آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: فرستنده ها و گيرنده

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
گیرنده fm حساس

با سلام :
این هم مداری گیرنده برای فرستنده پست شماره 10 بغلی که تقریبا دریف های فرکانسی تا محدوده 170 مگاهرتز را دریافت میکند و از ادغام و سینکرون این دو مدار میتوان میکروفون بی سیم جالبی را بدست اورد :
با تشکر .
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 42.6 کیلوبایت بازدیدها: 1,214

Repair_Man

کاربر
2008-09-10
40
277
41
ctx.blogfa.com
سلام

آيا كسي اطلاعاتي راجع به ماژولهاي rf آماده كه توي بازار هست داره؟

ميخوام بدونم كه ميشه صدا رو با اين ماژول ها ارسال كرد ؟
اين ماژولها را ميتوان با ماژول آمپليفاير rf تقويت كرد ؟

دوستان اگر مدار عملي با استفاده از ماژول داريد لطفا در سايت قرار دهيد

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام

آيا كسي اطلاعاتي راجع به ماژولهاي rf آماده كه توي بازار هست داره؟

ميخوام بدونم كه ميشه صدا رو با اين ماژول ها ارسال كرد ؟
اين ماژولها را ميتوان با ماژول آمپليفاير rf تقويت كرد ؟

دوستان اگر مدار عملي با استفاده از ماژول داريد لطفا در سايت قرار دهيد
با سلام :
دوست عزیز ماژولها در بازار با فرکانس های مختلفی ولی با برد خیلی کم و محدود و صرفا برای جریان های خیلی پایین کاربرد دارند و تا اونجایی که من اطلاع دارم ماژولی برای تقویت rf با قدرت بالاتر در بازار تجارت وجود ندارد و اگر هم باشد تحت شرایط قانونی و به اشخاص حقوقی فروش یا واگذار میگردد در این رابطه مداراتی در همین بخش اپلود شده و ادامه خواهد داشت ولی صرفا برای اشنایی کاربران سایت میباشد و ساختن و هر گونه فعالیت های فرستنده و گیرنده ای منوط به دریافت مجوز بهره برداری از مدیریت فرکانس کشور میباشد چنانکه فرکانس بخصوصی نیاز دارید فرکانس بزارید تا در اولویت مدارات فوق را اپلود کنم .تقویت ماژولها با توجه به فرکانس و توان خروجی تا حدودی امکان پذیر میباشد ولی نیاز به تبحر و امکانات خاص خودش داره ... برای ارسال صدا با این ماژولها معمولا خودشون پین ورودی صدا دارند در غیر این صورت شما باید ابتدا صدا را به طریقی که ماژول تان ساپورت میکنه مدوله و کدینگ کرده و انگاه به صورت دیتا وارد ماژول کنید .
با تشکر .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
فرستنده fm استریوی استثنایی

با سلام :
بنا به درخواست سه نفر از دوستان گلم :
مداری که در حال حاضر شاهد ان هستید یک فرستنده FM استریوفونیک HI – FI ;مناسب برای ارسال صدای MP3 و تقریبا همه دستگاه های صوتی با کیفیت عالی و جمع و جور که با حداقل یک عدد باتری قلمی و برای داشتن حداکثر توان خروجی با یرد بیشتر را میتوانید تا دو عدد باتری قلمی (ماکزیمم سه ولت ) بکارگیرید .
در مونتاز مدار سعی کنید از قطعات مرغوب پیشنهاد شده استفاده کنید در مورد بوبین مدارکه شکلی از اماده انرا در عکس با وضوح بیشتر مشاهده می کنید تشکیل شده از سه و نیم دور سیم شماره 15 و کریستال بکار رفته نیز یک عدد 32 کیلوهرتز استوانه ای (در داخل ساعت های مچی ارزان قیمت و اسباب بازی ها بیابید ) میباشد و از یک ای سی مشهور BA1404 که دتا شیت انرا نیز تقدیم میکنم و مدار PCB در دو فرمت تهیه و دوستانیکه از گیرنده مونو ی FM استاندارد استفاده میکنند (برای حفظ کیفیت ) یک مدار انکودر و مولتی پلکسر NJM2035 را نیز تقدیم و برای اطلاعات بیشتر توضیحی هم از منبع اصلی را ببینید
Whether you want to create your own radio station, transmit the music around the house, or simply create a wireless link between your iPod and a receiver in your car, this transmitter will let you do these things easily. With BA1404 HI-FI Stereo transmitter you will be able to transmit MP3 music from your iPod, computer, discman, walkman, TV / SAT receiver, and many other audio sources.
The above FM transmitter design is a result of many hours of testing and tweaking. The goal was simple; to test many existing BA1404 transmitter designs, compare their performance, identify weaknesses and come up with a new BA1404 transmitter design that improves sound quality, has very good frequency stability, maximizes transmitter's range, and is fairly simple for everyone to build. We are happy to announce that this goal and expectations have been met and even exceeded.
The transmitter can work from a single 1.5V cell battery and provide excellent crystal clear stereo sound. It can also be supplied from two 1.5V battery cells to provide the maximum range.

L1 - 3.5 Turns Variable Coil
BA1404 IC
38KHz Crystal
ANT - 30 cm of copper wire

هر گونه مشگل یا سوالی داشتید در خدمتم .
با تشکر .
موفق باشید .

پیوست‌ها

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
ایا این ایسی ba 1404 تو ایران بوفور یافت میشه؟
با سلام :
بله دوست عزيز من خودم يدونه خريدم دو تومن ولي اگر كلي خريد بشه فكركنم تا 1200 تومن هم بدهند مدار را خودم مونتاژ و دارم تست نهايي ميكنم براي تهيه اين اي سي با فروشگا هاي سايت هم تماس و درخواست كنيد تا اگر موجود هم نداشتند براتون تهيه كنند در ايران موجود هست .
با تشكر .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با تشکر فراوان از استاد عزیزم آقای رجبی. اگر لطف بفرمایید برد مفید دستگاه را هم بفرمایید ممنون میشوم
با سلام :
ضمن تشکر متقابل ...اقای نکویی یک عدد دیروز و امروز خودم اماده و مونتاز کردم و دارم تست میکنم در حال حاضر برد تحت شرایط متغییر هست مثلا در طول مستقیم یک خیابان حدود 80 متر ولی در کوچه ها ... حدود 50 متر برد گرفتم میشه تا صد متر اطمینان کرد و یک مداری (تقویت ار اف ) شروع کردم که خروجی این مدار را مقداری تقویت کنم نتیجه را که گرفتم حتما به اطلاع شما دوستان تقدیم میکنم میدونید که ولتاز کار خیلی پایین هست و سیگنال به نویز بیشتر و....
با تشکر .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با سلام :
دوستان در مورد برد این فرستنده استثنایی که حداکثر در صد متر محدود میشد (با اصلاحاتی از یک نقشه ) مدار زیر را به خروجی این مدار وصل کرده وبا تغذیه 9 ولتی تا حدود سیصد متر میتوانید افزایش دهید مدار تست شد و مشگلی ندارد شرح سیم پیچ هم در متن موجود هست .
با تشکر .
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 32.2 کیلوبایت بازدیدها: 1,174

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
یک گیرنده am استثنایی

با سلام :
اگر در حسرت داشتن یک گیرنده am انحصاری و اختصاصی هستید .
اگر دوست دارید که امپلی فایر( پچینگ) شما یک (تیونر) گیرنده مخصوص داشته باشد .
اگر دلتان میخواهد که با روشن شدن یک فرستنده اختصاصی (در محدوده am دستگاه دیگری در محل دیگر روشن یا خاموش شود .
واگر .......
مداری که مشاهده میکنید نقشه یک گیرنده سوپرهترودین کامل و قوی در مدولاسیون am میباشد .تنها انگیزه اپلود از این مدار بخش rf و بعد از ان طبقه if استاندارد ان میباشد در قسمت گیرنده با استفاده از یک ای سی so42p که تمام مراحل تقویت و میکسر و اوسیلاتور یک گیرنده am را فراهم اورده است به نحوی که شما با انتخاب یک کریستال در یک باند و فرکانس بخصوص که باید با فرکانس if جمع گردد میتوانید یک گیرنده ای در یک فرکانس دلخواه بدون لرزش و لغزش را داشته باشید (مثلا برای دریافت فرکانس 27 مگاهرتز شما باید از یک کریستال استاندارد 27/455 مگاهرتز کار انتخاب کنید ) در خروجی مدار حال حاضر با استفاده از یک ای سی مشهور lm386 تقویت صوتی استفاده شده که امواج صوتی دریافتی بعد از اشکار سازی تقویت و بلندگویی را تغذیه میکند ولی اگر در بکار گیری برای مصارف دیگر مثل تله کوماند و(فرمان از دور ) و تنظیم خروجی یک فرستنده و ...... باید از خروجی اشکار ساز استفاده کرده و مدار بعدی خود را تحریک کنید بطوریکه با رسیدن سیگنال فرستنده تعریف شده خروجی مدار شما یک رله یا هر قطعه مشابه دیگر را تحریک کند .
در مورد قطعات هم نگرانی ندارید غیر از تهیه یک ای سی قسمت rf بقیه قطعات را میتوانید از داخل یک رادیوی am (حتی اوراقی به شرط سالم ) بدست اورید در جاگذاری if ها به رنگ مغز انها دقت کنید که به ترتیب از rf تا اشکار ساز باید رنگهای زرد و سفید و سیاه را بکار گیرید . توجه کنید که با استفاده از یک کلید سلکتوری میتوانید گیرنده خود را به چندین باند اختصاصی تبدیل کنید که خود یکی دیگر از مزایای این مدار میباشد .
هر گونه سوال یا مشگلی داشتید پیام بزارید در خدمت خواهیم بود .
با تشکر .
موفق باشید .

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا