آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ساخته فلزیاب پالسی فلزجو

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
بزرگواراطلاعات خوب روشمادارین پس بهتره کمی شفافتر توضیح بدین.
خودتون این مواردروچک کردین نتیجه چقدربهترشده؟
سلام.
دوست عزیز عرض کردم در انجمن الغدیر دیدم و خودم چک نکردم . اساتید و دوستان موارد را ببینند اگر اصولی هست تا انجام دهیم هر چند که فلز جو دارای ضعف های دیگری هم هست.

arashpi

کاربر
2023-09-09
29
12
Iran
ممنونم
اون ماسفت جایگزین۸۴۰عملکردش کمی بهتره امانه زیاد،خود۸۴۰اگه مارک مرغوب واصلی باشه درحدهمین ماسفت جایگزین هست.
حذف ماسفت کوچیک اولی و جایگزین ایسی کمکی دراضافه کردن قدرت دستگاه نمیکنه چون ماسفت حذف شده کاردرایوماسفت اصلی روانجام میده وسرعت سوییچش هم خوبه.
حسن مدارجدیددراینه که درصورت اتصالی درقسمت سیم پیچ وماسفت ،میکروصدمه نمی‌بینه.
بنظرم اون مقاومت دمپینگ ۴۲۰اهم صرفابدلیل تغییردراهم لوپ جایگزین ۳۹۰اهم شده تامیزان میرایی پسماندسیم پیچ تنظیم بشه امافکرکنم بدون تغییرمقداراین مقاومت هم باتوجه به امکان تنظیم دستی زمان تاخیر(delay)دربرنامه میکروبشه فلزیاب روتنظیم کرد،فقط یادآوری میکنم که این مقاومت مهمه و بهتره که ازمقامت کربنی باخطای کم باشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moradi71

moradi71

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
بزرگوارشمااین دوموردکه اشاره کردین عملاهم چک کردین؟مثلاقدرتش چقدربالامیره ؟باعددودرصورت امکان نتیجه تست عملی.
لطفاشماره ماسفت روهم ذکرکنیدمثلاIRFP460 چطوره؟چون خودم چندتاجایگزین کردم اما تفاوت محسوسی درقدرت نداشت.
دلیل استفاده ازمبدلdc to dc سه آمپری چیه؟دلیلش صرفاامپردهی بیشتره یانه مسئله ایزوله ورودی و خروجی هم مطرحه؟
اگه مورد۲منتفیه راحتترنیست که ازرگولاتورامپربالاترویامثلاازایسی LM317استفاده بشه؟
ماسفت 22N60 اصلی
مقاومت های 470 جای 390 اهم
جای LM712 از مبدل DC TO DC با تنظیم روی 12.5 ولت 3 آمپر استفاده کنید
BS170 باید از مدل هایی که روی ریل آلومینیوم هستند استفاده کنید
LF357 کره ای از نوع سرامیکی
و خازن های سیلمیک و جامد برای اطراف LF357 مهمه

بله عملی هم تست شده و 5 بار ساخته شده و همه تست شده هستند . با این شرایط نتیجه بهتر خواهد بود
وقتی لوپ متصل بشه جهت پایین را بزنید کالیبره میشه .

moradi71

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
این نمونه برای مشتری درحال آماده شدن می باشد
IMG_20231106_165110.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ashkantek

Dedi

کاربر
2022-09-18
5
7
54
سلام و درود
دو مسئله برام پیش اومده که نیاز به راهنمایی اساتید دارم.
من سه عدد آیسی دوتاش lf357 و یکیش هم lf157 فلزییه .
مدل ۱۵۷ فلزی کلا تفکیک و ثبات خوبی نداره ، اما تویه دو ۳۵۷ یکی رو ۴۰ تومن خریدم و اون یکی دیگه رو، رو حساب اصلی بودنش ژاپنی ۵۵۰ تومن اما ، ۴۰ تومنی به مراتب از ۱۵۷ فلزی بهتره با تفکیک و عمق بهتر اما مدل ژاپنی رو که میزارم رویه برد coil erorr میده . حتی bs170 رو هم تعویض کردم.
ناگفته نمونه اعداد سه گانه با آیسی ۴۰ تومنی به شدت پایینه که فیبر مسی ۲۰ در ۲۰ رو با کویل ۲۵ سانتی تو فاصله ۷۰ سانتی میزنه.
عکس آیسی ها رو پیوست میکنم.
و اینکه تا چه حد اصلی بودن آیسی تویه عمق تاثیر گذاره ؟
اگر دوستان تجربه ای دارن ممنون میشم راهنماییم کنن.
سپاس فراوان
2023_12_10_10_26_50.png

آخرین ویرایش:

arashpi

کاربر
2023-09-09
29
12
Iran
من خیلی وقت پیش اونوساخته بودم
مهمترین قسمت لوپشه که حتمابایدمشخصاتش بخونه وگرنه خطای لوپ میده یااعدادتفکیکش تورنج قرارنمیگیره البته موقع بالانس هم باید دقت بشه که در اطراف لوپ فلزنباشه چون براثرمیدان زیادخطای لوپ میده.
اعدادسه گانه بیشتر مربوط به لوپ وایسی پیش تقویت کننده است بعدش مرتبطه بامقداراشتباه قطعات دیگه،ایسی۴۰تومنی ظاهراعملکردش بهتره باهمین ایسی شروع کن به عیب یابی بقیه مدار،اول مطمئن شولوپت استاندارده ،بعدببین ولتاژپایه ورودی ایسی ۳۵۷که فکرکنم۹یا۹.۵ولت باید باشه درسته یانه(فکرکنم پایه ۳هست که تقسیم مقاومتی ویک خازن موازی داره).
اگه اعدادتفکیکت کمی بهترشدمیتونی ایسی ژاپنی روچک کنی که باید نتیجه بهتری بده البته اگه خودش اصل تقلبی نباشه.
ضمنا اطلاعات تکمیلی ومفیددرسایت فلزجوهم اومده میتونی اونجا هم مراجعه کنی .
درکل استفاده ازقطعات مرغوب ومقاومت بادرصدخطای کم،خصوصااستفاده ازمقاومت کربنی یامتال فیلم برای ۳۹۰اهمی مهمه.

shahab58

کاربر
2023-12-11
1
1
تهران
سلام و درود
مدل ۱۵۷ فلزی کلا تفکیک و ثبات خوبی نداره ، اما تویه دو ۳۵۷ یکی رو ۴۰ تومن خریدم و اون یکی دیگه رو، رو حساب اصلی بودنش ژاپنی ۵۵۰ تومن اما ، ۴۰ تومنی به مراتب از ۱۵۷ فلزی بهتره با تفکیک و عمق بهتر اما مدل ژاپنی رو که میزارم رویه برد coil erorr میده . حتی bs170 رو هم تعویض کردم.
ناگفته نمونه اعداد سه گانه با آیسی ۴۰ تومنی به شدت پایینه که فیبر مسی ۲۰ در ۲۰ رو با کویل ۲۵ سانتی تو فاصله ۷۰ سانتی میزنه.
سپاس فراوانمشاهده فایل‌پیوست 209336
سلام و درود
سپاس فراوانمشاهده فایل‌پیوست 209336
دوست عزیز سلام اگه بقیه ایسی هات کویل ارور ندیده نمیده خب مشگل از اون ایس هست که میندازی ...آیسی رو بنداز و رو پایه هاش. با مولتی متر تست اتصال کوتاه بگیر جواب داد همه پایه ها آیسی سوخته بهت انداخت در مورد اعداد پایین متاسفانه این مدار خیلی به ایسی اصلی و بدل حساسه منم چهارتا فلزی و سه تا کربنی خریدم البته چندسال پیش فقط از سه تاش راضیم یعنی حساب کن چقدر جنس آشغال تو مملکت هست .... اعداد دیباگ اول رو چک کم ببین نویز وارد مدار میشه یا نه حساسیت رو کم کن با لوپ حداکثر ۲۰ تو خونه تست کن بعد برو سراغ صحت اعداد تا نویز لوپت برطرف نشه اعداد درستی نخواهی داشت

masoudm760

کاربر
2010-01-15
1
0
سلام شماره ای سی فلزیاب دیپ مستر ایکس 5 رو میخواستم صفحه دستگاه روشن نمیشه شماره ای سی اونو هم پاک کردن ایا کسی از دوستان میتونه تعمییر کنه ممنون میشم اطلاع بدید

بالا