آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: راهنمایی تعمیر منبع تغذیه سویچینگ لوازم خانگی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
با سلام استاد غزال
علت این تست ها که شما به آقا پویا گفتید چی است؟
در صورت امکان توضیح بدهید:

پست 31 نوشتید

دو مقاومت 560 کیلو ( سبز - آبی - زرد ) جلوی هیت سینک است که این دو مقاومت سری هستند شما ولتاژ پایه وسط این دو مقاومت را اعلام کنید

و پست 33

یک پروب اهم متر را به بدنه یا منفی خازن بزرگ وصل کن و پروب دیگر را به پایه 2 آی سی و مقدار مقاومتش را اندازه گیری کن و یکبار هم جای پروب ها را عوض کن و مقاومت هر دو حالت را اعلام کن

مقاومت دیود چاق و مشکی dp7 را هم در دو حالت اعلام کنید (داخل مدار)

با تشکر

سلام

هر اقدامی با توجه به اقدامات و اطلاعات قبلی قابل توجیه است و لذا باید پست های قبلی مطالعه بشه

اما قطعا ولتاژ مقاومت 560 کیلو و بررسی اهم قطعات را جهت اطلاع از صحت و سلامت آنها توصیه کردم

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
سلام
چرا مقاومت پایه منفی خازن رو به پایه دو آیسی چک کردید پایه دو که فیدبکه دلیل خاصی داشت
با تشکر

سلام

عزیزم عرض کردم ازآنجاکه زمان زیادی گذشته و کلیه شرایط دستگاه فراموشم شده لذا پاسخ سوال شما مستلزم بررسی مدار و مطالعه پست های قبلی است که با توجه به شرایط و پاسخ های متقاضی دلیل توصیه مشخص بشه
که وقت قابل توجهی میخواد

خصوصا که نقشه را با توجه به تصاویر ارسالی تجسم کرده ام و باید در فرصت قابل توجهی با همان شرایط مجددا نقشه را تجسم کنم و دیتاشیت آی سی و پست های قبلی را مطالعه کنم تا فادر به پاسخگویی دقیقی باشم

اما قطعا خواستم با اطلاع از اهم مربوطه نسبت به سلامت قطعات مطلع بشم

سپاس

آخرین ویرایش:

hamidrezaah

کاربر
2015-02-28
80
49
سلام ،
من با کمک یه مدار لامپ سری دو بار به آداپتورهای سویچینگ ( 1 - 12 ولت 4 آمپر 2 - 12 ولت 3 آمپر) وصل کردم ولی نمی دونم با اینکه خروجی درستی از آداپتورها دارم ولی باز لامپ سری من روشن می شود ، دلیل روشن شدن لامپ چیه ؟ آیا هر دو آداپتورم مشکل داره ؟

ممنون و متشکرم.

hadi_651

کاربر vip
کاربر
2008-11-08
14
17
سلام یکی از مشتریا یه رس ی و ر برا تعمیر آوردن که قسمت تغذیه یه دیود به شماره her207 سوخته بود که براشون تعویض کردم ومشکل حل شد ولی بعد 15 روز دوباره همون دستگاه رو آوردن و دیدم دوباره همون دیود سوخته که مجدد تعویض کردم ولی این بار بعد از 24 ساعت دوباره مراجعه کردن و باز هم همون مشکل رو داره از اساتید خواستم راهنمایی بگیرم ببینم مشکل از کجا میتونه باشه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
سلام یکی از مشتریا یه رس ی و ر برا تعمیر آوردن که قسمت تغذیه یه دیود به شماره her207 سوخته بود که براشون تعویض کردم ومشکل حل شد ولی بعد 15 روز دوباره همون دستگاه رو آوردن و دیدم دوباره همون دیود سوخته که مجدد تعویض کردم ولی این بار بعد از 24 ساعت دوباره مراجعه کردن و باز هم همون مشکل رو داره از اساتید خواستم راهنمایی بگیرم ببینم مشکل از کجا میتونه باشه

درود
دیود مورد اشاره در چه موقعیتی قرار داره
قطعات متصل به آنرا مشخص کن و اعلام کن
اگه نقشه تغذیه را بکشی بهتره

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
سلام ،
من با کمک یه مدار لامپ سری دو بار به آداپتورهای سویچینگ ( 1 - 12 ولت 4 آمپر 2 - 12 ولت 3 آمپر) وصل کردم ولی نمی دونم با اینکه خروجی درستی از آداپتورها دارم ولی باز لامپ سری من روشن می شود ، دلیل روشن شدن لامپ چیه ؟ آیا هر دو آداپتورم مشکل داره ؟

ممنون و متشکرم.

درود

اولا بدون تردید لامپ ضعیفی استفاده کردی که باید ۱۰۰ وات قدیمی یا تنگستنی یا فیلامانی باشه

ثانیا ۱۰۰ واتی هم در تغذیه سالم یکلحظه روشن میشه

سپاس

hadi_651

کاربر vip
کاربر
2008-11-08
14
17
photo_2017-10-11_23-03-24.jpgphoto_2017-10-11_21-17-43.jpg

بالا