آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تحلیل ساده یکسوسازهای نیم موج و تمام موج

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,794
با عرض پوزش از شما استاد عزیز و بزرگوار دو جا اشتباه تایپی داشتید که اگر جسارت نباشه بگم بهتون

" و لذا جریان r2 و d2 مقدار ۳۹، آمپر خواهد" که باید بشه 3.9 آمپر
حاکی از جریان ۵۹، آمپر است که از r2 و از d2عبور میکند" که باید بشه 5.9 آمپر

آفرین

اصلاح میکنم .
با توجه به مقاومت هایی که در خصوص وجود مقاومت شد اتفاقا با حساسیت بیشتر و مفصل تر اثبات کردم ولی متاسفانه خطاهای من اعلام نمیشه ولی روی قوت من خطا میشه.
اگه ابهامی هم وجود داره مطرح فرمایید .
بینهایت سپاس و تقدیر

Kalhorr

کاربر
2019-01-14
92
411
44
آفرین

اصلاح میکنم .
با توجه به مقاومت هایی که در خصوص وجود مقاومت شد اتفاقا با حساسیت بیشتر و مفصل تر اثبات کردم ولی متاسفانه خطاهای من اعلام نمیشه ولی روی قوت من خطا میشه.
اگه ابهامی هم وجود داره مطرح فرمایید .
بینهایت سپاس و تقدیر

خواهش میکنم استاد اتفاقا همین الان داشتم توی کاغذ نوشته های شما رو می کشیدم و تجزیه و تحلیل میکردم دیدم چرا این امپر که من حساب میکنم با شما یکی در نمیاد و می ترسیدم که ابراز کنم
بالاخره بعد از چند بار حساب و کتاب دل به دریا زدم و گفتم:68000000:

نه استاد هیچ ابهامی نیست خدا رو شکر اینقدر قشنگ توضیح می دهید که کامل من متوجه شدم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,794
خواهش میکنم استاد اتفاقا همین الان داشتم توی کاغذ نوشته های شما رو می کشیدم و تجزیه و تحلیل میکردم دیدم چرا این امپر که من حساب میکنم با شما یکی در نمیاد و می ترسیدم که ابراز کنم
بالاخره بعد از چند بار حساب و کتاب دل به دریا زدم و گفتم:68000000:

نه استاد هیچ ابهامی نیست خدا رو شکر اینقدر قشنگ توضیح می دهید که کامل من متوجه شدم

.
درود

از لطف ویژه شما سپاسگزارم
ازآنجاکه معمولا در شرایطی نیستم که از کامپیوتر استفاده کنم و لذا غالبا از گوشی استفاده میکنم و از طرفی چشمم پیرتر از خودم شده و فراموشی هم روزافزون شده لذا بازار عذابی شده که نگو و نپرس
و لذا استفاده از گوشی و با توجه به استایل انجمن که من استفاده میکنم از موبایل پشتیبانی نمیکنه و تایپ اعشار و حروف لاتین را همراه با اعمال شاقه و عذاب علیهده میکنه و خطاهای سهوی زیادی حادث میشه که بر دغدغه و نگرانی های من دامن زده و هر چه التماس میکنم متاسفانه خطایی اعلام نمیشه و اگه ندرتا اعلام میشه قوت است نه خطا.

لذا با توجه به اینکه دومین بار است که خطای واقعی منو اعلام فرمودید چنانچه دستان ناتوانم قادر به جبران مافات باشه حتما جبران میکنم

سپاس

Kalhorr

کاربر
2019-01-14
92
411
44
.
درود

از لطف ویژه شما سپاسگزارم
ازآنجاکه معمولا در شرایطی نیستم که از کامپیوتر استفاده کنم و لذا غالبا از گوشی استفاده میکنم و از طرفی چشمم پیرتر از خودم شده و فراموشی هم روزافزون شده لذا بازار عذابی شده که نگو و نپرس
و لذا استفاده از گوشی و با توجه به استایل انجمن که من استفاده میکنم از موبایل پشتیبانی نمیکنه و تایپ اعشار و حروف لاتین را همراه با اعمال شاقه و عذاب علیهده میکنه و خطاهای سهوی زیادی حادث میشه که بر دغدغه و نگرانی های من دامن زده و هر چه التماس میکنم متاسفانه خطایی اعلام نمیشه و اگه ندرتا اعلام میشه قوت است نه خطا.

لذا با توجه به اینکه دومین بار است که خطای واقعی منو اعلام فرمودید چنانچه دستان ناتوانم قادر به جبران مافات باشه حتما جبران میکنم

سپاس
خواهش میکنم اگر لازم به جبران باشه وظیفه ما هست
یک سوال یک خطی ما بیش از ساعت ها وقت و انرژی شما را میگیرد و مهم اصل کلام هست که گویا و قابل فهم باشه که هست
منم اگر ایراد تایپی میگیرم چون خودتون خواسته بودید و گرنه در برابر زحمات شما هیچ ایرادی وارد نیست حتی تایپی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,794
خواهش میکنم اگر لازم به جبران باشه وظیفه ما هست
یک سوال یک خطی ما بیش از ساعت ها وقت و انرژی شما را میگیرد و مهم اصل کلام هست که گویا و قابل فهم باشه که هست
منم اگر ایراد تایپی میگیرم چون خودتون خواسته بودید و گرنه در برابر زحمات شما هیچ ایرادی وارد نیست حتی تایپی

درود بر شما

باور کنید باوجودیکه در بیان کلام و کلام عیان کم نمیاوردم ولی در قبال لطافت و ظرافت مرقومه شما درماندم زیرا حقیقتا ارزش بسیار والاتر از حق قائل شدید و امیدوارم دستان ناتوانم گوشه ای از آن ارزش ها رو داشته باشه
استدعا دارم بیشتر شرمنده نفرمایید
.

سپاس و تقدیر

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
درود
من پاسخ سوال شما رو دادم ولی اگه دوست نداشتی ببینی مجددا تقدیم میکنم
البته اینبار پاسخ مفصلی تنظیم کردم ولی دیدم سوال جدید شما شفافیت سوال قبلی را نداره و مبهم است و لازم است ابتدا سوال را شفاف فرمایید
لذا اولا اگر اصرار دارید پدیده های علمی را با مشاهدات خود رد یا اثبات کنید لااقل نقشه دستگاه و مشخصات لازم را ارائه میفرمودید تا منم ببینم شما چه دیده اید که برای شما ملاک ارزیابی پدیده های علمی شده که بررسی عمیق موضوع مقدورم بشه که دلیل علمی یا دلیل اقتصادی داشته و یا اشتباه کرده ؟

ثانیا قبل از هر چیز و با توجه به تحلیل محکم و ساده و غیرقابل انکاری که بنظر نمیرسید ابهامی برای احدی باقی مونده باشه و این سوال را مطرح فرمودید لذا بفرمایید منظور از سوال شما اینه که هنوز هم معتقدید مقاومت سری با دیودهای موازی را از بن و اساس قبول ندارید یا مقصود دیگری را تعقیب میکنید تا پاسخ را یکجا تقدیم کنم

سپاس

درود
من عرض نکردم قبول ندارم و مقصود دیگری نیست, گفتم چرا در تغذیه های سوییچینگ امپر پایین ازین مقاومت استفاده نشده که شما مثال دستگاه جوش و دریا رو زدید, برای روشن شدن پرسشم که حدس مینزنم نتونستم منظورم رو برسونم عکس از مدار میفرستم امیدست منظور رسانده شود

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
درود
من عرض نکردم قبول ندارم و مقصود دیگری نیست, گفتم چرا در تغذیه های سوییچینگ امپر پایین ازین مقاومت استفاده نشده که شما مثال دستگاه جوش و دریا رو زدید, برای روشن شدن پرسشم که حدس مینزنم نتونستم منظورم رو برسونم عکس از مدار میفرستم امیدست منظور رسانده شود

آخرین ویرایش:

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
درود
http://photos.imageplus.ir/Photos/1608752/RM_232767198_1608752_693211232767198693211.jpeg
http://photos.imageplus.ir/Photos/1608752/349999614_1608752_590706349999614590706.jpeg
http://photos.imageplus.ir/Photos/1608752/RM_62976578_1608752_23071162976578230711.jpeg
http://photos.imageplus.ir/Photos/1608752/RM_272648040_1608752_957885272648040957885.jpeg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر

همانطور که مشاهده میکنید کاتد دو دیود داخل پکیج به هم متصل و آند آنها روی برد بصورت مستقیم و بدون مقاومت به هم متصل میباشد چرا از مقاومت موازی استفاده نشده و مربوط به تغذیه سوییچینگ زیر 10 آمپر میباشد (یعنی به صورت دو دیود موازی میباشد)

بالا