آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست: فرستنده ها و گيرنده

یوسف رحیم پور

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
با سلام
اگه امکان داره نقشه اینو بزارین ممنون میشم.

سلام دوست عزیز
شما میتوانید از RFموجود در VCDهای چینی استفاده کنید البته با اضافه کردن یک انتن میتوانید برد انرا افزایش دهید

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kavosh83

مهدی22

کاربر
2011-04-09
2
2
سلام به اساتید بزرگ
1 سوال دارم
اول بگم من زیاد وارد نیستم:smilie_help:
من یه ماشین کنترلی رادیویی دارم که اونجوری روی ********ستالش نوشته 27 مگاهرتزیه.حالا مشکل اینجاست که این تا فاصله 10-15 متری بیشتر برد نداره
چطوری میشه بردش رو حداقل به 50 الی 80 متر افزایش داد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام به اساتید بزرگ
1 سوال دارم
اول بگم من زیاد وارد نیستم:smilie_help:
من یه ماشین کنترلی رادیویی دارم که اونجوری روی ********ستالش نوشته 27 مگاهرتزیه.حالا مشکل اینجاست که این تا فاصله 10-15 متری بیشتر برد نداره
چطوری میشه بردش رو حداقل به 50 الی 80 متر افزایش داد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام :
دوست عزيز اينا از ماژول استفاده ميكنند و تقويت ماژول ها در اين فركانس امكان پذير نيست .
موفق باشيد .

habdot

کاربر
2010-10-15
8
8
باسلام
یه فرستنده-گیرنده RFمیخوام برای کنترل چراغ راهنما لطفا راهنماییم کنید؟

• Like

AMIN8273

کاربر
2011-04-24
3
7
با سلام خدمت استاد عزیز آقای رجبی
من یک بیسیم در فرکانس 27mhz می خوام درست کنم با برد 1-2 کیلومتر که این پروژه کارشناسی مخابرات منه
یه طرح از آقای بخت آور دیدم ولی مشکلی که توی آون طرح دارم نبود لوله با هسته فریت 6mm واسه یه سلف توی مدارهستش
لطف کنید اگه مداری با همین ویژگی های فرکانسی وبرد دارید معرفی کنید واگه نیست طریقه ساخت اون سلف رو بگید
از زحماتی که می کشیدکمال تشکر رو دارم

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام خدمت استاد عزیز آقای رجبی
من یک بیسیم در فرکانس 27mhz می خوام درست کنم با برد 1-2 کیلومتر که این پروژه کارشناسی مخابرات منه
یه طرح از آقای بخت آور دیدم ولی مشکلی که توی آون طرح دارم نبود لوله با هسته فریت 6mm واسه یه سلف توی مدارهستش
لطف کنید اگه مداری با همین ویژگی های فرکانسی وبرد دارید معرفی کنید واگه نیست طریقه ساخت اون سلف رو بگید
از زحماتی که می کشیدکمال تشکر رو دارم

سلام :
{ با توجه به ممنوعيت و ساخت و سازو استفاده هرگونه فرستنده با چنين قدرتي و مخصوصا به عنوان پروژه ...
هدف ما غير از اموزش ارتقاي علمي جنبه ديگري ندارد .}

دوست عزيز متاسفانه نقشه مورد نظر شما را ندارم شما ميتونيد در يك اپلود سنتر اپلود كرده و لينك انرا اينجا بزاريد تا بيشتر در خدمتون باشم .
- و اما لوله فوق { لوله لوپيايي 6 ميليمتري } را ميتوانيد به صورت حاضري كه براي مورد ديگري سيم پيچي شده از فروشگاه ها پيدا كنيد و سيم پيچ انرا باز كرده و طبق پيشنهاد طرح دوباره سيم پيچي كنيد .
در صورت عدم دست يابي از فروشگاه ها - ميتونيد از اوراقي راديو هاي برقي قديمي { IF } نيز پيدا كنيد .
در ضمن جنس اين لوله زياد مهم نيست ميشه از يك ورق مقوا { شميز } خودتان نيز بسازيد :
براي اينكار ابتدا يك تكه ورق مقواي شميز را در ادازه لازم تهيه كرده و انرا دور يك مته فلزي 6 ميليمتري يك دور بپيچيد و قسمت هاي اضافي را بريده و با مقداري چسب {اوهو ويا .... } از طرف بيرون لبه ها را بهم وصل كنيد براي اينكه شكل لوله استوانه اي حالت خود را حفظ كند ميتوانيد انرا از مته دراورده و با همين حالت موم اندود كنيد .{ در يك ظرف فلزي مناسب مقداري موم بريزيد و بزاريد در حرارت مناسب كاملا ذوب و داغ شود انگاه لوله را داخل ان برده چند ثانيه اي صبر كنيد تا به خود بگيرد بعدش لوله را در اورده و صبر كنيد تا خشك شود >> لوله اماده سيم پيچي ميباشد } .
موفق باشيد .

shobeir90

کاربر
2011-04-14
1
1
حسین.

سلام ای سی 7413 اشمیت تریگر 2 گیت ناند هست که 2 مدل می شه باهاش اف ام ساخت.اگه به نقشه هاش دقت کنی می فهمی که چطور می شه بردشو زیاد کرد.

• Like

farzan1

کاربر
2011-06-29
1
2
پاسخ : فرستنده am

با تشکر
اگر امکان دارد توضیحی در مورد نحوه اتصال سر سیمهای سیم پیچ مدارات نوسان ساز به طبقات بعدی بدهید وآیا جابجایی آنها مشکلی ایجاد می کند اگر تصویری باشد بهتر است
با تشکر

بالا