آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست راهنمایی درمورد منابع تغذیه سویچینگ

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
چيز بدرد بخوري تو اين سايت نديدم!
:busted_red:

سلام و درود بی پایان
خدا شما رو رسوند
قطعا شما نسبت به کلاس و اطلاعات جامع خود می سنجید که چیزی نمی بینید
و قطعا چیزهای بدرد بخوری دارید و بی قرارمون فرمودید
البته چند روز بیشتر نیست که ثبت نام و کل سایت را مزین و چک فرمودید و لذا پس از رفع خستگی منتظریم
انشاء الله انتظارمون بی انتها نشود

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام
من هم به منابع سوئیچینگ خیل علاقمندم اما هیچ جایی به این سادگی و در عین حال کامل کسی توضییح نداده دستتون درد نکنه برا من که خیلی آموزنده است هم از استاد غزال که بزرگوارانه پاسخ می دهند و هم از آقای pedi که سوالات خوبی می پرسن سپاسگذارم:)

دوست بزرگوارم
سلام
خیلی شرمنده میکنید کاش قابل بودم و قابلی در چنته داشتم
و امیدوارم ناقابل تقدیمی واقعا موثر باشد
سپاس فراوان

pedi

کاربر
2007-04-02
160
1,057
دوست بزرگوارم
سلام
خیلی شرمنده میکنید کاش قابل بودم و قابلی در چنته داشتم
و امیدوارم ناقابل تقدیمی واقعا موثر باشد
سپاس فراوان

استاد ارجمند چرا انقدر شکست نفسی میفرمایید.با این همه سواد و اطلاعات.من که به شخصه لذت بردم.قول میدهم پی این کار را بگیرم و امیدوارم که دل بزرگی مثل شما داشته باشم که بتوانم این اطلاعات را به دوستان هم انتقال دهم.راستی یادم رفته بود من این ترم درسی به همین نام هم (منابع تغذیه)دارم.اطلاعات ارزشمند شما واقعا برایم مفید بود.باز هم سپاسگذارم

arshia hm

کاربر
2008-06-02
190
1,850
سلام
من با استفاده از این سایت مطالب خیلی زیادی یاد گرفتم تونستم دستگاه کپی ام رو تعمیر اساسی بکنم انواع مادربردهارو رفع نقص بکنم و انواع فایهایی رو که برا تعمیرات نیاز دارم رو دانلود کنم و از همه مهمتر تو اینترنت خیلی چرخیدم تا راجع به نحوه کارکردن منابع تغذیه سوئیچینگ چیزی دستگرم بشه اما هیچ جا کسی به این سادگی مطلب رو توضیح نداده و این نشان از درک و دانش شما استاد ارجمند، از الکترونیک هست که اینقدر راحت دارین آموزش می دین و الکترونیک رو پیچیده نمی کنین خدا بهتون عزت و افتخار بده :)

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
استاد ارجمند چرا انقدر شکست نفسی میفرمایید.با این همه سواد و اطلاعات.من که به شخصه لذت بردم.قول میدهم پی این کار را بگیرم و امیدوارم که دل بزرگی مثل شما داشته باشم که بتوانم این اطلاعات را به دوستان هم انتقال دهم.راستی یادم رفته بود من این ترم درسی به همین نام هم (منابع تغذیه)دارم.اطلاعات ارزشمند شما واقعا برایم مفید بود.باز هم سپاسگذارم

سلام
من با استفاده از این سایت مطالب خیلی زیادی یاد گرفتم تونستم دستگاه کپی ام رو تعمیر اساسی بکنم انواع مادربردهارو رفع نقص بکنم و انواع فایهایی رو که برا تعمیرات نیاز دارم رو دانلود کنم و از همه مهمتر تو اینترنت خیلی چرخیدم تا راجع به نحوه کارکردن منابع تغذیه سوئیچینگ چیزی دستگرم بشه اما هیچ جا کسی به این سادگی مطلب رو توضیح نداده و این نشان از درک و دانش شما استاد ارجمند، از الکترونیک هست که اینقدر راحت دارین آموزش می دین و الکترونیک رو پیچیده نمی کنین خدا بهتون عزت و افتخار بده :)

باز هم بابت اغراق دیدگان بزرگ بین و اظهار لطف ستودنی شما سپاسگزارم​

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام

ازآنجاکه منبع تغذیه تلویزیون مرتبط با این بخش نیست لذا
ادامه مطالب را جهت مشاهده نمونه های این منبع تغذیه​
که در تلویزیون استفاده شده در تاپیک زیر مطالعه​

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=1904&p=189132&viewfull=1#post189132

و ملاحظه فرمایید که در بسیاری از تلویزیونها نیز همین تغذیه است با این تفاوت که فقط آی سی آنها قویتر است و میتواند جریان قابل توجه تلویزیون را تامین کند همین

مضافا که با استفاده از تغذیه تلویزیون و فقط با اضافه کردن یک پتانسیومتری که محل و مقدار آنرا مشخص کردم میتوانید یک منبع تغذیه قابل تغییر تا 130 ولت (در کمتر از 30 ولت بالاتر از 3 آمپر ) بسازید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام و پوزش فراوان

در پست 24 بشرح زیر دچار خطایی شدم که با رنگ قرمز مشخص کردم و با شرح تکراری با رنگ سبز اصلاح و عذرخواهی میکنم

در پست 24 (آدرس زیر )
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=35369&p=187768&viewfull=1#post187768
اشتباها عرض کردم

لذا برای تست فوری عملکرد تغذیه ها ، یک مقاومت به اندازه دو برابر R8 با R8 موازی میکنیم که ولتاژ بیشتری به ورودی 431 بدهد و کوپلر را خاموش تر کند تا کمی ولتاژ خروجی را زیاد کند اگر ولتاژ خروجی زیاد شد یعنی عملکرد تغذیه بطور کامل سالم است درغیراینصورت آزمایش بعدی را بشرح زیر انجام میدهیم

اما صحیح مطالب فوق را بشرح زیر و با رنگ سبز اصلاح میکنم

لذا برای تست فوری عملکرد تغذیه ها ، یک مقاومت به اندازه دو برابر R8 با R8 موازی میکنیم که ولتاژ بیشتری به ورودی 431 بدهد و کوپلر را روشن تر کند تا کمی ولتاژ خروجی را کم کند اگر ولتاژ خروجی کم شد یعنی عملکرد تغذیه بطور کامل سالم
است درغیراینصورت آزمایش بعدی را بشرح زیر انجام میدهیم

البته مکررا در پستهای متعددی عملکرد صحیح را تشریح کرده ام
معذالک بابت خطای سهوی موصوف مجددا عذرخواهی میکنم

arshia hm

کاربر
2008-06-02
190
1,850
سلام
با تشکر فراوان از استاد غزال و جناب آقای pedi و سایر اساتیدی که در این تاپیک قلم فرسایی فرمودن با اجازه اساتید برای استفاده سایر علاقمندان من این مجموعه را بصورت یکپارچه و منظم در یک فایل pdf گردآوری کردم الحق و الانصاف دارای محتوای گرانقدری است که می تواند برای آغاز تحلیل مدارات سوئیچینگ مرجع باشد در لینک زیر آپلود می کنم شاید من کمترین هم کاری کرده باشم و مقبول دوستان افتد اگر کمی و کاستی دارد به بزرگواریتان ببخشید
شاد و پیروز و سربلند باشد

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام
با تشکر فراوان از استاد غزال و جناب آقای pedi و سایر اساتیدی که در این تاپیک قلم فرسایی فرمودن با اجازه اساتید برای استفاده سایر علاقمندان من این مجموعه را بصورت یکپارچه و منظم در یک فایل pdf گردآوری کردم الحق و الانصاف دارای محتوای گرانقدری است که می تواند برای آغاز تحلیل مدارات سوئیچینگ مرجع باشد در لینک زیر آپلود می کنم شاید من کمترین هم کاری کرده باشم و مقبول دوستان افتد اگر کمی و کاستی دارد به بزرگواریتان ببخشید
شاد و پیروز و سربلند باشد

سلام
ارشیا جان ( arshia hm )
هرچند قابل توجه نیست و صرفا مورد توجه چشم بزرگ بین و سخاوتمند شما و pedi عزیز قرار گرفته و ارزش زحمات ذیقیمت شما را نداشته اما زحمات شما همچون قاب زینتی جلوه ارزشمندی به آن بخشیده و بسیار عالی ساخته و شرمنده فرمودید و امیدوارم بتوانم پاسخگوی عنایت ستودنی شما باشم​

بالا