آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: عدم جوش صبا الکتریک 200 آمپر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,802
سلام وقت بخیر. این سیگنال را به سختی و روی پایه های خروجی آی سی گرفتم و همین یک پالس بود که به سختی توانستم آن را ببینم. خبری از موج مربعی متقارن نبود.
روی خروجی ۴ فت هم هیچ سیگنالی ندارم.
فکر نکنم این سیگنال منطقی باشد.
امروز یک دستگاه دیگر از همین مدل برای تعمیر آورده بودند که دیود های دوسویه خروجی شورت شده بود. سیگنال خروجی ۴ فت آن را بعد از تعمیر گرفتم که مربعی با پیک تو پیک ۳۰ ولت بود.
البته در دستگاه دوم علیرغم پروتکت شدن دستگاه بر اثر ایراد در خروجی'چراغ پروتکت روشن نشده بود و سیگنال خروجی روی ۴ فت را هم نداشت که با قطع کردن سوکت ارتباطی بین برد بالایی با برد ترانس سیگنال مربعی مشاهده می شد.
یعنی دستگاه پروتکت کرده بود ولی چراغ زرد روشن نشده بود.
ممکن است در این دستگاه هم به هر علت پروتکت اتفاق افتاده باشد وسیگنال مربعی قطع شده باشد ولی چراغ زرد روشن نشده باشد.
البته با وصل کردن دو سیم ترمو سویچ دستگاه چراغ زرد روشن می شود. ممکن است در این مدل چراغ زرد را فقط برای نشان دادن پروتکت گرما قرار داده باشند.
با تشکر

درود

اگه رنج تایم 2ms را اشتباه نکرده باشی آی سی اسیلاتور کار نمیکنه ( شاید کلید چند برابر کننده یا تقسیم کننده را منظور نکردی ) و اگه تغذیه اش درست باشه یحتمل سوخته
پایه 15 و 13 و 2 آی سی 3846 چند ولته ؟
ضمنا سیگنال مربعی 11 و 14 نباید متقارن باشه .

سپاس

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
درود

اگه رنج تایم 2ms را اشتباه نکرده باشی آی سی اسیلاتور کار نمیکنه ( شاید کلید چند برابر کننده یا تقسیم کننده را منظور نکردی ) و اگه تغذیه اش درست باشه یحتمل سوخته
پایه 15 و 13 و 2 آی سی 3846 چند ولته ؟
ضمنا سیگنال مربعی 11 و 14 نباید متقارن باشه .

سپاس
سلام
سوکت برد مین به برد ترانس را جدا کردم و سیگنال مربعی متقارن ۳۰ ولت پیک تو پیک روی پایه های ۱۱ و ۱۴ مشاهده کردم که با وصل کردن مجدد سوکت مربوطه سیگنال قطع می شود.
برد ترانس هم فقط یک ترانس بزرگ و ۱۰ عدد دیود کاتد مشترک دارد که ترانس سالم است و دیود ها هم با اهمتر درست نشان می دهند.
احتمال دارد یکی از دیود ها در هنگام وصل شدن شورت شود. چون در هنگام روشن کردن دستگاه برای یک لحظه سیگنال روی آی سی دارم که بلافاصله قطع می شود.
الان شروع کردم تک تک دیود ها را از بیرون میاورم ودستگاه را تست می کنم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,802
سلام
سوکت برد مین به برد ترانس را جدا کردم و سیگنال مربعی متقارن ۳۰ ولت پیک تو پیک روی پایه های ۱۱ و ۱۴ مشاهده کردم که با وصل کردن مجدد سوکت مربوطه سیگنال قطع می شود.
برد ترانس هم فقط یک ترانس بزرگ و ۱۰ عدد دیود کاتد مشترک دارد که ترانس سالم است و دیود ها هم با اهمتر درست نشان می دهند.
احتمال دارد یکی از دیود ها در هنگام وصل شدن شورت شود. چون در هنگام روشن کردن دستگاه برای یک لحظه سیگنال روی آی سی دارم که بلافاصله قطع می شود.
الان شروع کردم تک تک دیود ها را از بیرون میاورم ودستگاه را تست می کنم

درود

نیاز به خارج کردن دیودها نیست
پایه 16 آی سی 3846 زمانیکه برد ترانس را آزاد میکنی چند ولته ؟ و زمان پروتکت چند ولته ؟

لحظه کوتاه اولیه قبل از پروتکت ببین روی گیت فت های قدرت سیگنالی داری ؟ (قطعا نداری)

اگه نداشتی بسمت 4 فت عقب برو و تست کن و ببین لحظه اول تا کجا سیگنال داری ( احتمال ازکارافتادن 4 فت درایور بیشتر از بقیه احتمالاته )

سپاس

آخرین ویرایش:

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
درود

نیاز به خارج کردن دیودها نیست
پایه 16 آی سی 3846 زمانیکه برد ترانس را آزاد میکنی چند ولته ؟ و زمان پروتکت چند ولته ؟

لحظه کوتاه اولیه قبل از پروتکت ببین روی گیت فت های قدرت سیگنالی داری ؟ (قطعا نداری)

اگه نداشتی بسمت 4 فت عقب برو و تست کن و ببین لحظه اول تا کجا سیگنال داری ( احتمال ازکارافتادن 4 فت درایور بیشتر از بقیه احتمالاته )

سپاس
سلام وقت بخیر
ولتاژ پایه 16 هم در زمانی که برد ترانس را آزاد می کنم و هم در زمان پروتکت 11mv است.چراغ زرد در هر دو حالت خاموش میباشد.
لحظه کوتاه اولیه روی 4 فت هم سیگنال را دارم.
روی igbt های قدرت باید بین گیت و کدام پایه سیگنال بگیرم؟
ضمنا برد ترانس دستگاه مشابه را جهت تست جایگزین کردم که مشکل رفع نگردید.(ایراد از برد ترانس نیست)

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,802
سلام وقت بخیر
ولتاژ پایه 16 هم در زمانی که برد ترانس را آزاد می کنم و هم در زمان پروتکت 11mv است.چراغ زرد در هر دو حالت خاموش میباشد.
لحظه کوتاه اولیه روی 4 فت هم سیگنال را دارم.
روی igbt های قدرت باید بین گیت و کدام پایه سیگنال بگیرم؟
ضمنا برد ترانس دستگاه مشابه را جهت تست جایگزین کردم که مشکل رفع نگردید.(ایراد از برد ترانس نیست)

درود

نیاز به جابجایی دشوار برد نبود ایراد پیدا میشه
سیگنال بین گیت و سورس را ببین (دو پایه کناری )

سپاس

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
درود

نیاز به جابجایی دشوار برد نبود ایراد پیدا میشه
سیگنال بین گیت و سورس را ببین (دو پایه کناری )

سپاس
سلام
بین گیت و سورس هم در همان لحظه اول سیگنال مربعی متقارن دارم .
بعد از قطع شدن سیگنال اولیه هم سیگنال زیر را روی اسکوپ دارم.

در کل روی خروجی های آی سی و روی 4 فت خروجی و روی فت های قدرت شرایط یکسانی دارم
با تشکر فراوان 20150227006.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,802
سلام
بین گیت و سورس هم در همان لحظه اول سیگنال مربعی متقارن دارم .
بعد از قطع شدن سیگنال اولیه هم سیگنال زیر را روی اسکوپ دارم.

در کل روی خروجی های آی سی و روی 4 فت خروجی و روی فت های قدرت شرایط یکسانی دارم
با تشکر فراوانمشاهده فایل‌پیوست 110515

درود

دراینصورت اگر فت ها سالم باشه باید یک لحظه ولتاژ خروجی هم داشته باشی ببین داری؟

سپاس

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
درود

دراینصورت اگر فت ها سالم باشه باید یک لحظه ولتاژ خروجی هم داشته باشی ببین داری؟

سپاس
سلام صبح بخیر
با ولت متر دیجیتال خروجی ندارم. اما با ولت متر آنالوگ ولتاژ گرفتم حدود ۹ ولت روی خروجی انبرها ولتاژ داشتم. در لحظه اول هم 'نهایتا به همان ۹ ولت می رسد. وهیچ ولتاژ استانداردی روی خروجی ندارم
با تشکر فراوان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,802
سلام صبح بخیر
با ولت متر دیجیتال خروجی ندارم. اما با ولت متر آنالوگ ولتاژ گرفتم حدود ۹ ولت روی خروجی انبرها ولتاژ داشتم. در لحظه اول هم 'نهایتا به همان ۹ ولت می رسد. وهیچ ولتاژ استانداردی روی خروجی ندارم
با تشکر فراوان

درود
در اینصورت یا فت ها خرابه و یا سیگنال های گیت سورس بمقدار کافی نیست.
خازنهای سرامیکی سری با ترانس را هم روی مدار تست کن نیاز به آزاد کردن نداره
وجود ولتاژ درین دو گروه را هم تست کن

سپاس

آخرین ویرایش:

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
درود
در اینصورت یا فت ها خرابه و یا سیگنال های گیت سورس بمقدار کافی نیست.
خازنهای سرامیکی سری با ترانس را هم روی مدار تست کن نیاز به آزاد کردن نداره
وجود ولتاژ درین دو گروه را هم تست کن

سپاس
سلام
در هنگامی که برد ترانس را جدا می کنم روی هر 4 گروه فت های قدرت سیگنال مشابه هم و مشابه دستگاه سالم دارم.
خازن های سرامیکی هم تست شدند.
پروپ مشکی روی منفی خازن های بزرگ اصلی
یک گروه پایه وسط(درین) 160 ولت
و گروه دیگر پایه وسط 320 ولت نشان می دهد.

واما با وصل کردن سوکت ترانس و قطع شدن سیگنال مربعی, ولتاژ آن گروهی که 160 ولت بود به 70 ولت کاهش می یابد
گروه 320 ولتی هم مقدارش تغییر نمی کند.

البته در دستگاه سالم مشابه که تست کردم ولتاژ های یک گروه 160 و یک گروه 320 نسبت به منفی موجود بود

آخرین ویرایش:
بالا