آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: دیگه ساده تر از این نمیشه ( تحلیل سوئیچینگ )

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
درود
مهندس غزال دیود به شماره rgp10میباشد که تست شد وسالم میباشد

درود

محل دیود را پشت برد در تصویر زیر مشخص کن
با چه مقاومتی سری است احتمالا این دیود نیست.
بجز خازن ها کلیه قطعات خودش را جایگزین کن بویژه دو مقاومت متفرقه و ابتکاری را بردار و مقاومت های خودش را نصب کن

اگه کلیه قطعات را پشت برد مشخص کنی خیلی بهتره

سپاس
عکس0022.jpg

عک023.jpg

آخرین ویرایش:

farhadi-1

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-03-01
573
600
درود
مهندس غزال نمیدانستم چطورپشت برد قطعات را نشان دهم اینطوری گذاشتم باید ببخشید اگرمیدانید بازمشخص نیست بگویید تا اصلاح کنم ممنون
عکس0024.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
درود
مهندس غزال نمیدانستم چطورپشت برد قطعات را نشان دهم اینطوری گذاشتم باید ببخشید اگرمیدانید بازمشخص نیست بگویید تا اصلاح کنم ممنون

درود

عزیزم من مخصوصا تصویر زیر را ویرایش کردم که واضح باشه و عرض کردم قطعات را پشت این تصویر مشخص کن.
ولی شما تصویر تاریک تری تهیه کردید و روی آن مشخص کردی و با رنگی مشخص کردی که باید با اعمال شاقه بررسی کنم .
ضمنا استفاده از علامت خازن و مقاومت راحت تر بود

و لذا هرچند مشخصات مرقومه را بسختی می بینم اما عرض کردم دیود متصل به سیم پیچ اولیه را تست کن ولی rgp10 را تست کردی که متصل به ثانویه است نه اولیه.

بنظر میرسه دیودی که با قلم مشکی مشخص کردی دیود مورد نظر من باشه کهبرحسب اتفاق مشخصه این دیود را در برد هم اعلام نکردی ! !

attachment.php

attachment.php

آخرین ویرایش:

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,480
12,065
به نظر من قطعات را برگردونید سرجاش
یه مقاومت یک اهم دارید بغل ترازیستور فت اونرو تعویض کنید بدون تست زیاد دیدم اهمی میشه کل سیستم رو مختل میکنه

farhadi-1

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-03-01
573
600
به نظر من قطعات را برگردونید سرجاش یه مقاومت یک اهم دارید بغل ترازیستور فت اونرو تعویض کنید بدون تست زیاد دیدم اهمی میشه کل سیستم رو مختل میکنه[/QUOTE]
درود با تبریک سال نو خدمت تمام دوستان
این مقاومت را همان اول کارتعویض کردم تفاوتی نکرد ممنون

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
سلام و عرض احترام ادب خدمت اساتید و مخصوصا جناب غزال
با عرض بوزش برای سوال مبتدیانم
از کلمه دل دل استفاده کردن دوستان که به جه معناست
باتشکر

درود

اصطلاحات فنی جهت بیان وضعیت و حالات فنی کمک قابل توجهی میکنه و اصطلاح مناسب شبیه شعر موثره .

یعنی همانطور که چند بیت شعر خوب موثرتر از 100 برگ نثر گویای ماهیت موضوعه بهمین ترتیب اصطلاح مناسب گویای مطالبی است که در یک جمله قابل تشریح نیست

مثلا برای حرکت افقی یا عمودی تصویر اصطلاح تصویر غلتان از سوی یکی از دانش پژوهانم ساخته شد که خیلی بیشتر از حرکت افقی و یا عمودی گویای وضعیت تصویره

چون استفاده از عبارت حرکت افقی یا عمودی تصویر غالبا موجب برداشت ناصحیح مخاطب میشد
و باید با جملات متعددی این ایراد تصویر را قابل تجسم میکردم که منظور از حرکت تصویر ، حرکت تصویر ناشی از حرکت زاویه دید دوربین نیست که در تلویزیون سالم هم مشاهده میشه بلکه منظور غلتیدن تصویره که با هیچ عبارتی جز غلتان قابل ابراز نیست.

اصطلاح دل زدن ولتاژ از سوی من مطرح شد که مقصودم ، تپش و تغییر مداوم و تکراری ولتاژی است که دارای سیکل ثابته و این تغییرات ولتاژ فقط با ولتمتر آنالوگ یا اسکوپ قابل تشخیصه
یعنی ولتاژ مثلا مدام بین 5 تا 8 ولت با سیکل ثابتی کم و زیاد میشه و بعبارتی شبیه اتومبیل ریپ میزنه که تصور میکردم این اصطلاح گویای این وضعیته
اما با توجه به ابهام شما بنظر میرسه بمیزانی که انتظار داشتم اصطلاح گویا و مناسبی نبوده

سپاس

آخرین ویرایش:

rector_zex

کاربر
2012-10-04
102
206
با عرض سلام و خسته نباشی به اسناد گرامی
من میخوام یه منبع تغذیه سوئیچینگ 12ولت 1 امپر درست کنم که در بعضی قسمتها دچار مشکل شدم ممنون میشم کمکم کنید.
1- ترانسی که تو این مداراستفاده میشود چه خروجیهایی باید داشته باشد؟ تو بازار هست یا باید بدیم بپیچن؟ یعنی 12 ولت - 1 آمپر که واسه خروجی میخوایم باید از خروجی ترانسمون بگیریم؟. به اضافه 14 ولت واسه آیسی سوییچینگ و قسمت فیدبکش؟ اینموضوع رو ممنون میشم روشن کنید برام.
2- تغذیه آیسی سوییچینگ توسط چی درست میشه توسط همین 14 ولت ترانس یا نه از سر ترانس 220 میاد توسط دیود و خازن یکسو شده با تقسیم ولتاژ مقاومتی میاد روی VCC یا از طریق دیود زنر؟
خیلی به من کمک میکنید اگه جوابمو بدین ممنون میشم.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
با عرض سلام و خسته نباشی به اسناد گرامی
من میخوام یه منبع تغذیه سوئیچینگ 12ولت 1 امپر درست کنم که در بعضی قسمتها دچار مشکل شدم ممنون میشم کمکم کنید.
1- ترانسی که تو این مداراستفاده میشود چه خروجیهایی باید داشته باشد؟ تو بازار هست یا باید بدیم بپیچن؟ یعنی 12 ولت - 1 آمپر که واسه خروجی میخوایم باید از خروجی ترانسمون بگیریم؟. به اضافه 14 ولت واسه آیسی سوییچینگ و قسمت فیدبکش؟ اینموضوع رو ممنون میشم روشن کنید برام.
2- تغذیه آیسی سوییچینگ توسط چی درست میشه توسط همین 14 ولت ترانس یا نه از سر ترانس 220 میاد توسط دیود و خازن یکسو شده با تقسیم ولتاژ مقاومتی میاد روی VCC یا از طریق دیود زنر؟
خیلی به من کمک میکنید اگه جوابمو بدین ممنون میشم.

درود

عزیزم قبلا پاسخ این سوالاتو دادم و تکرار مکررات میشه لذا چند پست اول این تاپیک را با دقت مطالعه کن پاسخ سوالات خودتو میگیری .
اگه ابهامی داشتی درخدمتم.

اما ساختن چنین تغذیه ای مقرون بصرفه نیست چون با مبلغ ناچیزی میتونی تهیه کنی مثلا میتونی تغذیه آیفون یا دستگاههای اوراقی را با مبلغ ناچیزی تهیه و استفاده کنی.

سپاس

بالا