آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست: فرستنده ها و گيرنده

reza32

کاربر
2009-05-20
92
161
با سلام :
يكي از دوستان طي پيام خصوصي درخواست مدار يك گيرنده am كرده اند ولي متاسفانه در مورد فركانس كاري ان توضيحي ندادند فعلا اين مدار گيرنده راديو am كه خيلي ساده و كارايي خوبي دارد اپلود ميكنم علاقمنداني كه نياز به گيرنده باند مخصوص و مشخصي و پيچيده اي دارند در اين بخش درخواست كنند تا براشون اپلود كنم .
اين مدار توسط يك ايسي zn414 يا معادل ان mk484 و يك انتن ميله اي فريت قادر است تقريبا تمام ايستگاه هاي محلي را با كيفيت مناسبي دريافت كند در خروجي مدار با بهره گيري از يك اپ امپ مشهور ua741 به همراه يك جفت ترانزيستور پوش پول بلندگوي 8 اهمي را تحريك ميكند .
با تشكر.
موفق باشيد .

با سلام و خسته نباشید خدمت استاد رجبی

من در مورد این مدار سوال داشتم؟

1 - آی سی 741 یک آی سی 8 پایه میباشد ولی شماره اون رو برد نیومده چه

پایه به کجا میخورد؟

2- واریابل 500 p گیر نیاوردم 350 جاش گذاشتم و 3 پایه داره یک از پایه های کناری

رو بیخیال شم؟

3- 350 p مشکل ایجاد نمیکنه؟

4- zn414 ya mk484 جای چه قطعه ای در مداره؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: CINAPA

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام و خسته نباشید خدمت استاد رجبی

من در مورد این مدار سوال داشتم؟

1 - آی سی 741 یک آی سی 8 پایه میباشد ولی شماره اون رو برد نیومده چه

پایه به کجا میخورد؟

2- واریابل 500 p گیر نیاوردم 350 جاش گذاشتم و 3 پایه داره یک از پایه های کناری

رو بیخیال شم؟

3- 350 p مشکل ایجاد نمیکنه؟

4- zn414 ya mk484 جای چه قطعه ای در مداره؟
با سلام :
1= پايه 4 به منفي تغذيه و پايه هفت به مثبت تغذيه و پايه اي كه با علامت مثبت + مشخص شده 3 ايسي و با علامت منفي پين شماره 2 ايسي و پايه خروجي همون شماره 6 ايسي 741 ميباشند بقيه پايه هاي ايسي بدون استفاده هست .
3و 2= دو سر كناري خازن كه خريديد را بهم ديگر وصل كنيد تا با پايه وسطي 700 پيكوفاراد باشد {موازي كردن خازنها } كه در مدار فوق بازده خوبي خواهد داشت .
4 = اين يك ايسي سه پايه هستش و نقش ان تقويت سيگنال هاي rf و am راديويي كه از انتن ميرسد را به عهده دارد و در خروجي خود يك سيگنال rf قوي را به مدار تقويت صوتي اعمال ميكند . ايسي zn414 مشهورتر هستش و در بازار بفور قابل دسترس ميباشد .
- در صورت استفاده از يك سر كناري با سر وسط خازن فوق هم ميتوانيد استفاده كنيد ولي رنج {reng} كاري يعني سلكتويته انتن پايين مياد همون موازي كنيد بهتر است .
با تشكر .
موفق باشيد .

saeghe222

کاربر
2009-08-21
46
82
سوالي در مورد بي سيم هاي واكي تاكي

با عرض سلام.
دو دستگاه بي سيم كن وود مدل tk3360 هست كه يكي هيچ مشكلي از جهت ارتباط با ديگري ندارد .اما دومي با ولتاژ 6ولت منبع تغذيه درست كار ميكند اما با باطري خودش فقط دريافت دارد و موقعي كه روي مود فرستندگي ميرود سريع قطع ميكند .
ممنون ميشوم راهنمايي بفرماييد.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با عرض سلام.
دو دستگاه بي سيم كن وود مدل tk3360 هست كه يكي هيچ مشكلي از جهت ارتباط با ديگري ندارد .اما دومي با ولتاژ 6ولت منبع تغذيه درست كار ميكند اما با باطري خودش فقط دريافت دارد و موقعي كه روي مود فرستندگي ميرود سريع قطع ميكند .
ممنون ميشوم راهنمايي بفرماييد.
با سلام :
فكر كنم منظور شما از بي سيم همون واكي تاكي باشه كه دستي با همديگر ارتباط برقرار ميكنند در اين صورت براي اطمينان از وضعيت باتري -- انكه سالم كار ميكند را با معيوب جابجا كنيد اگر مشكل در اون يكي هم مشاهده شود قطعا باتري ان معيوب و بايد تعويض كنيد .
در غير اين صورت و درحالت كار در فرستندگي {همون دستگاه معيوب } توجه كنيد كه ايا قسمت خروجي فرستنده بيش از حد داغ ميكنه ؟؟؟ در اين حالت نيز بايد دنبال قطعه اي نيم سوز يا كامل سوخته در قسمت خروجي فرستنده بگرديد {معمولا ديودهايي در مسير انتن تعبيه شده كه انها بيشتر از ساير قطعات اسيب پذير هستند } و معمولا برد اين دستگاه نسبت به ديگري كمتر خواهد بود .
اگر نقشه داريد بزاريد تا بيشتر در خدمت باشيم چنانكه نقشه فوق را نداريد شماره ترانزيستور هاي بزرگ روي انتهاي شاسي نزديك هاي انتن را اشاره كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 24 کیلوبایت بازدیدها: 542
آخرین ویرایش:

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
690
قم
کمک

با سلام به شما استاد عزیز
درخواست یک مدار گیرنده fm دارم که از کیفیت خوبی برخوردار باشه فرکانس های زیر 88 هم دریافت کنه و دارای کلید حالت سکوت باشه(به اصطلاح خفه کن)که در صورت نبود ایستگاه رادیویی صدای خش خش ندهد.
با تشکر از زحمات شما:a12:

flat

کاربر
2009-07-30
2
3
سلام به دوستان
آقای رجبی یه مدار در مورد شوکر می خواستم
که حداقل یه گاو رو بخوابونه
خودم یه کارایی کردم اگه پایه باشید یه کارایی بکنیم.
باتشکر

• Like

RAMIN.kh

کاربر
2010-02-16
3
2
باسلام .مدار کنترل از راه دور برای استارت ماشین.می خواستم .باتشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
باسلام .مدار کنترل از راه دور برای استارت ماشین.می خواستم .باتشکر
سلام :
دوست عزيز به عناوين تاپيك ها دقت كنيد !!!! تاپيك مستقلي براي ريموت كنترل ها موجود هست {در صورت تكرار مشمول اعمال قانون سايت خواهيد شد } .
براي استارت ماشين بايد از ريموت هاي مخصوص ماشين {دزدگيرهايي كه اين امكان را دارند (دو طرفه ) دوپلكس } استفاده كنيد چون ريموتهاي مطروحه ما به صورت سيمپلكس {يكطرفه } هستند و در صورتيكه روي دنده اي ماشين خواموش شود ريموت درخواستي براي استارت فاجعه ساز خواهد بود .
موفق باشيد .

rezanotron

کاربر
2010-12-25
1
1
سلام
من نمیدونستم چطوری پیام بذارم در قالب پاسخ این سوال رو مطرح کردم لطفا در ساخت این مدار به من کمک کنید.
لطفا برای ساخت یک گیرنده فرستنده am ترانزیستوری با برد حداقل 2 متر به من کمک کنید .این گیرنده فرستنده باید بدون ic باشد. فرکانس کاری مهم نیست.
لطفا خیلی فوری ،متشکرم

• Like

mohammad462

کاربر
2010-07-06
1
2
سلام دوستان خسته نباشید
من یه مدار فرستنده
uhf
میخواستم
بردشم زیاد مهم نیست 5 مترم شد بسه میخوام باهاش تصویر را روی گوشی های چینی تیوی دار بفرستم

با سلام
اگه امکان داره نقشه اینو بزارین ممنون میشم.

بالا