آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست راهنمایی درمورد منابع تغذیه سویچینگ

naderi213

کاربر
2012-02-29
62
101
سلام استاد - خسته نباشید
1-استاد فرمایش شما رو انجام دادم و تک تک قطعات مسیر رو جدا کردم و مدار رو چک کردم همچنان خروجی دیود به بدنه راه می داد مجبور شدم قطعات SMD رو هم جدا کنم که این بخش خیلی وقت گیر و سخت بود باز هم مشکل پیدا نشد.
2- خروجی دیود 3 شاخه شده که هر 3تای آن به CPU منتهی شده (دلیل داغ بودن دیودها و CPU با وجود جدا کردن سلف اولی که خدمتتون عرض کردم (سلفی که سر راه یکی از خروجی های سه گانه دو دیود S1J بود و در ابتدا تصور می کردم تنها خروجی دو دیود است) دو تای اون رو با جدا کردن سلف سر راهش قطع کردم و همچنان مشکل باقی موند ولی یکی از این 3 شاخه بدون سلف به CPU رفته و نمی شه مسیرش رو به CPU قطع کرد. الان تنها گزینه ای که باقی مونده:خروجی دو دیود از داخل CPU به بدنه اتصال داره (به احتمال قوی و اگه این خروجی جای دیگه رو تغذیه نکرده باشه که بعیده چون چشمی تمام مسیرها رو چک کردم).
3-این رو هم اضافه می کنم که هیت سینگ به بدنه راه نمی ده.
ممنون میشم اگه همچون همیشه لطف کنید و راهنمایی کنید.
سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
سلام استاد - خسته نباشید
1-استاد فرمایش شما رو انجام دادم و تک تک قطعات مسیر رو جدا کردم و مدار رو چک کردم همچنان خروجی دیود به بدنه راه می داد مجبور شدم قطعات SMD رو هم جدا کنم که این بخش خیلی وقت گیر و سخت بود باز هم مشکل پیدا نشد.
2- خروجی دیود 3 شاخه شده که هر 3تای آن به CPU منتهی شده (دلیل داغ بودن دیودها و CPU با وجود جدا کردن سلف اولی که خدمتتون عرض کردم (سلفی که سر راه یکی از خروجی های سه گانه دو دیود S1J بود و در ابتدا تصور می کردم تنها خروجی دو دیود است) دو تای اون رو با جدا کردن سلف سر راهش قطع کردم و همچنان مشکل باقی موند ولی یکی از این 3 شاخه بدون سلف به CPU رفته و نمی شه مسیرش رو به CPU قطع کرد. الان تنها گزینه ای که باقی مونده:خروجی دو دیود از داخل CPU به بدنه اتصال داره (به احتمال قوی و اگه این خروجی جای دیگه رو تغذیه نکرده باشه که بعیده چون چشمی تمام مسیرها رو چک کردم).
3-این رو هم اضافه می کنم که هیت سینگ به بدنه راه نمی ده.
ممنون میشم اگه همچون همیشه لطف کنید و راهنمایی کنید.
سپاس

سلام
ازآنجا که در چند مورد خطاهای اساسی داشتید ، لذا درخصوص خروجی دیودها دقت مضاعف فرمایید
اگر راهی برای قطع تک تک مسیرها پیدا نکردید تصویر همین قسمت را ارسال فرمایید تا قابل بررسی شود

سپاس

naderi213

کاربر
2012-02-29
62
101
سلام استاد- خسته نباشید
لطف شما همواره شامل حال بنده بوده ؛ عذر خواهی می کنم به خاطر تاخیر به وجود آمده . چند روزی نبودم. امشب سعی می کنم تصویر رو ارسال کنم.
ممنون از لطف بی کرانتون
پاینده باشید

naderi213

کاربر
2012-02-29
62
101
سلام استاد
این عکسا رو تونستم بگیرم , به درد می خورن؟

20131125_225931.jpg

20131125_225732.jpg

20131125_231250.jpg

20131125_231437.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

naderi213

کاربر
2012-02-29
62
101
سلام استاد
دیودهای مربوطه از رو و پشت برد در تصاویر مربوطه مشخص شده.
سپاس
20131125_231316.jpg20131125_225732.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
سلام استاد
دیودهای مربوطه از رو و پشت برد در تصاویر مربوطه مشخص شده.
سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 79312

سلام

همانطور که گفتم نه تنها تمام مسیر ها بلکه هیچیک از مسیر جریان دیود را قطع نکردید که انتظار عکس العملی را داشته باشید

1- سلفی ندیدم مشخص کنید
2- ازآنجاکه تعقیب مدار از طریق تصویر میسر نیست لذا باید ابتدا مسیری که در پشت برد مشخص کردم از محل مناسب تری قطع شود و اگر قطعه یا مسیر مناسبی پیدا نکردید همان محلی که علامت زدم قطع کنید

3- اگر دیودها همچنان داغ کردند و افت ولتاژ رفع نشد دو مسیری که در روی برد مشخص کردم از محل مناسب تر یا همان محل را یکی یکی قطع کنید تا حرارت دیودها طبیعی شود و افت ولتاژ هم رفع شود

البته در صورتی قطع کنید که متصل به کاتد دیودها باشند
rec 2-1-ع.jpg

rec 3-1-ع.jpg

آخرین ویرایش:

دهاقانی

کاربر
2014-07-26
38
239
با سلام استاد
از اینکه به این سادگی و روانی مدارات رو توضیح می دهید ومهتر از آن این تجاب ارزشمند رو در اختیار ما قرار می دهید سپاسگزارم و امیدوارم بتوانیم این دین را به نحوی ادا کنیم
امروز رفتم نمایندگی آیفون تابا ولی کیت رو گفت ندارم و نداد اما یه کیت دیگه رو ازش خریدم که عکسش رو براتون می گذارم اگه ممکنه طرز کشیدن مدار و طرز کارکردن اون رو با هم چک کنیم و در صورت درخواست کیت آن را برای شما ارسال می کنم
با تشکر

پیوست‌ها

• 74.7 کیلوبایت بازدیدها: 163
  • 73.2 کیلوبایت بازدیدها: 167

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
با سلام استاد
از اینکه به این سادگی و روانی مدارات رو توضیح می دهید ومهتر از آن این تجاب ارزشمند رو در اختیار ما قرار می دهید سپاسگزارم و امیدوارم بتوانیم این دین را به نحوی ادا کنیم
امروز رفتم نمایندگی آیفون تابا ولی کیت رو گفت ندارم و نداد اما یه کیت دیگه رو ازش خریدم که عکسش رو براتون می گذارم اگه ممکنه طرز کشیدن مدار و طرز کارکردن اون رو با هم چک کنیم و در صورت درخواست کیت آن را برای شما ارسال می کنم
با تشکر

سلام

دوست خوب و بزرگوار
ضمن تشکر فراوان بابت اظهار لطف شما

مقصود شما را درک نکردم
آیا برد تغذیه معیوبه و میخوای تعمیر کنی ؟
با چه منظوری میخوای برای من ارسال کنی؟

سپاس

بالا