آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست: فرستنده ها و گيرنده

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88
سلام مهندس و ممنونم:wink::wink:
بله حرف های شما درست هست . کاملا درسته من اشتباه کردم میخواستم بگم که چطوری باید جلوگیری کنم چون تو سایتی که من هستم و نرم افزار های مختلف نصب هستن که هر زو من الارم ازشون دریافت میکنم که مشکل همین بود که فرمودین .
یه سوال دیگه هم دارم البته این جا تکنسین مون گفته که از شما سوال کنم البته ربطی به شبکهgsm نداره ولی اگه لطف کنین و جواب بدین خیلی ممنون میشم . با توجه به این که فرمودین که شما تو شبکه های بیسیم vhf هم کار کردین .... این تکنسین ما میخواد بدونه که یه بیسیم روی خودرو گشتمون نصب هست . که اول بار برد زیادی داشت . بهتون بگم تقریبا 50 کیلومتر را با ایستگاه مرکزیش قشنگ صحبت میکردن . ولی دو ماه پیش یه مشکلی براش شد که اصلا تماس نداشتین با مرکز . که وقتی با یه شرکت خصوصی که این بی سیم ها را ساپورت میکرد و البته پول هنگفتی هم میگیره بابتش . امد و درستش کرد ولی از اون زمان تا الان بردش کم شده و جاهایی که یه ذره برج بلند هست جلوش و ساختمان بلند قرار داره ارتباطمون خیلی ضعیفه و همراه با خش خش هست . میتونین حدس بزنین از چی باید باشه
البته ببخشید ربطی به موضوع ما نداشت ؟:wink:

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام مهندس و ممنونم:wink::wink:
بله حرف های شما درست هست . کاملا درسته من اشتباه کردم میخواستم بگم که چطوری باید جلوگیری کنم چون تو سایتی که من هستم و نرم افزار های مختلف نصب هستن که هر زو من الارم ازشون دریافت میکنم که مشکل همین بود که فرمودین .
یه سوال دیگه هم دارم البته این جا تکنسین مون گفته که از شما سوال کنم البته ربطی به شبکهgsm نداره ولی اگه لطف کنین و جواب بدین خیلی ممنون میشم . با توجه به این که فرمودین که شما تو شبکه های بیسیم vhf هم کار کردین .... این تکنسین ما میخواد بدونه که یه بیسیم روی خودرو گشتمون نصب هست . که اول بار برد زیادی داشت . بهتون بگم تقریبا 50 کیلومتر را با ایستگاه مرکزیش قشنگ صحبت میکردن . ولی دو ماه پیش یه مشکلی براش شد که اصلا تماس نداشتین با مرکز . که وقتی با یه شرکت خصوصی که این بی سیم ها را ساپورت میکرد و البته پول هنگفتی هم میگیره بابتش . امد و درستش کرد ولی از اون زمان تا الان بردش کم شده و جاهایی که یه ذره برج بلند هست جلوش و ساختمان بلند قرار داره ارتباطمون خیلی ضعیفه و همراه با خش خش هست . میتونین حدس بزنین از چی باید باشه
البته ببخشید ربطی به موضوع ما نداشت ؟:wink:

سلام خواهش میکنم ::rocketq3:::narahat::violent-smiley-093:
خوب از تکنسینتون سوال کنید که نوع بی سیم خوردوی چی هست مدل و اسم بی سیم را میگم .
و این که وقتی از شرکت برای تعمیر امدن همون جا تعمیر کردن . یا نه بیسیم را بردن و بعد اوردن . یا نه اصلا نبردن مون جا تعمیر کردن و ایا انتن بیسیم را هم دست زدن . منظورم این که تعویض کردن یا اصلا دست بهش زدن ؟؟؟؟اینا را بهم جواب بدین تا بگم چه کار کنین ..
موفق

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88
سلام خواهش میکنم ::rocketq3:::narahat::violent-smiley-093:
خوب از تکنسینتون سوال کنید که نوع بی سیم خوردوی چی هست مدل و اسم بی سیم را میگم .
و این که وقتی از شرکت برای تعمیر امدن همون جا تعمیر کردن . یا نه بیسیم را بردن و بعد اوردن . یا نه اصلا نبردن مون جا تعمیر کردن و ایا انتن بیسیم را هم دست زدن . منظورم این که تعویض کردن یا اصلا دست بهش زدن ؟؟؟؟اینا را بهم جواب بدین تا بگم چه کار کنین ..
موفق

سلام ببخشید منتظر بودین مهندس جان :wink:
تماس تلفنی باشون داشتم وسوال های شما را از تکنسینمون پرسیدم .
گفتن اسم بیسیم معلوم نیست ولی یه چیزی نوشته که بنام ((( GM300 )))) , ومدلشو گفت پاک شده معلوم نیست . و گفت که بله امدن همونجا روی خودرو درست کردن ابتدا انتن روی خودرو را باز کردن و یکی دیگه جاش گذاشتن . میگفت که انتن خودش کوچیک بود که عوض کردن با یه انتن میله دراز که نوکش یه دونه مثل برامدگی و سری داره ولی خیلی بلندتر از انتن قبلی هست . و گفت دیگه جایش را دست نزدن و درست شد ولی صداش و برد بی سیم کم شده و صدای خش خش زیاد داره ..

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام ببخشید منتظر بودین مهندس جان :wink:
تماس تلفنی باشون داشتم وسوال های شما را از تکنسینمون پرسیدم .
گفتن اسم بیسیم معلوم نیست ولی یه چیزی نوشته که بنام ((( GM300 )))) , ومدلشو گفت پاک شده معلوم نیست . و گفت که بله امدن همونجا روی خودرو درست کردن ابتدا انتن روی خودرو را باز کردن و یکی دیگه جاش گذاشتن . میگفت که انتن خودش کوچیک بود که عوض کردن با یه انتن میله دراز که نوکش یه دونه مثل برامدگی و سری داره ولی خیلی بلندتر از انتن قبلی هست . و گفت دیگه جایش را دست نزدن و درست شد ولی صداش و برد بی سیم کم شده و صدای خش خش زیاد داره ..
:83000000:
سلام .خواهش میکنم مشکلی نیست همزمان دارم برنامه مینویسم و مشکلی ندارم .
خوب مهندس همین که فرمودین
[[[[ GM300 ]]]]] همین اسم بی سیم هست دیگه . پس نیازی به مدلش نیست . خوب پس امدن فقط دست به انتن زدن . فقط میمونه یه چیزی که اگه امکان داره بگین اگه هم نه خودم
پیداش کنم . منظور این که چون دست به انتن زدن وانتن را عوض کردن احتمال میدم انتن اندازه و برابر فرکانس نباشه . چون این نوع بی سیم ها قدرت خیلی زیادی دارن تا 50 وات و اگه انتن اون برابر فرکانس فینال پاورش نباشه اموج برگشتی به بی سیم پیدا میکنه . که حتی امکان داره بی سیم منظورم . پاور فینالی که به انتن میره بسوزه
پس هر چه سریع تر فرکانس بیسیم تون ر ا از تکنسینتون بپرسین تا بهتون بگم چه کار کنین . منتظرم ..

آخرین ویرایش:

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88
:83000000:
سلام .خواهش میکنم مشکلی نیست همزمان دارم برنامه مینویسم و مشکلی ندارم .
خوب مهندس همین که فرمودین
[[[[ GM300 ]]]]] همین اسم بی سیم هست دیگه . پس نیازی به مدلش نیست . خوب پس امدن فقط دست به انتن زدن . فقط میمونه یه چیزی که اگه امکان داره بگین اگه هم نه خودم
پیداش کنم . منظور این که چون دست به انتن زدن وانتن را عوض کردن احتمال میدم انتن اندازه و برابر فرکانس نباشه . چون این نوع بی سیم ها قدرت خیلی زیادی دارن تا 50 وات و اگه انتن اون برابر فرکانس فینال پاورش نباشه اموج برگشتی به بی سیم پیدا میکنه . که حتی امکان داره بی سیم منظورم . پاور فینالی که به انتن میره بسوزه
پس هر چه سریع تر فرکانس بیسیم تون ر ا از تکنسینتون بپرسین تا بهتون بگم چه کار کنین . منتظرم ..

سلام مهندس جون :wink::wink::wink:
گفتم بهشون میفرمایین . فرکانس بی سیم اون چیزی که روی السی دیش .یا نمیدونم سون سگمنته نوشته
{{{145.975 }}}} . دیگه چیزی نداره همینه ؟؟؟لطف بفرمایین باید چه کارکنن تا برد بی سیم خوب بشه ؟؟؟

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام مهندس جون :wink::wink::wink:
گفتم بهشون میفرمایین . فرکانس بی سیم اون چیزی که روی السی دیش .یا نمیدونم سون سگمنته نوشته
{{{145.975 }}}} . دیگه چیزی نداره همینه ؟؟؟لطف بفرمایین باید چه کارکنن تا برد بی سیم خوب بشه ؟؟؟
:83000000::99::99:
خوب حالا شد . البته اگه اندازه انتن بیسیم را میگرفتین تا بدونم **** خوب بود ولی نیازی دیگه نیست .
پس به تکنسینتون بگو این کار ها را بکنه والبته موبه مو انجام بده . و اخر کار با بیسیم مرکزشون را پیج کنه ببینه فرقی کرده یا نه البته بره به همون جاهیی که کیفیت صداش و برد بیسیم کم بود بهتره واونجا تست کنه خیلی خوبه . تا زودتر متوجه بشه که برد بی سیم زیاد شده یا نه ....

خوب ابتدا دقت کن ببین .

1- انتن بیسیم را که بصورت پیچی هست در خلاف عقربه ساعت بچرخونه البته اون قسمت سیاه رنگش را تو دستش بگیره و بچرخونه تا انتن کلا از سوکت و خودرو جدا بشه
2- این نوع انتن ها برای بسیم خیلی سخت هستن از نظر جنس میگم . فولاد خیلی سخت جنس انتن ها هست . پس دقت کن که چی میگم . یه متر بردار و از ابتدای انتن یعنی از همونجایی که سیاه رنگ هست و جنس کاوچو داره متر کنه تا به اندازه دقیق {{{
107.5 }}}} سانتیمتر هر جا بود همون جا با استفاده از کمون اره ببره
3- پس نوک اونو که ازش بریده جدا کنه و دور بندازه که مورد استفاده نیست .
4- خوب اتمام کار حالا انتن را همون جوری که باز کرده همون جور ببنده سر جاش و تستی که گفتم انجام بده و حتما خبرم کن البته من دیگه میرم و فردا خبرش رابده
خدا نگهدار ت فردا

آخرین ویرایش:

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88
خوب حالا شد . البته اگه اندازه انتن بیسیم را میگرفتین تا بدونم **** خوب بود ولی نیازی دیگه نیست .
پس به تکنسینتون بگو این کار ها را بکنه والبته موبه مو انجام بده . و اخر کار با بیسیم مرکزشون را پیج کنه ببینه فرقی کرده یا نه البته بره به همون جاهیی که کیفیت صداش و برد بیسیم کم بود بهتره واونجا تست کنه خیلی خوبه . تا زودتر متوجه بشه که برد بی سیم زیاد شده یا نه ....

خوب ابتدا دقت کن ببین .

1- انتن بیسیم را که بصورت پیچی هست در خلاف عقربه ساعت بچرخونه البته اون قسمت سیاه رنگش را تو دستش بگیره و بچرخونه تا انتن کلا از سوکت و خودرو جدا بشه
2- این نوع انتن ها برای بسیم خیلی سخت هستن از نظر جنس میگم . فولاد خیلی سخت جنس انتن ها هست . پس دقت کن که چی میگم . یه متر بردار و از ابتدای انتن یعنی از همونجایی که سیاه رنگ هست و جنس کاوچو داره متر کنه تا به اندازه دقیق {{{
4- خوب اتمام کار حالا انتن را همون جوری که باز کرده همون جور ببنده سر جاش و تستی که گفتم انجام بده و حتما خبرم کن البته من دیگه میرم و فردا خبرش رابده
خدا نگهدار ت فردا

مهندس جون ممنونم ازت :wink::wink:
بخدا شرمنده کردی ببخشید دیگه . به تکنسینمون گفتم . گفت فردا خبرشا بهتون میدم منم فردا بتون میگم که چی شد قضیه . دستت درد نکنه
پس تا فردا

**arash

کاربر
2013-04-09
37
144
ببخشید اقای cinapa

یه سوال داشتم . شما که تو زمینه مخابرات و بی سیم کار کردین میخواستم سوال کنم که ما تو شرکتمون که هستم 4 تا بی سیم داریم که یکیش دست منه چون قسمت برق کارخونه و سیستم های الکترونیکش دست من ویکی از مهندسان شرکته .و یکی دیگش دسته سر مهندس کل کارخونههست و 2 تا دیگه هم برای انبار هست ودست انبار داره شرکت و اخریش دست نگهبانه درب اصلی شرکت هست . سوال من این بود که بیسیم هامون بعضی مواقع اصلا نمی تونیم باهم ارتباط بدیم و صحبت کنیم . مثل این که با هم و از هم دور باشن . ولی فاصلمون خیلی زیاد نیست .بعد مجبور میشیم با تلفن همدیگر را پیچ کنیم . فقط یکی مون دور هست فاصلش . واونم نگهبانه که تقریبا بگم 2000 متر فاصله داره با ما خیلی زیاد که باشه . فقط یه چیزی این که جا
پر از تانکر و لوله های فلزی هست . که بهتر بگم که شرکت مثل یه شرکت پتروشیمی هست فقط خصوصیه .
ودر ضمن این که از درب و سوار ماشین که میشیم و بیرون میریم دیگه اصلا نمیتونیم باهم تماس داشته باشیم . بیزحمت بگین چکار کنیم تا مثلا برد بی سیم هامون زیاد بشه مثلا بشه باش تا 5 کیلومتر را راحت صحبت کنیم یا 10 کیلومتر .خیلی خوب میشه

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88

خوب ابتدا دقت کن ببین .

خدا نگهدار ت فردا
:jump::jump::jump:
مهندس ممنونم . خودرو گشت را اوردن پیش خودم و همراه تکنسینمون رفتیم همه جا را گشتیم همون جاهایی که جواب نمیداد . اما خیلی جالب شد اینقدر صدا با کیفیت هست مهند س که نگو . از اولش هم خوب شد .انگار فکر کنید یه رادیو fm باز کرده باشین باصدای قشنگ واضح هست . اونطوری شده خیلی ممنون .البته من نمیدونستم بریدن یه ذره میله انتن این قدر روی برد بیسیم تاثیر داره . برای خودم که جالب بود . فکر کنم تو این زمینه زیاد کار کردین نه مهندس . تکنسینمون خواست که ازتون تشکر کنم چون واقعا کلافمون کرده بود بعضی مواقع میخواستیم قید اصلا بیسیم را بزنیم . دیگه تمومه مشکلی نیست . فقط یه نکته مهندس این تکنسینمون میخواد شماره تلفنتون را بگیره اگه امکان داره بیزحمت پیام خصوصی هم بتون دادم بخونید لطفا

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
ببخشید اقای cinapa

یه سوال داشتم . شما که تو زمینه مخابرات و بی سیم کار کردین میخواستم سوال کنم که ما تو شرکتمون که هستم 4 تا بی سیم داریم که یکیش دست منه چون قسمت برق کارخونه و سیستم های الکترونیکش دست من ویکی از مهندسان شرکته .و یکی دیگش دسته سر مهندس کل کارخونههست و 2 تا دیگه هم برای انبار هست ودست انبار داره شرکت و اخریش دست نگهبانه درب اصلی شرکت هست . سوال من این بود که بیسیم هامون بعضی مواقع اصلا نمی تونیم باهم ارتباصط بدیم و صحبت کنیم . مثل این که با هم و از هم دور باشن . ولی فاصلمون خیلی زیاد نیست .بعد مجبور میشیم با تلفن همدیگر را پیچ کنیم . فقط یکی مون دور هست فاصلش . واونم نگهبانه که تقریبا بگم 2000 متر فاصله داره با ما خیلی زیاد که باشه . فقط یه چیزی این که جا
پر از تانکر و لوله های فلزی هست . که بهتر بگم که شرکت مثل یه شرکت پتروشیمی هست فقط خصوصیه .
ودر ضمن این که از درب و سوار ماشین که میشیم و بیرون میریم دیگه اصلا نمیتونیم باهم تماس داشته باشیم . بیزحمت بگین چکار کنیم تا مثلا برد بی سیم هامون زیاد بشه مثلا بشه باش تا 5 کیلومتر را راحت صحبت کنیم یا 10 کیلومتر .خیلی خوب میشه
""32666_21""""32666_21""""32666_21""""32666_21""""32666_21""""32666_21""""32666_21""
سلام دوست گرامی
ابتدا باید بفرمایین که نوع بی سیمتون چی هست منظورم اینه که
1- اسم بی سیم
2- مدل بی سیم
اینا را بفرمایین تا راهنمایی صورت گیرد
موفق

بالا