آی پی امداد
abtahi

فلزیاب دلتا پالس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

john lewis

کاربر vip
کاربر
2009-01-17
93
173
خیلی ممنون داداش همون کارهایی رو که گفتین انجام دادم ولی بازم صدای بوق پخش میشه

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
خیلی ممنون داداش همون کارهایی رو که گفتین انجام دادم ولی بازم صدای بوق پخش میشه

سلام .فلزیابتا در حالته اتوماتیک بذار ببین چطور میشه.مقاله اقا بهنام در مورد دلتا پالس که در مورد قسمت صوت دلتا پالس را نوشته را برو بخون ببین اگه مدارت اون تغیراتا داشت بدون که ای سی 555 و d7سالمه .در ضمن جاهایه ای سی tl062را باهم عوض کن ببین تغیری پیش میاد واحتمال اتصالی در مدارتم را هم بذار خیلی جاها اتصالی در مدار پیش میاد چراغ قرمز روشن میشه خیلی جا ها هم چراغه قرمز روشن نمیشه وباید بررسی دقیق صورت بگیرد.امیدوارم مشکلت حل بشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: papus

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام. دوستان چندتا نکته.1-در ساختن سیم پیچ سعی کنید از سیم مستعمل استفاده نکنید چون معمولا اینگونه سیم ها زخمی هستند (شالاکش کنده شده)که باعثه اتصالی در سیم پیچ میشه وبه تبعش مشکلاتی رابوجود میاره2_اگه برده دستگاهتون اولش خوبه ولی بعداز مد تی بردش کم شد بنابر احتیاط ترانزیستور t3راهم عوض کنید من امتحان کردم تاثیر زیادی داشت میتونید بجایbc557از ترانزیستور bc558استفاده کنید قویتره.3-ولتمتر رادر حالت dcبذارید وپراب سیاه را به منفی وپراب قرمز را به پایه 7ایسی d7 وصل کنید و ولوم تون را بالانس کنید بعدش یه فلزی به بوبین نزدیک کنید اگه همزمان با به صدا در امدن فلزیابتون ولتمتر تغیر کردکه هیچ ولی اگه ولتمتر تون تغیر کرد ولی صدایه فلزیابتون در نیومد یه تغیراتی باید اطراف ای سی 555بدید یعنی باید ای سی d7وای سی555تون را باهم هماهنگ کنید که در ماله من با عوض کردن ترانزیستور t9مشکل حل شد.

آخرین ویرایش:

Freq

کاربر
2011-10-08
21
20
سلام
دوستان دلتا پالس من وقتی که خاموشش میکنم برای چند ثانیه چراغ قرمز روشن میشه و رفته رفته ضعیفتر میشه و تمام میشه همه خازنها حتی عدسیها و همه ترانزیستور ها را عوض کردم به جای فت هم یکی از فت های قبلی را گذاشتم بازم درست نشد دستگاه صدا داره ولی فعلا به فلز حساس نیست با توجه به گفته های آقا بهنام در پایه های آیسی d7 وقتی که با ولتمتر و کم و زیاد کردن ولوم تیون تست را انجام می دهم یعنی اگر تیون را از حداقل به حداکثر تغییر می دهم تغییر خیلی زیادی در ولتاژ انجام می گیره در حالت درست به قول بهنام باید از یه ولتاژی به ولتاژ بیشتر تغییر کنه مال من دو بار تغییر می کنه یعنی اول یه ولتاز داره بعد از تغییر تیون ولتاز بیشتر میشه و در رسیدن تیون به آخر ولتاز دوباره کم میشه. در مورد چراغ وقتی که همه آی سی ها را بر میدارم باز هم هنگام خاموش کردن چراغ قرمز مدتی روشن میشه معلومه که جریانی در مدار باقی میمونه تا اینطور بشه برای خاموش شدن هر چه زودتر چراغ قرمز باید مثبت و منفی خازن های 4700 میکرو را اتصال داد بهم تا خالی بشن البته دو بار هم اونارو تعویض کردم ولی درست نمیشه همه دیود ها را هم عوض کردم همه مقاومتها را هم روی مدار به طور تقریبی تست کردم پشت فیبر را هم با دقت تمام چندین بار نگاه کردم هیچ مشکلی نداره به نظر همکاران مشکل از کجاست؟

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام
دوستان دلتا پالس من وقتی که خاموشش میکنم برای چند ثانیه چراغ قرمز روشن میشه و رفته رفته ضعیفتر میشه و تمام میشه همه خازنها حتی عدسیها و همه ترانزیستور ها را عوض کردم به جای فت هم یکی از فت های قبلی را گذاشتم بازم درست نشد دستگاه صدا داره ولی فعلا به فلز حساس نیست با توجه به گفته های آقا بهنام در پایه های آیسی d7 وقتی که با ولتمتر و کم و زیاد کردن ولوم تیون تست را انجام می دهم یعنی اگر تیون را از حداقل به حداکثر تغییر می دهم تغییر خیلی زیادی در ولتاژ انجام می گیره در حالت درست به قول بهنام باید از یه ولتاژی به ولتاژ بیشتر تغییر کنه مال من دو بار تغییر می کنه یعنی اول یه ولتاز داره بعد از تغییر تیون ولتاز بیشتر میشه و در رسیدن تیون به آخر ولتاز دوباره کم میشه. در مورد چراغ وقتی که همه آی سی ها را بر میدارم باز هم هنگام خاموش کردن چراغ قرمز مدتی روشن میشه معلومه که جریانی در مدار باقی میمونه تا اینطور بشه برای خاموش شدن هر چه زودتر چراغ قرمز باید مثبت و منفی خازن های 4700 میکرو را اتصال داد بهم تا خالی بشن البته دو بار هم اونارو تعویض کردم ولی درست نمیشه همه دیود ها را هم عوض کردم همه مقاومتها را هم روی مدار به طور تقریبی تست کردم پشت فیبر را هم با دقت تمام چندین بار نگاه کردم هیچ مشکلی نداره به نظر همکاران مشکل از کجاست؟
سلام.درمورد روشن موندن چراغه قرمز که بعداز خاموش کردن دستگات چند ثانیه روشن میمونه یه چیزه طبیعی چون خازن های 4700میکرو فاراد دارای ظرفیت بالایی هستن بعداز خاموش کردن دستگاه چند ثانیه طول میکشه تا دشارژبشن وباعث میشن چند ثانیه ای چراغت روشن بمونه.وقتی که بوبین به مدار وصل نیست دستگاهت جریانه کمی میکشه که با چرخوندن ولوم نویز نباید تغیر کنه اما اگه بوبین وصل باشه وباچرخوندن ولوم نویز جریان کشی مدارت تغیر نکنه یه قطعی تو سیم پیچ یا اتصلاتش به مدار هست. به جز ای سی d7,d8وd1 بقیه ای سی ها را هم بر دار ی باز مدارت صدا میده و روشن موندن چراغها هم هیچ ربطی به ای سی ها نداره.اکه ماسفت درست کار بکنه باید یه صدایه وز وزه ضعیفی از ماسفتت بیاد واگه صدارا نداری یعنی فرکانس به ماسفت نمیرسه وباید ای سی 556را بررسی کنی. ا ی سی 556 همون 555دوبل که باید هم پایه 5وهم پایه 9فرکانس داشته باشه اگه خواستید از بلندگو بجایه فرکانس متر استفاده کنید حتما یه مقاومت حدود 100اهم با بلندگدوتون سری کنید که هم صدا زیاد تیز نباشه وهم از وارد شدن ولتاژزیاد با ای سی تون جلوگیری بشه.
ولتاژه پایه7ایسی d7در زمانی که دستگاه بالانسه با نزدیک کردن فلز به بوبین باید تغییر کنه.موفق باشی.

Freq

کاربر
2011-10-08
21
20
سلام
بعد از خاموش کردن مدار چراغ سبز همراه با قرمز یواش یواش خاموش میشه که تقریبا 7 ثانیه طول می کشه ولی سبز ضعیف تر از قرمزه و این اصلا طبیعی نیست چون قبلا وقتی که دستگاه اشکالی نداشت روشن موندن قرمز نیم ثانیه هم طول نمیکشه. هنگام روشن بودن هم فقط چراغ سبزه که روشنه آیسی 556 را بررسی کردم با بلندگو و پایه 9 که با کم و زیاد کردن نویز صدا تغییر می کرد و همچنین با کم و زیاد کردن پتانسیومتر فرکانس.
اشکال از نظر من:
مگه نباید بعد از دیود 8.2v در بعضی پایه های آیسیهای مرتبط 8 ولت داشته باشیم که نداریم وقتی پروب مثبت را در مثبت باطری و منفی را در سر خطدار دیود 8.2 میزارم ولتاژ 0 تا 12 دیده میشه به صورت نوسان. تعویضش کردم نشد
خراب شدن مدار زمانی اتفاق افتاد که من می خواستم به جای دو تا خازن c21 - c12 - c8 خازن تانتال بگزارم از اون به بعد اینطور شد با تعویضشان هم درست نشد و در اون مواقع هم دیدم که راه ارتباطی مثبت خازن های 4700 با سه دیود سمت راستش قطع شده پیوست دادم همه دیود ها و ... راعوض کردم نشد
آیا ممکنه که یک جایی از مدار اشکالی داشته و من هرچه خازن و ... تعویض میکنم باز یه قسمتی بالافاصله بعد از روشن شدن مدار خراب میشه؟
برای تعویض فقط مقاومتها مونده که از روی مدار تستشون میکنم که درست نشون میدن به غیر از چند تایی که یا با آی سی موازی هستند یا ... که این بر اون بر نشون میدند
پشت فیبر هم اصلا قطعی یا اتصال نداره.
بدون لوپ تغییری در مصرف جریان نیست با لوپ و چرخاندن نویز تغییر هست که مثل اینکه اون هم نوساناتی نسبتا زیاد داره این ولوم ها را هم جایگزین میکنم ولی انگار نه انگار.
اگه میشه ولتاز آیسی ها را بگید که مثلا در پایه های d7 فلان ولتاژ باید باشه که قسمت اشکال دار مشخص بشه.
تشکر از محبتتون

آخرین ویرایش:

john lewis

کاربر vip
کاربر
2009-01-17
93
173
سلام دوستان خسته نباشید
فلزیاب دلتاپاس رو بعد از مدتها بردم در بیابون تست کنم متاسفانه نتایج چندان رضایت بخش نبود بخصوص حالتی داشت که هر وقت قدرت فلزیاب رو افزایش میدام با نزدیک شدن کویل به سطح زمین شروع به بوق زدن میکرد حتی زمانی که قدرت فلزیاب رو در حداقل میزاشتم همراه با کم شدن برد بازهمین مشکل رو داشت بنظر شما دوستان عزیزم چیکار میشه کرد که این فلزیاب برای کار در خاک ثبات بیشتری داشته باشه؟
آیا میشه یه طبقه یا قسمتی به این مدار اضافه کرد که بدون کم شدن برد فلزیاب ذرات یا همون املاح معدنی حذف بشن؟

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام
بعد از خاموش کردن مدار چراغ سبز همراه با قرمز یواش یواش خاموش میشه که تقریبا 7 ثانیه طول می کشه ولی سبز ضعیف تر از قرمزه و این اصلا طبیعی نیست چون قبلا وقتی که دستگاه اشکالی نداشت روشن موندن قرمز نیم ثانیه هم طول نمیکشه. هنگام روشن بودن هم فقط چراغ سبزه که روشنه آیسی 556 را بررسی کردم با بلندگو و پایه 9 که با کم و زیاد کردن نویز صدا تغییر می کرد و همچنین با کم و زیاد کردن پتانسیومتر فرکانس.
اشکال از نظر من:
مگه نباید بعد از دیود 8.2v در بعضی پایه های آیسیهای مرتبط 8 ولت داشته باشیم که نداریم وقتی پروب مثبت را در مثبت باطری و منفی را در سر خطدار دیود 8.2 میزارم ولتاژ 0 تا 12 دیده میشه به صورت نوسان. تعویضش کردم نشد
خراب شدن مدار زمانی اتفاق افتاد که من می خواستم به جای دو تا خازن c21 - c12 - c8 خازن تانتال بگزارم از اون به بعد اینطور شد با تعویضشان هم درست نشد و در اون مواقع هم دیدم که راه ارتباطی مثبت خازن های 4700 با سه دیود سمت راستش قطع شده پیوست دادم همه دیود ها و ... راعوض کردم نشد
آیا ممکنه که یک جایی از مدار اشکالی داشته و من هرچه خازن و ... تعویض میکنم باز یه قسمتی بالافاصله بعد از روشن شدن مدار خراب میشه؟
برای تعویض فقط مقاومتها مونده که از روی مدار تستشون میکنم که درست نشون میدن به غیر از چند تایی که یا با آی سی موازی هستند یا ... که این بر اون بر نشون میدند
پشت فیبر هم اصلا قطعی یا اتصال نداره.
بدون لوپ تغییری در مصرف جریان نیست با لوپ و چرخاندن نویز تغییر هست که مثل اینکه اون هم نوساناتی نسبتا زیاد داره این ولوم ها را هم جایگزین میکنم ولی انگار نه انگار.
اگه میشه ولتاز آیسی ها را بگید که مثلا در پایه های d7 فلان ولتاژ باید باشه که قسمت اشکال دار مشخص بشه.
تشکر از محبتتون
سلام.بهت گفتم که روشن موندن چراغها طبیعیه دستگاه من هم مثله ماله تو چراغاش بعداز خاموش کردن روشن میمونه ودستگاهم بخوبی کار میکنه البته تو هوا توزمین بی ثباته که فکر نکنم ربطی به روشن موندن چراغها داشته باشه.ولتاژپایه 7 ای سی d7وقتی ولوم تون در منتهی الیه سمت چپ باشه حدود 12ولت در منتهی الیه سمت راست حدود 2ولت ودر نقطه ای که بالانس میشه حدود 8ولته.دیود 8.2ولتی دیود زنره یعنی وقتی ولتاژاون سره دیود به 8.2ولت برسه دیود وصل میشه .مثلا دیود 9ولتی که دود زنره ویه سرش به چراغ قرمز وصله وقتی ولتلژباتری از 12ولت به 9ولت میرسه وصل میشه وباعث میشه ال ای دی قرمز روشن بشه.

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام دوستان خسته نباشید
فلزیاب دلتاپاس رو بعد از مدتها بردم در بیابون تست کنم متاسفانه نتایج چندان رضایت بخش نبود بخصوص حالتی داشت که هر وقت قدرت فلزیاب رو افزایش میدام با نزدیک شدن کویل به سطح زمین شروع به بوق زدن میکرد حتی زمانی که قدرت فلزیاب رو در حداقل میزاشتم همراه با کم شدن برد بازهمین مشکل رو داشت بنظر شما دوستان عزیزم چیکار میشه کرد که این فلزیاب برای کار در خاک ثبات بیشتری داشته باشه؟
آیا میشه یه طبقه یا قسمتی به این مدار اضافه کرد که بدون کم شدن برد فلزیاب ذرات یا همون املاح معدنی حذف بشن؟
منم مشکله تو را دارم وتا حالا کسی نتونسته به این مشکل جواب درست وحسابی بده .یه دوستی تو همین سایت میگفت اشکال از خاک خیسه .نمیدونم فلزیاب های دیگه هم تو خاک خیس این مشکل را دارن؟

starr

کاربر
2012-08-17
27
33
رد: پاسخ : فلزیاب دلتا پالس

سلام دوستان خسته نباشید

سلام
لوپ را از فاصله بیست سانتی نصبت به سطح زمین بگیر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا