آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: دیگه ساده تر از این نمیشه ( تحلیل سوئیچینگ )

farhadi-1

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-03-01
573
600
درود مهندس غزال عزیز منبع تغذیه که باید ازاول 14.5ولت باشد 9ولت میباشد ایسی تغذیه 3842 میباشد با مسفت 4n60cمن طبق گفتهایتان درپست 37 مقاومتrvکه 6کیلو بود برای افزایش ولتاژتا 100 کیلو بال بردم که ولتاژبه 13.5 رسید چون موقعی که زیر بار میرفت حدود 11.5 میشد باز مقاومت را افزایش دادن تا 680 کیلو ولی دیگرولتاژاز13.5 بالاترنرفت لطفا اگرراهی دیگرمیشود ولتاژرا افزابش داد راهنمایی کنید ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
درود مهندس غزال عزیز منبع تغذیه که باید ازاول 14.5ولت باشد 9ولت میباشد ایسی تغذیه 3842 میباشد با مسفت 4n60cمن طبق گفتهایتان درپست 37 مقاومتrvکه 6کیلو بود برای افزایش ولتاژتا 100 کیلو بال بردم که ولتاژبه 13.5 رسید چون موقعی که زیر بار میرفت حدود 11.5 میشد باز مقاومت را افزایش دادن تا 680 کیلو ولی دیگرولتاژاز13.5 بالاترنرفت لطفا اگرراهی دیگرمیشود ولتاژرا افزابش داد راهنمایی کنید ممنون

درود

اگه خودت مونتاژ نکردی ولتاژ اصلی چند ولت بوده ؟ باید ایراد رفع بشه
و اگه خودت مونتاژ کردی باید بدونی که هر پدیده ای حد یقف داره یعنی در محدوده ای قابل تغییره بعبارت دیگه حداقل و حداکثر داره .

یعنی اگه ولتاژ بالاتر میخوای و با شیوه مورد بحث به حداکثر مقدار رسیده باید از طرق دیگه مانند افزایش دور ثانویه استفاده کنی

ضمنا چند آمپر نیاز داری ؟

سپاس

farhadi-1

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-03-01
573
600
درود مهندس این منبع تغذیه ایفون میباشد اکبند اینطوری بوده حالا میخواهم ولتازبه 14.5 برسد اگرلطف کنید بگویید درقسمت ثانویه باید چکارکنم ممنون میشوم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
درود مهندس این منبع تغذیه ایفون میباشد اکبند اینطوری بوده حالا میخواهم ولتازبه 14.5 برسد اگرلطف کنید بگویید درقسمت ثانویه باید چکارکنم ممنون میشوم

درود
عزیزم گزارش شفاف بده
غالبا ولتاژ تغذیه آیفون حدود 14 ولته
لذا سوال کردم ولتاژش اصلی تغذیه چند ولت بوده که پاسخ ندادی
اگه کمتر از نرماله ابتدا باید عیبش برطرف بشه .

سپاس

farhadi-1

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-03-01
573
600
درود مهندس جان غالب تغذیهای ایفون بین 14.5ال15ولت میباشد ولی این یکی 9ولت داشته که با راهنمایی شما وبالا بردن مقاومت rvبه 13.5 رسیده وهنوز باید بالاتررود واین ولتاژکمترازنرماله ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
درود مهندس جان غالب تغذیهای ایفون بین 14.5ال15ولت میباشد ولی این یکی 9ولت داشته که با راهنمایی شما وبالا بردن مقاومت rvبه 13.5 رسیده وهنوز باید بالاتررود واین ولتاژکمترازنرماله ممنون

درود

با نحوه گزارش شما هنوز نفهمیدم ولتاژ اصلی این برد سالم 9 ولته یا اشکالی داره که 9 ولت شده ؟
اگه 9 ولت نرمال در این برد نیست بیجهت دستکاری نکن باید عیب برطرف بشه .

اما اگه 9 ولت در این برد نرماله و با افزایش مقاومت بزرگ بمقدار مطلوب و دلخواه نرسیده دراینصورت :

1- یک مقاومت بسیار کوچکتر از مقاومت 6 کیلو با آن سری شده و به گراند متصل شده
یعنی یک پایه این مقاومت کوچیک به گراند و پایه دیگرش به 6 کیلو متصله
این مقاومت کوچیک را با مقاومت دیگری تقریبا به همان اندازه بصورت لحظه ای و بدون لحیمکاری موازی کن اگه موثر نبود 2 دور سیم بصورت سوزنی و بدون باز کردن هسته ترانس بپیچ و با ثانویه سری کن

اگه دیدی ولتاژ خروجی کمتر شد ابتدا و انتهای سیم پیچ جدید ( 2 دور ) را جابجا کن درست میشه

اگه بازم ولتاژ بالاتر میخوای سیم پیچ اضافی را با تعداد دور بیشتر بپیچ (مثلا 4 یا 6 دور ).

سپاس

farhadi-1

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-03-01
573
600
درود مهندس جان اگردقت کنید اعلام کردم تغذیه ایفون میباشد وباید 14.5 الی 15 ولت ولتاژداشته باشد و9ولت نرمال نمیباشد حالا چه عیبی پیدا کرده من متوجه نشدهام برای همین درخواست راهنمایی ازشما دارم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
درود مهندس جان اگردقت کنید اعلام کردم تغذیه ایفون میباشد وباید 14.5 الی 15 ولت ولتاژداشته باشد و9ولت نرمال نمیباشد حالا چه عیبی پیدا کرده من متوجه نشدهام برای همین درخواست راهنمایی ازشما دارم

درود

مهمترین مرحله تعمیر برداشت صحیح از وضعیت دستگاهه لذا باید گزارشی ارائه کنی که بدون ابهام درک کنم

در پست 113 فرمودی :
این منبع تغذیه ایفون میباشد اکبند اینطوری بوده حالا میخواهم ولتازبه 14.5 برسد
یعنی آکبند این برد 9 ولته

و الان گفتی :
باید 14.5 الی 15 ولت ولتاژداشته باشد و9ولت نرمال نمیباشد

برداشت من اینه که دوست داری در آیفونی استفاده کنی که ولتاژ 15 ولت میخواد و ولتاژ این برد سالم 9 ولته که برای آیفون جدید ، نرمال نیست

ولی من میخوام بدونم این برد در آیفون سالم خودش چند ولت داشته
آیا در آیفون اصلی خودش هم 15 ولت داشته و حالا 9 ولت شد یا در آیفون خودش 9 ولت داشته و میخوای در آیفون 15 ولتی استفاده کنی ؟

اگر ولتاژ اصلی این برد 15 ولت بوده و حالا 9 ولت شده دراینصورت

خازن های ولتاژ ثانویه بویژه اولین خازن متصل به دیود را بررسی و تست کن .
تصویر واضحی از پشت و روی برد هم ارسال کن

سپاس

آخرین ویرایش:

techno.persi

کاربر vip
کاربر
2013-06-25
107
221
مثلا اگر دو مقاومت تقسیم ولتاژ (8 کیلو و 2 کیلو ) برای تهیه ولتاژ خروجی ثابت 10 ولت (نقطه A ) طراحی و منظور شده باشه در اینصورت A مقدار 10 ولت و لذا نقطه B بواسطه تقسیم ولتاژ 2 ولت داره
با سلام خدمت استاد عزیز غزال .
سئوالی بسیار پیش پا افتاده و ساده برای بنده بوجود آمد به شرح زیر که امید است پاسخ شما را بشنویم :
در مدار همین موضوع پاسخ شماره 8 در تحلیل مدار فرمودید که دو مقاومت جهت نمونه گیری از 10 ولت خروجی می باشد ... برای بنده این سئوال پیش آمد که مقاومت چگونه ولتاژ را کاهش میدهد در صورتیکه در این مدار مقدار آمپر مشخص نیست و یا به زبان ساده تر اگر مثلا ولتاژ خروجی یک منبه تغذیه سویچینگ 15 ولت باشه و به عنوان طراح همین شماتیک را جلوی ما قرار دادند و بجای مقاومت های نمونه گیر علامت سئوال گذاشتند بندهخ چگونه میتوانم مقدار مقاومت های نمونه بردار را محاسبه و جایگزین نمایم ؟

بالا