آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تبديل پاور كامپيوتر به منبع تغذيه متغير ازمايشگاهي

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
مگه پایه شماره یک ای سی برای تنظیم خروجی ولتاژ نیست
نقشه مدار اپلود کردم با پتانسیومتر که روی برد قرار داره میشه تا ۲ ولت ولتاژ خروجی کم وزیاد کرد من بجای مقاومت 39k یه پتانسیومتر 40k گذاشتم اما زمانی که ولتاژ به زیر ۱۰ ولت رسید پاور خاموش شد

درود

اگه دوباره پاسخ ندی دیگه ازت نمیپرسم لذا کف کردم و آخرین بار سوال میکنم
با توصیه چه منبعی اینکارا رو میکنی ؟
عین جملاتشو کپی کن و آدرس هم اعلام کن.
اگر منبع معتبری باشه باید خطای شما مشخص بشه و
اگر منبع معتبری نباشه ابتدا باید بررسی کنم و از صحت شیوه ای که استفاده میکنی مطمئن بشم .

با توجه به گزارشات متناقض و عجیب و غریبی که مطرح میکنی بنظر میرسه این روش ها و ارقام از ذهن خودت تراوش میکنه و هر لحظه هم تغییرات عجیبی میکنه
ابتدا مقاومت سری ۸۰ ۶ کیلو و سپس ۲۶ کیلو و نهایتا ۳۳ کیلو و غیره
در هر صورت اگه اینبار هم پاسخ ندی منم دیگه پاسخی ندارم.

سپاس

آخرین ویرایش:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
درود

اگر منبع معتبری نباشه ابتدا باید بررسی کنم و از صحت شیوه ای که استفاده میکنی مطمئن بشم .

با توجه به گزارشات متناقض و عجیب و غریبی که مطرح میکنی بنظر میرسه این روش ها و ارقام از ذهن خودت تراوش میکنه و هر لحظه هم تغییرات عجیبی میکنه

سپاس

درود . با تشکر و احترام به همه دوستانی که این موضوع خوب رو شروع کردن و به کمک اساتید مطمئنا محصول خوبی خواهد داد
ولی خواستم بگم جناب استاد غزال عزیز تشخیص شما درسته منبع خارجی داره و خود من یه چیزایی تو آرشیوم در این خصوص دارم که سر فرصت پیدا کردم هم منبع و هم هر چی موجود بود ارائه میدم البته اگه ببینم به تکراری نباشه و به کار بیاد
باز با تشکر همکار خوبمون که زحمت این موضوع رو کشیدن

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
درود

سپاس

درود . با تشکر و احترام به همه دوستانی که این موضوع خوب رو شروع کردن و به کمک اساتید مطمئنا محصول خوبی خواهد داد
ولی خواستم بگم جناب استاد غزال عزیز تشخیص شما درسته منبع خارجی داره و خود من یه چیزایی تو آرشیوم در این خصوص دارم که سر فرصت پیدا کردم هم منبع و هم هر چی موجود بود ارائه میدم البته اگه ببینم به تکراری نباشه و به کار بیاد

مدیران عزیز تو این بخش ابزار حذف برا من موجود نیست تایپک تکراری شد لطفا این تایپک رو حذف فرمایید ممنونم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772

مدیران عزیز تو این بخش ابزار حذف برا من موجود نیست تایپک تکراری شد لطفا این تایپک رو حذف فرمایید ممنونم

درود
و ضمن تشکر بابت مساعدت و عنایت به موضوع

این حقیقت که منابع مختلفی در این خصوص وجود داره تردیدی نیست .
چنانکه من هم بعنوان ضعیف ترین منبع ، راهکارهایی نه تنها در خصوص تبدیل منابع تغذیه ثابت به منبع تغذیه متغیر با قابلیت تغییر دلخواه ولتاژ تقدیم کردم بلکه علاوه بر تغییر ولتاژ ، راهکاری نیز بابت قابلیت تنظیم دلخواه جریان و بعبارتی تغییر دلخواه محدودیت جریان آنها تقدیم کرده ام از جمله در تاپیک تغذیه تابلوها که شباهت فراوانی با تغذیه تاپیک حاضر دارد .
بطوریکه برخی از علاقمندان نیز نمونه هایی ساخته و صحت آنرا مکررا تایید نمودند

اما در خصوص ایرادات اجرای راهکارها ، نخستین گام ، حصول اطمینان از صحت راهکار و دانش طراح است که مثلا چنانچه از ناحیه استاد عزیزم جناب آقای رجبی عزیز مطرح شده باشد تردیدی بر صحت آن قابل تصور نیست و دراینصورت ایرادات و نواقص احتمالی منحصر به خطای مجری میگردد و لذا باید خطای مجری طرح ، کشف و رفع گردد.

اما اگر راهکارها از سوی منابع نامعتبر و یا نامشخص مطرح شده باشد هرچند صحت آن دور از دسترس نیست و محتمل است اما نخستین گام حصول اطمینان از صحت آن است .

اما بنظر میرسد مجری محترم حاضر ، با استفاده از اطلاعات جسته گریخته ای ، تراوشات ذهنی خود را تست میفر مایند که در هر صورت باید مطلع باشم تا تکلیف اولیه در راستای رفع نواقص مشخص گردد و مکررا سوال کردم و پاسخ این سوال را دریافت نکردم که بی دلیل نیست.

بابت همراهی و مساعدت استاد عزیز و ارجمندم سپاسگزارم.
ضمنا گویا مشکلاتی موجب تاخیر طولانی در مراسلات گردیده و قابلیت پیشگیری از ارسال پست های تکراری غیرفعال شده لذا در صورت امکان پست تکراری را ویرایش و اطلاعات و فایل هایی که وعده فرمودید جایگزین فرمایید.

سپاس و تقدیر

آخرین ویرایش:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
درود بر استاد عزیز مجرب و عالم به علم و متبحر در ادبیات
واقعا استادی برازنده جنابعالی و استاد رجبی معزز و دیگر اساتید بالقوه که بیشمارند میباشد
چشم . باور بفرمید تو این ایام خیلی با مشغله ، به لطف خدا خیر گرفتارم ولی سعی میکنم در فرصتی مطالب مرتبطی که عرض کردم و شما دستور دادید ارائه کنم انشالله از لحاظ زمان شرمنده نشم . موفق باشید​

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
درود بر استاد عزیز مجرب و عالم به علم و متبحر در ادبیات
واقعا استادی برازنده جنابعالی و استاد رجبی معزز و دیگر اساتید بالقوه که بیشمارند میباشد
چشم . باور بفرمید تو این ایام خیلی با مشغله ، به لطف خدا خیر گرفتارم ولی سعی میکنم در فرصتی مطالب مرتبطی که عرض کردم و شما دستور دادید ارائه کنم انشالله از لحاظ زمان شرمنده نشم . موفق باشید​

درود

شکسته نفسی و شرمنده میفرمایید
ازآنجا که استاد عزیز جناب آقای رجبی آغازگر تاپیکند و دخل تصرف اینجانب غیراخلاقی مینماید و فرصت ویرایش از ناحیه شما هم ناچیز
لذا ویرایش پست موصوف با اطلاعاتی متفاوت راهگشاست و مشکل تکرار پست را به طرق اخلاقی مرتفع میسازد و لازم نیست اطلاعات اصلی مورد نظر شما باشه .
البته خیلی هم ضروری نیست و بعدا حذف میشه.

سپاس

آخرین ویرایش:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
درود

شکسته نفسی و شرمنده میفرمایید
ازآنجا که استاد عزیز جناب آقای رجبی آغازگر تاپیکند و دخل تصرف اینجانب غیراخلاقی مینماید و فرصت ویرایش از ناحیه شما هم ناچیز
لذا ویرایش پست موصوف با اطلاعاتی متفاوت راهگشاست و مشکل تکرار پست را به طرق اخلاقی مرتفع میسازد و لازم نیست اطلاعات اصلی مورد نظر شما باشه .
البته خیلی هم ضروری نیست و بعدا حذف میشه.

سپاس
درود جناب غزال مثل اینکه اشتباه بزرگی مرتکب شدم که امیدوارم با این روشنگری با پذیرش آن مواجه بشم

من قبلا توی سایتهای مختلف خارجی با کیس های مختلفی از پاور رو که ازش با تغییراتی بعنوان تغذیه استفاده میشد . دیده وبهمراه مطالبش ذخیره کرده بودم و

متاسفانه آخرین تایپک جنابعالی رو حاکی بود از اینکه ظاهرا همکاری مطالبی از سایتهای خارجی کپی کرده و شما به عدم اسالت شخصی آن اشاره کرده و

خواسته بودید که به منبع اشاره کنه مواجه شدم و صرفا منظورم این بود که اگر اون باشه میتونه منبع خارجی داشته باشه.همین

ولی اگر
جناب آقای قدیر رجبی بزرگوار تحلیل و بررسی و آموزش طرحی رو شروع کنند الحمدولله آنقدر بنیه علمی و عالم به فن الکترونیک هستند که نیازی به کپی یا ....نداشته و ندارند .( ممکنه شماتیک طرح یا نقشه ای را که طبعا خارجیه برا تحلیل و بررسی انتخاب کنند ولی نیاز به کپی علم ندارند

متاسفانه معمولا با توجه به آخرین پست من حقیر نظری با تکیه به تجربه ابتدایی ولی با نیت همراهی میدم که باید منبعد حواسم به پستها ومنابع قبلی هم باشه

اینارو حاصل شناخت حداقل 13 یا 14 از جناب رجبی عرض کردم

ضمن اینکه جناب غزال عزیز من اشاره ای به دخل و تصرف نکردم فقط خواهش کردم

پستم 2 بار تکرار شده چون من تو این بخش ابزار حذف یکی از آن پستهای خودم را ندارم مدیر عزیزی مثل جنابعالی نسبت به حذف اون قبول زحمت بفرماید نه اینکه پست کسی دیگر رو حذف کنه
متشکرم

وتایپک 183 که پست تکراری خودم هست خواهش کردم یکی حذف کنه . نه بحث پاور رو

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
درود جناب غزال مثل اینکه اشتباه بزرگی مرتکب شدم که امیدوارم با این روشنگری با پذیرش آن مواجه بشم

من قبلا توی سایتهای مختلف خارجی با کیس های مختلفی از پاور رو که ازش با تغییراتی بعنوان تغذیه استفاده میشد . دیده وبهمراه مطالبش ذخیره کرده بودم و

متاسفانه آخرین تایپک جنابعالی رو حاکی بود از اینکه ظاهرا همکاری مطالبی از سایتهای خارجی کپی کرده و شما به عدم اسالت شخصی آن اشاره کرده و

خواسته بودید که به منبع اشاره کنه مواجه شدم و صرفا منظورم این بود که اگر اون باشه میتونه منبع خارجی داشته باشه.همین

ولی اگر
جناب آقای قدیر رجبی بزرگوار تحلیل و بررسی و آموزش طرحی رو شروع کنند الحمدولله آنقدر بنیه علمی و عالم به فن الکترونیک هستند که نیازی به کپی یا ....نداشته و ندارند .( ممکنه شماتیک طرح یا نقشه ای را که طبعا خارجیه برا تحلیل و بررسی انتخاب کنند ولی نیاز به کپی علم ندارند

متاسفانه معمولا با توجه به آخرین پست من حقیر نظری با تکیه به تجربه ابتدایی ولی با نیت همراهی میدم که باید منبعد حواسم به پستها ومنابع قبلی هم باشه

اینارو حاصل شناخت حداقل 13 یا 14 از جناب رجبی عرض کردم

ضمن اینکه جناب غزال عزیز من اشاره ای به دخل و تصرف نکردم فقط خواهش کردم

پستم 2 بار تکرار شده چون من تو این بخش ابزار حذف یکی از آن پستهای خودم را ندارم مدیر عزیزی مثل جنابعالی نسبت به حذف اون قبول زحمت بفرماید نه اینکه پست کسی دیگر رو حذف کنه
متشکرم

وتایپک 183 که پست تکراری خودم هست خواهش کردم یکی حذف کنه . نه بحث پاور رو

درود بر شما

من برداشت بدی نداشتم و هیچیک از عرایضم حاکی از سوء برداشت نیست
مقصود من از دخل و تصرف ، همان حذف پست تکراری بود و چون تاپیک با مدیریت استاد رجبی عزیز آغاز شده نخواستم دخالت و تصمیمی در این تاپیک داشته باشم و لذا جهت رفع مشکل پست تکراری که اهمیت چندانی هم نداره و بعدا حذف میشه و با توجه به حق شما که در زمان مقرر قادرید نسبت به ویرایش اقدام فرمایید
و نیز با توجه به حساسیت شما نسبت به حذف پست ، این راهکار را پیشنهاد کردم که موضوع با رعایت اصول اخلاقی و بدون دخالت من رفع بشه و اتفاقا با توجه به سرعت پایین نت که تصور کردم پستم ارسال نشده و مجددا ارسال کردم و تمهیدات پیشگیری از تکرار پست هم غیرفعال شده لذا برای خودم هم مورد مشابهی اتفاق افتاد و بهمین صورت رفع کردم.
بنابمراتب همانطور که قبلا از مساعدت شما و پست ارزنده شما تقدیر کردم ، هیچگونه اتفاقی جز یاری و همکاری و بزرگواری شما استنباط نکردم و بر حسب اتفاق بانی خیر گردید تا توضیحاتی بابت تنویر خواسته متقاضی و شفافیت پاسخم تقدیم کنم.
ضمنا هرگز چنین استنباطی نداشتم که هدف شما حذف اطلاعات استاد رجبی یا حذف کل تاپیک است بلکه خواسته شما کاملا شفاف و مشخصه که حذف پست تکراری مورد هدف شما بود و هست.
درسته که پیر شدم اما لحن کلام و بیانات بزرگوارانه شما نیز گویای مقصود است که مغایر با سوء برداشت و همواره حاکی از بذل عنایت و بسط قرابت و دریای کرامت است .

سپاس و تقدیر

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
درود
من این کار تو یتوب دیدم که بجای مقاومت های تقسیم ولتاژ پتانسیومتر میذاشت اینم لینکشhttps://m.youtube.com/watch?v=oeNAhP-GIjo&t=7s
مقاومت ۶۸۰ اشتباه تایپی بود

درود

بزرگوار اگر قصد استفاده از دیگران را داریم لااقل باید سعی کنیم مطالب را بگونه ای شفاف مطرح کنیم که اوقات کمتری از وی تلف بشه.
اگر میخوای وقت کمتری صرف مشکل خود کنی و فقط یک عدد اعلام کنی که فرمودی
مقاومت ۲۶ کیلو مدل پاورم ۳۸۰ گرین
لااقل پس از کپی سوال ، عدد اعلام فرمایید تا معنی و مفهوم آن مشخص بشه و نیاز به سوال تحقیقی نباشه.
اما این شیوه درسته که با پاسخ ناقص و مبهم ، مخاطب را ناگزیر به سوال های مکرر کنید که برای استفاده رایگان از اطلاعات دیگران ، وقت بیشتری از وی صرف بشه تا وقت شما کمتر تلف بشه ؟
صرفنظر از اصول اخلاقی ، اساسا به زیان شماست که جهت رفع مشکل خود ، پاسخگو را منصرف و پشیمان سازید

درهر صورت مشکل را در تاپیکی مطرح فرمودید که اگر مطالعه میفرمودی نیاز به استفاده از زبان های غیر که بروز خطا را تقویت میکنه نداشتی.
علی ایحال

پایه ۱ ای سی ۴۹۴ را آزاد کنید

سپس ابتدای پتانسیومتر حدود ۱۰ یا ۲۰ کیلو را به گراند و انتهای آنرا به خروجی ۱۲ ولت تغذیه متصل و یک مقاومت حدود ۳ کیلو بین پایه ۱ آی سی ۴۹۴ و سروسط پتانسیومتر نصب کنید تا در صورت مشاهده تغییر ولتاژ ، اقدامات تکمیلی را تقدیم کنم و درصورت عدم مشاهده تغییر ولتاژ ، ایراد را رفع کنیم.

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا