آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

شارژر اتومات باطری 12ولت خودرو

promazaheri

کاربر
2009-02-11
5
22
متشکرم
عرض شود که ما در حال ساخت دستگاهی هستیم که احتیاج به یک ups برای دستگاه داریم
دستگاه شامل باطری از جنس اسیدی است .
مشخصات باطری 12 ولت 0.8 آمپر
حال برای طراحی این مدار برای ups خود دچار مشکل هستیم و هر چی مدار پیدا کردیم جواب نداد حال اگر شما به ما کمک کنید خیلی لطف کردید.

پیشاپیش کمال تشکر را دارم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
متشکرم
عرض شود که ما در حال ساخت دستگاهی هستیم که احتیاج به یک ups برای دستگاه داریم
دستگاه شامل باطری از جنس اسیدی است .
مشخصات باطری 12 ولت 0.8 آمپر
حال برای طراحی این مدار برای ups خود دچار مشکل هستیم و هر چی مدار پیدا کردیم جواب نداد حال اگر شما به ما کمک کنید خیلی لطف کردید.

پیشاپیش کمال تشکر را دارم
با سلام :
قربونت برم بازم عنوان موضوع را از درخواست هاي قبلي عوض كردين . ببينيد شارژر دستگاهي است كه فقط باتري را شارژ ميكند . و ups دستگاهي هست كه برق اضطراري توليد ميكند .
معمولا هر ups به همراه خود بايد يك شارژري براي شارژباتري جانبي اش داشته باشد تا تغذيه خود را بطور دايم تامين كند .
اگر مشگل شما در مدار اينوتر (اينورتر قسمتي از ups هست كه باتري را به برق تبديل ميكند ) به بخش مدارات تغذيه و اينورتر ها و ups هايي كه در همون تاپيك موجود هست مراجعه كنيد و از مدارات موجود ان تاپيك استفاده كنيد ولي اگر در مدار شارژر ups (اين هم قسمت ديگري از ups ميباشد كه باتري را شارژ ميكند ) مشگل داريد در اين صورت بايد نقشه ups خودتان را اپلود كنيد تا بيشتر در خدمتون باشم .
البته در همون تاپيك مدارات شارژر هم به همراه نقشه هاي ups موجود هست ميتونيد در صورت تطابق با اينورتر خود -- از انها هم استفاده كنيد .
در صورت هر گونه ابهام برام پيام بزاريد .
با تشكر .
موفق باشيد .

pkhoshsima

کاربر
2009-04-05
2
0
استاد سلام خسته نباشی
من که یک استفاده کننده هستم ماشینم بعضی وقتها باطری خالی میکنه سر باطری ها سفت و تمیز وباطری یکساله وسالم بود اکنون فکر میکنم برق دزدی داره و حالاباطری من با ولت متر 5/9 نشان میده قادر به استارت زدن نیست
در فکر شارز ویا اینکه هر شب مثبتش را جدا کنم هستم در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.

pkhoshsima

کاربر
2009-04-05
2
0
ادامه از کجا شارزر تهیه کنم؟ قیمتش چند است؟طور دیگری هم میتوانم این باطری سنگین رو راه بندازم؟

arya60

کاربر
2008-03-01
12
16
سلام

من میخواستم بپرسم که اگه یک اینورتر داشته باشیم که خروجیش مثلا 5 امپر باشه زمانی که ما

تمام 5 امپر ازش بکشیم از ورودی چند امپر میکشه؟؟

اینورتر هم 12 به 220

باتری 60 امپر

ممنون

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
من میخواستم بپرسم که اگه یک اینورتر داشته باشیم که خروجیش مثلا 5 امپر باشه زمانی که ما

تمام 5 امپر ازش بکشیم از ورودی چند امپر میکشه؟؟

اینورتر هم 12 به 220

باتری 60 امپر

ممنون
با سلام :
دوست عزيز از همون فرمول معروف ولت امپر استفاده ميشه فقط اتلاف انرژي تبديل اينورتر را بايد به جريان ورودي اضافه كنيد مثلا :
اگر از خروجي 220 ولت با 5 امپر جريان دريافت كنيد تواني معادل 220* 5 = 1100 وات ميشه كه با تقسيم اين توان به ولتاژ ورودي (يعني 12 ولت ) جرياني تقريبا 1100 /12 = حدود 100 امپر كه عملا يك مقدار (درج شده در كاتالوگ مبدل ) به عنوان اتلاف انرژي به ان اضافه ميگردد .
با تشكر .
موفق باشيد .

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,185
با عرض سلام:
:smilie_help:بنده نیاز به مدار شارژر کاملا" اتومات شارژر باطری12ولت خودرو دارم.ممنون میشم اگه کسی مدارش رو داره بزاره.:smilie_help:[/quote
با سلام :
دوست عزيز يكي از بهترين شارژرهاي تجارتي براي كاربردهاي عمومي و اتوماتيك به همراه پي سي بي و.... كه سالهاست ازش استفاده ميشه را تقديم ميكنم اميدوارم كارساز باشه .
با تشكر .
موفق باشيد .

با سلام اقای رجبی
لطفا بررسی فرمایید این شماره برای قطعات scr1.2.3 درست تایپ شده اند ؟ ایا همان EC میباشند چون با این نام اصلا در بازار پیدا نکردم و همینطور SCR 2N4443 نیز در بازار موجود نیست برای این مشکل چه باید کرد با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
با سلام اقای رجبی
لطفا بررسی فرمایید این شماره برای قطعات scr1.2.3 درست تایپ شده اند ؟ ایا همان EC میباشند چون با این نام اصلا در بازار پیدا نکردم و همینطور SCR 2N4443 نیز در بازار موجود نیست برای این مشکل چه باید کرد با تشکر
با سلام :
برفي جان شماره ها درست هست و از شركت موتورولا ميباشند اگر نتونستين پيدا كنيد مشكلي نيست از مشابهات زير استفاده كنيد :
R1,2: 680 R3,4,5,9: 1K R6,8: 47K R7: 10K R10: 220 VR: 5K
C: 100/25v D1,2: in4148 D3: led D4: zd 6,2v D5-8: in4002 D9: bridge 15-35A
SCR1-3: 34557 / EC103D / BT151 - HC108 / 2N4443
با تشكر .
موفق بايشيد .

tala12

کاربر
2007-04-22
11
3
با درود
من يك باطري 12 ولت 7 امپر دارم با مارك leoch كه ميخواهم شارژش كن از نوع سیلد لید اسید هست من اين باطري را مي خواهم به دو وسيله 12 ولتي يكي 1 امپر و ديگري 1.2 امپر وصل كنم كه با وجود 7 امپر بودن باطري بتوانم حدودا 3 ساعت وسايل را روشن داشته باشم زمان خريدن باطري فرشنده گفت براي شارژ ان كافي يك اداپتور 12 ولت يك يا نيم امپر به ان وصل كني تا شارژ شود گفت اگر امپر بالا باشه باطري زود شارژ ميشود اما از عمرش كم ميشود حالا از اساتيد و دوستان درخواست مداري براي شارژ اين باطري را داشتم كه هم سريع شارژ كند و هم اسيبي به باطري نرسد و ايا من ميتوانم با همان اداپتور 12 ولت يم امپر باطري شارژ كنم در اخر هم ادرس دفترجه راهنماي باطري مورد نظر را پيوست ميكنم
با تشكر
http://www.iranbattery.ir/fa/images/brand/Leoch/pdf/DJW12-7.0.pdf

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
با درود
من يك باطري 12 ولت 7 امپر دارم با مارك leoch كه ميخواهم شارژش كن از نوع سیلد لید اسید هست من اين باطري را مي خواهم به دو وسيله 12 ولتي يكي 1 امپر و ديگري 1.2 امپر وصل كنم كه با وجود 7 امپر بودن باطري بتوانم حدودا 3 ساعت وسايل را روشن داشته باشم زمان خريدن باطري فرشنده گفت براي شارژ ان كافي يك اداپتور 12 ولت يك يا نيم امپر به ان وصل كني تا شارژ شود گفت اگر امپر بالا باشه باطري زود شارژ ميشود اما از عمرش كم ميشود حالا از اساتيد و دوستان درخواست مداري براي شارژ اين باطري را داشتم كه هم سريع شارژ كند و هم اسيبي به باطري نرسد و ايا من ميتوانم با همان اداپتور 12 ولت يم امپر باطري شارژ كنم در اخر هم ادرس دفترجه راهنماي باطري مورد نظر را پيوست ميكنم
با تشكر
با سلام :
دوست عزيز شارژ باتري بستگي به نوع مصرف ان دارد با فرض اگر مصرف كننده هاي شما انلاين {بطور دايمي } از باتري بار ميكشد حداقلش بايد با همون امپر مصرفي نيز باتري همزمان و دايم شارژ گردد ولي اگر مصرف شما مقطعي باشد و اين مقطع زمان كمتر از زمان شارژ {با يك امپر در ساعت } باشد بله چنين شارژي براتون قابل استفاده خواهد بود .
در بخش منابع تغذيه و همين بخش مدارات متنوع شارزينگ با امپراژ و ولتاژ هاي مختلفي موجود هست بستگي شما به نوع مورد نياز {دقيق مشخص نكرديد } ميتونيد يكي را انتخاب و مونتاژ و استفاده كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

بالا