آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

سوختن igbt اینورتر 200 آمپر synyoung

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
ولتاژ پین 7 ایسی پس از بایاس شدن ترانزیستور توسط اپ امپ و پس از ان از طریق رگلاتور 7815 از برد اصلی تامین میشه

سلام

جناب bstar عزیز

نقشه کاملا منطبقه و خیلی عالی است ولی برخی از نقاط نقشه مشخص نیست با کجا مرتبطه

مثلا
OUTP , OUTN بالا سمت چپ نقشه مشخص نیست با کجا مرتبطه
و J9 متصل به OUTN و نیز J8 بالای J9

و پین 15 خروجی 324 (سمت راست بالای همین صفحه از نقشه ) که نامفهومه و از این بخش بعنوان بافر بی ثمر استفاده شده

نحوه تامین ولتاژ 3845 را هم متوجه شدم و ویرایش کردم خیلی خیلی ممنونم

سپاس

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
رله موقعی 47 اهم را شورت میکنه که ولتاژ جوشکاری داشته باشی
بنابرین
یا ترانس خرابه یا دیودها و یا IGBT و یا قطعات مرتبط با گیت بعد از تراس درایور

پین وسط دیود D34 را آزاد کن و تا پایان تعمیر قطع باشه دراینصورت نیاز به تست دیودها و قطعات خروجی نیست

دو دور سیم نازک در ترانس درایور ( راه انداز IGBT ها ) بپیچ و به اسکوپ متصل کن و ببین سیگنال داری
بله مهندس فرمایش شما در مورد رله کاملا صحیح است
ترانس و دیود ها سالم هستند.
منم شکم روی قطعات بعد از ترانس پالس است
این پایه وسط d34 نمیدونم کجاست

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
بله مهندس فرمایش شما در مورد رله کاملا صحیح است
ترانس و دیود ها سالم هستند.
منم شکم روی قطعات بعد از ترانس پالس است
این پایه وسط d34 نمیدونم کجاست

سه تا دیود قدرت دوبل داره که فقط یکی از این سه تا به یک سر ترانس خروجی متصله و همین D34 است که اگه پایه وسطشو قطع کنی کلا خروجی قطع میشه و اگه اشکالی داشته باشه در دستگاه تاثیر نمیذاره ولی این کار مانع تامین ولتاژ رله هم نمیشه

دو تای دیگه با هم موازیند و به سر دیگر تراس متصلن که کاری باهاشون نداریم

سپاس

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
مثلا
OUTP , OUTN بالا سمت چپ نقشه مشخص نیست با کجا مرتبطه
و J9 متصل به OUTN و نیز J8 بالای J9

و پین 15 خروجی 324 (سمت راست بالای همین صفحه از نقشه ) که نامفهومه و از این بخش بعنوان بافر بی ثمر استفاده شده
با سلام
منظور از Outp یعنی خروجی مثبت دستگاه و Outn خروجی منفی دستگاه
j8 , j9 هم مربوط به ترموستات 70 درجه که در حالت عادی وصل یا Norm Close است

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
با سلام
منظور از Outp یعنی خروجی مثبت دستگاه و Outn خروجی منفی دستگاه
j8 , j9 هم مربوط به ترموستات 70 درجه که در حالت عادی وصل یا Norm Close است

سلام

خیلی لطف کردی با همین پست شما عمده نقشه برام روشن شد

سپاس و تقدیر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
سلام

به تصاویر دستگاه شما توجه نکرده بودم
بنظر میرسه تعداد دیودها و igbt ها بیشتر از نقشه است آیا همینطوره؟

سپاس

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام

به تصاویر دستگاه شما توجه نکرده بودم
بنظر میرسه تعداد دیودها و igbt ها بیشتر از نقشه است آیا همینطوره؟

سپاس
سلام بله 6 عدد igbt ,و 6 عدد دیود قدرت دارد.در قسمت تقسیم ولتاژ هم با این نقشه تفاوت دارد

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
سلام بله 6 عدد igbt ,و 6 عدد دیود قدرت دارد.در قسمت تقسیم ولتاژ هم با این نقشه تفاوت دارد

سلام

دراینصورت فقط پیچ دیودها را باز کنید و دیودها را کمی از هیت سینک دور کنید که مرتبط به هیت سینگ نباشه

دراینصورت خرابی قطعات یکسوساز خروجی بی اثر میشه

از ترانس خروجی دو سیم نازک به بالای برد رفته که یکی به گراند و سیم دیگر به آند دیود SMD متصل شده
شما ولتاژ حدود 20 ولت را به کاتد این دیود SMD نسبتا بزرگ متصل کنید و صفر ولت (منفی 20 ولت) را به گراند متصل و وجود سیگنال سورس گیت را تست کنید( البته بدون IGBT ) ببینید مشابه و نرماله

سپاس
20140918534.jpg

آخرین ویرایش:

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام

دراینصورت فقط پیچ دیودها را باز کنید و دیودها را کمی از هیت سینک دور کنید که مرتبط به هیت سینگ نباشه

دراینصورت خرابی قطعات یکسوساز خروجی بی اثر میشه

از ترانس خروجی دو سیم نازک به بالای برد رفته که یکی به گراند و سیم دیگر به آند دیود SMD متصل شده
شما ولتاژ حدود 20 ولت را به کاتد این دیود SMD نسبتا بزرگ متصل کنید و صفر ولت (منفی 20 ولت) را به گراند متصل و وجود سیگنال سورس گیت را تست کنید( البته بدون IGBT ) ببینید مشابه و نرماله

سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 99929
سلام مهندس
از سالم بودن دیود های خروجی مطمعن هستم.آیا لازمه که آنها را از هیتسینگ جدا کنم.
من الان سیگنال مربعی 25 ولت پیک تو پیک رو تا قبل از ترانس تحریک دارم.چه با روشن بودن چراغ زرد و چه به خاموش بودن چراغ زرد.و روی گیت igbt ها سیگنال ندارم.
میتونیم نتیجه بگیریم که اسیلاتور سالمه؟
این اعمال 20 ولت به جای دو سیمی که ظاهرا کار ترانس جریان رو انجام میدن به چه منظوره؟
من سیگنال ها رو همه با اعمال 24 ولت به قبل از رگلاتور مشاهده کردم.حالا 220 ولت وصل کنم یا این تغیراتی که فرمودید رو با همون 24 ولت تست کنم.(چون در صورتی که ایراد از مدارات درایور گیت igbt ها باشه به محض روشن کردن ترانزیستور ها میسوزند و مقاومت 47 اهم موازی با رله هم میسوزد(قبلا روی دستگاه های دیگه در همین مدل چند بار برای من این مورد پیش آمده)
برای ولتاژ حدود 20 ولتی که فرمودید 24 ولت وصل کردن مشکلی وجود داره؟یا با تقسیم ولتاژ 20 ولت بسازم اعمال کنم.

نیازی است که مدار تحریک گیت از خروجی ترانس پالس تا گیت ترانزیستور ها را برای عیب یابی ترسیم کنم؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
سلام مهندس
از سالم بودن دیود های خروجی مطمعن هستم.آیا لازمه که آنها را از هیتسینگ جدا کنم.
من الان سیگنال مربعی 25 ولت پیک تو پیک رو تا قبل از ترانس تحریک دارم.چه با روشن بودن چراغ زرد و چه به خاموش بودن چراغ زرد.و روی گیت igbt ها سیگنال ندارم.
میتونیم نتیجه بگیریم که اسیلاتور سالمه؟
این اعمال 20 ولت به جای دو سیمی که ظاهرا کار ترانس جریان رو انجام میدن به چه منظوره؟
من سیگنال ها رو همه با اعمال 24 ولت به قبل از رگلاتور مشاهده کردم.حالا 220 ولت وصل کنم یا این تغیراتی که فرمودید رو با همون 24 ولت تست کنم.(چون در صورتی که ایراد از مدارات درایور گیت igbt ها باشه به محض روشن کردن ترانزیستور ها میسوزند و مقاومت 47 اهم موازی با رله هم میسوزد(قبلا روی دستگاه های دیگه در همین مدل چند بار برای من این مورد پیش آمده)
برای ولتاژ حدود 20 ولتی که فرمودید 24 ولت وصل کردن مشکلی وجود داره؟یا با تقسیم ولتاژ 20 ولت بسازم اعمال کنم.

نیازی است که مدار تحریک گیت از خروجی ترانس پالس تا گیت ترانزیستور ها را برای عیب یابی ترسیم کنم؟
با تشکر

سلام

فرمودید:
من الان سیگنال مربعی 25 ولت پیک تو پیک رو تا قبل از ترانس تحریک دارم.

که در اینصورت اسیلاتور سالمه
و نیازی به تستی که عرض کردن نیست

اما منظور خود را شفاف فرمایید که فرمودید
من الان سیگنال مربعی 25 ولت پیک تو پیک رو تا قبل از ترانس تحریک دارم.
آیا در دو ثانویه ترانس کوچک درایور ( قبل از IGBT) سیگنال داری یا نه ؟
آیا هر 6 پایه ترانس درایور با گراند اهم کمی دارند ؟ (از دو طرف)

سپاس

بالا