آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست راهنمایی درمورد منابع تغذیه سویچینگ

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
پاسخ : Re: درخواست راهنمایی درمورد منابع تغذیه سویچینگ

درمورد شماتیک بالا باید بگم ،من این شیماتیک رو با نرمافزار پروتوس کشیدم و چون قطعه اپتو کوپلر 4 پایه مورد نظر رو نداشت من این نمونه رو قرار دادم.

سلام

عزیزم این منبع تغذیه نیست منبع اشکاله
درخصوص تحلیل
اولا باید نقشه مطمئن و فاقد خطا باشه زیرا یک خطای نقشه چند ساعت وقت را تلف میکنه که مشخص بشه البته خطاهای گنده این نقشه از دور مشخصه
ثانیا اینگونه مدارها منسوخ شده و کارآیی چندانی نداره و لذا ارزش صرف وقت قابل توجه جهت تحلیل را نداره و مدار خوبی هم نیست
باوجود پیشرفت تکنولوژی و سادگی و دقت حیرت انگیز قطعات و سیستم های جدید ، استفاده از این مدار قابل توجیه نیست

ضمنا اگر نقشه واقعا این باشه برای سوزاندن زینر طراحی شده و اگه زینر D2 نسوزه معجزه شده
یک ایراد بزرگ نقشه همینه که جریان شدید فت باید از زینر عبور کنه لذا زینر میسوزه و شورت میشه که جریان لازم عبور کنه و کج دار مریز کار میکنه.

q1 , q2 , کوپلر هم تحت فشار شدیدی است و دوامی نداره
ماجرای این نقشه چیه و از کجا تهیه کردی؟
در این نقشه هر چیزی پیدا میشه جز قواعد الکترونیک

سپاس

آخرین ویرایش:

WeFixIT

کاربر vip
vip
کاربر
2014-04-03
106
151
Re: پاسخ : Re: درخواست راهنمایی درمورد منابع تغذیه سویچینگ

غزال;354168 گفت:
سلام

عزیزم این منبع تغذیه نیست منبع اشکاله
درخصوص تحلیل
اولا باید نقشه مطمئن و فاقد خطا باشه زیرا یک خطای نقشه چند ساعت وقت را تلف میکنه که مشخص بشه البته خطاهای گنده این نقشه از دور مشخصه
ثانیا اینگونه مدارها منسوخ شده و کارآیی چندانی نداره و لذا ارزش صرف وقت قابل توجه جهت تحلیل را نداره و مدار خوبی هم نیست
باوجود پیشرفت تکنولوژی و سادگی و دقت حیرت انگیز قطعات و سیستم های جدید ، استفاده از این مدار قابل توجیه نیست

ضمنا اگر نقشه واقعا این باشه برای سوزاندن زینر طراحی شده و اگه زینر D2 نسوزه معجزه شده
یک ایراد بزرگ نقشه همینه که جریان شدید فت باید از زینر عبور کنه لذا زینر میسوزه و شورت میشه که جریان لازم عبور کنه و کج دار مریز کار میکنه.

q1 , q2 , کوپلر هم تحت فشار شدیدی است و دوامی نداره
ماجرای این نقشه چیه و از کجا تهیه کردی؟
در این نقشه هر چیزی پیدا میشه جز قواعد الکترونیک

سپاس

ممنون استاد عزیز،:joyous:
واقعا راحتم کردین.چند وقتی بود درگیر این منبع اشکال بودم.:congratulatory:
سادگیش من رو گول زده بود
این که این مدار رو از کجا اوردم؟ بگم که این مدار رو من با توجه به برد منبع کشیدم. این هم منبع که قطعات رو هم مشخص کردم روش
155.jpg

آخرین ویرایش:

WeFixIT

کاربر vip
vip
کاربر
2014-04-03
106
151
Re: پاسخ : Re: درخواست راهنمایی درمورد منابع تغذیه سویچینگ

سوال دیگه ای که داشتم از استاد عزیز و ممنون میشم اگه توضیح بدین،اینکه در این مدار برای تصحیح ولتاژ باتوجه به اثر فیدبک اپتوکوپلر (حالا چه کاهش چه افزایش ولتاژ ) کدوم یکی از موارد تغییر داده میشه؟ پهنای پالس سوئیچ زنی ؟ یا فرکانس سوئیچ زنی؟

• :yes:
سپاس:yes:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
پاسخ : Re: پاسخ : Re: درخواست راهنمایی درمورد منابع تغذیه سویچینگ

ممنون استاد عزیز،:joyous:
واقعا راحتم کردین.چند وقتی بود درگیر این منبع اشکال بودم.:congratulatory:
سادگیش من رو گول زده بود
این که این مدار رو از کجا اوردم؟ بگم که این مدار رو من با توجه به برد منبع کشیدم. این هم منبع که قطعات رو هم مشخص کردم روش
155.jpg

سلام

عزیزم برد درسته ولی نقشه را اشتباه کشیدی
مثلا مقاومتی بین سورس و گراند وجود داره که قطعا کوچکتر از 3 اهمه ولی در نقشه نکشیدی و احتمالا مقاومت بزرگی بجای آن اشتباها نصب کردی یا سوخته که با بیضی قرمز مشخص کردم

درهرصورت تا زمانیکه نقشه اصلاح نشه بسادگی قابل تحلیل نیست مضافا که این مدار ارزش و کارآیی خوبی نداره

سپاس
برد تغذیه.jpg

آخرین ویرایش:

غزال عزیز عالی بود تا اینجا اطلاعات خوبی از مدار سوئیچینگ دادی ای کاش پست ویزه باز میشد تا در مورد تغذیه dvd ,دیجیتال .tv .resiver و ال سی دی جداگانه و بهمین صورت مفصل و قابل فهم توضیح داده بشه من با خواندن مطالب کامل این بخش در قسمتهایی که دوستمان اصرار بر یادگرفتن داشت خوب و عالی یاد گرفتم از اطلاعات خوبی که دادین و از دوستمان به خاطر مفصل شدن بحث مدار سوئیچینگ متشکرم متشکرم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787

غزال عزیز عالی بود تا اینجا اطلاعات خوبی از مدار سوئیچینگ دادی ای کاش پست ویزه باز میشد تا در مورد تغذیه dvd ,دیجیتال .tv .resiver و ال سی دی جداگانه و بهمین صورت مفصل و قابل فهم توضیح داده بشه من با خواندن مطالب کامل این بخش در قسمتهایی که دوستمان اصرار بر یادگرفتن داشت خوب و عالی یاد گرفتم از اطلاعات خوبی که دادین و از دوستمان به خاطر مفصل شدن بحث مدار سوئیچینگ متشکرم متشکرم

درود

لطف عالی مزید
در تاپیک زیر سازماندهی شده و ساده تر و منسجم تر مطرح گردیده

http://www.irantk.ir/irantk54626-3/
دیگه ساده تر از این نمیشه ( تحلیل سوئیچینگ )

سپاس

آخرین ویرایش:

techno.persi

کاربر vip
کاربر
2013-06-25
107
221
با سلام خدمت کلیه اساتید و سروران از جمله استاد غزال :
یک برد پاور که بعد از اتصالی برق سوخت و پس از بررسی قطعات زیر تعویض گردید :
1- فیوز 2 آمپر
2- ماسفت 2n60
3- یکی از دیودهای پل دیود
حال چهار عدد مقاومت است که بین پل دیود و پایه سورس ماسفت قرار دارد به شماره روی برد r4 , r19 , r22 , r2 که بدلیل سوختگی امکان قرائت شماره ها میسر نیست . لطفا برای بنده شماره مقاومتها را اعلام نموده و همچنین نحوه پیدا کردن این چنین مقاومتها را نیز شرح دهید .البته عکس از رو و پشت برد نیز زمیمه شده است .
با تشکر

پیوست‌ها

• 2.5 مگابایت بازدیدها: 24
آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
با سلام خدمت کلیه اساتید و سروران از جمله استاد غزال :
یک برد پاور که بعد از اتصالی برق سوخت و پس از بررسی قطعات زیر تعویض گردید :
1- فیوز 2 آمپر
2- ماسفت 2n60
3- یکی از دیودهای پل دیود
حال چهار عدد مقاومت است که بین پل دیود و پایه سورس ماسفت قرار دارد به شماره روی برد r4 , r19 , r22 , r2 که بدلیل سوختگی امکان قرائت شماره ها میسر نیست . لطفا برای بنده شماره مقاومتها را اعلام نموده و همچنین نحوه پیدا کردن این چنین مقاومتها را نیز شرح دهید .البته عکس از رو و پشت برد نیز زمیمه شده است .
با تشکر

درود

باید در تاپیک مستقلی مطرح کنی
بنظر میرسه R4 , R19 , 22 سری با سورس است و دراینصورت باید حدود 2 اهم باشه ولی اگه تصویر عدد روی مقاومتها را ارسال کنی دقیقا مشحص میشه و ممکنه نیاز به دقت زیادی داشته باشه.

اگر R2 با گیت سری باشه حدود 100 الی 200 اهمه و در این حدود نیاز به دقت نداره .

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا