آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: جایگزین آی سی پاور NCP1055 در دستگاه جوش آلمانی Welding inverter Gysmi 161

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با سلام
با اين تفاسير چه تغييراتي تو تغذيه بدم كه دستگاه هميشه روشن بشه

سلام

هنوز نفهمیدم چه زمانی روشن نمیشه
اگه روشن باشه و خاموش و بلافاصله روشن کنید روشن میشه
اگه روشن باشه و پس از 10 دقیقه روشن کنید روشن نمیشه

تا اینجا درست
اما این همه داستان نیست
آیا بعد از 10 دقیقه هم روشن نمیشه
آیا بعد از یکساعت هم روشن نمیشه
اگه اینطوره پس چطور روشنش میکنی ؟ !
بنابرین در زمانهای خاصی روشن میشه که مشخص و اعلام نکردید.

باید توضیح شما کامل باشه تا بفهمم دردش چیه
ضمنا PTC را تست کردی ؟

سپاس

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
سلام

هنوز نفهمیدم چه زمانی روشن نمیشه
اگه روشن باشه و خاموش و بلافاصله روشن کنید روشن میشه
اگه روشن باشه و پس از 10 دقیقه روشن کنید روشن نمیشه

تا اینجا درست
اما این همه داستان نیست
آیا بعد از 10 دقیقه هم روشن نمیشه
آیا بعد از یکساعت هم روشن نمیشه
اگه اینطوره پس چطور روشنش میکنی ؟ !
بنابرین در زمانهای خاصی روشن میشه که مشخص و اعلام نکردید.

باید توضیح شما کامل باشه تا بفهمم دردش چیه
ضمنا PTC را تست کردی ؟

سپاس

با سلام خدمت استاد غزال
استاد دستگاه مشابه این دستگاه دارم که آی سی پاور و مقاومت 47 اهم وات بالا کنار رله سوخته بود ومن از آی سی tny176pn استفاده کردم و فقط پایه ها را جابه جا کردم یعنی پایه bp را vcc وپایه en را به جای control input و پایه درین را به جای power switch drain و پایه سورس را هم به ground متصل کردم همچنین به جای مقاومت 47 اهم که ترکیده بود از 75 اهم استفاده کردم وبعد از روشن کردن دستگاه در خروجی ترانس سوئچینگ هم 26ولت دارم که بعد از چند ثانیه کار کردن بدون بار دستگاه آمپر کشیده و فیوز می پرد. در صورت امکان برای قرار دادن صحیح آی سی راهنمایی کنید.

آخرین ویرایش:

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
با سلام وسپاس
استاد غزال گرامی کمتر به این بخش سر می زنید.در صورت امکان به این بخش از انجمن هم نظری داشته باشید

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
با سلام خدمت اقا غزال و جناب اقای شاطی زاده و دیگر دوستان
دیروز تو تعمیر تغذیه ستا باکس ایکس ویزن که ای سی تغذیه tny 176 ترکیده بود و موجود نداشتم ای سی tny 255 را با سیم کشی جایگزین این ای سی کردم و وقتی روشن کردم روی بوت گیر میکرد و بالا نمیامد و با بررسی مجدد متوجه افت ولتاز هنگام بوت شدن دستگاه شدم به دیتا شیت 255 که مراجعه کردم دیدم جریان درین این ای سی پایینتر از ای سی 176 میباشد ودر نهایت ای سی 176 را جایگزین کردم و مشکل حل شد
این تجربه باعث شد تا به ایسی 255 که در تغذیه دستگاه جوش شک کنم و افت ولتازی که داشتم ناشی از جریان پایین یا همون توان پایین ای سی باشد
مشکل دستگاه با استفاده از این ای سی به این صورت بود که ولتاز رله 21 ولت و هنگام جوشکاری جرقه اولیه انبر خوب بود و بعد اون انبر میچسبوند و ضعیف میشد
اقا ما از ای سی tny 178 که از نظر توان از 176 بالاتر بود وصل کردم البته اگه 180 گیر میاوردم بهتر بود
الان ولتاز رله به 26 ولت صعود کرده و همه ولتاز مدار ثابت شده و دستگاه جوشکاری هم میکنه
فقط مشکلی که هست روی سوکت 24 ولت فن که فن رو نصب میکنم رله قطع و وصل میشه یعنی ولتاز تغذیه افت میکنه در ضمن موقعی که جوشکاری میکردم پراب ولت متر رو به سوکت خروجی فن وصل کردم و ولتاز خروجی هنگام جوشکاری 1تا 2 ولت نوسان میکرد و کم میشد البته فن به دستگاه وصل نبود
و مشکل دیگه در بعضی مواقع که دستگاه را به برق میزنم ایسی تغذیه سوییچ نمیکنه و دستگاه روشن نمیشه و با دست زدن روی ای سی دستگاه روشن میشه البته در بعضی مواقع
خازن بای پس 100 میکرو ظرفیت خازن واسه راه اندازی این ایسی کافیه یا ولتاز EN واسه راه اندازی ناکافیه
ودر مورد فن امکان داره جریان خروجی ترانس تغذیه هنوز برای راه اندازی فن نا کافی باشه البته مشکل فن را میشه با جایگزین کردن فن 220 ولت جبران کرد ولی
روشن نشدن در بعضی از مواقع ......
با سلام
اگه برای رفع مشکل این تغذیه راه حلی پیدا کردید بفرمایید چون من هم با این مشکل مواجه شدم وتا الان علت را پیدا نکردم

mojtaba984

کاربر vip
vip
کاربر
2016-05-10
84
59
بندرعباس
درود بر استاد غزال .ممکنه کمی شفاف تر برای افراد اماتور مثل من توضیح بدین که مقاومت رو چطور با ترانطیستور باید منتاژکنیم .ساس

بالا