آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تحلیل ساده یکسوسازهای نیم موج و تمام موج

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
درود
من عرض نکردم قبول ندارم و مقصود دیگری نیست, گفتم چرا در تغذیه های سوییچینگ امپر پایین ازین مقاومت استفاده نشده که شما مثال دستگاه جوش و دریا رو زدید, برای روشن شدن پرسشم که حدس مینزنم نتونستم منظورم رو برسونم عکس از مدار میفرستم امیدست منظور رسانده شود

درود

بسیار عالی
ازآنجاکه در یکی از تاپیک های ماشین های الکتریکی با توجه به اطلاعاتی که مطرح فرمودید و حدس زدم اطلاعاتی در خصوص دستگاه های نوظهور دارید که در زمان تحصیلم در دروس مربوطه مطرح نبود و با توجه به اشتیاق ذاتی مشتاق استفاده از اطلاعات شما شدم که فرمودید شما هم اطلاعات اینترنتی دارید اما با این وجود منتظر نظر من بودید و دلیلشو نفهمیدم که در مورد موضوعاتی که اطلاعات قابل اطمینانی ندارم و نه تنها در همون تاپیک بلکه قبلا نیز به کررات تقاضا کردم دوستان مجرب و مطلع مطلعم فرمایند چرا نظر منو درخصوص اطلاعاتی که ندارم مکررا جویا شدید بویژه که همان اطلاعاتی که در گذشته دور کسب کردم بسیاری از آنها را بدلیل توجه ویژه به الکترونیک و مرور زمان فراموش کردم چه رسد به دستگاه های اتی که من عرض کردم اطلاعی ندارم و شما فرمودید همچنان منتظر نظر من هستید ؟!!،

لذا در این تاپیک هم با توجه به نظریه اولیه و سوال جدید که تلویحا گویای پافشاری بر عدم صحت مقاومت سری است لذا خواستم بدوا سوال موصوف را شفاف فرمایید تا خطایی در پاسخم اتفاق نیافته و شرمنده سوء برداشت نشوم

لذا اگه اشتباه نکنم با توجه به پذیرش صحت ضرورت مقاومت سری در دیودهای موازی ، مباحثه ای در صحت پدیده علمی مورد اشاره باقی و لازم نیست و صرفا نظر منو در خصوص نمونه ای که شما دیده اید جویا شده اید که شب گذشته تا حد امکان منتظر بودم و الان هم منتظر نمونه هستم تا در حد بضاعتم دلیل تولید کننده را تقدیم کنم .

اما در پست قبل فرمودید برای چندمین بار سوال فرمودید و پاسخ ندادم درحالیکه احتمالا مطالعه نفرمودید و یا شاید پاسخ کوتاه را قابل قبول نمیدانید اما در این حد بخاطر دارم که عرض کردم مشاهدات افراد دلیل صحت یا عدم صحت پدیده های علمی نیست مضافا که شما مشاهده فرمودید و ممکنه مانند دستگاه جوش بنحو عمقی مشاهده نفرمودید و همانطورکه این معما برای من مطرح شد و اولین بار با اسیلوسکوپ ولتاژ سری لازم با دیود را جستجو کردم و اساسا نتیجه گیری و استنباطم بدلیل مشاهده ولتاژ بوده که تردیدی بر مقاومت ناچیز سری باقی نمیگذارد لذا اگه با اسیلوسکوپ پایه های دیود موازی را بررسی فرمایید شما هم ولتاژ لازم را خواهید دید و هیچ توجیهی جز افت این ولتاژ بر مقاومت سری وجود نداره زیرا ۲۰۰ آمپر شوخی نیست و با ۳ میلی اهم هم ولتاژ قابل توجه لازم حاصل میشه و بسیار بسیار بدیهی است البته اذعان دارم که در نگاه سطحی و اجمالی اولیه باورکردنی نبود و به همبن علت تحقیق کردم.
اما با این فرض که مقاومت مسیر و پایه دیود صفر بود کمترین اثری بر صحت نظریه مورد بحث نداشت و ثابت نمیگرد این نظریه علمی نادرسته.
بنابرین پاسخ کامل را عرض کردم ولی این تاپیک هم مجددا سوال فرمودید و ۳ بار هم محسوب فرمودید که یکبار دیگه تکرار میکنم نمونه های عینی هیچگونه حجتی بر صحت یا عدم صحت پدیده های علمی نیست .

اما اکنون ضمن پذیرش صحت پدیده علمی، با استناد به نمونه ای که شما دیده اید دلیل تولید کننده را برای استفاده نکردن از مقاومت سری جویا شدید و سوال فرمودید
پاسخ مفصل تر قبل از مشاهده نمونه:

هرچند نمونه های عینی تجلی رعایت علوم نیست و همانطورکه مثلا ارت بسیاری از دستگاه های تولیدی بدلیل صرفه اقتصادی رعایت و منظور نمیشه و بعنوان عدم صحت و یا عدم ضرورت ارت نیست و تنها هدف تولید کننده دستیابی به سود بیشتر است و اگه پدیده های علمی را رعایت میکنه صرفا در جهت کسب مجوز تولید و جلب نظر متقاضی در راستای سود است.
لذا نمونه های تولیدی که مشاهده فرمودید فقط ثابت میکنه مشاهده فرمودید و کمترین اثری در صحت یا عدم صحت پدیده های علمی نداره و به همین دلیل ، بعنوان مستند عدم صحت پدیده علمی نیست .

اما چرا در مواردی از مارپیچ و از خم و غیره هم استفاده نکرده و پایه دیود را هم با سیم ضخیمی ضخیم تر کرده تا مقاومت سری نزدیک به صغر شود و جریان هم چندان بالا نیست و بنظر رسیده هر کاری از دستش برآمده کرده که زودتر بسوزه که دراینصورت پس از دیدن نمونه در حد بضاعت ناچیزم ، دلایلی که مطلعم ، با توجه به نمونه تقدیم میکنم . هرچند ارزش علمی نداره و اگه واقعا تولید کننده مصمم به ارتکاب خطا بوده فقط از خطای وی مطلع میشویم و ثمر دیگری نداره بویژه که تردیدی بر صحت اصل موضوع باقی نمانده

سپاس

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
درود

بسیار عالی
ازآنجاکه در یکی از تاپیک های ماشین های الکتریکی با توجه به اطلاعاتی که مطرح فرمودید و حدس زدم اطلاعاتی در خصوص دستگاه های نوظهور دارید که در زمان تحصیلم در دروس مربوطه مطرح نبود و با توجه به اشتیاق ذاتی مشتاق استفاده از اطلاعات شما شدم که فرمودید شما هم اطلاعات اینترنتی دارید اما با این وجود منتظر نظر من بودید و دلیلشو نفهمیدم که در مورد موضوعاتی که اطلاعات قابل اطمینانی ندارم و نه تنها در همون تاپیک بلکه قبلا نیز به کررات تقاضا کردم دوستان مجرب و مطلع مطلعم فرمایند چرا نظر منو درخصوص اطلاعاتی که ندارم مکررا جویا شدید بویژه که همان اطلاعاتی که در گذشته دور کسب کردم بسیاری از آنها را بدلیل توجه ویژه به الکترونیک و مرور زمان فراموش کردم چه رسد به دستگاه های اتی که من عرض کردم اطلاعی ندارم و شما فرمودید همچنان منتظر نظر من هستید ؟!!،

لذا در این تاپیک هم با توجه به نظریه اولیه و سوال جدید که تلویحا گویای پافشاری بر عدم صحت مقاومت سری است لذا خواستم بدوا سوال موصوف را شفاف فرمایید تا خطایی در پاسخم اتفاق نیافته و شرمنده سوء برداشت نشوم

لذا اگه اشتباه نکنم با توجه به پذیرش صحت ضرورت مقاومت سری در دیودهای موازی ، مباحثه ای در صحت پدیده علمی مورد اشاره باقی و لازم نیست و صرفا نظر منو در خصوص نمونه ای که شما دیده اید جویا شده اید که شب گذشته تا حد امکان منتظر بودم و الان هم منتظر نمونه هستم تا در حد بضاعتم دلیل تولید کننده را تقدیم کنم .

اما در پست قبل فرمودید برای چندمین بار سوال فرمودید و پاسخ ندادم درحالیکه احتمالا مطالعه نفرمودید و یا شاید پاسخ کوتاه را قابل قبول نمیدانید اما در این حد بخاطر دارم که عرض کردم مشاهدات افراد دلیل صحت یا عدم صحت پدیده های علمی نیست مضافا که شما مشاهده فرمودید و ممکنه مانند دستگاه جوش بنحو عمقی مشاهده نفرمودید و همانطورکه این معما برای من مطرح شد و اولین بار با اسیلوسکوپ ولتاژ سری لازم با دیود را جستجو کردم و اساسا نتیجه گیری و استنباطم بدلیل مشاهده ولتاژ بوده که تردیدی بر مقاومت ناچیز سری باقی نمیگذارد لذا اگه با اسیلوسکوپ پایه های دیود موازی را بررسی فرمایید شما هم ولتاژ لازم را خواهید دید و هیچ توجیهی جز افت این ولتاژ بر مقاومت سری وجود نداره زیرا ۲۰۰ آمپر شوخی نیست و با ۳ میلی اهم هم ولتاژ قابل توجه لازم حاصل میشه و بسیار بسیار بدیهی است البته اذعان دارم که در نگاه سطحی و اجمالی اولیه باورکردنی نبود و به همبن علت تحقیق کردم.
اما با این فرض که مقاومت مسیر و پایه دیود صفر بود کمترین اثری بر صحت نظریه مورد بحث نداشت و ثابت نمیگرد این نظریه علمی نادرسته.
بنابرین پاسخ کامل را عرض کردم ولی این تاپیک هم مجددا سوال فرمودید و ۳ بار هم محسوب فرمودید که یکبار دیگه تکرار میکنم نمونه های عینی هیچگونه حجتی بر صحت یا عدم صحت پدیده های علمی نیست .

اما اکنون ضمن پذیرش صحت پدیده علمی، با استناد به نمونه ای که شما دیده اید دلیل تولید کننده را برای استفاده نکردن از مقاومت سری جویا شدید و سوال فرمودید
پاسخ مفصل تر قبل از مشاهده نمونه:

هرچند نمونه های عینی تجلی رعایت علوم نیست و همانطورکه مثلا ارت بسیاری از دستگاه های تولیدی بدلیل صرفه اقتصادی رعایت و منظور نمیشه و بعنوان عدم صحت و یا عدم ضرورت ارت نیست و تنها هدف تولید کننده دستیابی به سود بیشتر است و اگه پدیده های علمی را رعایت میکنه صرفا در جهت کسب مجوز تولید و جلب نظر متقاضی در راستای سود است.
لذا نمونه های تولیدی که مشاهده فرمودید فقط ثابت میکنه مشاهده فرمودید و کمترین اثری در صحت یا عدم صحت پدیده های علمی نداره و به همین دلیل ، بعنوان مستند عدم صحت پدیده علمی نیست .

اما چرا در مواردی از مارپیچ و از خم و غیره هم استفاده نکرده و پایه دیود را هم با سیم ضخیمی ضخیم تر کرده تا مقاومت سری نزدیک به صغر شود و جریان هم چندان بالا نیست و بنظر رسیده هر کاری از دستش برآمده کرده که زودتر بسوزه که دراینصورت پس از دیدن نمونه در حد بضاعت ناچیزم ، دلایلی که مطلعم ، با توجه به نمونه تقدیم میکنم . هرچند ارزش علمی نداره و اگه واقعا تولید کننده مصمم به ارتکاب خطا بوده فقط از خطای وی مطلع میشویم و ثمر دیگری نداره بویژه که تردیدی بر صحت اصل موضوع باقی نمانده

سپاس
درود
در مورد نکته اول که مربوط به موتور ها میباشد عرض کردم منظورم از سوال موتور اسلیپ رینگ هست که در همان تاپیک توضیح دادم میتوانید مراجعه کنید
در مورد مبحث دیود موازی نمیتوانم توجیح شما در مورد این نکته که نذاشته که زود بسوزه بپذیرم, این عکسها مربوط به تغذیه Karl Mayer Knitting Machine میباشد, به فارسی میشه ماشین تاری حلقوی کارل مایر, ساخت کشور آلمان که اصولا در کیفیت و طول عمرش هیچ کارخانه داری شک نداره, و این تیپ ماشین ها مربوط به سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۴ میباشد که عموما بدون مشکل درین قسمت کار میکنند و سوختگی بسیار کمی داره این تغذیه. و تجربه ثابت کرده برعکس ماشین الات ایتالیایی و فرانسوی ماشین الات المانی, سوییس و حتی بلژیکی که روی انها مشغول به کار هستم در طراحی‌ مدارات کوچکترین نکات اجرا و بکار برده شده و قطعات بکار رفته بالاترین کیفیت رو دارن, چنانچه در همین ماشین اگه قطعه ای بسوزه و از قطعات بی کیفیت بازاری استفاده بشه خطاهای عجیبی مشاهده میشه, این نکته رو هم عرض کنم این ماشین ها در طول سال به زور ده روز خاموش هستن و بصورت بیست و چهار ساعت مشغول کارند
در ضمن امیدست متوجه اینکه منظوری پشت سوال نبود شده باشید, فقط جهت روشن شدن دلیل بود, و این فقط یک نمونه تغذیه بدین صورت نیست حتی در تغذیه مدارات حساس مانندplc, hmi و... میتوان این نوع اتصال دیود رو دید
با تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
همانطور که مشاهده میکنید کاتد دو دیود داخل پکیج به هم متصل و آند آنها روی برد بصورت مستقیم و بدون مقاومت به هم متصل میباشد چرا از مقاومت موازی استفاده نشده و مربوط به تغذیه سوییچینگ زیر 10 آمپر میباشد (یعنی به صورت دو دیود موازی میباشد)

درود بر شما

مطمئن هستید خطایی اتفاق نیافتاده ؟
یعنی طول این مدت مستند شما این بوده ؟ !!!
آخه جناب امین رنوی عزیز :
اولا هیچگونه مشخصات و نقشه ای محبت نفرمودید و باز هم میفرمایید شما دیده اید و ما هم فرض کنیم دیده ایم
اخه این که نمیشه هر چی چشم شما ببینه چشم بقیه هم همونو ببینه و شاید مانند دستگاه جوش توجه کافی نشده باشه

ثانیا از کجا میدانید قطعه ای که در دست دارید و جدا شده متعلق به این دستگاه است ؟

ثالثا خودتان میفرمایید زیر ۱۰ آمپر و قطعه را متعلق به این دستگاه معرفی میکنید باشه ما هم قبول میکنیم و زیر ۱۰ امپره ولی پایه های قطعه ای که جر خورده تا منطبق با محل قطعه بشه و فریاد میزنه من مال اونجایی که فرو کرده بودن نیستم و به زور تپوندنم اونجا
واقعا از من انتظار دارید اینو بررسی کنم چرا تولید کننده بدون مقاومت موازی کرده

خدا خیرت بده بیش از اینا روی شما حساب میکردم
عزیزم واقغا از موارد مورد نیاز جهت بررسی علمی موضوع اطلاع نداشتید ولی من که گفتم بررسی موضوع علمی چه مواردی نیاز داره
یعنی واقعا با وجود تاکیدم ، این نقشه با مشخصات کامل دستگاه و مشخصات کامل دیودها و شاسی است؟!!!

جناب امین رنوی عزیز اوقات انسان ارزشمنده و تلف کردن اوقات دیگران مسئولیت بزرگ و قصور نابخشودنی است .
اگه من نمونه از شما نمیخواستم شاید مقصود و هدف شما را به این زودی متوجه نمیشدم و عده ای با مستند خیالی شما معطل میشدند
هرچند شب گذشته از لحظه ای که تقاضای ارسال نمونه کردم و آفلاین شدید و تصور کردم بلافاصله نقشه ها و مشخصات معتبری ارسال میفرمایید ولی فقط سماق نصیب ما شد و فهمیدم هدف شما چیه اما با این مستندات که معلوم نیست متعلق به چه شرکتی است و کاردستی است یا تولید معتبر و گوشه ای از یک برد با ابهامات عجیب و غریبی که ارسال فرمودید تردیدی بر حقایق باقی نگذاشتید .

دستت درد نکنه عزیزم ولی بشما اطمینان میدم اینگونه رفتار بی پاسخ نمیمونه.

سپاس

اینم ۴ قطعه مستند جناب امین رنوی گرامی
IMG_20190930_123956_123.jpg

IMG_20190930_124015_204.jpg

IMG_20190930_124028_361.jpg

IMG_20190930_124040_393.jpg

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
درود
در مورد نکته اول که مربوط به موتور ها میباشد عرض کردم منظورم از سوال موتور اسلیپ رینگ هست که در همان تاپیک توضیح دادم میتوانید مراجعه کنید
در مورد مبحث دیود موازی نمیتوانم توجیح شما در مورد این نکته که نذاشته که زود بسوزه بپذیرم, این عکسها مربوط به تغذیه Karl Mayer Knitting Machine میباشد, به فارسی میشه ماشین تاری حلقوی کارل مایر, ساخت کشور آلمان که اصولا در کیفیت و طول عمرش هیچ کارخانه داری شک نداره, و این تیپ ماشین ها مربوط به سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۴ میباشد که عموما بدون مشکل درین قسمت کار میکنند و سوختگی بسیار کمی داره این تغذیه. و تجربه ثابت کرده برعکس ماشین الات ایتالیایی و فرانسوی ماشین الات المانی, سوییس و حتی بلژیکی که روی انها مشغول به کار هستم در طراحی‌ مدارات کوچکترین نکات اجرا و بکار برده شده و قطعات بکار رفته بالاترین کیفیت رو دارن, چنانچه در همین ماشین اگه قطعه ای بسوزه و از قطعات بی کیفیت بازاری استفاده بشه خطاهای عجیبی مشاهده میشه, این نکته رو هم عرض کنم این ماشین ها در طول سال به زور ده روز خاموش هستن و بصورت بیست و چهار ساعت مشغول کارند
در ضمن امیدست متوجه اینکه منظوری پشت سوال نبود شده باشید, فقط جهت روشن شدن دلیل بود, و این فقط یک نمونه تغذیه بدین صورت نیست حتی در تغذیه مدارات حساس مانندplc, hmi و... میتوان این نوع اتصال دیود رو دید
با تشکر

درود

من هم در خصوص همان سوال شما و موتورهای مورد اشاره عرض کردم اطلاعاتی جز منابع نامعتبر اینترنت ندارم و اتفاقا در تاپیک های مختلف تقاضای کردم دوستانی که اطلاعات معتبری دارند مطلعم کنند و در همون تاپیک هم در پاسخ بشما هم تاکید کردم جز اطلاعات منابع نامعتبر اینترنت ندارم ولی نمیدانم چرا مکررا نظرم را سوال فرمودید .

در مورد ادعاهایی که مطرح فرمودید همانطور که قبلا نقشه و مشخصات کامل قطعه برای تحلیل و بررسی علمی لازمه و سپس فیزیک برد لازمه که تاکید کردم بهمراه شاسی ارسال کنید.
آیا واقعا این ۴ قطعه عکس نقشه است یا شاسی یا مشخصات قطعه ای که معلوم نیست متعلق چه دستگاهی است؟

قبلا در پاسخ به سوالم که آیا کماکان بر نظر قبلی خود هستید که مقاومت سری اثری نداره
فرمودی

من عرض نکردم قبول ندارم و مقصود دیگری نیست, گفتم چرا در تغذیه های سوییچینگ امپر پایین ازین مقاومت استفاده نشده
و حالا دوباره به پله اول برگشتید و نپذیرفید که مقاومت سری موجب تعدیل جریان میشه و فرمودی
در مورد مبحث دیود موازی نمیتوانم توجیح شما در مورد این نکته که نذاشته که زود بسوزه بپذیرم

که منطبق بر همان اهداف است که عرض شد.
و لذا اگر موضوع مقاومت سری را قبول نداشتید و نمیگفتی قبول دارم دراینصورت نیاز به نقشه های دقیق و مشخصات کاملی که فرستادید نبود
تحلیل و توجیه علمی نیاز داره
و دراینصورت باید توجیه علمی کنید و ادله علمی بیاورید نه نمونه نقشه و نمونه دقیق برد

شما زمانی میتونی موضوع علمی را رد کنی که دلیل علمی بر نقض ان داشته باشی
ایا دلیل علمی داری یا همین نقشه دقیق شما تنها مستند شماست .
عزیزم تمام پاسخ های شما متکی بر نمونه ای است که ادعا داری دیدی
که با فرض صحت که دیده باشی دلیل رد پدیده علمی نیست
یعنی شما ارت را هم قبول ندارید چون بسیاری از دستگاه ها فاقد ارت هستند و غیر استاندارد تولید میشه ؟
اینم شد دلیل علمی ؟
صاعقه گیر را قبول ندارم چون عمده ساختمان ها صاعقه گیر نداره اینم شد دلیل علمی

پدیده علمی با صرفه اقتصادی دو مقوله کاملا مجزا هستند
ولی شما میخوای با صرفه اقتصادی تولید کننده پدیده علمی را رد کنی
اگر تعمیرکا تجربی هستی و اطلاهات علمی نداری اشکالی نداره منم در بسیاری از فنون اطلاعات علمی ندارم ولی ادعای علمی مطرح نمیکنم که من نظر فلان دانشمند را قبول ندارم و میگم با من فقط تجربی صحبت کنید چون در این زمینه تحصیلات آکادمیک یا شخصی ندارم و عیب نیست ولی این عیب کوچکی نیست که با ۴ تا عکس بگم نظریه دانشمندان را نمیپذیرم و مخاطب فکر میکنه حرف هایی برای گفتن دارید بعد نهایتا ۴ تا عکس جالب تحویل میدی و میگی اینم دلیل علمی من
لااقل یه جستجوی کوچولو در اینترنت میکردی که پدیده علمی و بدیهی را رد نکنی

سپاس

آخرین ویرایش:

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
درود بر شما

مطمئن هستید اشتباه اتفاق نیافتاده ؟
اولا هیچگونه مشخصات و نقشه ای محبت نفرمودید و باز هم میفرمایید شما دیده اید و ما هم فرض کنیم دیده ایم
اخه این که نمیشه هر چی چشم شما ببینه چشم بقیه هم همونو ببینه و شاید مانند دستگاه جوش توجه کافی نشده باشه

ثانیا از کجا میدانید قطعه ای که در دست دارید و جدا شده متعلق به این دستگاه است ؟

ثالثا خودتان میفرمایید زیر ۱۰ آمپر و قطعه را متعلق به این دستگاه معرفی میکنید باشه ما هم قبول میکنیم و زیر ۱۰ امپره ولی پایه های قطعه ای که جر خورده تا منطبق با محل قطعه بشه و فریاد میزنه من مال اونجایی که فرو کرده بودن نیستم و به زور تپوندنم اونجا

عزیزم واقغا از موارد مورد نیاز جهت بررسی علمی موضوع اطلاع نداشتید ولی من که گفتم بررسی موضوع علمی چه مواردی نیاز داره
یعنی واقعا با وجود تاکیدم ، این نقشه با مشخصات کامل دستگاه و مشخصات کامل دیودها و شاسی است؟!!!

جناب امین رنوی عزیز اوقات انسان ارزشمنده و تلف کردن اوقات دیگران مسئولیت بزرگ و قصور نابخشودنی است .
اگه من نمونه از شما نمیخواستم شاید مقصود و هدف شما را به این زودی متوجه نمیشدم و عده ای با مستند خیالی شما معطل میشدند
هرچند شب گذشته از لحظه ای که تقاضای ارسال نمونه کردم و آفلاین شدید و تصور کردم بلافاصله نقشه ها و مشخصات معتبری ارسال میفرمایید ولی فقط سماق نصیب ما شد و فهمیدم هدف شما چیه اما با این مستندات که معلوم نیست متعلق به چه شرکتی است و کاردستی است یا تولید معتبر و گوشه ای از یک برد با ابهامات عجیب و غریبی که ارسال فرمودید تردیدی بر حقایق باقی نگذاشتید .

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 159669

مشاهده فایل‌پیوست 159670

مشاهده فایل‌پیوست 159671

مشاهده فایل‌پیوست 159672

تشکر بابت پاسخگویی و لحن محترمانه شما و پوزش بدلیل فرستادن تصویر کاردستی
و باز تشکر بابت تهدیدی که فرمودید
حداقل از ابتدا میگفتید هر پرسشی که منطبق بر نظر شما نباشه با تهدید جواب میدید
بدرو

Kalhorr

کاربر
2019-01-14
92
411
44
درود بر شما

مطمئن هستید اشتباه اتفاق نیافتاده ؟

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 159669

مشاهده فایل‌پیوست 159670

مشاهده فایل‌پیوست 159671

مشاهده فایل‌پیوست 159672
استاد این مدل یکسوساز با ترانس های سر وسط انجام میشه که هر دیود در نیم سیکل روشن میشه؟
بعد اینکه آیا این دو دیود موازی هستند؟ چون هر دیود به دو سر خروجی ترانس سری شده و فقط خروجی ها به هم یکی میشند

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
استاد این مدل یکسوساز با ترانس های سر وسط انجام میشه که هر دیود در نیم سیکل روشن میشه؟
بعد اینکه آیا این دو دیود موازی هستند؟ چون هر دیود به دو سر خروجی ترانس سری شده و فقط خروجی ها به هم یکی میشند

درود
تا الان تایپ کردم فرستادم ولی از دستم رفت و حذف شد و مجددا تایپ میکنم

سپاس

alirezarasol

کاربر
2014-01-03
138
603
با سلام خدمت استاد غزال عزیز و همه همراهان
استاد من فکر میکنم منظور آقای aminreno در همان نقشه تایپیک منبع تغذیه تابلو روان که شما زحمت تحلیل آنرا کشیدید هم هست که در آن نقشه هم DB1 و DB2 هر کدام به یکسر ترانس وصل شدند و خروجی آنها با هم یکی شده و به +V میرود.
https://www.irantk.ir/threads/85779-تحلیل-و-عیب-یابی-تغذیه-سوئیچینگ-تابلوهای-روان
با سپاس فراوان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787

درود

مقصودش اینه که آندها از طریق برد بهم متصلند و موازی شده
اما با فرض صحت که نمونه معتبر از شرکت معتبر دیودها را بدون مقاومت موازی کرده باشه دلیلی بر نقض پدیده علمی نیست

زیرا تنها هدف تولید کننده سود بیشتره و اگه استاندارد را رعایت میکنه و یا پدیده علمی را بنفع مشتری رعایت میکنه فقط برای سود بیشتره
لذا اگه هر پدیده علمی به زیانش باشه رعایت نمیکنه .

مثلا نیاز به تامین ۱۲ آمپر داره و دریایی از دیودهای ۱۰ آمپری هم در انبار داره دراینصورت به سودش هست که از دو دیود ۱۰ امپری موجودش استفاده کنه و دیگه ضرورتی برای مقاومت سری وجود نداره مگر احمق باشه چون توزیع غیر عادلانه جریان هر چقدر هم بد باشه دیگه برای یک دیود کمتر از ۲ امپر که نمیشه لذا با مقاومت سری فقط زیان میکنه .
و یا ممکنه برای محدود سازی طول عمر تولیدش اینکارو کرده باشه
زیرا الان مهندسی طول عمر داریم که مهندسینی موظف به محدود کردن طول عمر تولیدات مطابق نظر تولید کننده هستند چرا ؟
چون اگه عمرش از حدی بیشتر بشه ورشکست میشه .
اتفاقا بذای خودم اتفاق افتاد که قبلا ماجرا رو عرض کردم بطوریکه لامپی با عمر بینهایت ساختم و تولید کننده میگفت ۲ زار نمیارزه چون هر مشتری فقط یکبار ازم خرید میکنه و بعد از مدتی دیگه مشتری ندارم که من اونجا اولین بار با این‌موضوع مواجه شدم که تولید کننده با طول عمر زیاد شدیدا مخالفه و لذا مهندسینی وظیفه دارند دستگاه را برای مدت معینی طراحی کنند که بعد از اتمام گارانتی صدمه ببینه
و دهها دلیل دیگه
اما با ۴ تا عکس که یکی نقاشی دیود هست و دو تا گوشه یک برد کلنگی و یک قطعه جرخورده تنها نتیجه ای که تونستم بگیرم اینه که فیلم شدیم
آخه کی قبول میکنه این قطعه که پایه ها رو جر دادن تا در محل نامناسبی قرار بگیره متعلق به همون برد باشه
کو نقشه ای که برای بررسی و تحلیل نیازه
کو مشخصات دستگاه
من از گوشه یک برد کلنگی چه چیزی رو تحلیل کنم
درحالیکه هرچند وظیفه ندارم اهداف تولید کننده را بدونم اما با وجود مشخصات و نقشه و فیزیک برد احتمالا میتونم بغهمم هدف تولید کننده چی بوده ؟
لذا اگر نمیدونسته که برای بررسی و تحلیل علمی چه چیزهایی نیازه من که بهش تاکید کردم چی نیازه
ولی بعد این زمان این ۴ تا عکس رو داده
اساسا این آقا تعمیرکاره و بمن ثابت شد اطلاعات علمی وی در چه حدی است
اگه به اظخاراتش توجه کنید مستندش یا اینترنته یا نمونه ای که دیده

نظریه دانشمندان با نمونه رد نمیشه همانطور که صاعقه گیر در ساختمان ها ضروری است اما اکثر ساختمان ها فاقد صاعقه گیرند ولی کسی نمیگه من صاعقه گیر را قبول ندارم چون هر خونه ای دیدم فاقد صاعقه گیر بوده.

این آقا اینهمه‌ مدت با ادعاهایی که وانمود میکرد صاحبنظر علمی است ما رو معطل گذاشته که بگه ۴ تا عکس میفرسته ؟

چون سوال مبهم و دو پهلویی مطرح کرد که حدس زدم قصد داره نظرش را منطبق با پاسخم تغییر بده لذا خواستم س.ال را شفاف کنه که موضوع مقاومت را پذیرفته یا نه که گفت بله پذیرفتم چرا ؟
چون درغیراینصورت باید مباحثه علمی میکرد
و اضافه کرد میخوام دلیل تولید کننده را بدونم که چرا مقاومت سری استفاده نکرده ؟
بنابرین برای اینکه ادعاش هم شفاف بشه که ببینیم چه نمونه ای داره و قادر به ارزیابی بشم مشخصات کامل دستگاه و نقشه و فیزیک برد را خواستم تا بتونم براش بررسی کنم .
که آفلاین شد و هر چی منتظر شدم خبری نشد تا ۴ تا عکس فرستاد که بر پایه این ۴ تا عکس تحلیل و بررسی کنم.

باور کنید وقتی تصاویر را دیدم سرم درد گرفت که چجوری ما رو بازی داده

آخه مگه مجبوری خودتو صاحبنظر علمی معرفی کنی
حتی تصورم این بود که دشمنانم که انصافا صاحبنظر هستند فعال شدن
من احترام ویژه ای برای تعمیرکار قائلم اما تعمیرکار صادق که همیشه هم تاکید کردم

یعنی وقت مردم اینقدر بی ارزشه که خودمو صاحبنظر معرفی کنم و عاقبت مشخص بشه کی هستم ؟
چون دو باره تایپ میکنم و سرم هم درد میکنه بقیه پاسخ را به بعد موکول میکنم و عذرخواهی میکنم

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,691
10,189
گنبد کاووس

من واقعا هیچ نظر و حرفی ندارم

در مقابل این همه تاکید و پاسخ وتحلیلهای علمی به روز و واقعا واضح،،،
و در مقابل تمامی اینها این همه ادعا برای رد کلیه مطالب و تحلیلهای علمی...
و در آخر نیز چهار تا تصویر بی درو پیکر و بدون نقشه و تحلیل با دو خط توضیح برای اثبات ادعا و رد کل تحلیلها !!

واقعا نمیدونم چی بگم
واقعا متاسف میباشم
فقط حیفم از زحمات استاد و انتظار بی اندازه ایشان میاد ( همین دیشب تا ساعت دو و نیم نیمه شب در انتظار بودند تایم پستها ی ایشان گواه و شاهد میباشد ولی دریغ از پاسخ )

آخرین ویرایش:
بالا