آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

شارژر اتومات باطری 12ولت خودرو

amir20090

کاربر
2009-02-17
1
3
سلام!
من یک مشکلی دارم!
من یک باطری 12 ولت 4.5 آمپر دارم و برای شارژ اون رفتم یک شارژر گرفتم! فقط مشکلی که دارم اینه که شارژر 12 ولت نیست! حدود 15.5 تا 16 ولت هست با 6 آمپر!
1: میتونم ازش استفاده کنم؟
2: چقدر طول زمان میبره که شارژ اون کامل بشه؟
3:مارکهای خوب برای باطری(همون باطری هایی که توی ups ها هست!) چی هست؟
ممنون میشم آگه کمکم کنید!

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
سلام!
من یک مشکلی دارم!
من یک باطری 12 ولت 4.5 آمپر دارم و برای شارژ اون رفتم یک شارژر گرفتم! فقط مشکلی که دارم اینه که شارژر 12 ولت نیست! حدود 15.5 تا 16 ولت هست با 6 آمپر!
1: میتونم ازش استفاده کنم؟
2: چقدر طول زمان میبره که شارژ اون کامل بشه؟
3:مارکهای خوب برای باطری(همون باطری هایی که توی ups ها هست!) چی هست؟
ممنون میشم آگه کمکم کنید!
با سلام :
دوست عزيز بايد به نوع باتري خود هم اشاره ميكرديد كه از نوع خشگ هست يا اسيدي ؟//
ولتاژ 5/15 يا 16 براي باتري هاي اسيدي 12 ولتي استاندارد هست و مشگلي ايجاد نميكند مي تونيد با خيال راحت استفاده كنيد .
زمان تقريبي براي شارژ كامل باتري شما اگر اسيدي باشد حدود يك ساعت .
براي باتري هاي خشگ حداكثر ولتاژ شارژ را 2/13 در نظر بگيريد و بيشتر از اين مقدار براي باتري اسيب ميرساند .
با تشكر .
موفق باشيد .

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی
آقای رجبی باسلام
من یک شارژر میخوام که باتری یو پی اس (باتری خشک) تا 120 آمپر را شارژ کند. ولی میخوام بتونم باتری 12 را بصورت موازی شارژ کنم و یا بتوم با اون هم باتری 12 ولتی و هم باتری 24 ولتی را َشارژ کنم. (داخل یو پی اس این امکان شارژ وجود دارد)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
آقای رجبی باسلام
من یک شارژر میخوام که باتری یو پی اس (باتری خشک) تا 120 آمپر را شارژ کند. ولی میخوام بتونم باتری 12 را بصورت موازی شارژ کنم و یا بتوم با اون هم باتری 12 ولتی و هم باتری 24 ولتی را َشارژ کنم. (داخل یو پی اس این امکان شارژ وجود دارد)
با سلام :
دوست عزيز دقيق متوجه نشدم منظور از (میخوام بتونم باتری 12 را بصورت موازی شارژ کنم و یا بتوم با اون هم باتری 12 ولتی و هم باتری 24 ولتی را َشارژ کنم) ؟؟؟؟
به هر حال اگر بخواهيد دو باتري 12 ولتي را در حالت سري و يا موازي شارژ كنيد بايد ابتدا دقت كنيد كه : يك قطب از هر دو باتري اگر مشترك باشند (مثلا سيم منفي هر دو باتري به اتصال زمين وصل شوند كه در اين صورت 24 ولت نداريد ولي اگر به خط صفر (تغذيه با سر وسط باشد ) در اين صورت از شكل زير استفاده كنيد .
شكلي از حالت هاي ممكنه ترانس شارژر مربوطه را ميزارم شما با توجه به مدار خود بايد يكي از اين ترانس ها را انتخاب و از مدارات موجود شارژر در سايت يكي را در انتهاي خروجي اين ترانس مونتاژ و استفاده نماييد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 24.6 کیلوبایت بازدیدها: 777
آخرین ویرایش:

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,422
5,467
ضمن عرض سلام ::smilie_help:
بنده اطلاعاتی درباره شارژری که عکس آن را گذاشته ام می خاستم.ممنون میشم از اساتید طرز کار کامل آن را شرح دهند

آخرین ویرایش:
  • Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
ضمن عرض سلام ::smilie_help:
بنده اطلاعاتی درباره شارژری که عکس آن را گذاشته ام می خاستم.ممنون میشم از اساتید طرز کار کامل آن را شرح دهند
با سلام :
دوست عزيز عكسي كه گذاشتين يك شارژر ساخت داخلي هست و هر شركت توليد كننده بنا به سليقه شخصي خودش اين دستگاه ها را توليد ميكنه لذا نميشه از عكس مشخصات دقيق انرا پيش بيني كرد حتي خود سازنده نيز اطلاع كافي ندارد .
اما در مورد اينگونه شارژر ها بايد خدمتون عرض كنم :
ولتاژ ورودي براي برق شهر ايران در نظر گرفته ميشه و در محدوده 220 ولت و فركانس 50 هرتز عمل ميكنند و اينكه روي دستگاه فركانس انرا انچنان درج كرده اند يك مورد استثاني و غير قابل قبول ميباشد .
از دو عدد سلكتور چرخشي تعبيه شده در پانل بنا به سليقه شركت توليدي هر كدام ميتوانند يكي براي افزايش امپراژ خروجي و ديگري براي تغيير ولتاژ خروجي بنا به تعداد باتري تحت شارژ كه براي هر باتري 14 ولت در نظر گرفته ميشود و چندتا باتري را همزمان زير شارژ ميگذارند .
بستگي به امپر ساعت باتري ها امپراژ خروجي را نيز ميتوان تغيير داد ولي اين دستگاه ها به هيچ وجه اتوماتيك نبوده و كاربرش بايد توسط ولتمتر و امپر سنج توان باتري هاي تحت شارژ را بطور دستي و مدام كنترل نمايد كه بارها ديده شده به علت عدم رسيدگي و دقت كافي باتري هاي سالم و پر ارزشي به علت اوورلود شارژي فاسد شده و ارزش خود را از دست داده اند .
با توجه به توليدات تكنولوژي جديد خريد و استفاده از اينگونه دستگاه ها به هيچ وجه توصيه نميشود .
معمولا توليد كنندگان اينگونه دستگاه ها اطلاعات كافي در ساخت و مونتاژ اين مدارات ندارند و يك كپي از يك سيستم قديمي بيش نيستند و هيچ اطلاعات و كاتالوگ به همراه دستگاه خود نمي توانند ارايه كنند و غير استاندارد ميباشند .
اميدوارم با اين پاسخ به درخواست اطلاعات خود برسيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

saeedng

کاربر
2009-02-27
1
1
با سلام
من یه شارژر نیاز دارم که بتونه 100 ولت رو تو زمان کم شارز کنه.یعنی خروجیش 100 ولت باشه
حجمشم کم باشه
ممنون

آخرین ویرایش:
  • Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با سلام
من یه شارژر نیاز دارم که بتونه 100 ولت رو تو زمان کم شارز کنه.یعنی خروجیش 100 ولت باشه
حجمشم کم باشه
ممنون

با سلام :
دوست عزيز بايد به امپراژ خروجي و يا محل مصرف شارژر را نيز اشاره كنيد .
چه تواني نياز داريد .
براي شارژ خازن يا باتري 100 ولتي .
بيشتر توضيح دهيد .
با تشكر.
موفق باشيد .

promazaheri

کاربر
2009-02-11
5
22
خیلی متشکرم از جواب شما و حسن توجهتان

مداری برای رفع نیازم پیدا کردم ولی این مدار در حالت عملی کار می کند ولی رله بکار برده شده در این مدار به علت تغییر ولتاژ مدار صدا ایجاد کرده و مدار از لحاظ محاسبات علمی مشکل دارد.
من لینک شماتیک مدار را برای شما ارسال می کنم اگر نظر کارشناسی خود را اعلام کنید تا من از آن استفاده کنم بسیار سپاسگذار می شوم

http://bp3.blogger.com/_BQac7gcHPK0...0/LPhMrmlF_uk/s1600-h/circuit+AUTO+Charge.jpg
circuit+AUTO+Charge.jpg

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
خیلی متشکرم از جواب شما و حسن توجهتان

مداری برای رفع نیازم پیدا کردم ولی این مدار در حالت عملی کار می کند ولی رله بکار برده شده در این مدار به علت تغییر ولتاژ مدار صدا ایجاد کرده و مدار از لحاظ محاسبات علمی مشکل دارد.
من لینک شماتیک مدار را برای شما ارسال می کنم اگر نظر کارشناسی خود را اعلام کنید تا من از آن استفاده کنم بسیار سپاسگذار می شوم

http://bp3.blogger.com/_bqac7gchpk0...0/lphmrmlf_uk/s1600-h/circuit+auto+charge.jpg
circuit+auto+charge.jpg
با سلام :
دوست عزيز اولا اين مدار كه لينك گذاشتيد يك شارز عادي براي 12 ولت باتري موتورسيكلت هست و نقصي كه دارد چون با شارز شدن باتري ورودي 220 ولت را قطع ميكنه در نتيجه با برداشته شدن جريان شارز ولتاژ باتري نيز تنزل ميكنه و رله دوباره عمل كرده و بلافاصله ولتاز باتري مجددا بالا رفته و باز رله قطع خواهد كرد لذا اين سيكل در طول مدتي كه دستگاه شما روشن هست تكرارميشه حالا صرف نظر از سر و صدا كه ايجاد ميكنه به خود مدار و باتري نيز اسيب ميرسونه لذا استفاده انرا توصيه نميكنم .
دوما شما درخواست شارژ باتري 100 ولت كرديد كه با اين مدار متناقض ميباشد مشگل كاربردي نياز و خود را بيشتر توضيح دهيد تا در خدمت باشم .
با تشكر .
موفق باشيد .

بالا