آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تاپیک لامپ های کم مصرف

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
PTC مخفف Positive Temperature Coefficient است شرایطی که در آن مقاومت الکتریکی، با زیاد شدن درجه حرارت، افزایش می یابد.

کاربرهای آن:
[hide]
کاربردهای ترمیستور PTC
1- حفاظت از جریان زیاد
هنگامی که ایرادی در مداار رخ می دهد، PTC گرم شده همانند یک سوئیچ مقاومت آن افزایش پیدا میکند و به یک مقاومت بسیار بالا تبدیل میشود.
2- طراحی بالاست الکترونیکی
در سیستم های بالاست الکترونیکی به عنوان یک عنصر تاخیر زمانی برای انرژی استفاده می شود
3- راه اندازی موتور
یک PTC به صورت سری با سیم پیچ استارت در موتور برق تک فاز، به عنوان یک تاخیر زمانی عمل می کند.
4- مدیریت باتری
در شارژرهای با افزایش دما مقاومت آنرا افزایش داده و شارژ را تکمیل میکند و موجب
سرعت در کاهش هزینه به یک سطح بسیار کم میشود.

[/hide]

آخرین ویرایش:

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,185
چرا ج نمیدین بلد نیستین

دوست عزیز اگر همین تایپیک رو از اول بخوانید بیش از ده پست در مورد همین سئوال شما جواب داده شده و شما با مراجعه و مطالعه میتونید جواب سئوالتان رو بگیرید

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
لطفاً شماتیک چند مدل لامپ کم مصرف 105 وات رو قرار دهید.
با تشکر

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
لطفاً شماتیک چند مدل لامپ کم مصرف 105 وات رو قرار دهید.
با تشکر
با سلام
اساتید لطفاًراهنمایی فرمایید!یه دونه لامپ 105 وات که ترانزیستور 13009و چند مقاومت سوخته بود قطعاتش رو عوض کردم ولی روشن نمیشه!تمام قطعات رو تک تک تست کردم و حتی سلف هم عوض کردم ولی جواب نمیده فیلیمان هم سالمه!وقتی که به برق میزنیم فقط یکی ازحبابهای خیلی کم نور روشن میشه که اگه چند دقیقه روشن بمونه ترانزیستور و مقاومت ها میسوزه!چون قبلاً هم کس دیگه ای اون رو دستکاری کرده بود نیاز به نقشه دارم.

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,085
با سلام
اساتید لطفاًراهنمایی فرمایید!یه دونه لامپ 105 وات که ترانزیستور 13009و چند مقاومت سوخته بود قطعاتش رو عوض کردم ولی روشن نمیشه!تمام قطعات رو تک تک تست کردم و حتی سلف هم عوض کردم ولی جواب نمیده فیلیمان هم سالمه!وقتی که به برق میزنیم فقط یکی ازحبابهای خیلی کم نور روشن میشه که اگه چند دقیقه روشن بمونه ترانزیستور و مقاومت ها میسوزه!چون قبلاً هم کس دیگه ای اون رو دستکاری کرده بود نیاز به نقشه دارم.
با سلام خدمت دوست عزیزم
 بنده نقشه این مدل رو ندارم و مدلهای مختلف همه با هم یکی نیستند ولی:
خازنهای سرامیکی برد مخصوصا خازن استارت را چک کنید باید در حد نانو باشد شاید بعد از دستکاری قطعات و مدار تغییر کرده باشد از ترانزیستور 13009 جنس خوب استفاده کنید اگر رنگ نور فیلامان به قرمز میزند احتمال دارد فیلامان خراب باشد برای اطمینان فیلامان را تعویض کنید .............

موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا