آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

شارژر اتومات باطری 12ولت خودرو

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
سلام

من میخواستم بدونم که این مدار ها قابلیت این را دارند که همزمان با شارژ ما بتونیم از باطری استفاده هم کنیم

یعنی همزمان که مصرف کننده ما از باطری استفاده میکند ما باطری را شارژ کنیم

ممنون میشم اگه توضیح کاملی بدید
با سلام :
دوست عزيز بستگي كامل به مصرف كننده شما دارد واصولا بايد جريان مصرفي شما كمتر از جريان شارژر باشد .
با رعايت اين نكته بله ميتوانيد همزمان از باتري تحت شارژ بعنوان يك منبع باتري استفاده كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,422
5,467
با سلام :
دوست عزيز منظور من : اين چه الارمي هست كه به 150 امپر باتري نياز دارد مگر دستگاه الارم قطع برق چقدر و چند امپر مصرف داره و براي چه مدتي بايد فعال باشه ؟؟؟؟ در خدمتم .
با تشكر .
موفق باشيد .

با عرض سلام:
حق کاملا"باشماست برای این کار60آمپر هم زیاد هست علتش هم اینه که باطری رو از قبل داشتیم ونمیخاستم دوباره باطری بخرم.:d

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با عرض سلام:
حق کاملا"باشماست برای این کار60آمپر هم زیاد هست علتش هم اینه که باطری رو از قبل داشتیم ونمیخاستم دوباره باطری بخرم.:d

با سلام مجدد :
دوست عزيز در اين صورت با رعايت يك شرط ميتونيد از اين شارژر ها استفاده كنيد (براي بار اول كه ميخواهيد اين شارژر را به باتري وصل كنيد بايد باتري شما از قبل شارژ (پر باشد ) در اين صورت براي نگهداري ولتاژ همين باتري 60 امپر يا بيشتر از اين هم اين شارژر ها كافي خواهد بود ) .
با تشكر .
موفق باشيد .

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,185
با سلام
استاد گرامي اقاي رجبي من در نقشه پي سي بي متوجه جاي d9 نشدم و كار ان در مدار چيست لطفا كمي توضيح ئهيد ممنونم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با سلام
استاد گرامي اقاي رجبي من در نقشه پي سي بي متوجه جاي d9 نشدم و كار ان در مدار چيست لطفا كمي توضيح ئهيد ممنونم
با سلام :
برفی جان d9 یک عدد دیود پل هستش که با نقطه چین در نقشه مشخص شده یعنی این قطعه روی یک رادیاتور الومینیومی و جدا از مدار چاپی نصب میشه . (بخاطر جریان زیاد که داغ نکنه ) 5 امپر یا بیشتر و معمولا نوع فلزی و (کایوچویی وپلاستیکی ) توصیه نمیشود و ان یکی دیود ها ی پل که حدود 200 میلی برای تغذیه مدار هستند .
با تشکر .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,185
ا تشكر از شما اقاي رجبي بابت جو ابتان
من از ديروز براي هر كدوم از دوستان كه ميخوام گزينه تشكر را بزنم كار نميكنه و غير فعاله منو ببخشيد چند بار تست كردم كار نكرد (گزينه تشكر )

promazaheri

کاربر
2009-02-11
5
22
با عرض سلام خدمتاساتید عزیز
مداری ups دی سی به دی سی یا خروجی 12 ولت و 1.30 تمپر لازم دارم که ضمن تعویض جریان از برق شهر به باطری قادر به شارژ اتوماتیک باطری تا زمان شارژ کامل نیز باشد
اگر کمکم کنید متشکر میشم
پیشاپیش ار اساتید محتم کمال تشکر را دارم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با عرض سلام خدمتاساتید عزیز
مداری ups دی سی به دی سی یا خروجی 12 ولت و 1.30 تمپر لازم دارم که ضمن تعویض جریان از برق شهر به باطری قادر به شارژ اتوماتیک باطری تا زمان شارژ کامل نیز باشد
اگر کمکم کنید متشکر میشم
پیشاپیش ار اساتید محتم کمال تشکر را دارم
با سلام :
دوست عزيز شما مورد مصرف خود را اشاره نكرديد ودر ضمن منظور شما ايا شارژر از يك باتري به باتري ديگه است ؟؟؟ در اين صورت ولتاژ و امپراژ باتري منبعي كه بايد اين باتري شما را شارژ كند بيان كنيد ( توي در خواست شما اشاره به dc 2 dc كرديد ) واگر منظور شما شارژ با برق شهر هست همون نوع دستگاه مصرفي خود را بفرماييد تا نسبت به مصرفي شما با يك مدار اتوماتيك در خدمت باشم .
با تشكر .
موفق باشيد .

yasser60

کاربر
2009-02-15
1
3
سلام.برای شارژرباطری خودرو(12 ولت)که باترانس ویکسوکننده ساخته شده درحالت بارداری وبدون بارخروجی چندولتdc بایدباشد؟ترانس بایدتاچندآمپرجواب بدهد؟اگرازخازن استفاده شودظرفیت وولتاژچقدر باید باشد؟(با تشکر)

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
سلام.برای شارژرباطری خودرو(12 ولت)که باترانس ویکسوکننده ساخته شده درحالت بارداری وبدون بارخروجی چندولتdc بایدباشد؟ترانس بایدتاچندآمپرجواب بدهد؟اگرازخازن استفاده شودظرفیت وولتاژچقدر باید باشد؟(با تشکر)

با سلام :
دوست عزیز خروجی ترانس در حالت بی باری باید حدود 2/16 ولت باشه که بعد از افت ولتازی معادل دو عدد دیود (8/1 ) ولتازی برابر با 4/14 ولت باید در سر دیود پل داشته باشید که برای هر سلول باتری 12 ولتی خودرویی در شرایط شارز کامل (4/2 ) میباشد .در لحظه بی باری ترانس و یکسو کننده باید دارای 2/16 ولت و این ولتاز تحت بار باید از 2/13 ولت کمتر نگردد .
جریان و امپر ترانس و یکسوکننده ها بستگی به جریان شارز باتری شما دارد و معمولا از 4 امپر کمتر نباید باشه و حد اکثر جریان چنین شارزری تعریف نشده و هر چه جریان بالا تر باشد با توجه به ثابت بودن ولتاز در محدوده ولتاز باتری مشگلی پیش نمیاره و استفاده از خازن بستگی به محل و مصرف دستگاه توسط شارز فرق میکند .
با تشکر .
موفق باشید .

بالا