آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تاپیک منابع تغذیه dc 2 dc

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,564
سلام
مدار تبديل 12 ولت باتري ماشين به 9 ولت را ميخواستم
با تشكر
سلام :
نگفتين براي چه كاربرد و منظور ميخواهيد .
براي mp3 پلاير و اينطور لوازم كافيست كه از يك رگولاتور سه پايه شماره 7809 استفاده كنيد .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 19 کیلوبایت بازدیدها: 639

arfan96

کاربر
2010-09-20
47
78
با تشكر و سلام مجدد
مدار را براي تغذيه فرستنده مي خواهم.
لطفآ ظرفيت خازنها و كار ديود نوري مذكور را قيد نماييد.
سر وسط آيسي رگولاتور را كه به منفي وصل ميكنم آيسي
دااغ ميشه و ولتاژ كم.
با تشكر.
موفق باشيد

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,564
با تشكر و سلام مجدد
مدار را براي تغذيه فرستنده مي خواهم.
لطفآ ظرفيت خازنها و كار ديود نوري مذكور را قيد نماييد.
سر وسط آيسي رگولاتور را كه به منفي وصل ميكنم آيسي
دااغ ميشه و ولتاژ كم.
با تشكر.
موفق باشيد
سلام :
عزيزم ظرفيت خازنها روي نقشه مشخص هستش و 470 ميكروفاراد 25 الي 35 ولتي هستند {ولتاژ بين دو رقم فرقي نميكنه } .
ديود ال اي دي نشانگر موجود بودن ولت خروجي هستش .
با توجه به تنوع و تقلبي بودن خيلي از اين قبيل قطعات{مخصوصا اين تيپ رگولاتور ها } دليل داغ شدن : معمولا پايه شماره يك {طبق نقشه } ورودي تا 20 ولت را تحمل ميكند ولي ممكن هست شما نوعي تهيه كرده ايد كه پايه 3 ورودي ان باشد بايد طبق پيشنهاد زير تست كنيد تا مطمين شويد .
ابتدا يك مقاومت 100 اهمي معمولي به نقطه مثبت باتري وصل كرده و توسط ولتمتر ولتاژ بين منفي و سر مقاومت را اندازه بگيريد حدود 12 ولت را بايد داشته باشيد .
حال سيم وسطي رگولاتور را به سيم منفي {بدنه ماشين } وصل كنيد سپس سر مقاومت را كه ولتمتر نيز بدان وصل است به يكي از پايه هاي كناري رگولاتور بصورت تست و دستي {موقتي } وصل كنيد و به نمايشگر ولتمتر توجه كنيد در صورتيكه ولتاژ افت محسوسي نكرد انگاه همين پايه ورودي شماره يك هست و طبق نقشه {با حذف مقاومت 100 اهمي }ادامه دهيد ولي اگر ولتاژ به حدود 9 ولت كاهش يافت بدانيد كه اين پايه خروجي شماست واين پايه را شماره 3 منظور داشته و طبق نقشه ادامه دهيد .
تـــــــــــــــوجــــــــــه : اين رگولاتور اگر روي رادياتور يا بدنه فلزي خودرو پيچ شود {تا گرماي حاصل ان دفع گردد } فقط تا حدود يك امپر جريان ميدهد و اگر مدار مصرفي شما بيش از اين مقدار بود بايد از مدار تقويت جريان و يا رگولاتور ديگري استفاده كنيد .
موفق باشيد .

raminkhan

کاربر
2008-12-07
1
2
سلام.با تشکر از زحمات همه دوستان.من یک مدار 12 ولت به+-60 ولت با 8 امپر خروجی احتیاج دارم.لطفا اگر مدار مطمئنی سراغ دارید برای من ارسال کنید.ممنون

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,564
سلام.با تشکر از زحمات همه دوستان.من یک مدار 12 ولت به+-60 ولت با 8 امپر خروجی احتیاج دارم.لطفا اگر مدار مطمئنی سراغ دارید برای من ارسال کنید.ممنون
سلام :
{
فقط از طريق سايت و پاسخ به پست ها امكان پذير هست در اين سايت ارسال شخصي نداريم }
مدار درخواستي شما به همراه فيبر چاپي و شماتيك و ... در تاپيك منابع تغذيه موجود هست جستجو و استفاده كنيد .
موفق باشيد .

ahmad pashae

کاربر
2009-04-23
5
31
تهران
با سلام :
اين هم مداري ديگر با نقشه و راهنماي كلي و فيبر چاپي ساده تر از اولي و با قدرت خروجي نزديك يك امپر در 24 ولت :
اگر مشگلي داشتيد پيام بزاريد در خدمتم .
با تشكر .
موفق باشيد .
سلام عزیز ممنون از مدارهای شما باید بگم که این مدار مقدار مقاومتهاش مشخص نشده اگه بزارید ممنون میشم:eek:k:

ariubarzan_m

کاربر
2009-04-18
51
51
سلام من فلزياب دلتا پالس رو با مدار مبدل آنالوگ به ديجيتال كه تو همين سايت هست ساختم ولي زماني كه از يك منبع تغذيه براي هر دو استفاده ميكنم مدار مبدل قاطي ميكنه يك مدار منبع تغذيه ميخوام كه با يك باطري خشك 12 ولتي بتونه اين دو مدار رو راه اندازي كنه و ايزوله و ثابت هم باشه خود فلزياب 150 تا 200 ميلي آمپر جريان ميكشه و با 12 ولت كار ميكنه و مدار مبدل با 5 ولت و فكر نكنم 100 ميلي آمپر بيشتر نياز داشته باشه

kakhk_mt

کاربر vip
کاربر
2010-12-12
18
15
پاسخ : چراهمه ی نقشه ها تون تعوری هستند

با سلام لطفا مبدل 48ولت dcبه 12 ولت 5 امپر اگه لطف کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,564
سلام من فلزياب دلتا پالس رو با مدار مبدل آنالوگ به ديجيتال كه تو همين سايت هست ساختم ولي زماني كه از يك منبع تغذيه براي هر دو استفاده ميكنم مدار مبدل قاطي ميكنه يك مدار منبع تغذيه ميخوام كه با يك باطري خشك 12 ولتي بتونه اين دو مدار رو راه اندازي كنه و ايزوله و ثابت هم باشه خود فلزياب 150 تا 200 ميلي آمپر جريان ميكشه و با 12 ولت كار ميكنه و مدار مبدل با 5 ولت و فكر نكنم 100 ميلي آمپر بيشتر نياز داشته باشه
با سلام :
محل سوال و پاسخ شما اینجاست :
[hide] www.irantk.ir/irantk3266-new/ [/hide]
موفق باشید .

بالا