا برای این MAINBOARD رو از جاش دربیاری

راه حل سوم استفاده از گیره یا همون کلیپس یا کلمپ برای اتصال موقتی آیسی بایوس به زیف پروگرامر هستش
که من چند بار امتحان کردم گیره درست اتصال برقرار نمیکنه ! یک ابزار جدیدی هستش که دارم روی اون کار میکنم تا بسازمش بجای گیره
عکسشو بعدا واست میزارم ببینی

پیوست‌ها

• 740.3 کیلوبایت بازدیدها: 18

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
باز این راه که میگی کثافت کاری هست نسبت به اون راه حل سوم من که گفتم ولی پیشنهاد اول دوم رو بهتر دونستم خیلی تمیز تر و بهتره .
چون من برای راه حل سوم گفتم حتی اگه نیاز به پروگرام از طریق درگاه سوکت 30 پایه که کانکتور مورد نیازش تو بازار نیست شد اجبارا با سیم کشی اون 8 تا سیم سوکت 8 پایه رو با داشتن شماتیک و نقشه خود لپتاپ وصل کنی به پایه های مربوطه رو سوکت 30 پایه مادر بورد که این نهایت کثافت کاری هست نه اون که خودت میگی ضمنا نقشه و شماتیک پیدا کردن واسش هم فکر نکنم آسون تر گیر اوردن فایل آپدیت رسمی بایوسش باشه.
پس باز در اوردن آی سی بایوس و گذاشتن رو زیف پروگرامر و پروگرام با زیف ثابت خیلی بهتره.
تقریبا خیلی مواقع که فایل پروگرام یا آپدیت از طریق ویندوز نیست جواب میده ضمنا دیدم همراه پروگرامری که داری کلیپسش رو هم داری که اون اگه درست وصل بشه جواب بده دیگه آنچنان نادخ هم نیست امتحان کن ببین خوب آی سی رو میگیره که وسط پروگرام کلیپس نپره و جدا بشه از رو آی سی.اگه یکدرصد دیدی کلیپس درست حسابی رو آیسی خوب نمیشینه که قفل بشه اصلا قید کلیپس رو بزن.
اگر هم کنار آیسی بایوس قطعات ریز زیاد هست که احتمال اون رو میدی که موقع برداشتن آی سی با هیتر باد اونها رو ببره و جابه جا کنه عوض هیتر با هویه و قرص قلع جداش کن که خیلی تمیز هم در میاد
اما راستش اگه واسه من هم بود هیچ کدوم این کارها رو نمیکردم و از همون سی پی یو پنتیوم با کانفیگ فابریک استفاده میکردم فعلا تا شاید بعدها فایل آپدیت از طریق ویندوز واسش گیر بیاد پنتیوم هم بد نیست. یعنی همون .exe
سایت دکتربایو... هم که مدعی فروش فایل های بایوس کم یاب هست دیدم پشتیبان آنلاین داره بهش بگو اگر داشت و قیمتش پرت و پلا نبود بگیر ازش

آخرین ویرایش:

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
راستی یه چک بکن ببین اگه از طریق اون سوکت کانکتور30پین بخوای بایوس رو آپدیت کنی غیر از خود فایل مربوط به بایوس به چه طریقی باید عمل کرد فکرکنم اون هم حداقل یک نرم افزار تحت ویندوز مثل لودر یا چیزی لازم داشته باشه و راحت نباشه گیر اوردنش یا ازطریق داس و دستورات cmd هست؟

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
راستی یه چک بکن ببین اگه از طریق اون سوکت کانکتور30پین بخوای بایوس رو آپدیت کنی غیر از خود فایل مربوط به بایوس به چه طریقی باید عمل کرد فکرکنم اون هم حداقل یک نرم افزار تحت ویندوز مثل لودر یا چیزی لازم داشته باشه و راحت نباشه گیر اوردنش یا ازطریق داس و دستورات cmd هست؟
توسط برنامه های مربوط به همین پروگرامر CH341B چیپ بایوس رو شناسایی میکنن مثل همین AS PROGRAMER و NEO PROGRAMER و
CH341A Programmer ، میگم فقط در صورتیکه دیاگرام 8 پایه از این 30 پایه شناسایی بشه پروگرامر اون چیپ رئ شناسایی میکنه ولی خوب میگم بایستی کسانی همکاری کنن و آموزش و کابل خوب و به درد بخوری هستش دیگه نمیخات گیره وصل کنی و اتصال شل باشه یا اصلا سیگنال نمیده پروگرامر
برای سیستم های دسکتاپ خیلی عالی جواب میده ولی لپ تاپ مصیبت هستش بازم میگم البته کار نشد نداره درصورتیکه یه چند نفری با هم همکاری و همفکری کنیم مثلا برای برداشتن پسورد اپل همین کابل رو چینی ها درست کردن عکس رو ببین

پیوست‌ها

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
فقط سونی هیچ کم کاری یا کم فروشی نکرده.
اگه اون کابل و تبدیل سوکت 30 پین به 8 پین واقعا درست باشه اون 8 تا پین هم که رو سوکت کانکتور 30 پین دنبال شماتیک اون هستین دقیقا به همون 8 تا پایه خود آی سی بایوس منتهی میشن با بیزر مولتی متر ( تست بوق ) رو سوکت 30 پین میشه مشخصشون کرد شماتیک رسمی خود سونی رو هم لازم نداشته که الان نداره .وینبوند با بایوس متفاوته.
چند تا سرچ که کردم فکر کنم فایل آپدیت بایوسش هم موجوده زیاد سخت گرفتید و دارید راه سخت تری رو میرید//////////.

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
فقط سونی هیچ کم کاری یا کم فروشی نکرده.
اگه اون کابل و تبدیل سوکت 30 پین به 8 پین واقعا درست باشه اون 8 تا پین هم که رو سوکت کانکتور 30 پین دنبال شماتیک اون هستین دقیقا به همون 8 تا پایه خود آی سی بایوس منتهی میشن با بیزر مولتی متر ( تست بوق ) رو سوکت 30 پین میشه مشخصشون کرد شماتیک رسمی خود سونی رو هم لازم نداشته که الان نداره .وینبوند با بایوس متفاوته.
چند تا سرچ که کردم فکر کنم فایل آپدیت بایوسش هم موجوده زیاد سخت گرفتید و دارید راه سخت تری رو میرید//////////.
در این مورد حساس حتما باید دیتا شیت پورت رو پبدا کنم با بوق امتحان نکردم اگر توضیح کامل تری داری بگو! در ضمن اکثر شرکتها از چیپ وینبوند برای نگهداری بایوس خود استفاده میکنند مثل همین دو تا مادربورد خودم ، اگر اینطور بود که مثلا فایل آپدیت تحت ویندوز وجود داشت که دیگه بحثی نبود الان آرشیو کامل بایوسهایی که شرکت ایسر کامل پاک کرده بود رو توی این سایت آپلود کردم اگر واسم مثل اینا که خودم گذاشتم سراغ داری تو رو خدا
به ما بده والا دوست دارم که هرچه زودتر این دو تا لپ تاپ درست بشن ولی میدونم که نیست دوست عزیز

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
در این مورد حساس حتما باید دیتا شیت پورت رو پبدا کنم با بوق امتحان نکردم اگر توضیح کامل تری داری بگو! در ضمن اکثر شرکتها از چیپ وینبوند برای نگهداری بایوس خود استفاده میکنند مثل همین دو تا مادربورد خودم ، اگر اینطور بود که مثلا فایل آپدیت تحت ویندوز وجود داشت که دیگه بحثی نبود الان آرشیو کامل بایوسهایی که شرکت ایسر کامل پاک کرده بود رو توی این سایت آپلود کردم اگر واسم مثل اینا که خودم گذاشتم سراغ داری تو رو خدا
به ما بده والا دوست دارم که هرچه زودتر این دو تا لپ تاپ درست بشن ولی میدونم که نیست دوست عزیز

بالا